Şimdi Ara

Farda Çakma Led Xenon Yasaklanmalı !!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
2
Favori
12.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
338 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EfeU220

Nissan juke bunu beğenmedi

Onlar park lambası. Esas aydınlatmayı aşağıdaki yuvarlaklar yapıyor.
    Esas sorun Ducato'larda.
    Farda Çakma Led Xenon Yasaklanmalı !!!

• simonmc S kullanıcısına yanıt
    Gerek yok.
  • Baya doğru bugün karaburundan dönüyom adam bi far açmış kör ediyo beni. Bende üzerine sürerek uzunları açıyorum bundan sonra göze göz dişe diş
  • devletin çalışma mekanizmasını anlamak gerçekten güç. ufak tefek şeylere vergi bindirmeye, alakasız cezaları yazmaya uğraşacaklarına bütün trafik şube ile bir haftada bir rastgele kontrole çıkıp illegal ekipmanlara ceza kesseler paraya para demezler. Küçük bir şehirde yaşıyorum, araçların rahat %10-15 inde bu davar xenonlarından var.
  • Bunda en büyük sorun ducato vs tarzı ticari araçları takılması. Takmış çin malı ledi ne far ayarı var ne bir şey. Gecenin bi vakti sanki aracaın içinde sokak lambası yanıyor. Sövmekten günaha giriyoruz. Bir de bu aralar dikkatimi çeken başka bir şeyde gece vakti farları yanmadan giden araç sayısı çok artmış. Bu insalara kim ehliyet veriyor nasıl kafalar yaşıyorlar anlamak güç.
  • ahh ahh bitmez dertler.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Berbat bundakiler. Farlar yüksekte benim araç alçakta olduğu için istedikleri kadar ayar yapsınlar ışıkta arkamda durduğu zaman elimle yan aynaları kapıyorum dayanabilmek için. Optik gözlük kullanıyorum, Zeiss marka hafif sarı sürüş camı da kullandım maalesef etkisi yok. Gece, özellikle trafikte araç kullanmamaya çalışıyorum mümkün olduğunca.
  • Arkadaslar yolda birisi arkanizdan selektor yapip sikistiriyorsa ya da farlari rahatsiz edecek sekilde ayarli olarak gidiyorsa tek tavsiyem silecek suyunuzu fiskirtin adamin cami islanir. Her arabada gecerli midir bilmiyorum da benim clio daga tasa fiskirttigi icin orta seritte arkamdan sikistiran lavuga bunu yapiyorum serit degistiriyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Six_Strings kullanıcısına yanıt
    Clio gibi bir tenekeden ancak bu beklenir zaten. Clio,Şahin,Egea olmasa bizim fakir halk neye binecek acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alper5398 kullanıcısına yanıt
    Ben de 91 model Samara var farların aydınlattığı yok. Uzunları yaksam bile uyaran yok, göz aldığı yok ona rağmen hayatta uzunu yakıp gitmem.

• eski araç var h4 ampul yuvası var. halojen ampul ne önerirsiniz arkadaşlar ?

led almayı düşünüyorum kaç haftadır ama milleti kör edeceğim o da var. philips vs performans ürünleri çok çabuk patlıyormuş. işin içinden çıkamadım =)
  • Ozellikle arkamdaki aracta varsa cok rahatsiz oluyorum. Ana baci sovup rahatliyorum. Yol musaitse yol verip uzunlari aciyorum ama anlayana

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ReiseReise kullanıcısına yanıt
    N11’de inwells 15bin lumen var. Ne kadar gerçek değer bilemem ancak uzunlarda iş görür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ya millet şaşırmış
    adamın uzunları açık, farkında olmadan 200 km yol gidiyor öyle
    ya da dediğin gibi çakma led takıp kısaları en yukarı çekiyor ve uzunlar açıkmış gibi geziyolar
    türkiye stresinde trafikte adam bulmak çok zor

• quote:

Orijinalden alıntı: DoNaNıMcı

aynen katılıyorum hala savunmaya çalışanlar var kardeşim far halojen se halojen ampul takacaksın başka bişey takmayacaksın madem tüv de neden söküyolarmış tüv aptal bu arkadaşlar zekimi sanıyor kendini yazık.

Alıntıları Göster
    Bilmediiiniz birşey var. Led farlar sonradan takma dahil, tüvden geçiyor..
    Kim geçmiyor diyorsa onda led değil başka bir sistem vardır..

Osram ledler her türlü geçiyor. Başaran coilover geçiyor. Cam filmi geçiyor.. eksoz geçmez.. hiç bir şekilde modifiye eksoz geçmez. birde yükseltilmiş jeepler hayatta geçmez. Aracı basmakla alakalı bir sorun yok tüv de. Ama apaçi sarı turuncu ayna ışıkları geçmez. Vag gizli özelliklerinden çoğu geçmez

• dogrudur. ben de asiri rahatsiz oluyorum. lutfen aracinizin orijinalinde yoksa (mercekli zenon) sonradan takmayin, taktirmayin. ne kadar kaliteli alsaniz da merceksiz oldugu icin karsidan gelen adamdan beddua alirsiniz.

• 3 arabadan 1'i zenon. çakmasını orjinalini bilmem. gözü alıyor arkadaşım yolda çukur olsa, insan hayvan geçse dalarsın bu fardan dolayı... sebep olan da yanından geçer gider olay başına kalır. kullanan düşüncesiz de ya ceza yazmayan sistem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panamalı Hasta -- 28 Eylül 2020; 8:31:24 >
  • o farları takan apaçi şahinci fakir varoşlar umarım bu dünyadan bir an önce yok olur

zevksizler

• Küfür ediyorum, kendisine küfür ettirmekten zevk alanlar taksın.

Astiğmat gibi göz sorunu olanlar için iki kat zulüm bu durum. Gece gözlüksüz kesinlikle rahat araba kullanamıyorum, bir de bu tipler geliyor.
  • Bu konu gerçekten ciddi bir konu,
    Karşıdan xenon farlı bir araba gelirken resmen kendimi tavşan gibi hissediyorum.
    Bu farlar birde muayene istasyonlarında hafif kusur sayılıyor, ne hafifi bu bildiğin ağır kusur,
    Devlet yetkilileri gerekirse bir yasa ile acilen bu işi çözmeli...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.