Şimdi Ara

FARCRY ın kasması normal mi ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
1.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • istersen şimdi birde sana kart defaut iken gönderim iyice bak pixel ve vertex shaderin performansı aynımıy mış. istermisin?
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by SamHughe</i>
    <br />Tebrikler Soultrap olayi bitirmissin. Bos konusma yok. Aha screenshot aha sonuc.[clps] [clps] [clps]
    Ben de demin suradaki testi inceliyordum (http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=2044&p=11).
    Adamlarin sistemi su:
    FIC K8T800 Motherboard
    AMD Athlon 64 3400+
    1GB OCZ PC3400 RAM
    Segate 120GB PATA HDD
    510W PC Power & Cooling PSU

FarCry'da 1240x1024 aa-high af-4x ile aldiklari sonuclar: GeForce Fx 5950 ile 29.2 FPS, radeon 9800 xt ile 29.6 FPS (o da ortalama). Demek oyun o sistemde bile kasiyor. Dur ben bi de fraps'i kurayim da ortalama sonuclari alayim bakalim ne cikacak?

Sam
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

Ewt fraps le ortalama sonuc almak cok daha olcucu olur (bende bi deniycem). Zaten senin sistem yukarıdaki Athlon64 sistemden asagı kalmaz, yaklasık aynı sonucları alır.

• istersen şimdi birde sana kart defaut iken gönderim iyice bak pixel ve vertex shader aynımıymış?
    FARCRY ın kasması normal mi ?
  • <font size='2'></font id='size2'><font color='blue'></font id='blue'>BUYRUN BAKIN NE GÜZEL KASIYOR ( ALL - VERY HİNG 4xAA 8xAF 412/364 xt saat hızında, cpu 3400 mhz
  • soul kusura bakma tam senin verdiğin açıyı yakalayamadım [^] 20fsb sabit iken hareket halinde daha da düşeceği için 15-20fcb de kasmadan oynamak hayal....
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Speed-Step</i>
    <br />Dostum kendimi ispatlamaya filan ihtiyacım yok Senin fotolara baktım temiz iş çıkartmışsın bende yollayacağım görün bakın şaşırın yanlız aa nın ve af nin açık olduğunu nereden anlayacaksınız onu bilemem :)
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'> dostum hadi bekliyoruz.. merak etme görüntünün kalitesinden biz anlarız 4xAA-8xAF nin açık olduğunu.
  • haha ilginc bisey okudum,sizden de duyanlar olmustur...www.Chip.de'de Farcry.exe'yi fartcry.exe olarak degistirmisler ve 61.11 suruculeriyle performansta dusus yasanmis ... nVidia her turlu hileye basvuruyo gibi...

Farcry'i yapan sirket Crytek'in sahibinden bi aciklama gelmis bundan sonra (Turkceye cevirmeye kasamadim,kusura bakmayin ) ;
    """ Cevat Yerli, the CEO and President of Crytek said: "For Far Cry on Nvidia cards we recommend users go to the Nvidia Control Panel, click "Application Profiles" and then select the "Far Cry" option from the list of applications. This will disable Nvidia's Control Panel AA, and will allow users to control AA from within the Far Cry game. This is the preferred method for running AA in Far Cry". """ ... [dry]

• Bu arada eger o Radeon X800XT'de nVidia'daki gibi bi optimizasyon yoksa, cozunurluge gore degisken 10 15 fps arasi bi fark var ki bu da ATI nVidia'yi (su tabloya bakarak)baya bi ezmis demek... [dry]
  • o tablo saçma. resmen ati chip i şişirmiş. başka hiçbir testte o tarz skorlar yok. isterseniz diğer testler ile karşılaştırın.
  • Bazı uygulamalarda 6800ultra önde Bazılarında x800xt örnek pixel shader testlerinde 6800ultra önde, vertex shader testlerinde x800xt yani uygulamaya göre değişiyor ama FarCry de Ati açık ara önde.
  • Dostum yarın buraya bi bak şu an işteyim sana frapstan aynı sahnede 30 hareket halndeykende 25 fps görüntüler yolluycam ayrıca kameradan kayıt edip fraps açıkken çekilmiş görüntüleri nete yolluyacağım Boğaz Köprüsü hayatında yeni bir anlam kazanacak bunlardan sonra bu arada o kadar çıkdırmış ve bencilleşmişsinizki bi adam çıkıpta sizden daha iyi ve hızlı bir oyun oynadığı zaman çıldırıyorsunuz. Benim görüntüler yarın 12 ye kadar upload olur izler ilzer sonra atlarsın ok!!!
  • ewt yaw bu ne kadr stress millet kaç zmaandır bu mevzu tartışılıyo 9800 prosu olan iyi oynuyodur bu oyunu işte bn 9600 xtleyle bitirdim bazı ayarları düşürüp oynarsınız ultra high olmazda high olur nolcek
  • çok normal
  • Dün açtım oyunu oynuyorum

Bir baktım fps 20-30 arası , 40'ın üstüne zor çıkıyor. Kasıntıdan oynamak mümkün değil.
    Noluyoruz ya dedim bilgisayar mı kafayı yedi diye şüphelenirken bir de baktım ki 6x AA , 16x AF açık unutmuşum :)
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Speed-Step</i>
    <br />Dostum yarın buraya bi bak şu an işteyim sana frapstan aynı sahnede 30 hareket halndeykende 25 fps görüntüler yolluycam ayrıca kameradan kayıt edip fraps açıkken çekilmiş görüntüleri nete yolluyacağım Boğaz Köprüsü hayatında yeni bir anlam kazanacak bunlardan sonra bu arada o kadar çıkdırmış ve bencilleşmişsinizki bi adam çıkıpta sizden daha iyi ve hızlı bir oyun oynadığı zaman çıldırıyorsunuz. Benim görüntüler yarın 12 ye kadar upload olur izler ilzer sonra atlarsın ok!!!
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'> dostum 25fsb lik görüntü sakın gönderme bakan olmaz benim yukardaki verdiğim screeshot [deal]20fsb tüm detailler (very hing)4xAA 8xAF ve cpu 3400mhz de. 20fsb de öyle güzel kasıyorki. burda şunu iyi bilmek lazım bu oyunu oynarken fsb 40-45 in altına düştümü kasıyor demektir sen tutmuş 25fsb den bahsediyorsun. kusura bakma 25fsb de oyunnun rahat oynanır mantığı kabul edilemez.

• 30'dan aşağıya indiğinde çekilmez oluyor. Kısa süreli 30'a düşüşler varsa o kadar da problem etmemek lazım.
  • arkadaşlar 25fsb civarı oyunu kasmadan oynarım demek. hiç mantıklı deği kusura bakmayın
  • x800 pro nasıl 6800ultra ee yi geciyo.pro hemde
  • dostum testi ben yapmadığım için o konuda net bişey diyemem.
  • 865pe 25-30 fps'nin kasması sana göredir,bu değerler görecelidir herkese göre.Bana göre 30 fps sana göre 60 ,sarı çizmeli memet ağaya göre 90 fps altı oynanamaz.Onun için kendi adına konuşmalısın.

Ben 20-25 fps ile çok adam fragledim vaktiyle,voodoo2 ile 60 fps üstü alanları Quake2 Multiplayerda.[bandt]

Alışmaya bağlıdır bu,senin alıştığın değere herkes alışmak zorunda değil,ya da tam tersi.Onun için kasma terimini bana göre lafıyla kullanmak daha mantıklı.

Bu arada farcry'ın üst çöz. aa ve af için kesinlikle 256 mb video belleği şart..[deal]

Zaten quake2 zamanını hatırlayanlar,ilk voodoo1(voodoo2 çıkana kadar el mahkum) ile milletin paşa paşa aylarca 20-25 fps 640x480x16 bit oynamak zorunda kaldığını hatırlarlar.Eğer sanıldığı gibi o zamanda herkes 40 fps'yi min. kabul etseydi,voodoo1 satış yapamazdı doğru düzgün,diğer oyunlardada 30-35 i aşamıyordu,glquake gibi taş devri oyunları hariç.3dfx'te o zamanki diğer 3d hızlandırıcılarının gördüğü muameleyi görürdü.Software desen o zamanki cpular 320x240 bile 30 fps anca veriyordu.Yani oynanmayacak gibi değil,tabi hızlısına alıştıktan sonra olmuyor bir daha eskiye dönmek..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.