Şimdi Ara

Faraday sorusuna iptal olmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Diyen insanların ya soruyu hiç yapamaması yada mg un 2 elektronunu unutması gerçeği

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• İkidir konularına denk geliyorum aynı düşünüyoruz, seni tanımak istiyorum yiğidim beni mutlaka ara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azeotropy -- 17 Haziran 2019; 18:46:30 >
  • Aynen bence böyle bi sebepten iptal olmaz. Eriyik demeyince farklı çözüyorduk da onla karıştırdılar sanki, dünyanın en saçma isteği

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam soruda Mg oluşmuyor H2 gazı oluşuyor.Akademik bilgi olarak yanlış bazı arkadaşlar H2 çıkarmış(Soruya göre doğru olanı yapmışlar.) ve bu nedenden boş bırakmış.Sorular öğrencinin zihninde en ufak şüphe bırakmayacak sorular olmalı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suauhumueut -- 17 Haziran 2019; 19:39:2 >
  • suauhumueut S kullanıcısına yanıt
    Bir hoca bunu yazana kadar kimsenin sesi çıkmıyordu hocam

• suauhumueut S kullanıcısına yanıt
    Önce H2 gazı oluşuyor daha sonra Mg adam ikinci olarak ortaya çıkan gaz olan Mg gazının kütlesi diye mi soracak soruyu?

• MKILIÇ kullanıcısına yanıt
    Mg çikmaz hocam.Önce H2 gazı çıkar.Ve MGSO4 katısı kalır sulu çözeltiden.

• Hocam ne ettiniz siz

• Itiraz edenlerin 2 ye bolmedigi ve bu kısmın aklina bile germedigi gercegini tartismayalim gercek bu

Ama yanlis yapmislar hayallerine bir adim yaklaşma ihtimalleri var kim suclayabilirki sadece yigilma gozumu korkutuyor
    O sorunun getirecegini yigilma goturecek

• iptal olmalı bu soru cok büyük hata vaar
  • quote:

Orijinalden alıntı: suauhumueut

Hocam soruda Mg oluşmuyor H2 gazı oluşuyor.Akademik bilgi olarak yanlış bazı arkadaşlar H2 çıkarmış(Soruya göre doğru olanı yapmışlar.) ve bu nedenden boş bırakmış.Sorular öğrencinin zihninde en ufak şüphe bırakmayacak sorular olmalı bence.
    :DDDDDD öğrencinin zihninde en ufak şüphe bırakmayacak sorular olmalı. İnandın mı buna? Öğrenciyi düşünen mi var sana afedersin şu an münasıp olmayan yerlerimle gülüyorum. Geçen sene 2 tane anlatımı hatalı kimya sorusu vardı sabit sıcaklık demiş aynı ortam dememiş asıl bu muallak kardeş.
  • ÖSYM ne der ne yapar bilmem hocam ama bence anladınız benim ne demek istediğimi cis - trans izomerisi sorusunda bir çelişkide kaldınız mı ,hayır çünkü çok net bu soruda böyle olmalıydı.Sorunun iptalini istemeye veya istememeye bağlı kalmıyorum. Soruda hata olduğunda herkes hemfikir. Bu konuyla ilgili çok sayıda soru çözmüşsünüzdür hiç bir soruda böyle anlatım görmezsiniz bu tarz. Tekrar ediyorum sadece sorunun izahında sıkıntı olduğunu belirttim.Ayrıca sorduğum ,sorulan kimya öğretmenlerinin hepsi Mg birikmez dedi.

• Gollume kullanıcısına yanıt
    Hocam yapanlara yazık değil mi altı üstü yerine koyma sorusuydu 1 net ne kadar fark ediyor bu sistemde biliyorsunuz

• Hocam bilmem ben sadece akademik bir hata olduğunu söyledim kimya öğretmenleri de öyle söylüyor ÖSYM ne derse herkes kabul edecek tekrar tekrar söylüyorum iptal olup olmamasına karışmıyorum.

• Ben de yaptim katiliyorum hocam size sadece siz ne derseniz deyin bu insanlara da itiraz hakki dogdu

Forumda konusanlarin bir tanesinin bile soruyu boyle dusundugunu sanmiyorum tek dertleri one gecmek hakli ya da haksiz sadece anlayabiliyorum onlara gundogdu olan bize oldu yani umarim olmaz

• Gollume kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam neymiş ben mantığını anlamamışım da o anlamış sırf bi kelime eksik diye çözememiş falan yok öyle bi dünya 2 buçuk milyon kişinin girdiği sınavda bi soruyu iptal etmek neleri değiştirir herkes bi idrak etsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.