Şimdi Ara

Far temizliği yaptıracaksanız yada yapacaksanız bi bakın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
2
Favori
3.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 15
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 12 saat 11 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Orada Olmayan Adam (4 mesaj) tefennili (4 mesaj) Yazılımcı Online (2 mesaj) drfree1 (2 mesaj) zzoorroo (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16 mesaj) Mobil (6 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Far temizliği yaptıracaksanız yada yapacaksanız bi bakın
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1153 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    İnternette çok fazla video var far temizliği ile alakalı hiçbirinde sonradan clear coat (vernik sanırım) atılmıyor bir tek chrisfix adlı youtuber in videosunda yaptığını gördüm. Pasta cila için aracımı bi yere bırakmıştım farları temizlemişler fakat vernik atılmamış yani 6 ay sonra büyük ihtimal gene sararacak. Sizce hangi ürünü kullanmalıyım önceden hiç vernik atmadım videoda ingilizce olduğundan tam anlayamadım ürünü

|
    |

• Emekli Yönetici
    17436 Mesaj
    https://forum.donanimhaber.com/far-temizliginde-ozel-parlatici-sprey-aldim-uyguladim--93699963-8#120049268

4 yıllık bir konu var hocam İyi verniği bulmak mesele. Hatta 2K vernikler çok daha iyi olur ama pahalı namusuzlar. Gerçi benim yaptığım vernik de iyiydi bu sene daha yeni yeni deforme olmaya başladı kenarlardan. Bir ara sıfırdan tekrar yenileme yapacağım bir 4 5 sene daha gider mis
    |
    |

• Yarbay
    3237 Mesaj
    Şu anda bu işi ücretli yapan dükkanlar bile dümdüz temizleyip teslim ediyorlar.

yapan iki kişiye sordum, 6 ayda sararacağını da kabul ediyorlar. uygulama için 100 tl istiyorlar.
    |
    |
  • Binbaşı
    1204 Mesaj
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/129859301

Sylvania Headlight Restoration UV Block Clear Coat Kit vernik olarak bunu öneririm.
    |
    |
  • Yarbay
    2531 Mesaj
    ‘Anlatan adamlar’ kanalının far temizleme videosunu izleyiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1153 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

‘Anlatan adamlar’ kanalının far temizleme videosunu izleyiniz

plastix var bende kullandim fakat o cozum degil vernik kesin cozum plastix sariligi aliyor fakat 2 ay suruyor onla yapinca o parlaklik.

konunun onceden acildigini bilniyordum:(

|
    |
  • Yarbay
    3559 Mesaj
    Farlarin ici kotu benim aracin disi icin cila aldim 3 hafta goturuyor her uygulamada ama ici problem

|
    |
  • Yüzbaşı
    619 Mesaj
    https://www.amazon.com/Oleum-280702-American-Accents-12-Ounce/dp/B00KZ6LYMM

ürün amazonda var, pahalı ama birçok defa kullanılabilir. videoda zımpara işlemlerinden sonra alkol ile siliyor, sonra 3 defa 5'er dk ara ile bu ürünü kullanıyor. sonra 1 gün bekletip cila atıyor.
    |
    |
  • Teğmen
    190 Mesaj
    uzun zamandır far temizliği için ürün arıyordum
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    18301 Mesaj

Diş macunu olayı iş yapmıyor mu halen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emekli Yönetici
    17436 Mesaj

bir sürü farklı dişmacunu var hangisini kullandığına bağlı En sağlam yöntem kaplama yöntemi. Belki cilalamalı yöntemden sonra üstüne şeffaf film çekilerek de bir koruma sağlanabilir ama eğer vernik iyiyse en güzel yöntem o. Maksat oksijen ile yüzeyin temasını kesmek mikro çizikleri doldurup kapatmak. Yoksa tekrar matlaşır.
    |
    |
    programmer_onur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1391 Mesaj
    Sanirim yazilmamis ama metal cilasini tavsiye ederim. Fiyati 30 tl civarinda. Farlarin dis kismini ciddi sekilde temizledi bizdeki aracta.

|
    |
  • Yarbay
    5020 Mesaj
    Vernik gerekli değil. UV korumasından emin olunan kaliteli şeffaf bir koruma filmini far yüzeyine uygularsanız daha uzun vadeli koruma sağlanır.
    |
    |
  • Yarbay
    3774 Mesaj
    Sanayide 50 liraya yaptırdım çok güzel oldu 1.5/2 yıl garanti verdi. Yer İzmir
  • Yarbay
    3237 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

Sanayide 50 liraya yaptırdım çok güzel oldu 1.5/2 yıl garanti verdi. Yer İzmir

Hocam İzmirin neresinde yaptırdınız? Bende yaptırmayı düşünüyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Kurmay Yarbay
    13750 Mesaj

Poorboys Natty’s Wax (beyaz) var bende, onları henüz yeni olan aracımın farlarına da uygulasam mı?

|
    |
    Yazılımcı Online kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3774 Mesaj

Çiğli Ata sanayi Er-Rot Balansın yanındaki yerdi üstad sanırım. Rot Balansta da er rot efsanedir bilirsiniz.
    |
    |
    tefennili kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3237 Mesaj
    quote:

Çiğli Ata sanayi Er-Rot Balansın yanındaki yerdi üstad sanırım. Rot Balansta da er rot efsanedir bilirsiniz.

Teşekkür ediyorum, peki işyeri kaporta veya oto boyacı mı, işyeri ismini hatırlıyormusunuz? Ben Narlıdereden gideceğim de, Çiğli Ata sanayiyi bilmiyorum, ER-Rot balans diye sorsam, gösterirler mi?
  • Yarbay
    3774 Mesaj

Errot derseniz söylerler. sanayiye biraz giriyorsun düz gidiyorsun 100 metre falan sol tarafta errot tabelası var zaten kocaman. Kaportacı boyacı ama dükkan ismini hatırlamıyorum.
    |
    |
    tefennili kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3237 Mesaj
    quote:

Errot derseniz söylerler. sanayiye biraz giriyorsun düz gidiyorsun 100 metre falan sol tarafta errot tabelası var zaten kocaman. Kaportacı boyacı ama dükkan ismini hatırlamıyorum.

Çok teşekkür ederim, hafta sonu gideceğim inşallah
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.