Şimdi Ara

Far Cry 5 Türkçe Yerelleştirme Çalışması %100 - v3 2023 Sürüm Yayınlandı - [rockerdem] (78. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.632
Cevap
46
Favori
68.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakan_harputlu

Virüs programı kullanmıyorum hocam ...

Alıntıları Göster
    hallettim hocam kapatmak gerekiyormuş defenderi
  • Iron Man - SuraSide I kullanıcısına yanıt
    Selamlar.

Fırsat bulup oyunu sildim tekrar yükledim.

Windows defender kapalı hale getirdim.

Dediğiniz gibi 2019 sürümünü yükledim.

Sonuç aynı oldu. Boş bir ekran çıkıor karşıma. Olmadı nedense bir türlü.

Yine de ilgin için teşekkür ederim.
  • merhaba yamanın manuel kurulumlu versiyonunu yapabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aglett92

merhaba yamanın manuel kurulumlu versiyonunu yapabilir misiniz?
    Eğer Türkçe yama için 9 GB indirnek isterseniz, bende oyunu tekrar indirip yamayı yükler ve upload ederim
  • Açıkcası setuplu olan dosyayı açmaya çekiniyorum. Virüs total ve programların taramasında çok fazla trojan tarzı dosya var. Bu konuda çekinen bir tek ben değilimdir diye düşünüyorum. yamayı kurmanın alternatif yolları olması daha iyi olabilir.

bu arada amacım size iğneleme yapmak değil insan korkuyor işte :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: aglett92

Açıkcası setuplu olan dosyayı açmaya çekiniyorum. Virüs total ve programların taramasında çok fazla trojan tarzı dosya var. Bu konuda çekinen bir tek ben değilimdir diye düşünüyorum. yamayı kurmanın alternatif yolları olması daha iyi olabilir.

bu arada amacım size iğneleme yapmak değil insan korkuyor işte :D
    Hemen açıklık getireyim neden virüs uyarısı veriyor diye. Setup dosyasının içinde bir tane daha Setup var. İçerisindeki o Setup sayesinde yama boyutu bu kadar küçültebildi. Yoksa 9 GB lik 2 adet dosya paylaşmamız gerekecekti. İndir ve kopyala yaparak yamayı kurabilirdiniz. Ama biz 2. Yolu tercih edip Setup yapmaya karar verdik. Bu yüzden de virüs olarak algılıyorlar. Bilgisayarı virüs yiyen kimse olmadı şu zamana kadar, en azından Facebook sayfasına öyle bir mesaj gelmedi :)

• Steamden aldım indirim zamanı defender kapatıp yükledim sorunsuz oldu teşekkürler, elinize sağlık.
  • Çok sinir bozucu bir durum. Oyunum da orjinal. Her şeyi de deniyorum. Kaspersky'i ve Defender'ı, güvenlik duvarını kapatıyorum. Temiz bir kurulumdan sonra yamayı kuruyorum. Her seferinde oyun Türkçe olmadığı gibi girdiğimde menü ve seçenek ekranı da gelmiyor.

Not:2018'i de, 2019'u da tek tek kurmayı denedim. Yamanın yedekleme kısmında bir problem olabileceğini düşünüp manuel yedek de aldım. Yedekleme yapmadan da kurdum ve her denememi oyunun sıfır, temiz halinde yaptım. Sonuç aynı.

-Yama kurulumu sorunsuz gerçekleşiyor ama oyun hiçbir şekilde Türkçe olmuyor.
  • pouleizer P kullanıcısına yanıt
    Hocam defenderin bulut koruması falan 3-5 şey daha var onlarıda kapattınız mı? Onlarda engelliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: brnk

Hocam defenderin bulut koruması falan 3-5 şey daha var onlarıda kapattınız mı? Onlarda engelliyor
    Hocam elle kapanabilir olan her şey kapalı üstüne "reg." uzantılı dosyalarla da kapatmayı denedim. Muhtemelen yine bir şeyler açık kalıyordur, anlamış değilim. Yamayı başarılı olarak kurmuş birinden Upload yöntemiyle almayı düşünüyorum dosyaları. Bilen varsa yama sadece "patch.dat ve patch.fat" üzerine mi yapıldı yoksa değiştirilen başka bir dosya var mı?

-Sorunu ve çözümü buldum;
    Yama yüklenirken "patch.dat" dosyasını tamamen yazarken, "patch.fat" dosyasının boyutunu 0 kb'a düşürüyor. Yani sorun "patch.fat" dosyasında. 1 mb'lık bir dosya bu. Rockerdem Sadece patch.fat dosyasının Türkçe halini upload edip, sitesine eklese kimsenin bir problemi kalmaz. Ya da yamayı düzgün şekilde kuran arkadaşlar sadece bu fat dosyasını upload etseler yeterli olacaktır. Ben yaptım, düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pouleizer -- 15 Temmuz 2020; 22:38:27 >

• 9 gb olacak şekilde de paylaşır mısınız onu indirelim.
  • Erdem abiye setupda değişiklik yapma fikrini söyleyeceğim. Kurulumda bazı kişilerde olan sorunu da çözebiliriz umarım.
  • Kurulumda sanırım yazım yanlışı var
    Oyunun Epic-UPlay versiyonu 1.014 kullanmaktayım
    üsteki seçenekte 2018 ve 1.0.X.X
    altkakide 2019 ve 1.2.X.X
    güncel olan 2018 mi yani :D
    Sormak istediğim güncel sürüme uyumlu olan üstteki mi alttaki mi?

Far Cry 5 Türkçe Yerelleştirme Çalışması %100 - v3 2023 Sürüm Yayınlandı - [rockerdem]
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginci01

Kurulumda sanırım yazım yanlışı var
    Oyunun Epic-UPlay versiyonu 1.014 kullanmaktayım
    üsteki seçenekte 2018 ve 1.0.X.X
    altkakide 2019 ve 1.2.X.X
    güncel olan 2018 mi yani :D
    Sormak istediğim güncel sürüme uyumlu olan üstteki mi alttaki mi?

Far Cry 5 Türkçe Yerelleştirme Çalışması %100 - v3 2023 Sürüm Yayınlandı - [rockerdem]
    Yeni kurulum programı için bende görüştüm gerekli kişiler ile. Yeni bir Setup gelecek. Beklemede kalın. O kısımda düzelecek.

• Virüs programı tam söylendiği şekilde kapalı yamayı kuruyorum yedek sormuyor ama yama kuruldu gözüküyor. Oyunun dosyalarına giriyorum türkçe yama gözüküyor türkçe oyunu başlattan tıklıyorum oyun açılıyor ama oyun hala ingilizce ve oyunun çalışmasında da hiçbir problem yok nerede yanlış yapıyorum da oyun türkçe olmuyor. Bu arada oyunum steamden alındı orjinal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adogans -- 22 Temmuz 2020; 16:1:31 >
  • Kuramayan arkadaşlar için farklı bir yol;

Epic Games'ten Gold Sürümünü aldım ve @Iron Man - SuraSide @ReTRyEvER kardeşlerimin paylaştığı kurulum şekliyle yamayı kurdum. Ne altyazı seçeneğinin kapalı olması, ne oyuna girerken siyah ekranda kalması, ne de karakterlerin sesi çıkmaması gibi bir sorunla karşılaştım. Yama sorunsuz çalışıyor. Yamayı yapan Rockerdem ve ekibine çok teşekkürler. Efsane bir yama olmuş.

Kurulum:

1-Her ihtimale karşı, yamayı daha önce kurduysanız ve olmadıysa bütün dosyaları doğrulayın. Kısaca oyun sıfır gibi olsun, ne olur ne olmaz.
    2-Windows Güvenliği'nden, Virüs ve Tehdit Koruması & Güvenlik Duvarı ve Ağ Koruması'nı kapatın.
    3-Program Files (Program Dosyaları değil) > Epic Games > FarCry5 > data_final içine (Yani data_final'da bulunan pc klasörünün yanına, içine değil) 'Orjinal' adlı bir dosya açın.
    4-Program Files > Epic Games > FarCry5 > data_final > pc klasörüne giderek patch_fat ve patch_english.fat (patch_english.fat yerine patch_dat diye bir dosyada olabilir) dosyalarını kopyalayarak önceki açtığımız Orjinal klasörünün içine yapıştırın. (Setuptaki yedekleme bozuk olduğu için bu yolla yedeklemeyi manuel olarak yapmış olduk.)
    5-Bu işlemlerden sonra yamanın setupunu açın. Yazıları v.s geçtikten sonra manuel aramadan Program Files > Epic Games > FarCry5 > bin klasöründeki FarCry5.exe dosyasını seçerek devam edin.
    6-Oyun sürümünü seçme kısmına geldiğinizde, oyun sürümünü; Sürüm 2019 (v1.2.X.X) olarak seçin.
    7-Bundan sonra klasörünü nereye kuracağını soracaktır. Orjinal haline hiç dokunmayın yani Program Files > Epic Games > FarCry5 içine kursun.
    8-Bunu da ayarladıktan sonra kur sekmesine tıklayın. İşte 'Dananın kuyruğu burada kopuyor' kurulum başladıktan 1-2 saniye sonra 'Yedeklensin mi ?' diye bir uyarı gelecektir. Daha önce bu yedeklemeyi Orjinal klasöründe manuel olarak yaptığımız için buna 'HAYIR' diyoruz. Ardından yarım dakikada falan yama yüklenmiş olacaktır.

Sorunsuz şekilde oynamanız dileğiye..

Dipnot: Bu kurulum şekli, Epic Games'te ki FarCry 5 Gold Edition 1.014 sürümünde denenmiştir ve sorunsuz şekilde çalışmıştır. Steam Gold sürümüne sahip olanlarda da çalıştığını @ReTRyEvER kardeşim belirtmiştir. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vel1d -- 23 Temmuz 2020; 15:8:32 >

• Gerçekten emek verip güzel bir iş çıkarmışsınız,fakat şu setup yerine direk manuel kurulumu da paylaşsaydınız.
    9gb indirmek mi istiyorsunuz demişsiniz?
    Ben 2 kere kurulum hatası yüzünden tekrar 16gb indirmek zorunda kaldım.
    Lütfen ya setup güncellensin yada daha kolay olan manuel kurulum paylaşılsın.

Teşekkürler.
  • Çok teşekkürler öncelikle.
    bir sorum var.
    dlcleride kapsıyor mu yama teşekkürler şimdiden.
  • pouleizer P kullanıcısına yanıt
    aynı sorunu bende yaşadım.

hatta oyunu 2 kere indirip denedim. Bir türlü olmadı

oyun yüklü bir şekilde bilgisayarda duruyor.

sorun belki çözülür diye sürekli bu sayfayı takipteyim.

Umarım yamayı yapan arkadaşlar yardımcı olur bir çözüm üretirler.
  • winrarda exeye çift tıkladıgımda hata alıyorum..çözümü nasıl olur?

defenderı kapattım düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Rusher- -- 29 Temmuz 2020; 23:39:41 >
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.