Şimdi Ara

Far Cry 5 Türkçe Yerelleştirme Çalışması %100 - v3 2023 Sürüm Yayınlandı - [rockerdem] (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.632
Cevap
46
Favori
68.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İş değişikliği nedeni ile bir süre vakit ayıramadım gençler, sıkıntı yok. Kasım ayı içerisinde kayda değer ilerleme olmasını hedefliyorum. Herkese sabrı ve güveni için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mastertranslatorr

İnanin böyle kendi kendini tekrar eden bir oyuna bu kadar ilgi gösterilmesi 1.000 küsür lira bağış toplanması beni gerçekten şaşırttı Ubisoft senelerdir aynı oyunu ufak tefek değişiklikler yaparak önümüze ısıtıp ısıtıp veriyor. Bu kadar ilgi ceken ne var dostlar anlamıyorum. Oysa bundan çok daha kaliteli rpg oyunları var ve böyle kaliteli oyunların çevirileri bu kadar ilgi görmüyor çevirilse bile yeterli bağış alınmıyor. Kaliteli oyunlara örnek olarak Fallout 1 2 3 Mass Effect Andromeda hHotline Miami 1-2 cidden kaliteli oyunun kıymetini bilen insan bir elin parmağını geçmez. Yaptığınız işe büyük derecede saygı duyuyorum ama keşke daha kaliteli oyunların çevirisine başlansaydı. Saygılar ve sevgiler....
    @Mastertranslatorr Çevirecek ekip bulursan eğer o oyunlar içinde gerekirse tool yapılır. Fakat çevirecek kişi yok. Bu girişime kalkmadan önce ilk Erdem abi ile konuştum. Sağ olsun o da çeviriyi yapacağını söyledi ve bende konuyu açtım. Çevirmenler "güvenilir" olduğu sürece ve çevirmek istedikleri sürece Türkçe çeviri gelir.

------------------------------------

@b3k1rr 2 yıl sonra oynarsın o zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam forumda yeniyim ff xv yi çevirmek isteyen ekip var mı

• Mastertranslatorr kullanıcısına yanıt
    Fallout 3 ün yaması var, andromeda me üçlemesinin kalitesinde bir oyun değildi, hotline miami de kimsenin diyalogları umursayacağını sanmıyorum ama çevrilirse de hayır demem. Bu saydıkların bilinen oyunlar; ben sana fazla bilinmeyen ama far cry 5 den en az 10 gömlek daha iyi bir oyun olduğuna gram şüphemin olmadığı bir oyun söyleyim: YS VIII: Lacrimosa of Dana. Yabancı bir forumda adamın biri soruyor FF XV mi alayım, YS 8 mi diye. Ankete gelen cevapların yüzde 80 i YS VIII al şeklinde. Ve bu oyun FF XV in çeyreği kadar popüler değil, bilinmiyor. FF XV i karalama gibi bir niyetim yok yanlış anlama olmasın. Ben sadece bir anketin sonucundan bahsettim.

Far cry 5 in standart sürümü 310 lira, YS 8 in tüm dlcleri dahil fiyatı 145 lira ki sadece ana oyunu alsanız yetiyor. Steamda karışık yazmasına takılmayın. Uzun süre ertelendi sonra sorunlu çıktı ama oyunu 1 ayda büyük ölçüde düzelttiler. PS4 varsa oraya alın tabi alacaksanız.

• Bende öyle yapmayı düşünüyorum

• RESMEN ENAYİLİK
  • far cry'a laf eden arkadaşlar lütfen gidin başka yerde ağlayın! Size ne kardeşim burası far cry oyunlarını sevenlerin yeri istediğim yamaya harcarım paramı size ne??? Zevkler ve renkler tartışılmaz dünyanın oyununu bitirdim far cry'ların verdiği tadı hiçbiri vermedi bana! Benim açımdan bakarsan da bu seriden daha kaliteli yapım yok! Dost Kayaoğlu ağzı yapmayın bana özentiler!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan.Sert

Hocam forumda yeniyim ff xv yi çevirmek isteyen ekip var mı
    Belki çıkar. acelesi yok. Biraz bekleyin.

• cilekes05 C kullanıcısına yanıt
    Bana diyosan ben far cry oynayanlara laf etmedim. Yamaya bağış yapanlara da bir şey demedim. Zevkler renklerle alakalı bir şeyde demedim. Daha ne dediğimi bile anlamamışsın. BLOK.
  • 2 aya yaklaşıldı ses yok. garip gerçekten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARTALIZMA

2 aya yaklaşıldı ses yok. garip gerçekten...
    Çeviriyi yapan arkadaş yukarıda 2 kasımda mesaj atmış.
    Arkadaşlar bu gibi durumlarda çevirmenin geçmişine bakın bu arkadaş tek başına farcry 3,4 ve primal oyunlarını çevirmiş bunu çevireceğinden emin olabilir siniz.
  • KARTALIZMA kullanıcısına yanıt
    Evet çok garip şimdi paraları almış keyif sürüyodur değil mi senin gözünde rockerdemi bilmeyen tipler gelip burda tatava yapıyolar ya gerçekten bu adamların bu tiplere laf anlatmasından dolayı ben utanıyorum
  • quote:

Olabilir. Neden bu tarz yorum yapıyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Man - SuraSide -- 10 Kasım 2018; 19:57:12 >
  • KARTALIZMA kullanıcısına yanıt
    Geç olsun güç olmasın......
  • quote:

dostum herkes'e laf söylenir de "rockerdem" bu adama söylenmez başladı ise bir çeviriye bitirir elbet endişelenme.
  • @Rockerdem abimize tabii ki güveniyoruz Far Cry'ların gedikli çevirmeni baş aktörü her şeyi, tabii ki Far Cry 5 çevirisini de hakkıyla kendi tarzıyla sürdürüyordur tamamlayacaktır bir sözümüz yok. Her ne kadar Far Cry 3 çevirisi için (ki tüm FC oyunları içinde en sevdiğim en iyisi en güzeli tartışmasız FC3'dür) kendisine biraz sitem etmiş olsam da (maalesef FC3 tam anlamıyla %100 olan bir çeviri değilmiş bir çok yerler menü ekranları vb çevrilmemişti) tüm FC çevirileri için kendisine tek tek hakkını teslim etmeyi de bilmişimdir ellerine gözlerine sağlık demişimdir.

---
    Neyse buraya @Midorima cevap vermek için gelmiştim oradan devam edeyim:
    Şimdi @Mastertranslatorr gelip kendince FC ve benzeri oyunları/çevirilerini Fallout-MassEffect tarzı RPG oyunlarla/çevirileriyle karşılaştırma yoluna gitmiş bir yorumda bulunmuş katılırsınız katılmazsınız ben bir şey demiyorum tek diyeceğim şu; kendisinin FC5 yorumu üzerine fazla gitmeyelim derim zira kendisinin meşhur Fallout 3 GoTY Türkçe yamasını hala daha bekler dururuz aman bir şey olmasın :)

Aman abi @Mastertranslatorr gözünü seveyim sen hele şu Fallout 3 "v2" çevirisini tamamla gerisini boşver kafan rahat olsun, tamam buralara gelip yazıyorsun da yani senden tek beklentimiz Fallout 3 çevirisini eksiksiz hatasız %100 olarak bitirmen başka bir şey istemiyoruz. "v1" diye çıkardığın eksik çeviri olan oyundan atmalara hatalara sebep olan yama ve sonrasında her şeyiyle %100 olacak hatasız olacak dediğin "v2" yapıyorum bekleyin dediğin yama için nasıl da sabırsızlanıyoruz nasıl da Aralık 2017 sonundan taa bugünlere kadar bekledik eh bunu biliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 12 Kasım 2018; 10:43:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ravenholm

@Rockerdem abimize tabii ki güveniyoruz Far Cry'ların gedikli çevirmeni baş aktörü her şeyi, tabii ki Far Cry 5 çevirisini de hakkıyla kendi tarzıyla sürdürüyordur tamamlayacaktır bir sözümüz yok. Her ne kadar Far Cry 3 çevirisi için (ki tüm FC oyunları içinde en sevdiğim en iyisi en güzeli tartışmasız FC3'dür) kendisine biraz sitem etmiş olsam da (maalesef FC3 tam anlamıyla %100 olan bir çeviri değilmiş bir çok yerler menü ekranları vb çevrilmemişti) tüm FC çevirileri için kendisine tek tek hakkını teslim etmeyi de bilmişimdir ellerine gözlerine sağlık demişimdir.

---
    Neyse buraya @Midorima cevap vermek için gelmiştim oradan devam edeyim:
    Şimdi @Mastertranslatorr gelip kendince FC ve benzeri oyunları/çevirilerini Fallout-MassEffect tarzı RPG oyunlarla/çevirileriyle karşılaştırma yoluna gitmiş bir yorumda bulunmuş katılırsınız katılmazsınız ben bir şey demiyorum tek diyeceğim şu; kendisinin FC5 yorumu üzerine fazla gitmeyelim derim zira kendisinin meşhur Fallout 3 GoTY Türkçe yamasını hala daha bekler dururuz aman bir şey olmasın :)

Aman abi @Mastertranslatorr gözünü seveyim sen hele şu Fallout 3 "v2" çevirisini tamamla gerisini boşver kafan rahat olsun, tamam buralara gelip yazıyorsun da yani senden tek beklentimiz Fallout 3 çevirisini eksiksiz hatasız %100 olarak bitirmen başka bir şey istemiyoruz. "v1" diye çıkardığın eksik çeviri olan oyundan atmalara hatalara sebep olan yama ve sonrasında her şeyiyle %100 olacak hatasız olacak dediğin "v2" yapıyorum bekleyin dediğin yama için nasıl da sabırsızlanıyoruz nasıl da Aralık 2017 sonundan taa bugünlere kadar bekledik eh bunu biliyorsun.
    Şunu ekleyeyim. Erdem abi FC3 için %100 türkçe yama demedi. Çevrilmeyen yada gözden kaçan yerler olmuştur. Önemli olan hikayeyi anlayabilmek değil mi ? Hikayeyi anladıysan gerisi boş. Yama gayet güzeldi. %99 oranında Türkçe idi.

• Ben farcry 3e resmen aşık olmuştum oyunu oynayabilmek için verdiğim çaba sonrası oyunun o kadar efsane çıkması sevgimi kat be kat artırmıştı tabi bu efsane oyunu türkçeye çeviren kişinin rockerdem olduğunu öğrendiğimde kendisine olan hayranlığım da o derece artmıştı o zamanlar yama %100 müş %50 falanmış hiç umursamamıştım ana hikaye Türkçeydi geriside zaten benim için önemli olmadı ıvır zıvır kulelerdeki yazılar falanda Türkçe olmayıversin diğer oyunlarda oldu da noldu hikayeye bi katkısı olmayan boş beleş yazılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iron Man - SuraSide

Olabilir. Neden bu tarz yorum yapıyorsunuz ?

Alıntıları Göster
    Sen neden her yoruma cevap veriyorsun ?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.