Şimdi Ara

Far Cry 5 (2018) [ANA KONU] (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
798
Cevap
10
Favori
40.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 para etmez oyun , %50 animasyon %50 oyun.
    Kontroller zor , sürükleyici bir olayı yok.
  • serisinin en berbat serisi.
  • Far Cry 5 için 2.DLC paketi olan Lost On Mars çıkış yaptı.İlk genişleme paketi olan Hours Of Darkness içerik olarak genel anlamda beğenilmemişti bu nedenle almadım fakat Lost On Mars ilgimi çeken bir içerikle gelince alıp oynamaya başladım.Dlc Marsda geçsede haliyle Far Cry oyunlarındaki oynanış mekaniklerini aynen koruyor.

Hikaye olarak çok bir beklentiniz olmasın fakat ana oyundaki bazı görevlere ait karakterler ve mekanlara bu Dlc paketindede rastlıyoruz.Görevler genel olarak 6 parçadan oluşuyor.Bunlar terminalleri açma,Hurk'a ait vücud parçalarını toplamak,Queen adı verilen dev yaratıkları yoketmek,Jeotermal anormalliklerin yaşandığı yerleri tespit etmek(buralarda marsdan çıkıp bir süreliğine ana oyundaki karakterleri ve düşmanları içeren mini görevlere geçiyoruz),Clutch Nixon challenges ve Larry'nin notlarını toplamaktan oluşuyor.

Dlc genel olarak keyifli bir oynanışa sahip.Süre olarakta ortalama olarak 5 saatin üzerinde fakat tüm görevleri yapmak isterseniz bu süre 10 saate kadar çıkabiliyor.Dlc de karşılaşacağınız düşmanların bir kısmı yeryüzünde bir kısmıda yer altında geziniyor.Yeraltında gezinenler sadece yerin kumsal kısımlarında gezinmeniz halinde ortaya çıkıyorlar.Oyunda kullanması en keyifli olan araç Jetpack olsada sürekli kullanılamıyor belirli bir süre sonunda tekrar kullanmak için cooldown süresini beklemeniz gerekiyor.Ayrıca bazı düşmanlar silahlarınızı ve jetpackinizi attıkları asitlerle bir süreliğine devre dışı kalmasına neden oluyor.Bu paket ile birlikte toplamda 13 adet yeni silah geliyor ve silahları açmak için gereken görevleri tamamladığınızda blueprintleri elde ediyor ve terminal olarak isimlendirilen yerlerde 3d printerda craflayarak kullanabiliyorsunuz.

Lost Of Mars ile Far Cry evreninin oynanış mekanikleri korunup farklı bir deneyim amaçlanmış.Yeni düşmanlar,silahlar ve bazı görevlerde yer alan sürprizleriyle açıkcası oynarken hem keyif alacağınız hemde eğleneceğiniz türde bir ek içerik olduğunu söyleyebilirim.

Oynanışı merak edenler için ufak bir video hazırladım.4K olarak izleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 19 Temmuz 2018; 3:44:36 >
  • Mars güzel olmuş zevkle oynuyorum vietnam çöpünden sonra umudum hiç yoktu doğrusu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qzwxec

Far Cry adını taşıyıp da nefret ettiğim tek oyun bu oldu.

Death loop diye bir bug var; oyuncu ölürken, oyun menülerinin devre dışı kaldığı andan sonrasına save ediyor ve sürekli ordan başlıyor, ya oyundan vazgeçeceksiniz, ya da tüm oyunu sil baştan oynayacaksınız. Bu save buglarının çoğu, düşüş anları, düşme ihtimali olan yerleri kullanmıyorum. kuleden aşağı inmek yerine fast travel yapıyorum artık.

Bazı görevler var ki hoşunuza gitmediğinde, oynamak istemediğinizde veya geçemediğinizde de iptal edemiyorsunuz, oyun orda takılıp kalıyor. Belli sürede kaçmaya çalıştığımız ve her bir düşmanda +4 saniye veren bir görev türü var, son 5 görevden 3'ü bu oldu. Aynı görevi art arda oynamaktan sıkıldım ve artık geçemiyorum da.

Bir de haritayı büyütünce işaretler kayboluyor, uzak bir noktadaki görevi bulmak için harita üzerinde yakınlaştırıp gezinmek zorundasın. Tıpkı oyunda görev keşfi için gezinmek zorunda olduğun gibi. 25 saatlik oyun için 100 saat gezinme süresi var neredeyse.

Perk sistemi hariç, geri kalan çoğu şey gereksiz. En iyi silahları neredeyse en baştan hazır alıyorsunuz, diğer silahları almanın gereği kalmıyor.

Hayatımda ilk defa bir oyunu bitirmeden sildim, üstelik daha başlarındayken.

Far Cry serisi, 3 ile bitti sanırım.
    Bende zorlayarak bitirdim oyunu,benim için tek güzel yanı haritası ve grafikleri...

Yan görevler başlı başına saçma,sağda soldaki düşman yapılarını patlatıyoruz,yav kardeşim biz bunu Just Chaos serisi ile yüzlerce kez yaptık...eski tip savaş uçaklarının da hiç gereği yok oyunda zorlama koyulmuşlar,ben görevde dayatmaları hariç hiç kullanmadım uçakları.Sanırım kendi kendilerine 3d modelleme denemeleri yaparken uçak modellemişler ve hadi bunu oyuna entegre edelim demişler gibi...

Silahlar ve çatışma hissiyatı da çöp zaten,nerde Farcry3 nerde bu oyun...
  • Cidden serinin en kötü oyunu yoklukta oynayıp bitirdik sadece o kadar.
  • Oyunun dlc'lerinin ana senaryoyla bir alakası, devamlılığı var mı arkadaşlar? Yoksa onlar tamamen farklı bir oyun mu? Ona göre ps4 hesabı alacağım da :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nighty kullanıcısına yanıt
    Oyuna çıkmış ek paketlerden ilki vietnamda geçen fakat bir arcade map oynarcasına fazla bir oynanış içeriği sunmayan bir yapıdaydı.İkinci paketse Marsta geçmişti.Son ek pakette yarın yayınlanacak ve içeriğinde zombiler olacak.Bu nedenle dlclerin ana oyun ve hikayeyle herhangi bir bağlantısı bulunmuyor.Oyun çıkmadan öncede season pass içeriğinde yer alan bu ek paketlerin ana oyunla bir ilgisinin olmadığı ve dlclerin her birinin farklı türde olacağı belirtilmişti.

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim sağolun.

• Son dlc de ilki gibi çok kötüydü sadece mars iyi.
  • Coop oynayamıyorum bir türlü bu hata nedir ne değildir bilen var mı?

• eonmg kullanıcısına yanıt
    ana hikayede biraz ilerlemen gerekiyor. ilerledikten sonra arkadaşını çağırabilirsin.
  • fastbela93 kullanıcısına yanıt
    Aynen ben ilerlemiştim ama arkadaşında ilerlemesi gerekiyormuş. Çözdük sonradan.

• quote:

Orijinalden alıntı: canpinar

şaka bir yana ps4 te shooter oynamaktan keyif alıyormusunuz :)
    Ben alınmaz diyordum ama pcden daha zevkli

• Guncelleme ile hd textures pack gelmiş 27 gb

• Far Cry 5 için çıkan son ek paket olan Dead Living Zombies dlc paketini yeni oynama fırsatım oldu.İlk bakışta sıradan bir arcade haritası oynuyor hissi oluştursada aslında oynaması keyifli bir içeriğe sahip olduğunu söyleyebilirim.Oyunun bu ek paketinden hd doku paketi güncellemeside etkinken bir oynanış videosu hazırladım.

• Yeni bir Far Cry geliyor.Ayrıntılar The Game Awards etkinliğinde paylaşılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 7 Aralık 2018; 0:26:20 >
  • 5 den devam gibi fc3 fc4 gibi bilinmeyen gizemli bir dünyada geçseydi keşke.
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    HD Texture packle ve packsiz performans farkı ne kadar? Birde FHD (1080p) için HD texture pack'e gerek var mı?
  • Merlindeki haberin içeriğini okumayın sakın. Açık açık spoiler vermişler.....
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.