Şimdi Ara

Far Cry 3 Türkçe Trophy Listesi ve Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
95
Cevap
6
Favori
26.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda çıkan FPS'ler arasında en beğendiğim, oynarken en çok zevk aldığım oyun için bir rehber hazırlamak istedim. İlk defa böyle bir şey yapıyorum. Eksiklerim olabilir, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

İlk bakış

Toplam Trophy Sayısı: 51 | 30
    | 7
    | 1
    | 1
    | 12

Offline Trophy Sayısı: 45
    Online Trophy Sayısı: 6 (Co-op)
    Ortalama Platinum Alma Süresi: 20-25 saat
    Kaçırılabilir Trophy Sayısı: 2 - Fully Inked, Unheard

Başlamadan Önce...

- Oyunda 3 adet zorluk seviyesi var ancak zorluk seviyesi ile ilgili bir Trophy yok. Bu yüzden istediğiniz zorluk seviyesini seçerek oyuna başlayabilirsiniz. (Oyun sırasında zorluk seviyesini değiştirebilirsiniz.)
    - Oyunu bitirmeden tüm kampları ele geçirmeyin. Eğer ele geçirirseniz bazı Trophyler için gerekli olan şeyleri yapamazsınız.
    - Silahları almak için para vermek zorunda değilsiniz. Radyo kulelerini ele geçirerek bir çok silaha bedava sahip olabilirsiniz. İlerde hangi silahların kaç radyo kulesi açıldıktan sonra geleceğini yazacağım.
    - Kesinlikle ama kesinlikle görevlere başlamadan önce bol bol avcılık yapın. Ekstra silah, cüzdan, cephane vs. için avcılık çok önemli. Detaylarını ileride yazacağım.
    - Kameranızı bol bol kullanın, düşmanları işaretleyin. Ayrıca bazı kamplardaki kafeslerde vahşi hayvanlar olabiliyor. Eğer kafesi vurursanız sizin hiç bir şey yapmanıza gerek kalmadan kampı ele geçirebilirsiniz.

Hikaye Trophyleri

Bu Trophyler için ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Hikaye boyunca kendiliğinden açılacaklar.

- First Blood
    - Magic Mushroom
    - Worst Date Ever
    - One of Us
    - Hands Off My Stoner
    - Retake Wallstreet
    - Have I Told You?
    - Taken for Granted
    - Higher Than a Kite
    - Deep Cover
    - Poker Night
    - What a Trip

Trophy Rehberi

Mastered the Jungle - Oyundaki 50 Trophynin tamamını topla.

Free Fall - 100 Metre veya daha yüksekten serbest düşüş yap ve yaşa.
    Bu trophy'yi almanın en kolay yolu X500.0 Y800.0 koordinatlarına gidip oradaki kayalardan atlamaktır.

Inked Up - 5 adet yetenek aç, dövme yaptır.

Fully Inked - Bütün yetenekleri aç, dövmelerini yaptır.

Money to Burn - Dükkanda 5000$ harca.
    Oyunda para kazanmak çok kolay. Paranızı harcamaktan korkmayın. Yelek, silah boyaları, harita vs alarak değerlendirebilirsiniz paranızı.

Aftermarket Junkie - Bir silah için tüm eklentileri ve kamuflajları satın alın.

Rebel With a Cause - 3 tane düşman kampını ele geçirin.

Island Liberator - Bütün düşman kamplarını (34 tane) ele geçirin.
    Bu trophy'yi yaparken alarmları çaldırmamaya özen gösterin. Eğer alarm çalarsa çok sayıda destek ekibi gelecek ve işiniz zorlaşacaktır. Susturuculu sniper ile alarm kutularını uzaktan vurabilirsiniz. Ya da kafesteki bir havyanı serbest bıraktıktan sonra gizlice alarmları devre dışı bırakabilirsiniz. Kampları ele geçirmek başka kolay olsada, gittikçe daha zorlaşıyor ve taktik istiyor. Kameranızı bol bol kullanın. kamptaki herkesi işaretlemeye çalışın. Kafeste havyan varsa serbest bırakın ve bu arada sniperlar ve zırhlı adamları vurmaya öncelik verin.

Unheard - Bir düşman kampını alarmı tetiklemeden sessizce ele geçirin.
    Bunu yapmanın en kolay yolu, tek alarmlı ve az adamlı bir düşman kampı seçmek ve Island Liberator trophysindeki tavsiyelere dikkat etmektir. Ayrıca aşağıdaki video da size yardımcı olacaktır.

Full Bars - 9 tane radyo kulesini aktif edin.
    Radyo kulelerini aktif etmek hem trophy için hemde haritanın önemli yerlerini görmek ve yeni silahlar açmak için önemli. Mümkün olduğunca yakınınızdaki radyo kulelerini aktif edin.

Archeology 101 - 60 adet relic topla.
    Toplamda 120 tane relic var ancak neyseki sadece 60 tanesi gerekli trophy için. Relicleri toplamanın en kolay yolu dükkanlardan alacağınız "İtem Map" ile toplamaktır. 500$ verip istediğiniz bölgenin haritasını alıp, o bölgedeki relicleri görebilirsiniz. Toplamda 8 harita var.

Dead Letters - Bütün kayıp mektupları topla.
    Toplamda 20 tane mektup var. Bu mektupları relicler için aldığınız haritalarda görebilirsiniz.

Memory to Spare - Bütün hafıza kartlarını (Memory Card) topla.
    Toplamda 20 tane hafıza kartı var ve bu kartlarda aldığınız haritalarda gözükmekte. Hafıza kartları sadece ele geçirdiğiniz düşman kamplarının "Safe House"larında bulunuyor. Ele geçirdiğiniz her kamptaki "Safe House"a girip içerideki laptop şeklindeki kartları alabilirsiniz. Ayrıca bu linkten hafıza kartlarının yerlerine ulaşabilirsiniz.

Jungle Journal - Survivor Guide'da 50 tane bilgi topla.
    Tanıştığınız kişiler, silahlar, hayvanlar, bitkiler, mekanlar vs. bilgileri. Bu trophy için ayrıca bir şey yapmanıza gerek yok. Hikaye sırasında mutlaka açılacaktır.

Bagged and Tagged - Bir "Path of the Hunter" görevi tamamla.
    Ele geçirdiğiniz kamplarda bulabileceğiniz bu görev, belirtilen silahla belirtilen havyanı öldürmeye dayalı. Görevi aldıktan sonra size gerekli silahın sağlanacağı yere gidip silahı aldıktan sonra, gereken havyanı öldürünce görev bitiyor.

Road Trip - Bir "Supply Drop" görevi tamamla.
    Basitçe, belli malzemeleri görevde belirtilen araç ile A noktasından B noktasına zamanında götürmeye dayanıyor. Ele geçirdiğiniz kamplarda bulabilirsiniz.

In Cold Blood - Bir "Wanted Dead" görevi tamamla.
    Ele geçirdiğiniz kamplardan alacağınız bu görev, hedefteki düşmanı sadece bıçak kullanarak öldürmenizi gerektiriyor. Kamera ile işaretlerseniz, öldürmeniz gereken kişi sarı olarak gözükecektir. Sarı olmayan diğer düşmanları istediğiniz gibi öldürebilirsiniz.

Let the Trials Begin - Bir "Trial of the Rakyat" derecesi geliştir.
    Belli bir sürede hedeflenen puanı alma amaçlı bu görevde, en düşük skoru geçmek yeterli.

Poker Bully - Pokerden 1500$ Kazan.
    Eğer poker bilmiyorsanız bunun kolay bir yolu var. Poker masasına oturmadan önce oyunu kaydedin. Sonrasında zorluk seviyesi olarak "Expert" seçin. Ve sürekli "All In" yaparak oyunu bitirin.

Hunter Hunted - Vahşi bir hayvanı kızdırıp sonra öldür.
    Bu trophy için en kolay yol bir timsah bulup ona taş atıp sizi kovalamasını sağladıktan sonra öldürmek.

Poacher - Nadir bir hayvan avla ve derisini yüz.
    Bu trophy için Path of Hunter görevlerinden  Far Cry 3 Türkçe Trophy Listesi ve Rehberi bu simgeyi gördüğünüz hayvanları avlayıp öldürmek gerekiyor.

Artsy Craftsy - Ekipmanlarınız için 5 tane Craft yapın.
    Cüzdan, cephane vs. için hayvan derisi toplayın ve onları craft edin.

Needle Exchange - 25 Tane şırınga yap.
    Bu trophy için en kolay yol, yeşil bitkiler ile sağlık şırıngası yapmak. Her yeşil bitki 1 adet şırınga yapıyor.

The Good Stuff - Özel şırınga yap.
    Bunu yapabilmeniz için önce 30 tane Relic toplamanız gerekiyor. Topladıktan sonra açılan "Untouchable" özel şırıngası için, 5 yeşil bitki, 2 beyaz bitki ve 5 mavi bitki gerekiyor.

Say Hi to the Internet - Kayıp Hollywood yıldızını bul.
    X: 620 and Y: 558 koordinatlarında bulabilirsiniz.

Heartless Pyro - Flamethrower (alev silahı) ile 50 adam öldür.

Love the Boom - Bir patlama ile aynı anda 4 kişi öldür.

Rock Always Wins - 25 kişinin dikkatini taş atarak dağıt.

Never Saw it Coming - Glider, zipline veya paraşütten birinin üstüne atlayarak bıçakla öldür .

Improper Use - "Repair Tool" tamir aletiyle birini öldür.

Toxophilite - Ok ile bir düşmanı 70 metreden öldür.
    Bunu yapmanın en kolay yolu, belirlediğiniz bir düşmana haritadan işaret koyup, 70 metre uzaklaştıktan sonra öldürmek.

Island Paparazzi - 25 kişiyi kameranı kullanarak işaretle.

Fearless or Stupid - 60 metreden fazla derine dal.
    Bunun için bir adet "Deep Dive" şırıngası yaparak denize dal.

Co-op Trophyleri

Here We Come - "Ready or Not" bölümünü bitir.

Return to Sender - "Sidetracked" bölümünü bitir.

Rocking the Boat - "Overboard" bölümünü bitir.

Hide and Seek - "Lights Out" bölümünü bitir.

Late Night Pick-up - "Rush Hour" bölümünü bitir.

Getting Even - "Payback" bölümünü bitir.

Silahlar ve Bedava Almak İçin Gereken Radyo Kulesi Sayısı

Handgun 
    1911
    6P9
    .44 Magnum – 11 Radyo Kulesi.
    D50 – 12 Radyo Kulesi.

SMG
    Skorpion – 2 Radyo Kulesi.
    A2000 – 5 Radyo Kulesi.
    MP5 – 9 Radyo Kulesi.
    BZ19 – 14 Radyo Kulesi.
    Vector .45 ACP – 12 Radyo Kulesi.

Shotgun
    M133 – 5 Radyo Kulesi.
    1887 – 4 Radyo Kulesi.
    SPAS-12 – 13 Radyo Kulesi.

Assault
    AK47 – 2 Radyo Kulesi.
    STG-90
    F1 – 8 Radyo Kulesi.
    MS16 – 10 Radyo Kulesi.
    P416 – 15 Radyo Kulesi.
    ACE – 13 Radyo Kulesi.
    Bushman – Signature Weapon. 18 Radyo Kulesi.

Sniper
    SVD – 3 Radyo Kulesi.
    M-700 – 6 Radyo Kulesi.
    Z93 – 15 Radyo Kulesi.

LMG
    PKM – 4 Radyo Kulesi.
    U100 – 7 Radyo Kulesi.
    MKG – 14 Radyo Kulesi.

Launcher
    RPG-7 – 6 Radyo Kulesi.
    GL-94 – 8 Radyo Kulesi.

Diğer
    Repair Tool – 2 Radyo Kulesi.
    Flare Gun – 7 Radyo Kulesi..
    Recursive Bow – 3 Radyo Kulesi.
    Flamethrower – 5 Radyo Kulesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enchantedd -- 29 Aralık 2012; 19:05:53 >

• teşekkürler dostum güzel olmuş ben de oyunu alınca Platin almayı düşünüyordum herkes platin kolay diyor çünkü, favorilerime ekledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vito-Scaletta

teşekkürler dostum güzel olmuş ben de oyunu alınca Platin almayı düşünüyordum herkes platin kolay diyor çünkü, favorilerime ekledim

Önemli değil. 1-2 saattir uğraşıyorum ama bu oyun için değer. Platin almak kolay ve çok zevkli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enchantedd

quote:

teşekkürler dostum güzel olmuş ben de oyunu alınca Platin almayı düşünüyordum herkes platin kolay diyor çünkü, favorilerime ekledim

Önemli değil. 1-2 saattir uğraşıyorum ama bu oyun için değer. Platin almak kolay ve çok zevkli.

Platin almak çok kolay da değil ama.Özellikle mektub,memory card ve relic toplama işi biraz sıkıcı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OldWolF3

quote:

quote:

Platin almak çok kolay da değil ama.Özellikle mektub,memory card ve relic toplama işi biraz sıkıcı...

Mektup ve Memory Card işi yine kolay sonuçta 20 tane var ama Relic işi baya sıkıcı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OldWolF3

quote:

quote:

Mektup ve Memory Card işi yine kolay sonuçta 20 tane var ama Relic işi baya sıkıcı

Alıntıları Göster
    Tebrik ederim hocam çok güzel konu olmuş ellerine sağlık
  • Güzel rehber, beğendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sycylian

Güzel rehber, beğendim.
    Eline Sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-TRanger

Eline Sağlık.

Alıntıları Göster
    bu çok iyi oldu eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: oMeR24

bu çok iyi oldu eline sağlık

Alıntıları Göster
    tebrik ederim, çok faydalı bir rehber olmuş, ellerine sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxpashaxx

tebrik ederim, çok faydalı bir rehber olmuş, ellerine sağlık

Alıntıları Göster
    mlsbrn, DragMeToHell, C-TRanger, oMeR24, xxpashaxx Teşekkürler Eğer aklınıza takılan ya da eksik olduğunu düşündüğünüz bir şey varsa eklerim.
  • quote:

mlsbrn, DragMeToHell, C-TRanger, oMeR24, xxpashaxx Teşekkürler Eğer aklınıza takılan ya da eksik olduğunu düşündüğünüz bir şey varsa eklerim.

Alıntıları Göster
    ellerine sağlık
  • Çok güzel olmuş. Teşekkür ederük.

Her oyuna
    Türkçe trophy rehberi hazırlansa ne güzel olur.

PS3Trophies.org gibi Türkçe bir site İnşallah bir gün kurulur.

Aslında İngilizcesi çok iyi olan bir gurup, yabancı kaynaklardaki rehberleri Türkçe'ye çevirse bile kâfi. (Çeviriden kastım eksiksiz her tür, adı bile duyulmamış oyunlarda dahil çevirecek. Birde bir internet siteside şart tabii bunun için. Örnek: PS3Kupaları.com

Ama önceliğimiz özgün trophy rehberleri. Yabancı kaynaklardaki rehberleri çevirme fikri bir "en azından" bir "hiç yoktan iyidir" bir "plan c"
  • quote:

Orijinalden alıntı: I-C-O

Çok güzel olmuş. Teşekkür ederük.

Her oyuna
    Türkçe trophy rehberi hazırlansa ne güzel olur.

PS3Trophies.org gibi Türkçe bir site İnşallah bir gün kurulur.

Aslında İngilizcesi çok iyi olan bir gurup, yabancı kaynaklardaki rehberleri Türkçe'ye çevirse bile kâfi. (Çeviriden kastım eksiksiz her tür, adı bile duyulmamış oyunlarda dahil çevirecek. Birde bir internet siteside şart tabii bunun için. Örnek: PS3Kupaları.com

Ama önceliğimiz özgün trophy rehberleri. Yabancı kaynaklardaki rehberleri çevirme fikri bir "en azından" bir "hiç yoktan iyidir" bir "plan c"
    - Bedava silah almak için ele geçirilmesi gereken Radyo Kulesi sayısı ve verilen silahlar eklendi. Yakında "Craft" için gerekenler eklenecek.

Kupaci, I-C-O Teşekkürler.

@I-C-O Dediğiniz çok doğru. Keşke PS3Trophies gibi Türkçe kaynaklarda olsa. Vaktim olsa oradaki veya başka kaynaklardaki bilgileri Türkçe'ye çevirmek isterim ancak vaktim pek yok. Zaten tek başına yapılabilecek bir iş değil.
    Özgün Trophy rehberi fikri çok daha güzel ancak onun içinde vakit ve kaynak lazım. Aslında 5-10 kişi toplanıp böyle şeyler yapılabilir. Hatta Türkçe anlatımlı videolar vs. çekilip detaylı işler yapılabilir. Ama bu tip şeyler için zaman lazım.
  • quote:

- Bedava silah almak için ele geçirilmesi gereken Radyo Kulesi sayısı ve verilen silahlar eklendi. Yakında "Craft" için gerekenler eklenecek.

@I-C-O Dediğiniz çok doğru. Keşke PS3Trophies gibi Türkçe kaynaklarda olsa. Vaktim olsa oradaki veya başka kaynaklardaki bilgileri Türkçe'ye çevirmek isterim ancak vaktim pek yok. Zaten tek başına yapılabilecek bir iş değil.
    Özgün Trophy rehberi fikri çok daha güzel ancak onun içinde vakit ve kaynak lazım. Aslında 5-10 kişi toplanıp böyle şeyler yapılabilir. Hatta Türkçe anlatımlı videolar vs. çekilip detaylı işler yapılabilir. Ama bu tip şeyler için zaman lazım.

Alıntıları Göster
    Böyle bir başlık yok muydu
    http://forum.donanimhaber.com/m_69673116/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zack06 -- 29 Aralık 2012; 19:53:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zack06

o sadece çeviri olmuş bu rehber olmuş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zack06

o sadece çeviri olmuş bu rehber olmuş

tamam
  • quote:

Aynen bir gurup gerekir, İnşallah bir gün olur. Bu arada:

" Oyunu bitirmeden tüm kampları ele geçirmeyin. Eğer ele geçirirseniz bazı Trophyler için gerekli olan şeyleri yapamazsınız."

demişsin. Benim bildiğim 2 kampı alarm çalmadan sessizce ele geçirmek gerekiyor. Sonra kamplarla ilgili kaçırılabilecek trophy kalmıyor.
    Doğru mu? Eğer öyleyse 2 kampı sessizce ele geçirdikten sonra, gönül rahatlığı ile diğer kampları herkes her çeşit ele geçirebilir.
  • quote:

quote:

" Oyunu bitirmeden tüm kampları ele geçirmeyin. Eğer ele geçirirseniz bazı Trophyler için gerekli olan şeyleri yapamazsınız."

demişsin. Benim bildiğim 2 kampı alarm çalmadan sessizce ele geçirmek gerekiyor. Sonra kamplarla ilgili kaçırılabilecek trophy kalmıyor.
    Doğru mu? Eğer öyleyse 2 kampı sessizce ele geçirdikten sonra, gönül rahatlığı ile diğer kampları herkes her çeşit ele geçirebilir.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler dostum internetden siparişi verdim çok işime yarıyacak
  • quote:

quote:

Kamplarla ilgili kaçırılacak trophy kalmıyor ancak bazı trophyler için adam gerekiyor. Eğer tüm kamplar ele geçirilmeden yapılmışsa sorun yok ama tüm kamplar ele geçirilmeden yapılmamışsa bazı trophyler örneğin patlayıcıyla aynı anda 4 kişi öldür, zipline dan uçarak adam öldür vs. onları yapmak zorlaşıyor. O yüzden öyle yazdım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.