Şimdi Ara

Fantastik ve Bilim Kurgu Toplulugu !!! ( Güncel Topluluk ) ( 139 üye ) (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.449
Cevap
83
Favori
47.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Barış Müstecaplıoğlu
    İhsan Oktay
    Orkun Uçar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yerli okunmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: ripendis

yerli okunmaz
    Sürekli yabancı yazar okuyorum, Türk yazarlara önyargım var, bunu biraz olsun kırmak istiyorum.
  • Bir çoğu özenti ve arak kurgular yazıyor ya da çok çok zayıf kurgular yazıyorlar. Tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MANGUTAY

Bir çoğu özenti ve arak kurgular yazıyor ya da çok çok zayıf kurgular yazıyorlar. Tavsiye etmiyorum.
    Perg efsanesi en popüleri ona ne diyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Perg efsanesi en popüleri ona ne diyorsunuz?

Alıntıları Göster
    Birinci kitabını okudum. Kurgusu çok zayıf geldi açıkçası. Akılda kalıcı pek bir karakter ya da olay yoktu kitapta. Okumasam da olurmuş diyorum şu an. Bizimkilerde benim genel olarak gördüğüm iki eğilim var. Ya tamamen batıdaki fantastik kurgulara özenip kolpa şeyler yazıyorlar ya da İslam öncesi Türk mitolojisinden üç beş figür alıp onun etrafına gevşek bir fantastik deri giydirmeye çalışıyorlar. Her iki durumda da başarısızlar.

Yalnız şu an aklıma geldi low-fantasy diyebileceğimiz türde Karanlık Çağ diye bir kitap vardı Murat Başekim'in. Onu okuyabilirsin. Tarihi- Fantastik bir kurgusu vardı. Her ne kadar mükemmel olmasa da kendini okutan ve akılda kalıcı bir kitaptı. Te ne zaman okumuştum hala aklımdadır. Bir Avar, Endülüslü gevşek bir Arap ve fakir bir Şövalyenin maceraları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MANGUTAY -- 1 Mart 2019; 16:32:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MANGUTAY

Birinci kitabını okudum. Kurgusu çok zayıf geldi açıkçası. Akılda kalıcı pek bir karakter ya da olay yoktu kitapta. Okumasam da olurmuş diyorum şu an. Bizimkilerde benim genel olarak gördüğüm iki eğilim var. Ya tamamen batıdaki fantastik kurgulara özenip kolpa şeyler yazıyorlar ya da İslam öncesi Türk mitolojisinden üç beş figür alıp onun etrafına gevşek bir fantastik deri giydirmeye çalışıyorlar. Her iki durumda da başarısızlar.

Yalnız şu an aklıma geldi low-fantasy diyebileceğimiz türde Karanlık Çağ diye bir kitap vardı Murat Başekim'in. Onu okuyabilirsin. Tarihi- Fantastik bir kurgusu vardı. Her ne kadar mükemmel olmasa da kendini okutan ve akılda kalıcı bir kitaptı. Te ne zaman okumuştum hala aklımdadır. Bir Avar, Endülüslü gevşek bir Arap ve fakir bir Şövalyenin maceraları

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim, o zaman çıkarıyorum listeden yarın bir gün kitabım çıkarsa alır onu okursunuz Karanlık Çağı ekledim.

• Rica ederim.
  • Benimde var ama illa yerli okuyacagim diyorsan fantastik bilim kurgu okuma

• quote:

Orijinalden alıntı: ripendis

Benimde var ama illa yerli okuyacagim diyorsan fantastik bilim kurgu okuma
    Okumayacağım, anladım bzimkiler beceremiyor.
  • Bilader ben sırf bu yüzden yerli kitap diye bir sey okumuyorum sabahattin ali okudum o da zaten mest etti beni madonnada

• Ben de katılmak isterim. Zaman Çarkı ve Harry Potter'i bir kaç kez okudum baştan aşağı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Normalde kitap okurken sıkılıp, yapacak başka şeyler düşündüğümden pek fazla kitap okuyamıyordum. Bu durumu düzeltmek için kendime kitap okuma zamanları ayırmaya başladım. Yaşım 26'yı geçti ve çoğunuzun okuduğu kitapları ben daha yeni okumaya başlayacağım
    Dün Otostopçu'nun Galaksi Rehberi'nin ikinci kitabını bitirdim ve büyük bir keyif ile okudum. 5 kitap bir arada ciltli olanı sipariş geçtim ve kitabımın bir an önce gelmesini bekliyorum.

Sıradaki serim ise, Kral Katili serisi olacak. İlk kitap neredeyse bir senedir elimde ve 200 sayfa civarı okumama rağmen devam edememiştim. Kitabı da çok sevmiştim ama kitap okumak için konsantrasyonumu toplayamadığımdan yarım kalmıştı. Bu sefer bitiririm diye düşünüyorum.
  • Yerli bilimkurgu , fantastik okuyacagiza bunlari okuyun daha iyi :-)
    Orhan yeniaras , okay tiryakioğlu , ahmet haldunterzioglu ,

• Bende birçoğunuz gibi bilimkurgu ve fantastik edebiyat hastasıyım.fotograftakiler harici dune serisi de mevcut.mutlu mesut okuyoruz

• the witcher serisini satın aldım kısmetse pazartesi elime ulaşır. Bu serinin zaman çarkı gibi hapnot gibi kılavuz kitabı veya ek kitabı var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ceyhυn

the witcher serisini satın aldım kısmetse pazartesi elime ulaşır. Bu serinin zaman çarkı gibi hapnot gibi kılavuz kitabı veya ek kitabı var mıdır?
    Öyle birşeye ihtiyacı yok. Zaman Çarkı'nın yanında kısa şirin öyküler gibi kalıyor kitap
  • Stanis Lem - Yenilmez 'i okuyorum bu aralar güzel bi kitap.

• Buz ve ateşin şarkısını bitirdigimden beri fantastik okumuyorum aynı ayarda bir kitap serisi var mı onerebileceginiz ? Mümkünse seri bitmiş olsun.

• 742793 kullanıcısına yanıt
    Son kitap geldi mi yahu?

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.