Şimdi Ara

Fantastik ve Bilim Kurgu Toplulugu !!! ( Güncel Topluluk ) ( 139 üye ) (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.449
Cevap
83
Favori
47.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konusu itibariyle çok dikkat çekici ama seriyi düşündüğüm zaman bunun tam olarak kitaplara yansıtılamadığını düşünüyorum. Beni yer yerden ziyade fazlasıyla sıktı. Yorumları okuduğumda ilk kitap daha çok beğenilmiş, ben tam tersine sonlarına doğru daha bir ısındım.
    Genel olarak beklentilerimi karşılamasa da okunabilir cinsten.
  • ozgurs59 O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler idefixde 3 kitap 39 tl olarak görünce bor sorayım dedim yinede alıp okuyacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mercpool kullanıcısına yanıt
    alınır okunur

fazla ağır değil zaten.2033 güzel 2034 orta şeker 2035 ise tekrar güzel ve seri öyle son buluyor.Oyunlarını da oynadığım için daha bir ayrı anlamlıydı benim için ama yine de tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

alınır okunur

fazla ağır değil zaten.2033 güzel 2034 orta şeker 2035 ise tekrar güzel ve seri öyle son buluyor.Oyunlarını da oynadığım için daha bir ayrı anlamlıydı benim için ama yine de tavsiye ederim.

Kampanyadan yararlanıp hemen alacağım cevap için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercpool -- 27 Şubat 2018; 22:3:59 >
  • Centilmen P*ç serisini okuyan var mi? Tavsiye eder misiniz?
  • Uzayda Piknik nasıl bir kitap?
    Pazartesi Cumartesiden Başlar'ı okuyup nefret etmiştim o da göz önünde bulundurulursa.
  • Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Hocam kitap yarın piyasaya sürülecekmiş.Kitapyurdunda oyle gosteriyor.10-15 gun sonra kitap yorumları ortaya çıkacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: mercpool

Hocam kitap yarın piyasaya sürülecekmiş.Kitapyurdunda oyle gosteriyor.10-15 gun sonra kitap yorumları ortaya çıkacaktır

Eskiden de basılmıştı ülkemizde hocam ondan sordum.
  • Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Burada birkaç yorum var belki bir fikir verebilir.

https://1000kitap.com/kitap/uzayda-piknik--23632
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark_hell_86

Teşekkürler hocam.
    Çıkınca bir kitapçıda elime alıp bne de biraz okurum artık, yazarların okuduğum diğer kitabı gibiyse yanına yaklaşmam bir daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

quote:

Orijinalden alıntı: dark_hell_86

Teşekkürler hocam.
    Çıkınca bir kitapçıda elime alıp bne de biraz okurum artık, yazarların okuduğum diğer kitabı gibiyse yanına yaklaşmam bir daha.

İzlemedim ama tarkovski nin stalkerının uyarlama olduğu kitap, benim de ilgimi çekti konusu

• Locke lamora'nın yalanlarını okuyorum daha doğrusu okumaya çalışıyorum, tasvirleri çok yoğun ve abartılı geldi bana birde süslü uzun cümleler çok fazla kullanılmış. Açıkçası beğenilen bir seri olduğu için aldım okuyanlar öve öve bitirememiş ama beni pek sarmadı yada kitaba ben alışamadım eh diyeyim.
  • Ravenloft ; Stranhd azalin ile savaş'a başladım

• quote:

Orijinalden alıntı: -Sabertooth-

Centilmen P*ç serisini okuyan var mi? Tavsiye eder misiniz?

İlk kitap uzun bir süre, ortalarını geçinceye kadar, sıkıcı bir şekilde ilerliyor. O noktadan sonrasında ise o dünyaya tam anlamıyla girebiliyorsunuz, akıcılığı da bittabi arşa kadar yükseliyor.

İkinci kitap benim favorim. Mekandan mekana, maceradan maceraya koşuluyor.

Üçüncü kitap ise serinin fantastik olmasını sağlayan unsurların dünyasında geçiyor. Evrenin mitolojisine dair yer yer bilgiler veriliyor; bu da hikayeye güzel bir şekilde yedirilerek, göze batmayacak şekilde yapılıyor.

Uzun lafın kısası, tavsiye ederim; ama dediğim gibi, ilk kitabın yarısından fazlası için akıcılık sorunu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 5 Mart 2018; 21:47:13 >

• İlk kitabın ortasına kadar dayanayım o zaman, cidden ağır ve sıkıcı başladı çokda övdükleri için almıştım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • xmxksk kullanıcısına yanıt
    İlk kitabın sonunda o övgüleri hak ettiğini göreceksiniz.

• Dune serisinin ilk kitabını bitirdim, diğer kitaplar nasıl karşılaştırmak gerekirse ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kendi konusunda sordum cevap alamadım birde burda sorayım Sissoylu(mistborn) serisi toplam kaç kitaptan oluşuyor ? (orjinal üçleme ve devam kitaplarının hepsi) genelde bitmeyen serilere başlamayı sevmiyorum ve internette uzun soluklu seri olacak diyenler var net bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: dell7567

Kendi konusunda sordum cevap alamadım birde burda sorayım Sissoylu(mistborn) serisi toplam kaç kitaptan oluşuyor ? (orjinal üçleme ve devam kitaplarının hepsi) genelde bitmeyen serilere başlamayı sevmiyorum ve internette uzun soluklu seri olacak diyenler var net bilgisi olan var mı?

Sizin de dediğiniz gibi, orijinal seride üç kitap var. Hikaye bu üç kitapta gelişip bitiyor. Sonrasındaki kitaplar ise orijinal üçlemedeki konunun bitiminden yüzlerce yıl sonrasında geçiyor, bu devam serisinin üç kitabı mevcut ve dördüncüsü de bildiğim kadarıyla yazım aşamasında. Bu üç kitaptan ikisi Türkçeye çevrildi.

Bunlar haricinde ise bir tane de novellası mevcut, dilimize çevrilmemiş durumda.

Ben yalnızca ilk üç kitabını okudum, güzel bir seri ve üçüncü kitap ile hikayede boşluk kalmadan seri bitiyor. Devam kitaplarını okuyanlar da orijinal üçleme ile çok az bağlantılarının bulunduğunu ve polisiye türünde olduğunu söylüyorlar. Bunlar okunmasa da olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 10 Mart 2018; 16:14:36 >

• O zaman ana uclemeyi şimdi okuyup devam kitapları cevirilince okumak daha mantıklı olacak.okunmaya değerse . cevirisi güzel olmasını umuyorum stealheart gibi.

Teşekkür ederim cvp için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick64 -- 10 Mart 2018; 16:57:41 >
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.