Şimdi Ara

Fansız Zalman cnpr10x Kasa Fanı ile Calisir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar elimde fani kirik halde bir cnpr10x sogutucu var. Acaba buna normal bir kasa fani taksam sogutma icin yeterli olur mu?

Bir de daha once hic custom sogutucu takmadigim icin, fanı hangi yone takmam gerektigini bilmiyorum. Blok u taktiktan sonra fani blokun hangi tarafina takmam gerekiyor? HDD, CDrom tarafina mi yoksa kasanin arkasina bakacak sekilde mi?
    Fanin yönu havayi disardan iceriye (disaridan işlemciye) verecek sekilde mi olmali yoksa icerden disariya (islemciden disariya) mi olmali.
    Cahilligimi mazur gorun yabanci oldugum bir konu. Simdiden cok tesekkur ederim

Edit: resimleri ekledim hdd yonu yerken nereyi kasdettigim anlasilsin istedim. Kasa les gibi biliyorum sogutucuyu takarken temizleyecegim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChelseaSmile -- 6 Ekim 2017; 0:52:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 12 cm herhangi bir fan olur.
    Soğutucunun fanını kasanın arkasına bakacak şekilde resimdeki gibi takmalısınız :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 6 Ekim 2017; 6:43:34 >
  • Iron Mask kullanıcısına yanıt
    ve resimden anladığım kadarıyla arkadaki kasa fanıyla aynı yöne bakacak. Çok teşekkür ederim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChelseaSmile -- 6 Ekim 2017; 16:12:26 >
  • ChelseaSmile kullanıcısına yanıt
    Soğutucunuzun çift yönlü montaj olanağı varsa, yukarı doğru üfleyecek şekilde de takılabilir.
    Temel ilke; heatsink üzerindeki sıcak havanın, egzos fanlarına doğru yönlendirilmesidir.
  • ehhalil kullanıcısına yanıt
    Sadece tek yonluydu ve ramlere temas etmemesi icin takarken baya zorlandim. Keske dediginiz yonde takilabilsydi cok daha rahat oldurdu. Iron mask hocamin gosterdigi yone dogru biraz zorlanarakta olsa takim ve sorunsuz calisiyor. 15 dakika oyun oynayinca 85 derecnin ustune cikan islemci artik 55i gecmiyor. O ufacik stock fanin cikardigi dizel motor gurultusunden de kurtuldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.