Şimdi Ara

Fanlarımızı ışıklandıralım [ Resimli kaynak anlatım rachadell ] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
4
Favori
21.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • devreyi seri kurdum 4 tane ultra parlak mavi led seri bir sekilde ve giris te de (680+680+460)1820ohm luk direnc bagladim gayet gzl calisti board da
     Fanlarımızı ışıklandıralım [ Resimli kaynak anlatım rachadell ]

ancak fan i pc den cıkardim led deliklerini deldim ledleri yerlestirdim hersey tamam bagladim fani pc ye ama sadece 1 tane led yani yordu kafam karisti soktum simdi gidip en iyisi bu isin seri degilde de paraleli ni kurcam bunun icin direnc lazim onlarida yarin alir yaparim artik bugun gec kaldik
  • walla Dün gece Bitanede ben yaptım 4 tane led'i Fanın üzerine Monteledim Gayet Stabil ve Güzel Çalışıyo :)

ps: Ledleri Dirençsiz olarak Bağladım Çok yoğun ışık verdi falan Ledler Çok ısındı 1 -2 dak. içinde :) dirençlerile bağladıgımda ise biraz dha sönük ve ısınma problemi kalktı :)
    Gayet güzel ve Hoş durdu en kısa zmanda fotolarınıda alıcam :) size
  • Güzel olmuş Yeni paylaşımlarını bekliyoruz

Sarı biraz sönük kalmış ama mavi ve yeşil süper
  • quote:

Orjinalden alıntı: chamurpeace

walla Dün gece Bitanede ben yaptım 4 tane led'i Fanın üzerine Monteledim Gayet Stabil ve Güzel Çalışıyo :)

ps: Ledleri Dirençsiz olarak Bağladım Çok yoğun ışık verdi falan Ledler Çok ısındı 1 -2 dak. içinde :) dirençlerile bağladıgımda ise biraz dha sönük ve ısınma problemi kalktı :)

arkadaşım bende yapmak istiyorum fakat direncleri ledlere nasıl bağlıyacam bi türlü tam göremedim.Resimler malum iyi olmamış.Mümkünse sizin yaptığınız fana led takma çalışmasını sadece bağlantı kısmının net bir fotografını koyabilirmisiniz.Bağlantı kısmı derken lede direnci baladığınız yeri ve lede eletrik gücü verdiğiniz bağlantı noktasını kastediyorum.Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: padfinder

quote:

Orjinalden alıntı: chamurpeace

walla Dün gece Bitanede ben yaptım 4 tane led'i Fanın üzerine Monteledim Gayet Stabil ve Güzel Çalışıyo :)

arkadaşım bende yapmak istiyorum fakat direncleri ledlere nasıl bağlıyacam bi türlü tam göremedim.Resimler malum iyi olmamış.Mümkünse sizin yaptığınız fana led takma çalışmasını sadece bağlantı kısmının net bir fotografını koyabilirmisiniz.Bağlantı kısmı derken lede direnci baladığınız yeri ve lede eletrik gücü verdiğiniz bağlantı noktasını kastediyorum.Şimdiden teşekkürler.

Resimleri En kısa zmanda yollicamda elimde fotorağ makinesi yok

Ben kabaca anlatayım sana :)

Paintte anca Bu kadar :) Bu sistemi Oluşturdun mu Molex'e montesi Çok basit Moleksin 4 Tane metal pimi var plastik korumanın içinde sabit durmasına yarayan metal uçların yanında 2 tane kanatçık gibi sağa ve sola açılmış kanatlar var onları bir tornavida yardımı ile geri iktir eline düşü veriyo kablolar hemen Ledlerin + ve - olan uçlarını resimde anladıldıgı gibi Molex kablo uçlarına sonuna Doğru bağla kanatçıkları kaldır yerine tak bu kadar :)

Bahsettiğim Kanatçıklarda Bunlar :) Molex'in Kablo Uçları neyse adı işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chamurpeace -- 4 Ekim 2008; 23:01:31 >

• benim biraz kafam karıştı.Ledlerin uzun bacağı artı, kısa bacağı eksi.Dirençler artı uca monte edilecek tamam.Fakat resimde dirençlerin kısa olan bacağa monte edildi diye gösteriyor.Yani öyle mi olacak.
  • Dirençleri gerilim kaynağının + ucuna gelecek şekilde bağlayınız.
  • 1.
    chamurpeace tskrler kanatciklari bilmiyordum ogrendigim iyi oldu
    2.
    chamurpeace walla yaptigin resimde direncleri + uclara baglamisin ama seri olmus direncler en sonuncu elede toplamda 1.5k ohm luk bir deger gidiyor aslinda led lerin - uclari birbirine baglanip siyah renk e baglayacaksin molexte + uclarini ise molex in sari ucuna 4 direnci eline alip bu sari kabloya takacaksin yani sari kablodan 4 tane kablo cikmis olacaksin ama direncli bir vaziyette sonra bunlarida her bir ledin + ucuna gotureceksin tek tek biraz ugras istiyama gzl oluyor ins yarin yapacagim bende resimleri koyacam hemen :D ve ben 4 renk yapacagi,m sari kirmizi mavi yesil
  • ewet beyler bende kendi kasama ilk defa mod yapmis oldum ve devamida gelecektir

ilk once devreyi kurup benim yine kendi basima yaptigim guc kaynaginda deneme yaptim ve basarili oldum
    http://img512.imageshack.us/my.php?image=image278oh9.jpg
    tabi bu arada ortamda biraz batmis oldu ama degdi dogrusu :D
    http://img395.imageshack.us/my.php?image=image279rv7.jpg
    simdide fanimi sizlere taktim ediyorum yorum sizin ilk calismam el emegi goz nuru :D
    http://img512.imageshack.us/my.php?image=image281ix0.jpg

bu arada nedense devre + uc ile calisiyor :D ledler sadece + uc ile yaniyor - ucu bosta bende bantladim pc icinde kisa devre yapmasin diye :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatality111 -- 5 Ekim 2008; 15:51:41 >

• Arkadaşlar eğer ledleri bir direnç ile korumazsanız akım düşmeleri ve değişkenliklerden ötürü dirençler yanabilir.Paralel bağlı dirençler için 470Ohm direnç yeterli korumayı sağlar.
  • direnç ile korumazsak nasıl yanacak dirençler? ledler yanabilir demek istedin sanırsam (:
    ledler direk enerjilendiğinde üzerlerinden ne kadar bulurlarsa o kadar akım geçirirler, yüksek akım da ledlerimizin bozulmasına neden olur. bunu kısıtlamak da direnç ile mümkün.. ancak led sayımıza göre akım verebilecek dirençleri seçmezsek ya yeteri kadar aydınlık vermez ya da yine (belki daha uzun sürede) bozulurlar..
  • abi el yapımı başkaoluo be rebk seçeneğinde çok .saolasın kardeş
  • Gzel Olmus Eline Saqlık Yrarlı bi paylasım

Not:Eksik Yazı var.
  • Ledleri bağladıgımız kabloları molex e bağladık tamam da molexin diğer ucunu nereye takıcaz o kısmı anlayamadımbiri o bölümü bş açıklarsa çok sevinirim
  • bugün fan sordum ışıklı 7 lira dedi aynı fiyata geliyo gibi sanki
  •  Fanlarımızı ışıklandıralım [ Resimli kaynak anlatım rachadell ]

sonunda fotolarını atabildim buyrun

• mavi ledli bi başka güzel duruyor eline saglık
  • bende 2 adet uv fan var. bunlara uv led bağlasam fanı tam şekilde aydınlatır mı yoksa uv lamba mı alayım?

aslında resimlere bakılırsa ışık dağılmıyor. sabit v şeklinde ışık veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambetiko -- 24 Ekim 2008; 23:29:42 >
  • ledlerin ışık verme açısına göre değişir..
    geniş açılı ya da merceksiz uv led alırsan düşündüğün gerçekleşebilir..
  • hocam sn bu iş için yaratılmışsın
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.