Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

fanatikler hangi linux?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
20
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1450 Mesaj
    hangisini kullanıyorsunuz? neden?

|
    |
  • Yüzbaşı
    499 Mesaj
    gözlerime inanamıyorum...
    |
    |
  • Binbaşı
    1358 Mesaj
    Diskimde yer olsa bir 4.cü işletim sistemine yer vericem ama yer yok...Kurulumu pek kolay degil ama gorsellik olarak ve stabilizasyonda ben DEBİAN diyorum...2. sirada Mandrake..

-Mandrake kurulumu kolay (interface güzel)
    -Debian sorunsuz (Çoklu paket seçenekleri fazlası ile geliyor 8 CD.) Dezavantaji dediğim gibi Kurulumu diğerlerine göre görsellik olarak yetersiz...
    |
    |
  • Yarbay
    2541 Mesaj
    bireysel kullanım MANDRAKE
    Çok paket sağlam herşeyi tanır SUSE
    neyaparsan yap dayanır SLACKWARE++++DEBİAN
    Windows kadar salak = gelecek
    sadece film seyrediyim yeter MOVİX
    server getti KNOPPİX---İNJeRCTOR
    |
    |
  • Teğmen
    176 Mesaj
    BENCE BAŞLANGIÇ İÇİN MANDRAKE GÜZEL
    |
    |
  • Binbaşı
    1104 Mesaj
    Suse Linux 9.1 derim.Muhteşem bence...........
    |
    |
  • Yüzbaşı
    548 Mesaj
    fedora
    deneme amaçlı kurmuştum.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    272 Mesaj
    win'e gerek kalmadan, şöyle ağız tadıyla birini tam olarak kullanabilsek...
    |
    |
  • Teğmen
    194 Mesaj
    mandrake iyi baslangıc 1 secenegi [bandt]
    |
    |
  • Yarbay
    2541 Mesaj
    mandrake kur wini unutursun :)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    272 Mesaj
    mandrake 10'u kurduk. Gene modem sorunu çıktı. Gerçi Win'de bazen bezdiriyor. Ama Win kullanmaya alışık olduğmuzdan mı? bilmem, neyi yapıp yapamadığımız az çok kestirebiliyoruz. Linux'da bunun için daha bayağı yol kat etmek gerekiyor. Ayrıca, openoffice de bir de türkçe yazım denetimi yapılabilse, daha da güzel olacak....
    |
    |
  • Teğmen
    176 Mesaj
    bence ufak sorunları takmamak lazım sonuçta bildiğimiz gibi windows ta bizi bazen hayattan bezdirebiliyor önemli olan neyi kullanmak istediğimiz olmalı bilgisayarla tanıştığımızda windows kullanmasını da bilmiyorduk bu açıdan da bakabiliriz
    |
    |
  • Yüzbaşı
    843 Mesaj
    Windowsun çıkan patchleri servicepackleri ki oldu olucak sasser virusu gibi virusleri olduğu sürece...aklımdan bile geçirmemeye çalışıyorum yani kabus gibi çöküyo pc nin üstüne...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    536 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by adem</i>
    <br />Diskimde yer olsa bir 4.cü işletim sistemine yer vericem ama yer yok...
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    hay masallah..

<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'>Kurulumu pek kolay degil ama gorsellik olarak ve stabilizasyonda ben DEBİAN diyorum...2. sirada Mandrake..

gorsellik olarak ve stabilizasyonda Debian demek ne demek?
    debian bizim bilmedigimiz kendine has bir pencere yoneticisi mi kullaniyor?

laf olsun iste..
    |
    |

• Binbaşı
    1358 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by MOS</i>
    <br /><blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by adem</i>
    <br />Diskimde yer olsa bir 4.cü işletim sistemine yer vericem ama yer yok...
    hay masallah..

<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'>Kurulumu pek kolay degil ama gorsellik olarak ve stabilizasyonda ben DEBİAN diyorum...2. sirada Mandrake..

gorsellik olarak ve stabilizasyonda Debian demek ne demek?
    debian bizim bilmedigimiz kendine has bir pencere yoneticisi mi kullaniyor?

laf olsun iste..

Oyle agzina kadar dolu Kendi Harddiskim malesef :) Gorsellik olarak derken coklu paket geldigi icin diğer linux paketlerine göre kıyaslıyorum tabii :!! bana daha zengin geldi. Yok kendine has bir pencere yoneticisi var sayılır tabii gerci kendiniz de edinebilirsiniz gnome ve kde dışında bir çok pencere yöneticisine..Şu ana kadar debian pek bir sorun çıkarmadı bana a.ş ama mandrake ve redhat çok sorunlar yaşadım bilhassa XF86 yani XFree ayarlarların. Ama debian hala eskiye doğru bir kurulum süreci var o yüzden pek görsel değil....
    |
    |

• Teğmen
    235 Mesaj
    Aslında hepsi aynı sayılmaz mı? Bana göre hepsi aynı. Sonradan senin kurduğun paketler ve bu sistem üzerindeki ustalığın önemli.
    |
    |
  • Yarbay
    2229 Mesaj
    Red H
    |
    |
  • Yarbay
    4501 Mesaj
    su anda lanet gelecek kurulu (biraz bilgi sahibi olmak için), ama red hot ı indirdim bugun kurarım sanırım :-)
    |
    |
  • Teğmen
    218 Mesaj
    slack 9.1 kullanıyorum. Sürücüleri ve bir kaç programı kurmayı öğrenirsen tıkır tıkır çalışıyor. Ama ilk önce bilem birisinden yardım alman gereecektir sanırım.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    980 Mesaj
    Mandreke 10 hakkında bilgi (kurulum,donanım,ayarlar vs..) edinebileceğimiz Türkçe site var mı acaba[?]
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
son dakika
Masal
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,309
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.