Şimdi Ara

fan sesi seviyesi... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: dadaş orhan

mesela,işlemci üzerine yan kapaktan 1 adet böyle bir fanın takılması(2 adet altlı üstlüde olabilir) hem işlemcinin soğuk ve temiz hava alması acısından hemde anakartın ısınması açısından faydalı olacaktır.. Bir tane ön taraftan içeri(2 adetde olabilir) hem hdd için hemde kasa içerisindeki sıcak havanın atılması açısından yine yararlı olacaktır. Tabi bunlar kasanın ne kadar ısındığıyla alakalı bir durum tercihidir. Yan kasa kapağına, 20 cm yine takılabilir.

yan tarafa 20cm derken, her kasada oluyormu bu?
    bende dark subzero 80+750 wat kasa var..
    1 arka 1 ön 1 üst 1 yanda fan yeri var ( 12 yada 14 cm )
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    o bölgeleri hiç bozmayın eğer o fanlar ısıyı kapatmazsa yer acabilirsiniz. Takılmaz diye bir şey yok isteyen hepsini takar.
    siz iyi bir fan yan tarafa takıp bırakınız. Arka 12 cm fan mı? işlemci ekran kartınız nedir?
  • quote:

o bölgeleri hiç bozmayın eğer o fanlar ısıyı kapatmazsa yer acabilirsiniz. Takılmaz diye bir şey yok isteyen hepsini takar.
    siz iyi bir fan yan tarafa takıp bırakınız. Arka 12 cm fan mı? işlemci ekran kartınız nedir?

hocam açıkçası kasanın kendi fanları çok kalitesiz, ön ve arkada takılı olanları değiştirmeyi düşünüyorum kesinlikle. ön ve arkadakiler 12cm ama 14 te takılabilir sanırım, yandakine net 14 takılabiliyor..
    işlemci i7 3770 ekran kartı gtx760
    o.c falan uğraşmam, maksatta böyle şeylerle uğraşmayacağımdan ses miktarını azaltmak.
    ses istemiyorsan düşük devirli fanlar kullanacaksın, şayet sizin fanlar düşük devirli olduğu için iyisini takdığınızda ses dahada artabilir. önerdiğim fanlar 4 pinli(pwm) özelliği ile direk anakarttan otomatik olarak kasa ısındığında, devir ayarlanıyor sıkıntı olmaz.
  • quote:

ses istemiyorsan düşük devirli fanlar kullanacaksın, şayet sizin fanlar düşük devirli olduğu için iyisini takdığınızda ses dahada artabilir. önerdiğim fanlar 4 pinli(pwm) özelliği ile direk anakarttan otomatik olarak kasa ısındığında, devir ayarlanıyor sıkıntı olmaz.

sizin fanlar derken benim ilk mesajımda yazdıklarım mı?
    ve iyisi ses yapabilir derken sizin yaztığınız fanlarımı kastediyorsunuz?
    yok benim önerdiklerim anakartta 4 pinli yerlere bağlanır ve sistem tarafından kontrol edilebilir. fakat fanlar ne kadar hızlı dönerse okadar cok performans artışı, bunun karşılığı ise ister istemez biraz gürültü.Ama emin ol ki sizin o kasada takılı olanlardan daha az ses cıkarır. çünkü teknolojik olarak kaliteli olanlar herzaman farklıdır.
  • quote:

yok benim önerdiklerim anakartta 4 pinli yerlere bağlanır ve sistem tarafından kontrol edilebilir. fakat fanlar ne kadar hızlı dönerse okadar cok performans artışı, bunun karşılığı ise ister istemez biraz gürültü.Ama emin ol ki sizin o kasada takılı olanlardan daha az ses cıkarır. çünkü teknolojik olarak kaliteli olanlar herzaman farklıdır.

anladım hocam.. peki benim yazdığım fanlar nasıl? 1 tanesi 1000 rpm di çünkü..
    ikiside alınabilir kötü değildirler.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.