Şimdi Ara

Fan pinlerini birbirine dokundurdum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam, yanlışlıkla böyle bir şey yaptım. Anakart başlıyor fanlar donuyor ama ekranda göruntu yok.

Pek anlamam ama anakartın devre koruyucusu varsa ve o parçayı değiştirirsem anakart düzelir mi?

Anakart HP Z400.

Fan pinlerini birbirine dokundurdum

• 1) Ramleri tek tek takarak test et

2) Ekran kartını diğer yere takıp dene

• ramlari tek tek takıp çalıştırdım bir kez ama ikinciye çalışmadı(ekran gelmedi).

başka ne yapabilirim ?

• musclecar88 M kullanıcısına yanıt

Fan ne fanıydı?

Bir kısmın enerjisi kesilmiş, ilgili kısımda parça arızalanmış olabilir.

• egzoz fanı

• anakart pili çıkar tak. Pc açılırken insert tuşuna basılı tut bios sıfırlansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fırat6 -- 16 Eylül 2022; 21:34:11 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar sorunu çözdüm. İşlemci dahil her parçayı çıkardım, anakarti çıplak bıraktım. İşlemci ve 1 adet Rami taktim ve bütün slotları denedim ama açılmadı. Daha sonra takılı olan ram yerine muadilini taktım ve açıldı.
    Şimdi ise ilk taktiğim Rami de taktım 4+4 yola devam ediyorum. İlginiz için teşekkür ederim. Yalnız bir sorum daha olacak. Ethernet girişindeki 2 ledden birtanesi hep yeşil yanıyor(ethernet kablosu takılı olsa da olmasa da)
    Ve ethernet kablosunu taktigimda internet gelmiyor, sizce neden böyle. Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güç kaynağında kısa devre olmuş olabilir o yüzdende 5 volt hattında sorun olmuş olabilir, ethernetin çalışmaması düzgün 5 volt alamamamsından olabilir,5 volt hattı voltajı düzgünmü kontrol et bence (osiloskop ile ; gelen voltaj inişli çıkışlı olmamalı)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.