Şimdi Ara

Fan calısmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
7.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Notebook ısınmasına rağmen fan devreye gırmıyor.Suan guc tasarrufunda kullanıyorum 65 derece yüksek performasta 90 derece fanda gıram calısma belırtısı yok.(boşta)Fan sadece pc açılırken bıos ekranında devreye gırıyor sonrada bıdaha gırmıyor.Bazen nadırde olsa devreye gırıyor 5 sanıye sonra duruyor.Donanımsal bır arıza olduğu bellı notebook 7 aylık ama ssd taktığım ıcın garantısı yok.Suan kıbrıstayım burda bılgısayarcı fılan hıc yok.Napacam onerıde bulunup sokup kablosunu pıle bıle baglayabılırım artık.(

Speed fan programında ne fan hızı gorunuyor nede fan kontrolu yapılabılıyor.Pc nin biosu buyuk ıhtımal kıtlı.Fanı bıostan kontrol edemıyorum.Bana lütfen başka program onerın.

Önceden vırus fılan yuk bındırıyordur demıstım ama suan komple format attım hıc bırsey yuklemedım fan çalışmıyor.(Bıos ekranındayken çalışıyor)

Bu ısın teknıgınden anlayan abılerımız bır el atsın ankartın neyi bozulmuş olabılır.Anakart degısmesı gerekıyorsa 400 tl verecek bütçem yok cope atarım pcyı.

Özellikleri:i7 2670qm
    8 gb ddr3 1333 mhz
    120 gb 330 intel ssd
    750 gb seagate 7200 rpm hdd
    gt630m

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 27 Haziran 2013; 17:36:42 >

• up up
  • quote:

Orijinalden alıntı: Headbanger_Kerry

up up
    Görev yöneticisinden hangi program işlemciye yükleniyor ona bak istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sulphur

Alıntıları Göster
    selamun aleyküm/ve aleyküm selam
    dostum şu yolları izlermisin bi sorun çözülmezse mesaj at dönüş yaparım en kısa sürede
    başlat>çalıştır>msconfig enterladıktan sonra başlangıctan işine yaramayanları devre dışı bırak
    hizmetlerdende kullanmadıklarını devre dışı bırak sonra bir dene - virüsler işlemci ve ekran kartı vs. fan gibi donanımsal şeylere bir şey yapamazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sulphur

Hocam ıslemcıyı kullanan bır uygulama yok suan bosta ve ıslemcı kullanımı %1.
    Pc fanı kafı yedi.Mesela 2 saat once skypela konusurken 95-100 derecelere cıkmıs baktım bızım fanın hıc calısmaya nıyetı yok pcyı kapattım.(işlemci kullanımı %5 di onuda Skype kullanıyordu)
    Sımdıde bluray bır fılm actım.(işlemci kullanımı %10 onuda player kullanıyor)
    Pc 5 dk ıcınde 95-100 e cıktı fan en dusuk devırde calıstı 10 sanıye sonar durdu.
    5 saniye devreye gırmedı.
    Tekrar devreye girdi ve yine 10-15 sanıye sonra durdu.
    Ve sürekli boyle calsıyıor.5-10 derece dusurup duruyor.
    Dolayısıyla fan sürekli ve tam devirde calısmadıgından sıcaklık 80 nın altına dusmuyor.
    Ancak bostayken kendı kendıne soguyor pc fanı devreye sokmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 5 Haziran 2013; 22:55:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 55_halojen

dostum şu yolları izlermisin bi sorun çözülmezse mesaj at dönüş yaparım en kısa sürede
    başlat>çalıştır>msconfig enterladıktan sonra başlangıctan işine yaramayanları devre dışı bırak
    hizmetlerdende kullanmadıklarını devre dışı bırak sonra bir dene - virüsler işlemci ve ekran kartı vs. fan gibi donanımsal şeylere bir şey yapamazlar.

Hocam dediklerinizi kapattım işlemci kullanılmayınca problem yok ısınmıyor.
    Ama bir film açıp işlemciyi %5 bile kullansam sıcaklık fan devreye gırmedıgı ıcın 90 lara fırlıyor.
    Malum i7 ısı canavarları.
    Bazende fan devreye gırıyor ama sıcaklık makul sevıyelere(45-50) dusmeden duruyor.
    Önceden sıcaklık 65 ın ustune cıkınca fan en son devırde sureklı calısıyordu.(oyun fılan oynarken)
    Acaba anakartdamı problem var.
    Ben virüslerin bios ayarlarını bozebildiklerini duymustum o yuzden zaralı yazılım dıye dusundum.
    İşlemci 100 e vurmus ama fan donmuyor kafayı yıyecem ya suan guc tasarrufunda kullanıyorum anca 60 dereceye dusurebildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 5 Haziran 2013; 22:56:52 >
  • quote:

quote:

Hocam dediklerinizi kapattım işlemci kullanılmayınca problem yok ısınmıyor.
    Ama bir film açıp işlemciyi %5 bile kullansam sıcaklık fan devreye gırmedıgı ıcın 90 lara fırlıyor.
    Malum i7 ısı canavarları.
    Bazende fan devreye gırıyor ama sıcaklık makul sevıyelere(45-50) dusmeden duruyor.
    Önceden sıcaklık 65 ın ustune cıkınca fan en son devırde sureklı calısıyordu.(oyun fılan oynarken)
    Acaba anakartdamı problem var.
    Ben virüslerin bios ayarlarını bozebildiklerini duymustum o yuzden zaralı yazılım dıye dusundum.
    İşlemci 100 e vurmus ama fan donmuyor kafayı yıyecem ya suan guc tasarrufunda kullanıyorum anca 60 dereceye dusurebildim.

Alıntıları Göster
    donanımsal bir hata olabilir. yinede bilgisayarı gerçek bir taramadan geçir firewall vs. sonra bir bak yine olmazsa ulaşırsın tartışırız konuyu kardeşim
  • quote:

donanımsal bir hata olabilir. yinede bilgisayarı gerçek bir taramadan geçir firewall vs. sonra bir bak yine olmazsa ulaşırsın tartışırız konuyu kardeşim

Teşekkür ederim yardımınız için şuan pcye format attım ve fan normale dondu ve sıcaklı bosta 45-50 yanı normal.
    Tekrar en son aldığım acronis yedeğini yükleyecem bakalım durum ne olacak.
    Acaba driver sorunu filan olabilirmi?
    Çünkü ben intelin en son driverını gunccellemıstım.
    Intelın sıtesınde yenı driver mevcut fakat bilgisayar uretıcınızın optımıze ettıgı drıverdan baska bır drıver yuklemek bazı problemlere yol acabılır dıyordu.
    Ama acerın sıtede mılattan once kalma drıverlar var mesela nvıdıanın dırıver suan 320.17 ama acerın sıtesınde 307lerde kalmıs.
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim yardımınız için şuan pcye format attım ve fan normale dondu ve sıcaklı bosta 45-50 yanı normal.
    Tekrar en son aldığım acronis yedeğini yükleyecem bakalım durum ne olacak.
    Acaba driver sorunu filan olabilirmi?
    Çünkü ben intelin en son driverını gunccellemıstım.
    Intelın sıtesınde yenı driver mevcut fakat bilgisayar uretıcınızın optımıze ettıgı drıverdan baska bır drıver yuklemek bazı problemlere yol acabılır dıyordu.
    Ama acerın sıtede mılattan once kalma drıverlar var mesela nvıdıanın dırıver suan 320.17 ama acerın sıtesınde 307lerde kalmıs.

Alıntıları Göster
    driver sorunuda olabilir. sonucta benim öğlen yemeğinde yemek yemem gerekirken cips yersem verimli çalışamam :) küçük bir örnek.
  • quote:

driver sorunuda olabilir. sonucta benim öğlen yemeğinde yemek yemem gerekirken cips yersem verimli çalışamam :) küçük bir örnek.

Valla hocam eski windows yedeğini geri yükledim aynı driverlar aynı dosyalar bu sefer herşey stabil çalışıyor.Virusde bulamadım sistemde.Neden oldu anlamadım nese nazar deyip geçelim yardımcı olduğunuz için teşekkürler.
  • quote:

quote:

Valla hocam eski windows yedeğini geri yükledim aynı driverlar aynı dosyalar bu sefer herşey stabil çalışıyor.Virusde bulamadım sistemde.Neden oldu anlamadım nese nazar deyip geçelim yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

böyle kullan o zaman hiç elleme en yüksek performansı neyde alıyorsan öyle kalmalı
  • 2 gün önce aynı sorun bende oldu
    termal macunu yeniledim birde işlemciye virüs yük bindiriyordur diye format attım düzeldi 70 derecelerden 37lere indi
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkaralar

2 gün önce aynı sorun bende oldu
    termal macunu yeniledim birde işlemciye virüs yük bindiriyordur diye format attım düzeldi 70 derecelerden 37lere indi

Hocam haklısınız oyun arşivim var iso dosyalarının içini taratınca crackler hep vrüslü çıktı bide blgisayarcıya gösterdim ramdeki dosyalarda çalışan virüs varmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

quote:

quote:

böyle kullan o zaman hiç elleme en yüksek performansı neyde alıyorsan öyle kalmalı

Hocam ramde calısan virüs varmıs pcde ilk defa duydum ama işlemci kullanımı normal gözüküyordu
  • quote:

quote:

Hocam haklısınız oyun arşivim var iso dosyalarının içini taratınca crackler hep vrüslü çıktı bide blgisayarcıya gösterdim ramdeki dosyalarda çalışan virüs varmış

bilgisayarcıya dikkat et bak bazıları üçkağıtçı ramlerin bozuk diye alıyorlar yenisini takıyorlar felan kanma sakın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

quote:

quote:

Hocam ramde calısan virüs varmıs pcde ilk defa duydum ama işlemci kullanımı normal gözüküyordu

iyi bir tarama yapın hocam o zaman
  • quote:

quote:

quote:

bilgisayarcıya dikkat et bak bazıları üçkağıtçı ramlerin bozuk diye alıyorlar yenisini takıyorlar felan kanma sakın

Yok hocam ramler zamlanmadan once tanesi 50 tlye 2 tane 1600 mhz kingston 4 gb ram aldım kimse bana o ramlerı degıstırtemez.)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yok hocam ramler zamlanmadan once tanesi 50 tlye 2 tane 1600 mhz kingston 4 gb ram aldım kimse bana o ramlerı degıstırtemez.)

Alıntıları Göster
    guncel
  • quote:

guncel

Alıntıları Göster
    Yardımcı olacak kımse yokmu?
    Problem cozulmezse satacam notebook'u
  • Herşeyi sök baştan tak.Herşeye format at.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.