Şimdi Ara

Fallout 76 [ANA KONU] (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
430
Cevap
18
Favori
22.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yani arkadaşlar Fallout 76 çıktığından bu yana yapılan yorumları incelemeleri gördük twitch/youtube oynayış videolarını izledik durduk ne olduğu olacağı belliydi zaten, hiç öyle meraklandırmadı alıp oynama isteği uyandırmadı hatta çoğu zaman buna "Fallout" denilmesinden dolayı nefret ettirdi desem yeridir.

Neyse işte (buralarda bir yerlere daha bunu yazdım) ben ne yaptım peki F76'yı izlerken canım acayip "Fallout 3" çekmeye başladı (bilemiyorum neden F:NV, F4 değil de F3) zaten uzun zamandır aklımdaydı GoG'dan indirip kurdum, valla öyle nefis geldi ki sabırsızlıkla merakla oynuyorum iyi ki F76'dan gaza gelip Fallout 3'e başladım demişimdir. Fallout 4'ü zaten 300 saat hatim ettim hala PC'de durur çok beğendiğim bir oyun F: New Vegas deseniz zaten efsanedir, eh yani hiç de ummuyordum bunu ama Fallout 3'de bunlar kadar güzel geldi bana hiç sıkılmadan oynuyorum.

Siz F76 oyuncularına şunu sorayım; The Elder Scrolls Online (TESOnline) var bilirsiniz MMORPG online oyun, ben bunu arada bir zorlanarak da olsa Singleplayer oynayabiliyorum hiç olmazsa single oyunculara da açık kapı bırakmışlar oynanıyor gayet memnunum, acaba F76'yı hiç online MP şeylere bulaşmadan sadece Singleplayer amaçlı alsak oynayabilir miyiz ne dersiniz? para verdiğimize pişman etmesin başta single iyi giderken ileride zorlar mı sıkar mı?.

• Ravenholm kullanıcısına yanıt
    F76 her ne kadar çok oyunculu bir oyunmuş gibi lanse edilse de, çok oyunculu kısım oyunun 3/1'ini kapsıyor desek yanlış olmaz. Fakat bu şu anlık bir durum. İlerde planlanan yeni gelecek içerikler, bu oranı 4/2 olarak değiştirecektir. Yani gayet tek oyunculu bir Fallout oynuyormuş gibi oynayabilirsiniz.

Öte yandan, diğer Fallout oyunlarıyla kıyaslama yapmak yanlış olur. F76 gerçekten çok farklı bir yapıda Fallout oyunu olmuş. Diğer oyunlardaki gibi bir deneyimi bire bir yaşamak beklentisiyle almak yanlış olur. Bunun en büyük sebebi oyunda görev alıp, etkileşime geçebileceğiniz insan NPClerin olmaması. İnsanın gözleri bir Diamond City'i, Strip'i veya Megaton'u aramıyor değil. Oyun şu an itibariyle ana görevleri bitirilmiş Fallout 4'de benziyor. Tek yaptığınız geriye kalmış irili ufaklı görevleri yapmak, keşfetmediğiniz yerleri keşfetmek, yeni yapılar inşa etmek ve daha iyi techizat bulup daha da güçlenmek olacaktır.

F76 kötü bir oyun mu? Hayır. İlerde sıkar mı? Beklentinize bağlı. (Yeni gelecek içerikleri tekrar hatırlatmak isterim.) Paranıza değer mi? Şu an için 50₺'den fazlasına değmez. Şahsen yüzlerce saatimi verdiğim TESO'dan daha fazla sevdim ben F76'yı. Elder Scrolls atmosferini o kadar sevmeme rağmen TESO'ya en fazla 3 saat dayanabilirken F76'yı 5-6 saat oynadığım olmuştur. Tabi bunlar kişinin zevkine göre değişir.

Ayrıca her ne kadar NV kadar iyi olmasa da, Çoraktopraklar atmosferini F3 kadar iyi veren bir Fallout oyunu daha yok. Yok olmuş dünyada boş boş dolanıp, keşfetmek gibisi yoktur F3'ten başkasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 17 Mart 2019; 1:34:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Eso ile Fo76 aynı değil. Biri mmorpg diğerinin ne olduğu belli değil. Fo76 en çok bekleyenlerdendim ancak mmo olmadığını öğrenince uzak durdum.

• biraz daha ucuzlasında alalım gerçekten bu kadar kötü olabilir mi acep ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-63DBB8E76

F76 her ne kadar çok oyunculu bir oyunmuş gibi lanse edilse de, çok oyunculu kısım oyunun 3/1'ini kapsıyor desek yanlış olmaz. Fakat bu şu anlık bir durum. İlerde planlanan yeni gelecek içerikler, bu oranı 4/2 olarak değiştirecektir. Yani gayet tek oyunculu bir Fallout oynuyormuş gibi oynayabilirsiniz.

Öte yandan, diğer Fallout oyunlarıyla kıyaslama yapmak yanlış olur. F76 gerçekten çok farklı bir yapıda Fallout oyunu olmuş. Diğer oyunlardaki gibi bir deneyimi bire bir yaşamak beklentisiyle almak yanlış olur. Bunun en büyük sebebi oyunda görev alıp, etkileşime geçebileceğiniz insan NPClerin olmaması. İnsanın gözleri bir Diamond City'i, Strip'i veya Megaton'u aramıyor değil. Oyun şu an itibariyle ana görevleri bitirilmiş Fallout 4'de benziyor. Tek yaptığınız geriye kalmış irili ufaklı görevleri yapmak, keşfetmediğiniz yerleri keşfetmek, yeni yapılar inşa etmek ve daha iyi techizat bulup daha da güçlenmek olacaktır.

F76 kötü bir oyun mu? Hayır. İlerde sıkar mı? Beklentinize bağlı. (Yeni gelecek içerikleri tekrar hatırlatmak isterim.) Paranıza değer mi? Şu an için 50₺'den fazlasına değmez. Şahsen yüzlerce saatimi verdiğim TESO'dan daha fazla sevdim ben F76'yı. Elder Scrolls atmosferini o kadar sevmeme rağmen TESO'ya en fazla 3 saat dayanabilirken F76'yı 5-6 saat oynadığım olmuştur. Tabi bunlar kişinin zevkine göre değişir.

Ayrıca her ne kadar NV kadar iyi olmasa da, Çoraktopraklar atmosferini F3 kadar iyi veren bir Fallout oyunu daha yok. Yok olmuş dünyada boş boş dolanıp, keşfetmek gibisi yoktur F3'ten başkasında.
    Bu bilgiler yorumunuz için çok teşekkürler. Sanırım aynı şeyden bahsediyoruz Roadmap 2019 olayını ben de yeni gördüm bayağı ilgimi çekti doğrusu: https://bethesda.net/en/article/7Lw6jVvhjzSNzuUMmKZgwn/fallout-76-100-days-roadmap-for-2019

TheESO gibi MMORPG olan bir oyunu bile singleplayer (single yüzünden çoğu ESO görevini zorlanıp iptal etmiş olsam da) oynayabiliyorsak eğer Bethesda'nın planladığı şu yenilikler güncellemeler gerçekleşirse Fallout 76'yı da umarız singleplayer deneyimleme olanağımız artar ve bir şekilde MP online işlere bulaşmadan (F:NV, F3, F4 gibi) F76 oynamak görmek nasip olur hepimize.

Bu arada Fallout 3'ü anmışken oyuna ek 5 DLC varmış "add-ons are Operation: Anchorage, The Pitt, Broken Steel, Point Lookout and Mothership Zeta", bunlardan bazılarını bitirdim bazılarını (mesela Brotherhood Outcasts ile alakalı olan sanırım challenge görevi gibi bir şeydi) hiç beğenmedim sıkıldım bıraktım. İşte kayıp kızını arayan bir kadına yardım amaçlı merakımdan "Point Lookout" bölgesine ulaştım valla acayip bayıldım buraya tam anlamıyla "Fallout" atmosferi gerilimi dolu her yer, hiç üşenmemişler sanki Fallout 3 haritası büyüklüğünde yeni bir bölge mekanlar görevler yapmışlar. "Point Lookout" gezdikçe Fallout 4'e Nuka World & Far Harbor DLC'lerine olan ilgim alakam saygım daha da artıyor. Bu kaybolan kızı aradığımız ailesine yardım ettiğimiz konu dikkatinizi çektiyse Fallout 4'ü "Far Harbor" DLC'sini hatırlatıyor ve sanki kasvetli sisli karanlık "Point Lookout" atmosferinden özenerek "Far Harbor" yapmışlar şimdi daha da sevindim. https://fallout.fandom.com/wiki/Point_Lookout_(add-on)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 28 Mart 2019; 10:31:8 >

• Steam'e gelince oyun aranıza katılırım ben de. Oyun ilk çıktığı halden sonra ne gibi değişikliklere uğradı acaba? Oynayanlar söyleyebilir mi? NPC eklenecek muhabbeti vardı, doğru mu böyle bir şey? Geldi mi?
  • oyunu alıp oynamayan varsa bana verebilirmi hesabı ben fallout fanıyım ama alacak param suan yok :/
  • Ravenholm kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Ayrıca o iki DLC'nin birbirine olan benzerliği internette de çokça konuşulan bir konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Steam'e gelince oyun aranıza katılırım ben de. Oyun ilk çıktığı halden sonra ne gibi değişikliklere uğradı acaba? Oynayanlar söyleyebilir mi? NPC eklenecek muhabbeti vardı, doğru mu böyle bir şey? Geldi mi?
    Hata giderimleri ve deneyim kalitesini artırıcı bazı güncellemeler hariç çok fazla bir değişiklik yok. Asıl yeni içerikler Nisan ve sonrasında gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-63DBB8E76

Hata giderimleri ve deneyim kalitesini artırıcı bazı güncellemeler hariç çok fazla bir değişiklik yok. Asıl yeni içerikler Nisan ve sonrasında gelecek.

Alıntıları Göster
    Anladım hocam, takipteyim şimdilik. Umarım oyunu toparlamayı başarırlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fallout 76 da base yapınca başkaları girip eşyaları alabiliyor mu çoğu kişi etrafa kutu atmış görünüyor her yeri açık hani online açık dünya olduğu için başkaları eşyalarımızı alabiliyor mu veya base girebiliyor mu,yoksa o sadece kişiye mi özgü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavukum

Fallout 76 da base yapınca başkaları girip eşyaları alabiliyor mu çoğu kişi etrafa kutu atmış görünüyor her yeri açık hani online açık dünya olduğu için başkaları eşyalarımızı alabiliyor mu veya base girebiliyor mu,yoksa o sadece kişiye mi özgü?
    My Stash isimli kutuların içine konan şeyler sadece size özeldir. Kimse erişemez. Başkalarının My Stash kutularına bakmaya çalışırsanız kendi kutunuzdaki eşyaları görürsünüz.

CAMP'ınızdaki çalınabilir şeyler:
    - Su arıtıcılarının içindeki arıtılmış sular.
    - Bahçenize ektiğiniz ekinler.
    - Maden çıkarma makinelerinin içindeki çıkarılmış madenler.

Bunların çalınmasını istemiyorsanız inşa etme modundayken bu gibi makinelere ve Camp'ınızda bulunan kapılara kilitler ekleyebilirsiniz. Başkası bu kilitleri açmaya çalışırsa düşman olarak görülecek ve taretleriniz varsa o kişiye ateş etmeye başlayacaklar.
    Malesef ektiginiz bitkilere kilit ekleyemezsiniz ama çevresini duvarlarla kapatıp kilitli kapı ekleyebilirsiniz.

Bunun dışında başkalarının gelip Camp'ınızdaki üretim tezgahlarını, My Stash kutusunu, yatağınızı kullanması bir sorun teşkil etmez.

• teşekkürler cevabınız için çok makbule geçti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni gelen pvp modunun mantığı nedir bilginiz var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavukum

Yeni gelen pvp modunun mantığı nedir bilginiz var mı?
    Diğer moda göre (Adventure) fazla bir farkı yok. Adventure'de yaptığınız herşeyi Survival modda da yapabilirsiniz. Fakat Survival modda biri gelip sizi herhangi bir kısıtlama olmadan öldürebilir. Adventure modda PVP yapmak için size saldıran kişiye karşılık vermeniz gerekli ama Survival'da böyle bir güvenlik önlemi yok. Survival'da öldüğünüzde sadece hurdaları değil rastgele olarak üzerinizde bulunan sağlık eşyalarını da düşürürsünüz. Bu yüzden yanınızda fazla yiyecek, içecek, ilaç bulundurmamakta fayda var. Işınlananabilme noktaları ise bayağı azaltılmış.

Bunun yanında Survival modda +20% daha fazla XP kazanırsınız ve bazı Event'ler daha zordur. Ayrıca haftalık olarak sıralamaya girenlere verilen Efsane Eşya ödülleri var. Bu eşyaları Bethesda'nın Fallout 76 sitesinden inceleyebilirsiniz.

Sözün özü, Survival oyunu biraz daha zorlaştıran, daha dikkatli oynamanız gerektiği için oyunun zevkini artıran, Hardcore oyuncular denilen kitleye hitap edecek bir mod olmuş. Şu an betada ve bir çok sorun barındırıyor. Örneğin ışınlanma noktalarında yapılan Spawn Camping olayı bunlardan en ciddi olanı.

Tavsiyem, eğer ilk kere deneyecekseniz Adventure karakterinizde değil de yeni bir karakter açarak bu moda girmeniz. Zira internette yüzlerce kapak ve Stimpak kaybettiği için ağlayan kullanıcıların yazılarıyla dolu.

• Bu oyuna "puh yazıklar olsun" dan başka bir şey diyemiyorum.

Adamların oyuna NPC koyma sebebi zaten oyuncu çekmek. Geri adım attılar bu konuda. Sanki milyonlarca oyuncuya free content veriyormuş gibi pazarlıyorlar bir de. Sunum boyunca zaten community de community diye bir hal oldular. Çünkü topluluğu kaybettiler. TES VI gelene kadar E3' e katılmamaları lazım bu adamların. Açın twitch yayını mobil oyununuzu orada gösterin ya. Mikami abiye yazık valla.

• 96 levela kadar oynadım ama nasıl oynadım ya sabır çekerek...

bol bol küfür ederek 2 ay oyunda rastgele kilit açarken crash yiyordum çok sonra düzelttiler..
    bol bol server not responding (yani sever seni atıyor..)

şimdi bazı bölgeler var oraları ele geçirip kaynak üretiyorsun makineler turretler v.s yani bir ton malzeme harcıyorsun. tam diyorsun oh şöyle malzeme biriksin. hoop server not responding geçmiş olsun. yeni bir haritaya atıyor oyun seni. hiçbir zaman aynı haritana dönemiyorsun ve o yaptığın herşeyi başka biri alıp devam edebiliyor.. kafayı yememek elde değil.

sonra ev kuruyorsun işte bir ton uğraşıyorsun v.s mükemmel hallettin. evi başka yere taşıyorsun.. hoop bir de ne bakasın ev artık bir daha hiçbir yere yerleşmiyor. hoop bozup tekrar baştan yapacaksın.

sonra şöyle bir güzel nuke atayım diyorsun. gidiyorsun silo ya bir ton robotu kesiyorsun kalmış 5-6 tane hoop ölümsüzlük bug ına giriyorlar öldüremiyorsun (sonra öğrendim ki bazı silahlar bunu çok fazla yapıyor) çözüm melee silah olması lazım yoksa geçmiş olsun. sonra bir daha başlıyorsun hoop server not responding sonra bir daha. neyse artık nuke atıyorsun ohh gidiyim de scorchbeast queen keselim. tam saldırmaya başlıyorsun hoop server not responding ve senin attığın o nuke ve queen boşa gidiyor sen yeni bir haritaya geliyorsun ve o düştüğün server da başkaları çatır çatır senin nuke un sayesinde legendary mob ları ve queen i kesiyor. sonra gelde baştan yap. nuke için bir ton görev lazım zaten.

yaşadığım en kötü deneyim buydu ilke kez nuke atayım dedim orayı 4 kez clearlamak zorunda kaldım cephane filan hep eridi gitti.

bu kadar değil tabi arada çok ilginç bir şekilde haritada bir noktadasınız bir yerde bir şey takılır ya böyle TA TA TA TA TA TA TA diye sürekli bitmeyen bir ses geliyor yani bir bug malzeme topladığım alanda sürekli kafanı patlatıyor ve sonuç hoop server değiştirin mesajı geliyor ve başka bir servera geçmek için süre geliyor. yani o kadar kaynak toplamak için yaptıklarım yine boşa gidiyor.

Oyuna bir event geldi güya dungeon özellikle patch notunda birkaç kişi gerektiği yazıyor tabi tek başına sololayıp çıkınca şaşırmıyorsunuz. üstüne çok gereksiz.

yani daha anlattıklarımın eksiği vardır emin olabilirsiniz. bu oyunu ters mantık oynarsanız belki o zaman zevk alabilirsiniz. normal bir oyun gibi oynamayacaksınız. bazı zamanlar oluyor ki böyle filmlerde ki gibi çok zengin biri olsamda bilgisayarı sinirden camdan aşağı fırlatsam diyorsunuz. ama tabiki gerçekliğe dönüp sadece hayal ediyorsunuz.

çünkü TODD HOWARD denen DOLANDIRICI ADAM bu oyunu İnsanların Sabırlarını ne kadar daha zorladığını MAX ölçüyü anlamak için yapmış. bilimsel bir deneyi oynuyorsunuz aslında.

neyse buraya kadar sabrınız varsa deneyiniz. cidden çok iyi sabır istiyor.. ki daha önce optimizasyon sorunları ve burada yazamadığım daha tonla bug mevcut.

Son olarak Bu oyunun düzeleceği bir şey yok her patch başka sorunlar çıkıyor. evrim geçiriyor oyun yapay zeka virüs var oyun içinde ele geçiriyor oyunu sanki.

oyun 10-15 tl ye düşer se ancak o zaman alıp bu üstün deney hizmetine katılın derim.

HAYATIMDA VERDİĞİM EN ACI 300TL OLDU. BUNU HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIM BU PARAYI BU OYUNA VERECEĞİME SOKAKTA BİR EVSİZE VERSEYDİM EN AZINDAN HAYIR İŞLERDİM BİR İNSANIN KARNINI DOYURMASINI SAĞLARDIM.

Ama gidip TODD HOWARD denen dolandırıcıya yedirdim. kendimi bu konuda affetmiyorum.

• Kutulu olarak aldım bakalım ne olacak halimiz

• Steam e gelecek deniyor. Açıkcası onu bekliyorum. Konsolda gitmedi bu oyun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 12 Haziran 2019; 11:4:26 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.