Şimdi Ara

Fallout 4 + Tüm DLC'ler %100 Türkçe Yama (35. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: freeman1930 , freeman1930
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.166
Cevap
113
Favori
377.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
165 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamun eleykum ya şu %50 lik yamayı drivedan indiriyorum drive erişim izni istiyor nasıl indirecegim yardım edebilirmsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypnos49

selamun eleykum ya şu %50 lik yamayı drivedan indiriyorum drive erişim izni istiyor nasıl indirecegim yardım edebilirmsiniz

O test edilmek için koyulmuştu kaldırıldı. 3 gün sabret %100 çıkacak onu oynarsın :)
  • Öncelikle gönüllülük esası üzerinden çevirdiğinizden yani boş zamanınızı bu işe kattığınızdan ötürü elinizi emeğinize sağlık..Ancak keşke oyunu en azından çıktıktan 1 sene sonra felan çevirmeye başlasaydınız daha iyi olmazmıydı...ben dahil bir çok kişi oyuna dair tüm mevzuyu bilerek tekrar oynamış olacak.. yanlış anlamayın lütfen demek istediğim en azından bu tarz kült oyunları çevirmek için daha hızlı hareket edilse sanki alınan keyif beşe ona katlayacak gibi geliyor bana..mesela mass effect çevirisi yapmayı düşünüyorsunuz..biliyorsunuz oyun çok tutmadı önceki 2 oyunun aksine yani çok sağlam bir kitle yapamadı kendine..diyelim ki siz onu çevirmeye başlamışken türkçe oynanması elzem olan top bir RPG oyunu çıksa piyasaya yine zaman kaybı yaşanmayacak mı..bilemiyorum altan bilemiyorum ;))
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanser61

quote:

Orijinalden alıntı: Sarkis.Kısaohanyan

quote:

Orijinalden alıntı: Ömürcan

Hocam muhteşem ilerleme sağlamışsınız ne kadar tebrik etsem azdır. Umarım hiçbir sorun olmadan yamanın bitirilişine hepimiz şahitlik ederiz.

Aylardır bu yamayı bekliyorum gameplay videolarına bakmıyorum.

Sizi ne kadar zorlar bilmiyorum ama bu çeviriden sonra aklınızda başka bir oyunun çevirisini yapma planınız var mı? Örneğin herkesin beklediği mgs 5 gibi

İlginiz için teşekkürler, aklımızda ME: Andromeda var. Tool bekliyoruz. Tahmini 1,5-2 ay içerisinde tool çıkmış olacak, sonrasında ME çevirisine de başlayacağız.

ya yanlız benim çok çok büyük bir ricam var.
    me andromeda çıksa bile ilgi görmeyeceğinden eminim akıl vermek gibi olmasın ama bir anket başlatsanız ve içinde dragon age inqusition, me andromeda ve kotor 2 gibi şıklar bulunsa. çünki eminim andromeda yaması beklediği ilgiyi göremeyecek. sizin şevkinizde kırılacak sonra. isteğe göre yama yaparsanız hem biz hemde siz sevinirsiniz.

nasıl ilgi görmeyecek lafa bak ya saçmalıyor gelmiş burada dragon age görmez asıl kotor muş kotor nedir andromeda türkçe yama çıksa da oynayabilsek diyor herkes.

• EndOfTheNight kullanıcısına yanıt
    Bu geç çevirme konusunda haklısınız ama yıllar içinde çeviri grupları kuruldu bu oyun hakkında hepsi yarıda bıraktı devamlı olarak %20'lerde %30'larda kesildi gruplar e baktıki böyle olmayacak yıllar sonra Sarkis kendi başına çeviriye başladı sonra ben dahil oldum gruba o şekilde yavaş yavaş büyüdük önceden yapsaydık bu işi o kadar çok çeviri grubu olacaktıki millet kavga etmeye başlardı bu konuda 10 tane çeviri grubu var işte bilmem ne boşa zaman harcamayın tarzında yorumlar gelecekti en iyi anı bekledik ve devamı geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YılmazBatuhan -- 12 Ağustos 2017; 14:31:35 >
  • Fallout 4 + Tüm DLC'ler %100 Türkçe Yama

İzin mi Gerektiriyor Yardımcı Olurmusunuz
  • saujiro S kullanıcısına yanıt
    batuu_4411 B kullanıcısına yanıt
    4 mesaj yukarı bak.
  • kollaps kullanıcısına yanıt
    helal bea
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecan12bjk

quote:

quote:

quote:

Hocam muhteşem ilerleme sağlamışsınız ne kadar tebrik etsem azdır. Umarım hiçbir sorun olmadan yamanın bitirilişine hepimiz şahitlik ederiz.

Sizi ne kadar zorlar bilmiyorum ama bu çeviriden sonra aklınızda başka bir oyunun çevirisini yapma planınız var mı? Örneğin herkesin beklediği mgs 5 gibi

İlginiz için teşekkürler, aklımızda ME: Andromeda var. Tool bekliyoruz. Tahmini 1,5-2 ay içerisinde tool çıkmış olacak, sonrasında ME çevirisine de başlayacağız.

me andromeda çıksa bile ilgi görmeyeceğinden eminim akıl vermek gibi olmasın ama bir anket başlatsanız ve içinde dragon age inqusition, me andromeda ve kotor 2 gibi şıklar bulunsa. çünki eminim andromeda yaması beklediği ilgiyi göremeyecek. sizin şevkinizde kırılacak sonra. isteğe göre yama yaparsanız hem biz hemde siz sevinirsiniz.

nasıl ilgi görmeyecek lafa bak ya saçmalıyor gelmiş burada dragon age görmez asıl kotor muş kotor nedir andromeda türkçe yama çıksa da oynayabilsek diyor herkes.

kotoru bilmiyor musun? sanırım rpglere skyrim ile başlayan çoluk çocukdansın. kotor2 ye talep çok var aynı zamanda DA Inq. a da. ben dedim ki anket ile seçilse daha hoş olmaz mı. hem ankette me andromeda çıkarsa üzülmezdim çünki adil bir şekilde çözülmüş olurdu sorun. derdim ki demekki isteğe göre seçilmiş herkes mutlu olacak. bu arada kim andromeda çevirisini görecekde mutlu olacak. böyle saçma bir yorum görmedim ben bir daha böyle baştan sağma düşünmeden bir şey yazarsan herkese seviyesizliğini belli etmiş olursun zaten.

• geliyor gönlümün efendisi :)

@Sarkis.Kısaohanyan

bakırköylümüsün dostum?
  • Elinize sağlık arkadaşlar. Ben mi göremedim yoksa şuan için yama indirme linki yok mu?
  • Öncelikle, 3 gün sonra %100 çıkmayacak yahu :) %76 üzeri çıkacak. Ama tüm görevleri çevrildiği şekilde. Yine bolca Türkçe olmayan yer olacak, ama her gün daha da azalacak.

... "Neden geç başladık" Batuhan biraz bahsetmiş gerçi, ama ben de konudan bahsetmek isterim;

Ben bu yamaya sırf hırsımdan başladım... Oyun çıktı oynamadım, Türkçe yaması gelsin diye bekledim durdum. Ekip kuruldu, ekip dağıldı, ekip kuruldu, ekip dağıldı, birden çok ekip kuruldu, birisi tek başına çeviriye başladı, en son hiç birinden yamanın durumuyla ilgili haber alamadım.
    Gönüllü oyun çevirmenliği piyasası;
    1,5 yıl çıkmayan projelerle, üyeleri sallamayan çevirmenlerle ve "para ver yamayı paylaşayımcı"larla karşılaşmaya başladı.
    Adam akıllı çeviri yapanlar azınlıkta kalmaya başlamıştı. En son dayanamayıp başlarım böyle işe dedim. Bu oyunu çevirirken herkesi bilgilendirerek hızlıca çevireceğim dedim. 3 ayda çıkartırım ne kadar zor olabilir ki dedim (Evet inanılmaz toymuşum, oyunun ne kadar büyük olduğunu idrak edememişim). Başladım çevirmeye. Bir süre sonra başkaları da gelmeye başladı. Ortak yapalım daha hızlı çıkar diye oyunu çevirmeye çalışmış olan ulaşabildiğim herkese mesajlar yağdırdım. Bu süreçte hem çeviri hem de diğer meselelerde konuyu takip edenler her bir detayı bilebilsin diye yazdım da yazdım... Neyse, uzun lafın kısası biraz kendimi övdüm ama, bu yama daha hızlı çıkabilsin diye elimden geleni yaptım, daha da kısaltamadığım için kusura bakmayın lütfen. Size sonuna kadar takılıyorum, ne kadar erken çıksa o kadar zevkli olurdu oyun. Ama ben geç çıktığı için düzeltmek için çevirmeye başladım :) Mass Effect konusundaysa, tutup tutmaması önemli değil ki :) Ben oyunu bayağı sevdim :) Ekipteki arkadaşların büyük çoğunluğu da öyle. Ha biz bu oyunu çevirirken çevrilmesi gereken başka oyun çıkarsa da, tek çevirmen biz değiliz sonuçta. Başkaları başlar, ben sonradan ME bitince dahil olmaya çalışırım. :) Yoksa bir projeyi başka bir proje için yarım bırakmayı ben kesinlikle kabul edemem.

Bu arada lütfen bu konu üzerinden hangi oyun daha iyi tartışması çevirmeyelim. Hiç yeri değil. :)

Son olarak, Hee Bakırköy doğumluyum :) Tanışıyor muyuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarkis.Kısaohanyan -- 12 Ağustos 2017; 20:34:47 >

• Büyük ihtimal
  • Me andormeda doğru bir tercih olur. Pek çok kişi oyunun ilk çıktığındaki eleştirilere göre oyunu değerlendırıyor ama oyuna çok guncelleme geldi şuan gayet başarılı durumda. Me seven herkes soluksuz oynuyor andromedayı umarım yaması gelir..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Adam fikrini söylemiş neden tetikleniyorsun kardeş

• 15 ağustosu bekliyorum. %76 çıkınca direk oyunu satın alacağım. Kolay gelsin
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kotoru bilmiyor musun? sanırım rpglere skyrim ile başlayan çoluk çocukdansın. kotor2 ye talep çok var aynı zamanda DA Inq. a da. ben dedim ki anket ile seçilse daha hoş olmaz mı. hem ankette me andromeda çıkarsa üzülmezdim çünki adil bir şekilde çözülmüş olurdu sorun. derdim ki demekki isteğe göre seçilmiş herkes mutlu olacak. bu arada kim andromeda çevirisini görecekde mutlu olacak. böyle saçma bir yorum görmedim ben bir daha böyle baştan sağma düşünmeden bir şey yazarsan herkese seviyesizliğini belli etmiş olursun zaten.

yav dünkü çocuk sen neyden bahsediyorsun daha dün üye olmuşsun burada boş yapma bana kotorumu analatıyorsun burada gelip milattan kalmış oyunlar ile gelmeyin adama şu mükemmel yama sayfasında sıkıntı çıkarma özelden yaz bana adamlar andromedayı çevireceklermiş sen ne gelip burada saçmalıyorsun kotormuş falan filan popülaritesi olmayan oyunlar ile geliyorsun adama şu konuda saçma beyanlar getirme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrecan12bjk -- 12 Ağustos 2017; 22:15:24 >

• Fallout 4 Gibi Bir Oyuna Türkçe Yama Geleceğini Düşündükçe Mutlu Oluyorum Bütün Çevirmenlere Teşekkür Ediyorum.
    Size Sormak İstediğim Bir Soru Var Hemen Soruma Geçiyorum Haritadaki Bölgeler Türkçe mi olcak yoksa orjinal isimleri ilemi kalıcak ?
  • Şu oyunu her indirim dönemi alayım diyorumdum, sonra Türkçe yaması yok diye vazgeçiyordum.

İlk Steam indirimlerinde alırım artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emirhan4K.TR

Fallout 4 Gibi Bir Oyuna Türkçe Yama Geleceğini Düşündükçe Mutlu Oluyorum Bütün Çevirmenlere Teşekkür Ediyorum.
    Size Sormak İstediğim Bir Soru Var Hemen Soruma Geçiyorum Haritadaki Bölgeler Türkçe mi olcak yoksa orjinal isimleri ilemi kalıcak ?

Hepsini Türkçeleştirdik :)

Edit: Hepsini Türkçe'ye uygun şekilde Türkçeleştirdik. Örneğin;
    Boston hala Boston
    Commonwealth hala Commonwealth
    Massachusetts hala Massachusetts
    Bunker Hill ise Bunker Tepesi mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarkis.Kısaohanyan -- 13 Ağustos 2017; 2:11:17 >
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.