Şimdi Ara

Fallout 4 + Tüm DLC'ler %100 Türkçe Yama (126. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
3.176
Cevap
116
Favori
380.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MrPoo

Merhaba;

Daha önce yazıldımı bilmiyorum ama survival modda pip-boy da bazı şeyler ingilizce gözüküyor bilginize :)

Yüklediğiniz modlardan kaynaklı olmalı. Tüm DLC'ler yüklü ama bende bu şekilde gözüküyor.

• Sarkis.Kısaohanyan kullanıcısına yanıt
    hocam yamayı indirmeyi deniyorum sitenizden ama chromeda da microsoft edgede de bc.vc li site hata veriyor ilerleyemiyorum başka indirme linki yokmu acaba

edit:bir kaç kez dneemem ardından sonunda indirebildim birkaç farklı linde eklerseniz güzel olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arslan0058 -- 7 Nisan 2018; 21:33:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0ket

450 küsür mb peç geldi.
    İçeriği ne acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarkis.Kısaohanyan

quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

hocam daha önce sorulduysa kusura bakmayın.ben konsol oyuncusuyum.çevirinizde çok güzel(fenix e de teşekkürler)

sürümler birkereye mahsus mu cıkarıldı.daha doğrusu ps4 modlarına ileride güncelleme gelecek mi acaba?

Ferex tarafından güncellenecektir. Nuka-World ve Far Harbor bittiği zaman kesin olarak güncelleyecektir. bunun yanında Far Harbor'un görevleri bittiği zaman Far Harbor'un Alpha versiyonunu da güncelleyebilir. Bu konu tamamen onun inisiyatifindedir.

Alıntıları Göster
    2 aydır oyunu açmamıştım. Bu gün gireyim dedim launcher güncellemeyi yaptı oyna dedim. Oyun ana menüye gelir gelmez kapanıyor. Neden olabilir? Hiçbir yama, mod kurulmadı daha önce.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah44

2 aydır oyunu açmamıştım. Bu gün gireyim dedim launcher güncellemeyi yaptı oyna dedim. Oyun ana menüye gelir gelmez kapanıyor. Neden olabilir? Hiçbir yama, mod kurulmadı daha önce.

Alıntıları Göster
    Görüntü ayarlarınız bozulmuş olabilir. Pencere modunda açın, sonra tekrar tam ekrana alın düzelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Görüntü ayarlarınız bozulmuş olabilir. Pencere modunda açın, sonra tekrar tam ekrana alın düzelir

Alıntıları Göster
    İlk sayfada söylendiği gibi interneti kapatarak girince sorun kalmadı. Sanırım Bethesda kaynaklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah44

İlk sayfada söylendiği gibi interneti kapatarak girince sorun kalmadı. Sanırım Bethesda kaynaklı.

Alıntıları Göster
    Canına yandığımın Creation Club'u... Hala çözüm bulamadılar.
  • Öncelikle türkçe yama çalışmanız için teşekkür ederim. Çok güzel ve başarılı bir çalışma olmuş.

Küçük bir sorum olacak. Bu yama ilk yayımlandığında, altyazı ve diğer yazılı metinlerin yerelleştirildiği gibi, oyundaki afişler ve duvar yazıları gibi görsellerin de yerelleştirileceği söylenmişti. Hatta yamanızın başlatıcısının ayarlarında, bu çalışmanızı ek olarak indirmek için bir kısım seçenekler vardı. Ama bu seçenekler de kaldırılmış ve konu başlığı altında da bununla ilgili güncel bilgi bulamadım.

Oyundaki bazı görselleri yerelleştirilme düşünceniz askıya mı alındı, yoksa iptal mi oldu? Bilgi verebilirseniz sevinirim.
  • Merhaba; diamond city ye girişte ve oyunun bazı yerlerinde NPC ler konuşuyor ama altyazı sabit kalıyor yada hiç gözükmüyor acaba full dialogue modu yüzündenmidir? Bide bazı ekran görüntüleri aldım, codsworth'e "come on codsworth" diyor ama çeviri " gel buraya codsworth" olarak çevrilmiş. Bir diğerinden "Hortlaklar ha? ne kadar kötü olabilir" diyor ama orada sanki farklı birşey diyor ingilizce olarak ama hatırlayamadım :) sonuncusundada "iki yol, iki ay" diye başlayan cümle "iki yıl" olacak:)

• quote:

Alıntıları Göster
    Kardeşim bendede aynı sorun vardı.interneti kapatıp oyuna gir işe yarıyor :)
  • quote:

Merhaba; diamond city ye girişte ve oyunun bazı yerlerinde NPC ler konuşuyor ama altyazı sabit kalıyor yada hiç gözükmüyor acaba full dialogue modu yüzündenmidir? Bide bazı ekran görüntüleri aldım, codsworth'e "come on codsworth" diyor ama çeviri " gel buraya codsworth" olarak çevrilmiş. Bir diğerinden "Hortlaklar ha? ne kadar kötü olabilir" diyor ama orada sanki farklı birşey diyor ingilizce olarak ama hatırlayamadım :) sonuncusundada "iki yol, iki ay" diye başlayan cümle "iki yıl" olacak:)

Çeviri hatalarını bildirdiğiniz için teşekkürler :) bu akşam belirtilen hatalar düzeltilmiş şekilde yamanız güncellenecektir. :) Ama dediğiniz diyalog takılması konusunda yapılabilecek bir şey yok. Oyunun genel bugu.

Edit: Hortlaklı resimde ne sorun var ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarkis.Kısaohanyan -- 10 Nisan 2018; 21:29:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MuvahhidFurkan

Öncelikle türkçe yama çalışmanız için teşekkür ederim. Çok güzel ve başarılı bir çalışma olmuş.

Küçük bir sorum olacak. Bu yama ilk yayımlandığında, altyazı ve diğer yazılı metinlerin yerelleştirildiği gibi, oyundaki afişler ve duvar yazıları gibi görsellerin de yerelleştirileceği söylenmişti. Hatta yamanızın başlatıcısının ayarlarında, bu çalışmanızı ek olarak indirmek için bir kısım seçenekler vardı. Ama bu seçenekler de kaldırılmış ve konu başlığı altında da bununla ilgili güncel bilgi bulamadım.

Oyundaki bazı görselleri yerelleştirilme düşünceniz askıya mı alındı, yoksa iptal mi oldu? Bilgi verebilirseniz sevinirim.
    Zamanında askıya aldık ne yazık ki. Şu anda bir arkadaşımız ilgileniyor. Ama çok fazla yer olduğundan uzun sürecek bir işlem bu.

• quote:

Zamanında askıya aldık ne yazık ki. Şu anda bir arkadaşımız ilgileniyor. Ama çok fazla yer olduğundan uzun sürecek bir işlem bu.

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkür ederim.

Elle tutulur gelişmeler olursa, tekrar bilgilendirirsiniz diye umuyorum. Takipte kalmaya çalışacağım. Kolay gelsin.
  • Sarkis.Kısaohanyan kullanıcısına yanıt
    hortlaklı resimdeki diyolakta ki resimde şuan hatırlamıyorum ama inglizce farklı birşey diyordu sanki ondan koydum :)
  • quote:

hortlaklı resimdeki diyolakta ki resimde şuan hatırlamıyorum ama inglizce farklı birşey diyordu sanki ondan koydum :)

Bilemedim. Diyaloğa ve İngilizce karşılığına gayet uygun bir çeviri olmuş bence.
  • nuka word dlcsine başladım, yama otomatik güncelleme alıyor demişsiniz ama bende görevler diyaloglar hep ingilizce çıkıyor. burada ilerleme kısmına baktığımda çeviri yüzde seksene yakın olmuş görevler falan çevrilmiş gözüküyor yamayı kaldırıp tekrarmı kurmalıyım ? bu haliyle oynasam bana rahat yeterdi. far harboruda ingilizce bitirdim pek zevk alamadım o yüzden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihan4292

nuka word dlcsine başladım, yama otomatik güncelleme alıyor demişsiniz ama bende görevler diyaloglar hep ingilizce çıkıyor. burada ilerleme kısmına baktığımda çeviri yüzde seksene yakın olmuş görevler falan çevrilmiş gözüküyor yamayı kaldırıp tekrarmı kurmalıyım ? bu haliyle oynasam bana rahat yeterdi. far harboruda ingilizce bitirdim pek zevk alamadım o yüzden.
    Çok enteresan... Data/Launcher ve Data/Strings klasörünü bir kere silip launcheri tekrar açar mısınız? (Steam üzerinden değil manuel şekilde Fallout4Launcher.exe üzerinden)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarkis.Kısaohanyan -- 12 Nisan 2018; 4:51:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihan4292

nuka word dlcsine başladım, yama otomatik güncelleme alıyor demişsiniz ama bende görevler diyaloglar hep ingilizce çıkıyor. burada ilerleme kısmına baktığımda çeviri yüzde seksene yakın olmuş görevler falan çevrilmiş gözüküyor yamayı kaldırıp tekrarmı kurmalıyım ? bu haliyle oynasam bana rahat yeterdi. far harboruda ingilizce bitirdim pek zevk alamadım o yüzden.
    Bu olay banada oldu. Launcher çeviriyi güncellemiyordu. Yamayı sildim yeniden yukledikten sonra güncelledi.
  • Oyuna yeni başladım. Bir çok cümle İngilizce gözüküyor. Data klasörü altındaki "Strings" ve "launcher" klasörlerini silip, Türkçe yamayı 2-3 defa yükledim ve güncelledim. Değişen bir şey olmadı. Bir çok mod yükledim ama hangisi buna sebep olabilir bilmiyorum. Çözümü hakkında yardımcı olabilecek var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: cittaslow

Oyuna yeni başladım. Bir çok cümle İngilizce gözüküyor. Data klasörü altındaki "Strings" ve "launcher" klasörlerini silip, Türkçe yamayı 2-3 defa yükledim ve güncelledim. Değişen bir şey olmadı. Bir çok mod yükledim ama hangisi buna sebep olabilir bilmiyorum. Çözümü hakkında yardımcı olabilecek var mı?

Diğerlerini bilmem ama bu satırı değiştiren bence Nora'yı company olarak yanınıza almanızı sağlayan moddur.
    Onun dışında hangi mod neden değiştirsin ki satırı -.-

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.