Şimdi Ara

Fallout 4 (2015) [ANA KONU] (224. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.612
Cevap
57
Favori
155.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nachtsicht93

Beyler gülmeden cevap verin bu oyunda örümcek var mı anakrofobim var
    Akrep, karınca var sayılır mı?
  • Bu oyunun çatışma mekaniklerini çok sevmiştim Half Life 2 ile beraber çatışırken kendimden geçtiğim iki fps oyunundan biriydi. Ama 15 saat sonra sıkılıp bıraktım craft mekaniği olsun evet hayırlı diyalog ekranı olsun kanser etti. Önceki Fallout oyunları güncel grafik motoruyla gelse keşke özellikle New Vegas.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-63DBB8E76

Akrep, karınca var sayılır mı?

Alıntıları Göster
    sayılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

Bu oyunun çatışma mekaniklerini çok sevmiştim Half Life 2 ile beraber çatışırken kendimden geçtiğim iki fps oyunundan biriydi. Ama 15 saat sonra sıkılıp bıraktım craft mekaniği olsun evet hayırlı diyalog ekranı olsun kanser etti. Önceki Fallout oyunları güncel grafik motoruyla gelse keşke özellikle New Vegas.
    Hocam ben hiç sevmedim çatışma mekaniklerini. Mutantlar bana mermi yağdırdığı esnada diplerine kadar gidip iki atış özellikli pompalımla böğürlerine mermi boşaltıyorum ama bana mısın demiyorlar. Hiç eğlenceli değil ama yine de deli gibi oynadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 3 Mart 2019; 19:29:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-63DBB8E76

Hocam ben hiç sevmedim çatışma mekaniklerini. Mutantlar bana mermi yağdırdığı esnada diplerine kadar gidip iki atış özellikli pompalımla böğürlerine mermi boşaltıyorum ama bana mısın demiyorlar. Hiç eğlenceli değil ama yine de deli gibi oynadım.

Alıntıları Göster
    Orası öyle tabii benim kastettiğim tokluk hissiydi.
  • rpg hocam sonuçta uygun pekrleri ve silah güçlerini arttırın, iyi bi silah kullanın, uygun kıyafet giyinin, gücü ve vuruş ihtimalini arttıran ilaç basın süpermutantı kafadan tek alın. Ben türü ilk defa oynuyorum ama baya sardı yama çıktıkça diğer rpg oyunlarına da sarıcam.
  • Arkadaşlar oyunu aylardır ara ara oynuyordum hiç bir problem yoktu ancak şimdi açmaya çalıştığımda siyah ekran açılıp 1sn sonra masa üstüne atıyor. Başına gelen oldu mu hiç? Düzeltmek için baya uğraştım. En son fallout4.exe dosyasının adını fallout4_.exe olarak değiştirdiğimde oyun açıldı ama bu seferde grafikler, çözünürlük vs. berbat. Orjinal launcher'dan falan başlatmaya çalıştığımda da olmuyor.
  • Oyunda yerleşim yerlerini çiftlik havasına büründürmek için bir kaç mod buldum burda paylaşıyorum.

Farming Resources:Atölyeye Tavuklar, Tavşanlar, Brahminler, Brahminluff'lar, Gazeller, Bekçi Köpekleri ve Kedileri ekler, her biri mutluluğa +1 ve yemeğe +0.5 verir (Bekçi Köpeği ve Kedi, köpek için mutluluğu +2 ekler. Kedi için +1) ... ayrıca yapabileceğiniz bir tavuk kümesi, kedi topu ve kedi kabı vardır.
    https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/28133

SWG - Snappable Windmill Generators (Wind Farms):Enerji üreten değirmenler ekliyor
    https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/17058

Vanilla Barn Additions:Buda Çiftlik binaları ve yapımına ait parçaları ekliyor.Hayvan olarak tavuk ve tavşan var,traktör ve tarla ekipmanını da dekor olarak koyabilirsiniz
    https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/23238

• Sonunda hikayeli dlclere başladım

NUKA WORLD
    Atmosfer biraz New Vegas'ı anımsattı ortam güzel ama görevler tırt ve harita küçük,
    Eğlence alanlarını keşfetmek güzeldi,zaten sağdan soldan eşya toplama görevleri yarattıkları o eğlence parklarını bize göstermek için muhtemelen yoksa pek bir amacı yok.
    Raider olup ana haritadaki kendi yerleşim yerlerimize saldırma işi olmamış,gerçi onu modla engelliyebiliyoruz ama ben görmek istetim nasıl olduğunu.
    Keşke oyunun haritasını büyük tutup raider olarak sadece orada kursaydık yerleşim yerlerini,Nuka World haritasında sadece bir tane yerleşim kurma alanı var.

FAR HARBOR
    Daha yeni başladım bir kaç görev yaptım.
    Atmosfer müthiş,değişik bir havası var.Sanki başka bir oyun oynuyorum,sanki yeni bir oyuna başlamışım gibi,kıyamet sonrası evrene korku gerilim öğeleri eklenmiş yeni bir oyun gibi.Daha DLC'nin başlarında olduğum için fazla yorum yapmıyorum ama çok beğendimi söylemeliyim DLC'yi.

Keşke Bethesta saçma sapan hikayesiz sadece inşaa etme odaklı DLC'ler çıkaracağına böyle farklı haritada geçen hikayi odaklı dlcler çıkarsaydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Sonunda hikayeli dlclere başladım

NUKA WORLD
    Atmosfer biraz New Vegas'ı anımsattı ortam güzel ama görevler tırt ve harita küçük,
    Eğlence alanlarını keşfetmek güzeldi,zaten sağdan soldan eşya toplama görevleri yarattıkları o eğlence parklarını bize göstermek için muhtemelen yoksa pek bir amacı yok.
    Raider olup ana haritadaki kendi yerleşim yerlerimize saldırma işi olmamış,gerçi onu modla engelliyebiliyoruz ama ben görmek istetim nasıl olduğunu.
    Keşke oyunun haritasını büyük tutup raider olarak sadece orada kursaydık yerleşim yerlerini,Nuka World haritasında sadece bir tane yerleşim kurma alanı var.

FAR HARBOR
    Daha yeni başladım bir kaç görev yaptım.
    Atmosfer müthiş,değişik bir havası var.Sanki başka bir oyun oynuyorum,sanki yeni bir oyuna başlamışım gibi,kıyamet sonrası evrene korku gerilim öğeleri eklenmiş yeni bir oyun gibi.Daha DLC'nin başlarında olduğum için fazla yorum yapmıyorum ama çok beğendimi söylemeliyim DLC'yi.

Keşke Bethesta saçma sapan hikayesiz sadece inşaa etme odaklı DLC'ler çıkaracağına böyle farklı haritada geçen hikayi odaklı dlcler çıkarsaydı.
    Hocam DLC lere nasıl giriyoruz bulamadım bir türlü?

• quote:

Orijinalden alıntı: görkemöztürk

Hocam DLC lere nasıl giriyoruz bulamadım bir türlü?

Alıntıları Göster
    Eğer dlcler kurulu ise Far Harbor için:
    Nick Valentine'yi bulmuş olmanız gerekli daha sonra Valentine'nin radyo yayını var onu açınca başlıyor görev sanırım adı "Evden Uzakta"-"Nakano konutuna" git gibi bir görevdi görevi yaparsanız Far Harbor DLC'si başlıyor,görev yeri haritanın dışında işaretli görünüyor ama siz oraya gitmeye çalışın zaten bulursunuz hemen yeri,geldiğinizde çocuklarının çekip gittiğini söyleyen aile var onlarla konuşup evlerinde ufak bir arama yaptıktan sonra çocuğun sentetiklerin peşinden Far Harbor denilen bölgeye gittiğini öğreniyorsunuz,sizde gemiye atlayıp buraya açılıyorsunuz ve artık yeni haritadasınız.DLC aşırı derecede güzel,sindire sindire yavaş yavaş oynayın ve tabiki bu dlc de de seçim yapmak zorundayız,3 taraf var:"Mülteci sentetikler","bölgenin yerli halkı" ve atom bombasına tapan "Children Af Atom"

Nuka World için:
    30. seviye olduğunuzda Nuka World radyo yayını gelecek onu dinlediğinizde "herkes binsin" gibisinden bir görev başlıyor ,yine haritanın dışında gösteriyor görev yerini ama siz oraya gittiğinizde Nuka World'a giden tren istasyonu ile karşılaşacaksınız,ordaki düşmanları temizleyip trene binince Nuka World haritasina geçiş yapıyor.
    Burada tamami ile kötü lanet çetelerin tarafında olmamız için dizayn edilmiş bir dlc,istersek tüm çeteleri de yok edebiliyoruz ama dlc'nin asıl olayı;yağmacı,pislik ve işinde pro olan bu çetelerin tarafında olmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 20 Nisan 2019; 23:56:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Eğer dlcler kurulu ise Far Harbor için:
    Nick Valentine'yi bulmuş olmanız gerekli daha sonra Valentine'nin radyo yayını var onu açınca başlıyor görev sanırım adı "Evden Uzakta"-"Nakano konutuna" git gibi bir görevdi görevi yaparsanız Far Harbor DLC'si başlıyor,görev yeri haritanın dışında işaretli görünüyor ama siz oraya gitmeye çalışın zaten bulursunuz hemen yeri,geldiğinizde çocuklarının çekip gittiğini söyleyen aile var onlarla konuşup evlerinde ufak bir arama yaptıktan sonra çocuğun sentetiklerin peşinden Far Harbor denilen bölgeye gittiğini öğreniyorsunuz,sizde gemiye atlayıp buraya açılıyorsunuz ve artık yeni haritadasınız.DLC aşırı derecede güzel,sindire sindire yavaş yavaş oynayın ve tabiki bu dlc de de seçim yapmak zorundayız,3 taraf var:"Mülteci sentetikler","bölgenin yerli halkı" ve atom bombasına tapan "Children Af Atom"

Nuka World için:
    30. seviye olduğunuzda Nuka World radyo yayını gelecek onu dinlediğinizde "herkes binsin" gibisinden bir görev başlıyor ,yine haritanın dışında gösteriyor görev yerini ama siz oraya gittiğinizde Nuka World'a giden tren istasyonu ile karşılaşacaksınız,ordaki düşmanları temizleyip trene binince Nuka World haritasina geçiş yapıyor.
    Burada tamami ile kötü lanet çetelerin tarafında olmamız için dizayn edilmiş bir dlc,istersek tüm çeteleri de yok edebiliyoruz ama dlc'nin asıl olayı;yağmacı,pislik ve işinde pro olan bu çetelerin tarafında olmak.

Alıntıları Göster
    Sağolasın hocam. Far harbor için "Evden Uzakta" görevini yapmışım ama yarıda kalmış demekki DLC'ye giriş göreviymiş.

Nuka World'le başlıyalım ozaman :) Teşekkür ederim.

• Far Harbor'da görev buga felan mı girdi bir yardım edin

Fallout 4 (2015) [ANA KONU]

Bu görevde Dima ile konuşacağım ama görevle ilgili konuşma seçeneği yok,daha önce de oldu aynısı önceki saveden başladım yine aynısı oldu.
  • arkadaşlar şuan en uygun fiyata nerden alabilirim sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: y.C.g

arkadaşlar şuan en uygun fiyata nerden alabilirim sizce
    g2a

pm attım
  • quote:

Orijinalden alıntı: y.C.g

arkadaşlar şuan en uygun fiyata nerden alabilirim sizce
    CD keys te 5.69 dolar
  • Oyunu en nihayetinde alabildim. Takıntı yapmıştım resmen. Bir oyuna verdiğim en yüksek ücreti de vermiş oldum. Şimdi beyler malum oyun tüm dlcleriyle noktasına kadar Türkçeye çevrildi malum. Bu Türkçe yamayı da bozmadan, oyuna hiç başlamadan muhakkak yükle dediğiniz mod var mı? Oyunun kendisi yeterince dolu zaten ancak hani olur ya bir arayüz modu olur falan öyle bir şey. Bir de başlangıç için tavsiyeniz var mı? Ben genelde Fallout oynarken karakteri hep full karizma başlatırım diplomat gibi dolanır olayları barışçıl yolla çözerim. Yine öyle mi yapayım yoksa daha bam güm mü gideyim?
  • Ya bu beslememiz gereken adamlar bir tek benim mi umurumda değil? Her oyuna sokulmazsa olmaz asyalı çift de, jet çekmekten beyni boşalmış ihtiyar da, hiçbiri de umurumda bile değil. Hortlaklar alsın götürsün ben bunlarla uğraşmak zorunda mıyım? Bu ne salak bir oyun sistemi arkadaş. Benim en nefret ettiğim bir kaç oyun türünden biridir bu craft bazlı hayatta kalma oyunları. Nefret ederim. Sen bunca yıllık Fallout evrenine bunu sırf online oyunun yerini yapmak için yedir olacak iş mi. Ciddi bir yapısı olması gereken oyunda gidiyorum araba lastiklerini parçalayıp kauçuk topluyorum vallahi çıldıracağım. Zaten oyun başı power armor verip deathclaw ile kapıştırması tam bir cringefestti. Bir de paso bölge temizletiyor. Lan elimde mermi yok mermi. Bijon anahtarıyla dalıyorum adamlara. Opsiyonel olduğunun farkındayım o yüzden gören bilen cevap versin şu oyunun ana senaryosu tahmini kaç saat alır? Ve bu üsteki elemanlara hiç dokunmasam ne olur? Dlcler güzel demişler. Sanırım üç ana hikaye dlcsi var. Onları da bitirince parasını çıkaracak kadar oynamak istiyorum. Elli altmış saati görürsem tamam.

Lan oyunda diyalog yok be diyalog hey Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın.

• Şimdi ne desem bilemedim bu oyunun çok seveni var ama hiç sevmeyeni de var, kendi görüşlerinde her iki tarafı da haklı buluyorum katılıyorum. Benim mesela ilk oynayışım da (2015) çok kez yerden yere vurduğum her yerde kötülediğim bir oyun oldu Fallout 4. Onca yıl sonra Fallout 3 ile F: New Vegas sonrası olacak şey mi bu dedim hep, malum önceki "Fallout" oyunlarıyla alakayı (özellikle de senaryo karakterler konuşma iletişim altyazı seçeneklerinde) bayağı bozdular diye çok laf etmişimdir. Öylesine craft bazlı hayatta kalma oyunları tipine dönüşmesi kendine eşyalar yarat ev kulübe kur tarla bağ bahçe yap milletin derdini dinle yardım et vs vs (hepside tekrara bağlayan sıkıcı şeylerdi) öf ya o kadar gereksiz zaman kaybı şeylerdi ki bir Fallout oyununda bunlara ne gerek var diye diye oynadım. Tüm bu anlattığım şeylere bulaşmadan işte her şeye rağmen (biraz da eski Fallout'ların hatırına diyebiliriz) oyun bir şekilde kaptı beni sardı sarmaladı ilk bitirişim de 100 saati geçtim %100 olarak tamamladım.

Sonra oyunun meşhur Türkçe yaması çıktı (@Sarkis.Kısaoyanhan'a selam buradan) bir de böyle başladım ki hiç ummadığım kadar oyuna bağlandım acayip sevdim en az 200 saatim var hala devam ediyorum oynamaktan büyük keyif alıyorum. Kesinlikle ortam mekan ev tarla bahçe kurmak eşyalarla donatmak ihtiyaçları gidermek vb hiç umurumda olmadı ve çevredeki yerleşimcilere yardım çağrılarına bile kulak asmadan bu kadar saatlerimi gömdüm hala da gömmeye devam ediyorum.

Önceki "Fallout" oyunlarında olduğu gibi "The Elder Scrolls" oyunlarında Skyrim de olduğu gibi Bethesda insanı bir şekilde oyuna bağlamayı bağımlı kılmayı başarıyor, şeytan tüyü var bunların yarattığı oyunlarda :) Oyunun tüm haritasında ayak basılmadık gezilmedik görülmedik tek bir nokta bırakmadan dolaşmak o keşfetme hissi herhalde beni Fallout 4'e bağladı kopamadım bir türlü, Nuka World / Far Harbor ise benim için 'anlatılmaz yaşanır' oldu harikaydı özellikle Far Harbor. 3-5 yıldır PC'den silmeye kıyamadığım adeta ayrılmaz parçam demirbaş oyunlarım arasında Fallout 4 de bulunuyor, diğerleri_: Dying Light - The Following Enhanced Edition, Deus Ex: Human Revolution - Director's Cut, TES V: Skyrim, Watch_Dogs 1 (WD1, 2014), The Witcher III (Hearts of Stone, Blood and Wine) ve Assassin's Creed: Origins (The Hidden Ones, The Curse of the Pharaohs).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 1 Temmuz 2019; 0:3:24 >

• İşin kötü tarafı enstitünün yerini gösterecek çipi buldum ancak bunu çözebilecek kimse yok ve çözebilecek adamı rastgele bulmamı istiyor. Belki denk gelir diye yan görev yapıyorum ama yok arkadaş nereden bulayım ben bunu nasıl bulayım? Oğlumuz kaçmış adam detektif paltosu şapkası takıp dava çözme derdinde. En son vault'un birinde kapalı kalan overseer'ı kurtardık da vaulta can getirdik el ele verip. Akıllara zarar oyun helal Bethesda.

Yalnız şeytan tüyü tespiti nokta atışı olmuş. Sövüp sövüp dalıyorum oyuna öyle de bir illet.
  • 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.