Şimdi Ara

falken lastik üzerine düşünceler... (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
19
Favori
338.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu model sanırım yeni versiyonu falkenin. daha önce continental premium contact 5 kullandım. bu lastiğe göre çok pişmanlık yaşatır mı diye soruyorum kendime
  • 1 hafta önce toyotama 205 55 r16 Falken 67 db olan modelini aldım. 1 haftada 1000 km yol yaptım. Önceden Dunlop kullanıyordum. Fark %100 ortada. Gayet memnunum. Falkenin kışlığını da passat aracımızda kullanmıştık. Kışın Konyanın karlı ve buzlu yollarında güvenle sürdük. Falken iyi bir marka bence. Bütçeyi çok sarsıyorsa Kormoran da alabilirsiniz. o da iyi bir markadır.
  • Merhaba bende buradaki yorumlar ve tavsiyeler ışığında 1 hafta önce 225 45 17 ebatlarında 914 ecorun serisi lastiklerini kullanmaya başladım ıslak tutuş A yakıt E ses 68db daha önceki lastiklerim goodyear egp aracın orijinal lastikleri 70k götürdü beni ama son 6 aydırda baya sertleşmiş ve sürekli hafif gaz yüklenmesinde partiye düşüp esp yakıyo ıslak zeminde tutunamıyolardı. Lastikleri taktıktan sonra en önemli değişiklik aracımın parke taş ve bozuk yollardaki konforun çok artması bunda tabii baya eskimiş bir lastikten geçmeminde etkisi vardır diye düşünüyorum artık kalkışlarda esp yakmıyo ve virajlarda daha net girip çıkabiliyorum. Tek beni düşündüren taraf yeni Lastikleri taktırdıktan sonra direksiyonda biraz boşluk hissi oluştu lastikçiyi arayıp sorduğumda düzeleceğini söyledi. Fiyata gelirsek 4 lastik 1550 lira 5 taksit vade farksız aynı ebat goodyear f1 asmetrecy 3 vardı 2500 liraydı inşallah doğru Bi seçim yapmışımdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Falken en uygun fiyata nereden alınabilir?
  • Falken 215/50 R17 95W XL Ziex ZE310 Ecorun 4 adet lastiği hepsiburadadan 3 gün önce 1400tl ye aldım. Şuan stok bitmiş gözüküyor hızlı tükeniyor. Sık sık bakmak gerekir.

• Arkadaslar. Eleye eleye iki model arasinda kaldim
    Falken sincera sn 832 ecorun
    Hankook ventus prime 3
    Sizce hangisi

• quote:

Orijinalden alıntı: pentegram60

Arkadaslar. Eleye eleye iki model arasinda kaldim
    Falken sincera sn 832 ecorun
    Hankook ventus prime 3
    Sizce hangisi
    https://www.otopark.com/forum/threads/seçimim-falken-sincera-sn832-ecorun.6809/
  • fathTR kullanıcısına yanıt
    Testlere baktım fakat şöyle bir durum var lastiğin boyutuna göre testlerdeki sıralama değişiyor 175 taban için falken sıralamada 1. fakat 195 lik lastikte Hankook listede var falken yok. Demek ki boyuta göre sıralamada değişiyor

• Ziex ZE914 yerine ZE310 gelmiş sanırım. Piyasada hala 914 bulunabiliyor. Sizce hangisi daha iyidir? ZE310 kullanan var mı daha yeni bir modelmiş.
  • thythy T kullanıcısına yanıt
    Aradan neredeyse 1 sene geçmiş , internette fazla vakit geçirmeme rağmen forumlarda fazla aktif değilim, lakin şimdi de yazlık Falken ZE310 lastiklerimi de aldığımı belirtmek isterim.

BEN ESNAF VS DEĞİLİM.

Ben 2009 Gazi Eğitim Fakültesi / Sınıf Öğretmenliği mezunu, 2015 İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunuyum. Enerji Bakanlığı çalışanıyım.

Falken ile tek bağım, kışlık ve yazlık lastiklerini kullanıyor olmam.

Kullandığı üründen memnun olan herkese aynı cevabı yapıştırmayınız.
  • digiogi kullanıcısına yanıt
    1 ay önce ZE310 aldım, kışlık falkenden sonra yazlıkları da değiştirdim falken olarak.

310 daha yeni model,bneim ölçülerim de ıslak zemin A, desibel 69, yakıt E.Memnunum şimdilik bir sıkıntı yaşamadı. falken lastik üzerine düşünceler... falken lastik üzerine düşünceler... falken lastik üzerine düşünceler...

• Geçen hafta dacia duster 4x2 aracıma falken ze310 ecorun aldım şu ana kadar gayet memnunum. Önceki lastiklerim lassa competustu fren yaparken abs hemen devreye giriyor kızaklama yapıyordu hemen 5 yıllık lastiklerdi 100 bin km yaptığı için hamuru kurumuş ve çatlamalar başlamıştı ömrünü tamamlamıştı yani.

Yeni lastikleri takınca direk yol sesi azaldı, aracın gidişi bile yumuşadı. Frenlemede ıslak-kuru hiçbir kızaklama yok gayet başarılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-943A308EC

1 ay önce ZE310 aldım, kışlık falkenden sonra yazlıkları da değiştirdim falken olarak.

310 daha yeni model,bneim ölçülerim de ıslak zemin A, desibel 69, yakıt E.Memnunum şimdilik bir sıkıntı yaşamadı.
    Çok da güzel duruyormuş hocam. Ben de kararımı verdim alacağım. Sizin ölçüler neydi ve nereden aldınız lastikleri hocam. 2019 üretim çok yeni lastikler gerçekten iyiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digiogi -- 4 Mayıs 2019; 10:46:20 >

• digiogi kullanıcısına yanıt
    Benim ölçülerim 205/50/17

Kışlıklarım da falken , kışlık lastikleri 2017 de anadolu ayaksı bostancı dunlop genceerler bayisinden aldım.
    Yazlıkları ise avrupa yakası bahçelievlerdeki CESMER Dunlop bayisinden aldım.

Almak siteidğin ölçüleri tek tek falken ve dunlop bayilerini arayarak sor , hangisi sana en uygun fiyatı ve yeni tairhliyi veriyorsa ona git bence :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-943A308EC

Benim ölçülerim 205/50/17

Kışlıklarım da falken , kışlık lastikleri 2017 de anadolu ayaksı bostancı dunlop genceerler bayisinden aldım.
    Yazlıkları ise avrupa yakası bahçelievlerdeki CESMER Dunlop bayisinden aldım.

Almak siteidğin ölçüleri tek tek falken ve dunlop bayilerini arayarak sor , hangisi sana en uygun fiyatı ve yeni tairhliyi veriyorsa ona git bence :)
    Teşekkür ederim hocam aramaya başlayayım ben :)
  • Qashqai için 215 60 r17 kullanan oldu mu?

Falken i tavsiye ediyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeTeN

Qashqai için 215 60 r17 kullanan oldu mu?

Falken i tavsiye ediyor musunuz?
    binek aractan bir farkı yokki aracınız yukarıda bir sürü öneri var sizin içinde gecerli.

• arkadaşlar xl olan lastikle xl olmayan arasında ne gibi farklılık oluyor?bende 2 lastik falken normal diğer ikisini falkenın xl modelınden alsam nasıl olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzxz

arkadaşlar xl olan lastikle xl olmayan arasında ne gibi farklılık oluyor?bende 2 lastik falken normal diğer ikisini falkenın xl modelınden alsam nasıl olur?
    taşıma kapasitesi arttırılmış lastiklerde XL yazısı bulunur.
    XL yazıyorsa problem yok.Hatta bazı yorumlarda yanaklar güçlendirildiği için sürtmelere dayanıklı seklinde de yorumlanıyor.
    Cok büyük fark yaratmasada lastik başına düşen yük arttığı için XL tercih edilebilir.

• aracım fc5 civic. orjinal lastikleri 215 55 16... sizce 215 55 16 falken HS01 mi almalı yoksa 205 55 16 Nokian wr4 mu almalı... ikisinin de takımı 1500 tl

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.