Şimdi Ara

Falken AS200/AS210 (En hesaplı Dört Mevsim Lastik)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
4
Favori
25.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Falken'in gercek (3PMSF/Kar Tanesi) dört mevsim lastikleri AS200 ve AS210, ulkemizde de oldukca rekabetci fiyatlarla satilmaktadır.

AS200 ilk nesil olup Japonya uretimdir.
    AS210 yeni nesil olup Turkiye uretimdir.

Peki bu lastikler kimlere hitap ediyor?

1) Bütçeden dolayı kışın da yaz lastiğiyle gezenler
    2) Dört mevsim lastiklerini çok pahalı bulanlar
    3) Yaz-kış iki takım lastik saklamak istemeyenler
    4) Lastikcilerde her Kasım sonu, Mart sonu sıra beklemek istemeyip sök-tak parası vermek istemeyenler
    5) Her yaz/kış sök tak yapmanın lastiklere ve jantlara zararlı olduğunu düşünenler
    6) Yaz/kış tek tip lastikle her yol koşulunda idare edebilmenin en uygun yolunu arayanlar

Sayet bu 6 maddeye girmiyorsanız Falken AS200/AS210 size göre değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 28 Kasım 2018; 9:35:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• selamlar bu gun itibarı ile accent Era 2008 benzinli araca 185,,65,, R14 as210 lastikleri taktırdım(40,18 uretim). eski yazıklar 4 senelik olduğu için ..suda ve kuruda tutuş hiç güven vermiyordu frenleme daha beter (2014 Maxxis)

takıldığı gibi 40 km yol yaptım şehirler arası ve şehir içi sıcak asfalt 30km hız ve 70 km hız. civarında ekstra ugultu sesi hissettim (aks Bilyası sesinden daha tok)eskilerde bu ses yoktu eminim

şehirler arası soğuk asfalt sağanak yağış ve sulu karda (60_80km hız)tutuş fazlası ile tatmin edici seste ugultu varsa bile dişli asfaltın genel sesi hepsini bastırıyor. Hafta sonu 400 km kadar gidip gelecek biraz daha fikrimiz olur

2 sezon fazla sertleşme yapmadan kullanabilirsem parasının hakkını verecektir benim için,, senede 6000,7000 civarı kullanırım bununda 4000,5000 şehir içi ,, yılda 5 ay civarı soğuk olur, sakin kullanıcıyım bu sebeplerden 4 mevsim tercih ettim

Sök tak balans Sibop 205 tl verdim (k.k taksit ile)

ara ara durumları yazarım. iyi forumlar
    Selamlar arkadaşlar tam 1 yıl önce lastikleri takınca yazdığım yorumdan sonraki yorumum

Lastik sesi cok arttı 40 km hızdan sonra rahatsız edici derecede lastik ugultu sesi var, hıza oranla seste artıyor sıcak asvaltta araç sürmek eziyet(uzun yolda)

Fren, ıslakta ve kardaki performansı aynı seviyede bunlardan memnunum

Bi daha alırmıyım, senede 7.8 bin km yapıyorum %90 şehir içi , bu uğultu sesinden dolayı almam
    Ben de tam aksine Continentalden, Falkenin yazliklaria gectigimde(ZE914), bana cok sessiz gelmisti.

Ki burda zaten dört mevsim lastikler icinde bir kıyaslamalı yapılmalı.
    Şöyleki bugün 185/55/15 Crossclimate 290 TL iken, Falken AS200ü 175e alabiliyorsunuz.

Fiyat/fayda oranı gözetilmeli diye düsünüyorum.
    Falken'in üretim standartlarıyla ilgili bilginiz var mı?
    Ya da herhqngi bir Falken lastiği deneme fırsatınız oldu mu?
    Autobild ve buna benzer en az 5 test kuruluşundan, TAVSIYE EDILIR, YETERLI gibi notlar almış Falken AS200.
    Üstelik kış ve yaz lastiğinin referans olduğu testlerde ÖNERILIR notu almış.

Tüm bunları da geçtim bizzat kullanılıyor çevremde. Kartalkaya dahil geçen kış denendi ve kış lastiğini aratmadı.

Lafla sözle olmaz lastik işi.
    Varsa tecrübeniz yazarsınız. "AS200 aldım, şundan şndan memnun kalmadım" gibi.
  • Fiyatları çok uygunmuş, eğer kullananlar memnunsa bir dahaki lastik alımında tercih ederim. Kışlık lastik hiç kullanmadım bugüne kadar ihtiyaç duymadım ama böyle uygun fiyatlı 4 mevsim lastiği kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canvarol -- 30 Kasım 2016; 20:27:35 >
  • Yaz kış sök tak işinden gına geldi..ben de bundan sonra all season ya da 4 mevsim lastik alacağım bu gibi..yolda iki sefer 70 tl veriyorum sök tak ve balans işine, lastik depola indir bindir işi de yok..bence süper bir şey. Falken yaz lastiği daha önce kullandım, biraz çabuk aşındı ama genelde performans olarak memnundum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serin reklam

• 0 km Passatı alırken üstünde gelmişti
    Doğuşla kavga bela lastikleri michelin p3 ile değiştik
    İnanılmaz yol sesi alıyordu içeri,tependf helikopter gidiyor sanıyorsun

Lastiği değiştiğim anda dünya varmış dedim.ne yol tutuşu ne konfor hiç bişey yok.

Birebir tecrübe eden biri olarak tavsiye etmem falkeni

• quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

0 km Passatı alırken üstünde gelmişti
    Doğuşla kavga bela lastikleri michelin p3 ile değiştik
    İnanılmaz yol sesi alıyordu içeri,tependf helikopter gidiyor sanıyorsun

Lastiği değiştiğim anda dünya varmış dedim.ne yol tutuşu ne konfor hiç bişey yok.

Birebir tecrübe eden biri olarak tavsiye etmem falkeni

Ben de tam aksine Continentalden, Falkenin yazliklaria gectigimde(ZE914), bana cok sessiz gelmisti.

Ki burda zaten dört mevsim lastikler icinde bir kıyaslamalı yapılmalı.
    Şöyleki bugün 185/55/15 Crossclimate 290 TL iken, Falken AS200ü 175e alabiliyorsunuz.

Fiyat/fayda oranı gözetilmeli diye düsünüyorum.

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Hocam benim de ZE915 idi sanırım
    Eski konularda resmini çekip atmıştım

Bende çok sorun çıkardı ve inanın Michelin P3 e geçince aracın hem yol tutuşu %40 arttı hemde o helikopter sesi bitti

Memnun olana bişey diyemem ben birebir başımdan geçen olayı yazdım

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

Serin reklam

Tesüf ederim hocam, adeti 300 lira olan Crossclimate konuları acanlarınki reklam.olmuyor da bizim.ucuz yollu kar tanesi logolu dört mevsim Falkenlerimiz (üstelik Made in Japan damgalı geliyor bu desenler) mi reklam oluyor

• Birazda araçlardan fotolar ekleyelim...

• kış lastiğine ayrı yaz lastiğine ayrı para vermeye gerek yok. mantıklıymış bu lastikler.

teşekkür ederim açmış olduğunuz başlık için

• Etiket değerleri çok kötü. Yakıt tüketim F, Ses 73db
  • reallist55 kullanıcısına yanıt
    siz aracı sıfır aldığınıza emin misiniz? hankooktan başka lastik takmazlar bahsettiğiniz marka araçların altına

• yanlışım varsa düzeltin ama

yaz günü sıcak yolu tutabılmek ve saglam basmak için lastiğin yumusaması gerekir yazın sıcaktan yumusar lastık hamuru ama hava sogudukca sertleşir ve sert bir lastik hiç bir zeminde tutunamaz taş üstünde gidermiş gibi olur yada buz üstünde gidermiş gibi çünki sert lastik yere tutunamaz

hal böyleyken hem kışın sogukta yumusak kalıcak hem yazın yumusak kalıcak bir lastık hamuru oldugunu sanmıyorum

kar olayına gelince karda olay dişte ve desen yapısında bitiyor zaten deseni kar için uygun gibi duruyor ama gerçekten böyle karda marda gidiyorsa kaymadan karda kullanılıyosa yazında boyle kullanılıyosa

ucuz araçlar için tercih edilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

yanlışım varsa düzeltin ama

yaz günü sıcak yolu tutabılmek ve saglam basmak için lastiğin yumusaması gerekir yazın sıcaktan yumusar lastık hamuru ama hava sogudukca sertleşir ve sert bir lastik hiç bir zeminde tutunamaz taş üstünde gidermiş gibi olur yada buz üstünde gidermiş gibi çünki sert lastik yere tutunamaz

hal böyleyken hem kışın sogukta yumusak kalıcak hem yazın yumusak kalıcak bir lastık hamuru oldugunu sanmıyorum

kar olayına gelince karda olay dişte ve desen yapısında bitiyor zaten deseni kar için uygun gibi duruyor ama gerçekten böyle karda marda gidiyorsa kaymadan karda kullanılıyosa yazında boyle kullanılıyosa

ucuz araçlar için tercih edilir

Yaz/kış devam

• Bende yakit tuketim degeri e olan 4 mevsim lastigi pt535 var. Acayip kalin yumoş yumoş bir lastik. As200 kullanmadim ama o ses ve yakit degerlerine pek sallamayin. Bende 1 litre artiş olup olmadigina bile emin degilim. Ses konusunda ise araba yalitimli oldugundan pekde bir fark sezemedim. Agustostan beri pt535 lastiklerim takilidir. Sagnak yagmurda bile fren mesafem degismedi. Hiç kizaklamada olmadi. As200 bu lastikten iyi diyorlar. Alin deneyin bence...

• MustafaUtkuu kullanıcısına yanıt
    Pirelli,conti,lassa,michl,falken,
    Ne bulurlarsa takılıyor.onlar için ucuz olması yeterli

100binlik aracın altında 150 tllik lastik görebilirsin benim gibi :)

• Kışlığı nasıl bu lastigin kış sert gecen illerde sıkıntı olur gibi.

• Lastikte ucuza kaçmayın lütfen. Kendi iyiliğinizi düşünmüyosanız trafikteki diğer kişileri düşünün. Hem yaz hem kış şartları için lastik düşünce olarak güzel ancak uygulamada biraz ondan biraz ondan ama hiçbirinden tam değil bana göre. İstanbul İzmir gibi kışı sert olmayan şehirlerde bi nebze kaliteli markanın 2'si bi arada lastiği iş görebilir ancak tutupta falken almanın mantığı yok.
  • Ze914 yazlık kullanıyorum çok memnun kaldım. Sadece biraz yumuşak olduğu için çabuk aşınıyor.

• Kışın kış yazın yaz lastiği... Sahil kenarları hariç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myz1453 -- 1 Aralık 2016; 9:21:16 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.