Şimdi Ara

Fakir İnsanlar Kesinlikle Çocuk Yapmasın ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
1
Favori
27.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
123 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Senin gibi tatlı su müslümanlarını çok seviyorum. İşine geldiğinde çok güzel bağnaz/yobaz kesilirsin. Normalde Allah böyle sınıyor deyip öbür dünya için çabalaman gerekirken burada bu tarz konular açıp "intihar" etmek istiyorum diye ağlarsın. Daha beter olursun umarım.
  • Her ne kadar "sanane lan sana mı kaldı?" ya da "allah rızkını verir" diyenlerin sözüne karşı olarak bu konuyu haklı buluyorum. Çocuğa boktan bir dünya vermeyi kimse istemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agilus

Senden fetva istesinler istersen
    Sümüklü çocuğunu ben çekiyorsam seve seve isteyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 17 Eylül 2019; 16:6:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamisama-

Senin gibi tatlı su müslümanlarını çok seviyorum. İşine geldiğinde çok güzel bağnaz/yobaz kesilirsin. Normalde Allah böyle sınıyor deyip öbür dünya için çabalaman gerekirken burada bu tarz konular açıp "intihar" etmek istiyorum diye ağlarsın. Daha beter olursun umarım.
    ben zaten şükür ediyorum gene intiharı sadece düşünüyorum dedim edicem demedim günah olduğunu biliyorum imanın kimde olduğunu bilemezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enders07

Her ne kadar "sanane lan sana mı kaldı?" ya da "allah rızkını verir" diyenlerin sözüne karşı olarak bu konuyu haklı buluyorum. Çocuğa boktan bir dünya vermeyi kimse istemez.
    yalnız ben müslümanım. Fakir olmayı Allah'a bağlamak yanlıştır fakir olmanın suçu tamamen gene bağlıdır.
  • Sonuna kadar katılıyorum.Bir birey hayatını yaşayamayacaksa bu dünyaya getirmenin manası yok.Birde suriyeliler gibi 5-6 tane yapmazlar mı bu devirde sinir oluyorum arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-041FF024C -- 17 Eylül 2019; 23:14:26 >
  • Evet. Haklısın maddi durumu iyi olmayanlar Karı-Koca çocuk yapmamalıdır. Kapitalist sistemde her şeyin değeri para ile ölçülür. İnsaların ve insan hayatınım değeride para ile ölçülür. Dikrar Masis'in bir sözü vardı. Geçmişte çok tepki almıştı. Para ile mutluluk satın alınır demişti. Youtube dan aratarak izleyebilirsiniz.

Türkiye'de namuslu-dürüst çalışan birisinin zengin olma ihtimali sıfıra yakındır.

1960 yıllarda rahmetli dedem bir aylık maaşı ile köyde kerpiçten ev yaptığını anlatmıştı.

1970'li yıllarda teyzem çalışmaya karar verdikten sonra ü. tane başvuruyor. 1. PTT 2.Sümerbank 3. Özel sektörde bir iş. 1 hasta bile geçmeden üç iş yeride gel çalışmaya başla diyor ve teyzem PTT'de çalışmaya karar veriyor.

Annemin Teyzesinin eşi İzmirde Kamyonculuk yaparak 4-5 dairelik apartman yaptırmış zamanında (1970'lerde).

1980'li yıllar Özal döneminde kafasını çalıştıran bir çok kişi iyi zengin oldu. Ama Türkiye Özal döneminde ithal ürünler ve hayat pahalılığı ile tanıştı ve bir çok kişide yoksullaştı. Türkiyede zengin-fakir arasında uçurumun başlangıç tarihi 12 Eylül 1980 darbesi ve Turgut Özaldır.

2005 yılına kadar bir devlet memuru emekli olduğu zaman, emekli ikramiyesi ile şehirde çok rahat bir daire satın alabiliyordu. Şimdi ise emekli bir memur emekli ikramiyesi ile ancak bir daire parasının yarısı kadar ikramiye alabiliyor.

Gelişmiş ülkelerde dar gelirli yada orta gelirli için araba, ev, Yurt Dışı tatili, iyi bir cep telefonu lüks değildir. Örneğin, ABD'de bir çok lise öğrencisi okula kendi kişisel arabaları ile gitmektedir. ABD teksas eyaletinde Ehliyet yaşı 16 'dır. Ülkemizde yukarıda yazılı olanların hepsi lülkstür.

• quote:

Orijinalden alıntı: ErrorVerenHesapMakinası

Bu mesaj silindi.
    ben diyorum işte hocam bu iş tamamen genlerle alakalı keşke benim dedemlerde çalışıp çabalasaydı arsa işlerine girseydi belkide zengindik ama nerde fakir halde karı getirip üstüne çocuk yapmış babamda fakir doğmuş. bu yüzden bende fakirim bırak çocuk yapmayı evlenmeyeceğim bile.
  • Yoksullar çocuk yapmalı ki ucuz iş gücü oluşsun.Dışarıda milyonlarca işsiz olmazsa hiç kimse asgari ücrete çalışmaz.Herkes yüksek maaş alırsa da enflasyon canavarı hepimizi yer.O yüzden herkes orta-alt gelir seviyesinde olacağına en azından %10-20 iyi şartlarda yaşasın.Bu ülkeye işsizde lazım.
  • adam laf söylücene bi araştır insanlara yanlış bilgi verme bill gates zengin değilmiş :) araştır...
  • Konu arada açılıyor, fikrimiz değişmiyor, çoğalın, zenginler zaten yanlız ölüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Askaparta

Konu arada açılıyor, fikrimiz değişmiyor, çoğalın, zenginler zaten yanlız ölüyor.
    sen zenginsin her halde
  • thebiqboss kullanıcısına yanıt
    Hocam bir kızım ve bir oğlum var, inanılmaz zenginlik onlar. Parayla alamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Askaparta

Hocam bir kızım ve bir oğlum var, inanılmaz zenginlik onlar. Parayla alamazsın.
    Allah bağışlasın hocam onlar sizin için servet
  • thebiqboss kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, kıyamete çocuk bırakalım.
  • Her onune gelende konu acmasin. Söz fakirler cocuk yapmaz.
  • enders07 kullanıcısına yanıt
    sen neyi çıkardın?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.