Şimdi Ara

Fake video 'gerçek olmadığının açıklaması' (LİNK YOK-PAYLAŞMAYIN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
17.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bakın insanların acıma duygularını süistimal etmek için yapılmış bir video..

İlk izlediğimde bende gerçek sandım.Çoğu üye gibi.Biraz mantıklı düşündüm sordum soruşturdum.Kafanın o şekilde ortadan 2'ye ayrılması gibi bi olay neredeyse imkansız.Kafa tasını gözünüzün önüne getirin.Getiremeyenler için ben getireyim.

Burda kafatasını yandan gördünüz.Şimdi bide önden bakın.

Resimde çizgi çektiğim yer,videoda (güyâ) çocuğunun kafasının yarıldığı yer.

-1.si : Kafanın o bölümüne , kafayı ortadan yarıcak sertlikde bir darbe gelirse,anında beyin kanamasından gider.
    -2.si : Vicudun en sağlam kemiklerinden biri kafatasıdır ki,kolay kolay çatlamayı bırak o şekilde bir "yarılma" söz konusu bile olamaz.
    -3.sü : Diyelimki darbeyi aldı ve yarıldı.Saniye değil,saniyenin milyonda 1'i süre bile canlı kalamaz.Ki anında beyin hücreleri ölür.Değil gözünü oynatmak çıkan kanın basıncından göz anında patlar.
    -4.cü ve son olarakda : O şekilde ayrılmış bir kafanın,el yardımıyla birleştirilip yaralının hayatta kalması,zaten bu videoyu en saçma kılan bölüm oluyor.Eliyle ikiye ayrılmış karpuzu birleştirir gibi "ortadan ayrılmış" bir suratı canlı tutuyor..

Özetlemek gerekirse,bu tür şeyler insanların iyi niyetlerini ve acıma duygularını süistimal etmek için yapılmış videolardır.Tabiki ilk izlenimde herkes bir anlık şokun etkisiyle gerçek sanabilir,acıyabilir.Ki doğaldır bende aynılarını hissettim.Ama oturup mantıklı düşününce ve biraz araştırınca olayın gerçek yüzü ortaya çıktı.

Sizden ricam konu içinde link paylaşmayın,konu silinmesin.Olayın gerçekliği belli olsun.Diğer topiclerdeki yorumlar,video kadar üzücüydü.İnanmayın,üzülmeyin.

Adminlerimizden de küçük bir ricam..
    Olurda kendini bilmezin biri link paylaşırsa konuyu silmek yerine mesajı silerseniz memnun olurum.

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WoX~ -- 2 Eylül 2009; 5:39:59 >

• İyide bunu senin yorum yapman için tıp fakültesini bitirip bu konuda uzmanlaşman lazım,bu işler resme bakarak olsaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mister No -- 2 Eylül 2009; 5:40:43 >
  • o yükseklikten o şekilde yüzünü sivri yere çarpsa o kadar olmasa bile yüzü feci halde dağılır bence Aman dikkat. Balıklama şakaya gelmez
  • Bende öyle düşünüyorum ama yine de çok etkilendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickimi değiştirdim

İyide bunu senin yorum yapman için tıp fakültesini bitirip bu konuda uzmanlaşman lazım,bu işler resme bakarak olsaydı

Tıp fakültesi bitirmiş olmasa bile,tıpda okuyan bir arkadaşa danışdım.Belkide beni yedi bilemem,ama en mantıklı açıklaması bu.Emek verip anlatada kabahat

Ha birde yazdıklarımı okumadığın çok belli.Lütfen okumadan yorum yapmayın.Konuya girip bi iki çizgi görüp göz gezdirip lap diye saçma sapan yorum atınca ne oluyor ? Bi oku mantıklı gelmesede adam gibi belirt.Sen zaten kafası,kafasıda değil suratı o şekilde yarılan bi insanın ; denizden çıkarılıp,hastaneye götürülene kadar yaşayabileceğini düşünüyosan..Üzülmeye mahkumsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WoX~ -- 2 Eylül 2009; 5:48:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: WoX~

quote:

Orijinalden alıntı: nickimi değiştirdim

İyide bunu senin yorum yapman için tıp fakültesini bitirip bu konuda uzmanlaşman lazım,bu işler resme bakarak olsaydı

Tıp fakültesi bitirmiş olmasa bile,tıpda okuyan bir arkadaşa danışdım.Belkide beni yedi bilemem,ama en mantıklı açıklaması bu.Emek verip anlatada kabahat

Ha birde yazdıklarımı okumadığın çok belli.Lütfen okumadan yorum yapmayın.Konuya girip bi iki çizgi görüp göz gezdirip lap diye saçma sapan yorum atınca ne oluyor ? Bi oku mantıklı gelmesede adam gibi belirt.Sen zaten kafası,kafasıda değil suratı o şekilde yarılan bi insanın ; denizden çıkarılıp,hastaneye götürülene kadar yaşayabileceğini düşünüyosan..Üzülmeye mahkumsun.

Hayır mesele o değil,zaten tıp fakültesini bitirip bunları yazsan daha komiğime giderdi.

Şimdi olay ne? o video yalan çıkınca ne oluyor,bizim ilk kandırıldığımız video mu? bu

Neyse sağol,yarın öbürgün işime yarar bu bilgi (umarım)

• o zaman hastanedeki durumu açıkla yani hangi teknolojiyle böyle birşeyi yapmışlar Hollywood dan bile gerçekçiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bruft_

o zaman hastanedeki durumu açıkla yani hangi teknolojiyle böyle birşeyi yapmışlar Hollywood dan bile gerçekçiydi

Çok daha gerçekci filimler var.
    En küçük örnek testere serisi.
    Ordaki kesim biçim sahneleri bile bundan gerçekci emin ol.

Yazacağımı yazdım ben.İsteyen inanııııır isteyen inanmaz.Ama tek ricam,dikkatli okuyun şu yazdıklarımı.Düşünmeden yorum yapmayın.
  • Ya bu olay benim kabusumdur hep böyle bir video görünce acayip oldum gerçek olsun ya da olmasın.
  • Merak ettim neyin nesiymiş elinde olan biri özel mesajla gönderebilir mi?
  • fake oğlu fake
  • Bence gerçek beyler sadece videonun ilk başını çocuğun atladığı sahneyi izledim. Sonra kapattım. Bilenler vardır belki. Denizde çok azcık bir yeriniz bile kanasa çok kan akıyomuş gibi görülür.(dışarıdan.)

Bişey sorcam olay tr de geçmiyor değil mi ?
  • American History X de bi sahne vardı,90 lı yılalrda izlemiştim hala aklımda o sahne

Adam diğerine kaldırımı ısırtıyor,sonradan kafasının arkasından bi basıyor kafa çat
  • quote:

Orijinalden alıntı: EdaisY

American History X de bi sahne vardı,90 lı yılalrda izlemiştim hala aklımda o sahne

Adam diğerine kaldırımı ısırtıyor,sonradan kafasının arkasından bi basıyor kafa çat

Küçükken karıncalara yapardım. Tükenmez kalemin ucuyla kafalarını patlatırdım. Çat diye ses gelirdi ve zevk alırdım. Küçüklük işte

• quote:

Orijinalden alıntı: FeToBaSkaN

quote:

American History X de bi sahne vardı,90 lı yılalrda izlemiştim hala aklımda o sahne

Küçükken karıncalara yapardım. Tükenmez kalemin ucuyla kafalarını patlatırdım. Çat diye ses gelirdi ve zevk alırdım. Küçüklük işte

Muhaha değişik fikir

Bi filmde de kadın ormanda bıçak yarasını dikmek için eşşek ksdar karıncaları yarayı birleştirip ıssırtıyordu,o şekilde karıncanın kafasını koparıyordu.
    Karınca kıskaçlarıyla dikiyordu resmen kesiği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EdaisY -- 3 Eylül 2009; 7:19:43 >

• arkadaşlar bu video şu an facebooktamı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FeToBaSkaN

quote:

Muhaha değişik fikir

Bi filmde de kadın ormanda bıçak yarasını dikmek için eşşek ksdar karıncaları yarayı birleştirip ıssırtıyordu,o şekilde karıncanın kafasını koparıyordu.
    Karınca kıskaçlarıyla dikiyordu resmen kesiği

Apocalipto ( hata olabilir )

• ilk önce şunu çok istiyormuşsun cevap vereyim yazdıklarının hepsini dikkatle okudum anladım inceledim..
    bu kadar araştırmacı bir kimliğe sahipsen senden ricam şu montajlama programını bul bana...ben bu işlerle ilgilenen biriyim foto-video montajlama..ve profosyonel tanıdıklarım var bu konuda ama gel gelelim onlar bile susuyor sen konuşuyorsun.video montajlama ps kullanmaya benzemez profosyonellik ister öyleki gelen ışık yansıması bile büyük önem taşır. gerçekse ki , şunuda belirteyim adam geberse umrumda bile olmaz ne üzülürüm ne sevinirim ordan aşşağısı beton olduğu halde atlayan salağa acımam ben..benimde burnuma çok amatör kokular geliyor ama ölme ihtimali çok yüksek olupta bi şekilde yaşayan çok insan var( çok daha feci videolar var ) bu nedenle hemen montaj dememeni tavsiye ederim.

• neyden bahsediyosunuuz siz ya bi tane denize atlayan cocuk filan vardi omu acaba ben izleyememde öyle videolari :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.