Şimdi Ara

Faizleri sıfıra indirseniz ya? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
2.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Faizleri sıfırla döviz 3 lira 5 lira falan olmaz 1000 liraya çıkar. Enflasyonu pozitif olan hiçbir ülke faizi sıfırlayamaz buna Amerika da dahil. Ancak azaltılabilir ve enflasyonun biraz üzerine çekilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaç senelik makro micro dersi gibi bir ton ders gördüm ilk kez bu kadar saçma bir başlıkla karşılaştım

• killersred kullanıcısına yanıt
    Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bankalara faiz çağrısı

https://www.cnnturk.com/ekonomi/cumhurbaskani-erdogandan-bankalara-faiz-cagrisi
  • Banka faizi 0 olması imkansız banka faizi >enflasyon eğer bu denkleme uymayan olursa enfasyon > banka faizi olursa direk en son limitin kaç ise tamamını çek enflasyon üzeri 1puanla mevduata yatır temiz para açıkcası

Deflasyon yok ise bu mümkün değil

Bkz;bir zamanlar japonya

• killersred kullanıcısına yanıt
    sıfır sembolik, hadi 3-4 yüzde vs olsun düşsün icraat görelim. burda anlatmak istediğim sürekli faizler yüksek, düşmesi lazım diyor cumhurbaşkanı, mb başkanına talimat versin,diyecekler bağımsız, geçsinler bu ayakları, bir gecede teog kalkıp, ülkede herşey cumhurbaşkanı söylemine bakıyorsa,inandırıcı değil bu tarz konuşmalar.

yani ikide bir faizler düşmesi lazım deyip durulmasın, yani icraat ve sonuçları görelim, düşüremeyeceksin ikide bir yüksek faiz, yok faiz lobisi neden diyor sayın cumhurbaşkanı??
  • Gaz almak için. Ziraat katılım bankası taşıt kredisi veriyor, faizin adını kar payı yapmışlar. Faiz yemek kabede annesiyle zina yapmak gibi bir şey olduğu için halkımız kar payı masallarına inanıyor.

Faizden önce katılım bankalarındaki kar payı uygulaması bitsin. Milletimiz parasını kar paysız olarak katılım bankalarına yatırsın.

Kar payı ya da faiz ödemeden teneşir vadeyle ev ve araba alacağım, ekonomiye can vereceğim. Sözüm söz.
  • Merkez bankası şuan olmayacak bir şekilde faizi yüzde 4yaptı ama enflasyon yuzde 12 böyle bir sacmalık olamaz hadi enflasyon 3 faizi adam 3.5desin yabancı yatırımcı şuan neden dolar gibi yüzde 2.5-3 gibi dünya parası değilde türk lirasına yatırsın?bu kadar kaos ortamında çok paraya az kar etsin yabancı yatırımcının amacı kısa süre çok para ile girip iyi bir para ile çıkmak buda gelişmekte olan ülkeler üzerinden olur.

Amerikada adam neden enflasyon üzeri 1 varken türkiyede enflasyon üzeri 1 olmasına katlansın 2bile olsa çok parada katlanmayabilir işte bu yüzden düşmesi söz konusu değil o bölüme ayrıca bizim enerji ihtiyacımız dışa bağlı dövize bağlıyız bu yüzden bu bizim reel olarak döviz talebimizi arttırır dolayısıyla talep artınca fiyat artar mantığı üzerinden döviz artıcaktır nasıl artmaz dersen ihracat ile artmaz.

• egemena E kullanıcısına yanıt
    Faizsiz para olmaz kar olmadan satılan eşya gibi.paranın kazancı faizdir bedava peynir sadece peynir kapanında bulunur

• quote:

Orijinalden alıntı: killersred

Merkez bankası şuan olmayacak bir şekilde faizi yüzde 4yaptı ama enflasyon yuzde 12 böyle bir sacmalık olamaz hadi enflasyon 3 faizi adam 3.5desin yabancı yatırımcı şuan neden dolar gibi yüzde 2.5-3 gibi dünya parası değilde türk lirasına yatırsın?bu kadar kaos ortamında çok paraya az kar etsin yabancı yatırımcının amacı kısa süre çok para ile girip iyi bir para ile çıkmak buda gelişmekte olan ülkeler üzerinden olur.

Amerikada adam neden enflasyon üzeri 1 varken türkiyede enflasyon üzeri 1 olmasına katlansın 2bile olsa çok parada katlanmayabilir işte bu yüzden düşmesi söz konusu değil o bölüme ayrıca bizim enerji ihtiyacımız dışa bağlı dövize bağlıyız bu yüzden bu bizim reel olarak döviz talebimizi arttırır dolayısıyla talep artınca fiyat artar mantığı üzerinden döviz artıcaktır nasıl artmaz dersen ihracat ile artmaz.

hocam onları anladım cvp için teşekkürler. ama sorumun cevabını alamadım.. daha mecclis açılışında cumhurbaşkanı diyorki, faiz yüksek,faizin yüksek olduğu yerde yatırım vs olmaz.

yoksa az çok teknik terimleri biliyorum, faizleri sıfıra düşür ironi başlık adında açtım.

Yapabiliyorsa yapsın hükümet yapamiyorsa ikide bir faiz, yok faiz lobisi diyor buna cevap istiyorum bilgisi olanlardan?

• quote:

Orijinalden alıntı: soniqueizm_777

quote:

Merkez bankası şuan olmayacak bir şekilde faizi yüzde 4yaptı ama enflasyon yuzde 12 böyle bir sacmalık olamaz hadi enflasyon 3 faizi adam 3.5desin yabancı yatırımcı şuan neden dolar gibi yüzde 2.5-3 gibi dünya parası değilde türk lirasına yatırsın?bu kadar kaos ortamında çok paraya az kar etsin yabancı yatırımcının amacı kısa süre çok para ile girip iyi bir para ile çıkmak buda gelişmekte olan ülkeler üzerinden olur.

hocam onları anladım cvp için teşekkürler. ama sorumun cevabını alamadım.. daha mecclis açılışında cumhurbaşkanı diyorki, faiz yüksek,faizin yüksek olduğu yerde yatırım vs olmaz.

yoksa az çok teknik terimleri biliyorum, faizleri sıfıra düşür ironi başlık adında açtım.

Yapabiliyorsa yapsın hükümet yapamiyorsa ikide bir faiz, yok faiz lobisi diyor buna cevap istiyorum bilgisi olanlardan?

Kirli siyaset sanki zorla tutan var adamlar kendileriyle mücadele edip halkın gözünde kahraman oluyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bopcu ne zaman konuşsa konut kredileri yükseliyor ağustosda konuştu 0.95 oldu geçen hafta konuştu 1.03 oldu faiz lobisi diyorya ta kendisi.
  • faiz indiremezler, hatta artabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkurt02

quote:

Orijinalden alıntı: soniqueizm_777

quote:

Kirli siyaset sanki zorla tutan var adamlar kendileriyle mücadele edip halkın gözünde kahraman oluyorlar

Siyaset
    Adeta wc de kendi yaptığı hacetle kavga edip milleti buna ortak etmektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Her şeyde olduğu gibi bunda da suçu atacak bir yer buluyoruz. Faiz lobisinin dünyada olmadığı bir tane ülke yok bunu biliyoruz ve bu lobi her zaman iş başında.

Bizim sıkıntımız ekonomideki bütün beceriksizliğimizi faiz lobisine yükleyip onlar yaptı diyoruz. Onlar her zaman vardı ve var olmaya devam edecek tüm ülkelerde. Biz ne yapıyoruz suçu onlara atıp özeleştiri yapmıyoruz.

Bu ülkenin en büyük faiz lobisi bankalardır. Vatandaşını bankalara yem etmeyerek faiz lobisine önlem alabilir devlet.

-Alıntı-
  • Faiz en basit anlamıyla

Artan dünya nüfusu kadar üretimi artırmanız gereklidir

Bunun için yatırım yapmanız gerekir

Kaynağınız varsa yaparsınız

Yoksa kaynağı çok olanlardan borç alırsınız

Bu borcun bitiminde en az artan dünya nüfusu oranı kadar para ekleyip geri ödersiniz.

O nedenle

Dünya nüfusu ve ihtiyaçları arttıkça bu faiz denilen nesne olacaktır.

Ya kaynağınızı artırıp borç almayacaksınız

Ya da borç alıp ağlamayacaksınız.

Kapitalist sistemin bir özelliği de budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 9 Ekim 2017; 11:18:44 >
  • Hani faiz haramdı

• faizler inceği yere artıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.