Şimdi Ara

Faiz İndirimi Geliyor! | Otomobil Piyasası. Yüksek fiyattan araç alanlar pişman mı olacak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aylar öncesinden bende faiz indirimi olacak diye bas bas bağırdım. Geçen senenin bu aylarında faiz indirimi konuşuluyordu ve 1-2 ay sonra gelmişti.

• Sivaslı bu arkadaşı sempatik buluyorum, amatör ruhunu koruyarak araçları inceliyor.

Ancak sermaye piyasalarının içinde olan biri olarak faiz kararları hakkında son bilgi alacağınız yer bir otomobil kanalı.

Ek olarak faiz düşerse , kur artar. Kur artarsa araçlar pahalanır. Araçlar pahalanınca bir FOMO oluşur ve geçen seneki gibi bir araç talep patlaması olur.

• Faiz indirimi gelirse araba fiyatları artar. Enflasyonun bu kadar yüksek olduğu bir ortamda faiz indirimi zor gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faiz düşerse dolar 10 TL olur ;))))) Araç fiyatları da düşmez çok daha fazla artar. Yatırım tavsiyesi değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam faiz indirimi araç fıyatlarını düşürmek için getirilmez. Piyasayı canlandırmak adına atılan bir adımdır ve sıfır araç fiyatlarını arttırır

• Faiz indirimi gelirse fiyatlar yukarı yönlü artar

• Sivaslı bu arkadaşı sempatik buluyorum, amatör ruhunu koruyarak araçları inceliyor.

Ancak sermaye piyasalarının içinde olan biri olarak faiz kararları hakkında son bilgi alacağınız yer bir otomobil kanalı.

Ek olarak faiz düşerse , kur artar. Kur artarsa araçlar pahalanır. Araçlar pahalanınca bir FOMO oluşur ve geçen seneki gibi bir araç talep patlaması olur.

• Faizi indirirler araba fiyatları yükselir, gider aynı arabayı +50k fazla para ödeyerek alırsın adam da zannederki iyi iyi kredi faizine çok ödemedik kâra geçtik. 

• Bu kim MB başkanı mi

• Faiz indirimi gelecek araç ve otomobil fiyatları uçacak diye millet %20 faizden kredi çekerek mal mülk sahibi oluyor. Milletin aklına bunu geçen sene öyle soktular ki hala ceremesini çekiyoruz. Araç fiyatları 2 katını geçti 1 senede.

Bilgi: resmi enflasyonun altında negatif faiz ile kredi dağıtırsan talep patlar, kur fırlar, cari açık coşar ve tl ye güven kalmaz. Kaldı ki reel enflasyon istatiksel enflasyon dan yukarı ise ve senin faizlerin istatistiksel faizin 1 2 puan yukarısında ise bir bakıma negatif reel faiz ile talep canlı tutulmaya çalışılmış olunur. Çünkü senin gelirin enflasyon altında ciddi eriyecektir ve erir. İşte bu sebepleri bilen ancak açıklayamayan yurdum halkı talep oluşturmaya devam eder. Maalesef ki buda kurun patlamasına yol açar. Taa ki senin faizlerin reel enflasyon seviyesine gelene kadar. Kısaca araç ve ithal mal talebi önce kuru zıplatacak ve mecburen faizleri zıplatacak. Kredi çekmek isteyenler bu faizleri bile bulduğuna şükretsin.

Öngörü: İyide hiç mi faiz indirimi olmayacak derseniz bu tamamen siyasi bir konu. Faiz indirimi için önce gerçekten enflasyonun inmesi gerek. 2023 seçimlerine kadar bu reel anlamda çok mümkün değil. Ancak seçime 3 ay kala önden yüklemeli faiz indirimi ile seçime girerek bu çok kısa sürede ancak popülizm yapılır. Ama normal vatandaşa bunun gram faydasını göremezsiniz. Ytd.

• Nasıl bir döneme geldik... 65 bg manuel clio 200 k diyecekler.... 80k etmeyecek araba işler yolunda olsa.

• Çok önemli bir otoriteden ekonomi haberleri dinlediniz.

• Konu - Nick uyumu buna derler... Düşler aleminde yaşamaya devam...

• Olmamis bir seyi olmus gibi acan uyelere ceza yok mu?

@anyhill

• quote:

Orijinalden alıntı: cafzafer2

Bu kim MB başkanı mi

Hepimiz bir gün 15 dk merkez başkanı olacaz ya :) Hatta olsak iyi olur bu aralar.

• quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

Konu - Nick uyumu buna derler... Düşler aleminde yaşamaya devam...

Al satçı mısın

• Yatırım tavisyesi verip verip de sonuna yatırım tavsiyesi değildir (ytd.) Yazmak kanunen sorumluluğu üzerimizden atar mı? Eleştirmek için sormuyorum. Gerçekten bilmediğim ve öğrenmek istediğim için soruyorum. Hukukçu arkadaşlarımızın bu konudaki görüşleri nelerdir acaba?

• faizin düşmesi araç fiyatlarını aşağı çekmez sebebi siz o arabaya 100 TL sahip olacakken 110 TL sahip olursunuz faiz inerse 105 TL faiz inerse piyasaya hareket gelir döviz düşer yada vergi indirimi gelirse fiyatlar iner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_kucukaksoy -- 1 Mayıs 2021; 12:7:39 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Faiz indiriminin gelip gelmeyeceğini biz bilemeyiz. Bu konunun uzmanı değiliz.

Bu tarz konuları sadece yetkili uzmanlar konuşmalıdır diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.