Şimdi Ara

fahri trafik müfettişinin cezasi :))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba bugun ehliyet hayatimin ilk cezasini yedim ama biraz garip olmus.Kisaca anlatmam gerekirse 23.02.2015 gununde kiz arkadasimla bir yere oturmak icin bulusmustuk.Arabayida ara sokakta bir sok marketin onune parkettim saat 19:20 civariydi.Arabadan indikten sonra tam arka kapiyi acip cantami alirken arkamdan gecen arabadaki kisi camlari acti.Bir anda bagirmaya basladi bana napiyorsun elinimi skistiricam ezilicrksin vs. ben ne oldugunu anlamadim ufak tefek bir karsilik verdim yanindaki arkadasi sakinlestirdi ve uzaklstilar.Sonuc olarak ise bugun babama 189 tl ceza gelmis trafigi tehlikeye dusurecek sekilde serit degistirmekten , cezanin yazildigi saat ise 23.02.2015 19.25 tam arabayi parkedip bu adamla tartistigim saatler.Nasil emin olabiliyorsaniz diye sorucak olan olursada 19.32de kiz arakdasimla beraber oturdugunu kafede fotograf cekilmisiz.

Ben henuz 21 yasindayim ancak sunu anladimki bu ulkede birilerinin eline ufak bir yetki verilse bile kendi kisisel menfaatleri icin o yetkiyi kullanmaktan hicbir sekilde cekinmiyor.Sizden asil ricam ise ben bu parayi kesinlikle odemek istemiyorum cunku adim gibi eminimki o saatte araba park halindeydi.Ben bu cezaya nasil itiraz edebilirim nasil bir kanit gostermeliyim simdiden tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Motta. -- 13 Mart 2015; 14:42:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kanıtlarsaniz iptal ettirebiliyorsunuz. Bununla ilgili bir kaç konu vardı.
    Not: Ilk tarihi yanlış yazmışsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasto_37

Kanıtlarsaniz iptal ettirebiliyorsunuz. Bununla ilgili bir kaç konu vardı.
    Not: Ilk tarihi yanlış yazmışsınız.

Duzelttin tesekkur ederim bugun sok markete gidip kameralarinin ne kadar sure kayit aldigini sorucam o sekilde kanitlayabilirim.

• KanıTlamak zorunda olan o Fahri müfettiş.
    İtiraz edilince ispat olmadığı için iptal edilebiliyor.

Şu da kapak olsun ,

http://www.netgazete.com.tr/haber/fahri-mufettisin-yazdigi-ceza-bakin-nasil-iptal-oldu-13865.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadri.abi -- 13 Mart 2015; 19:27:25 >
  • Marketin kamera görüntülerini isteyin. Görüntüleri vermezler ise karakolda durumu anlatın itiraz edeceğim falan diye o zaman onlar talep eder marketten kayıtları mecbur verecekler.

Sonra da itira edin. Belki adamın Fahri müfettişliği de iptal olabilir

• Eğer marketin kameraları sizin aracı ve plakayı net görecek şekilde kayıt yapıyorsa itiraz edersiniz kamera kayıtını delil olarak öne sürersiniz.
  • Kamera kayıtları, telefondaki fotoğraf ve arkadaşınızın ifadeleri ile iptal ettirebilirsiniz, ve size yazılan cezanın neye göre yazıldığını, resim veya video ile ispatının olup olmadığını sorarak itiraz ediniz. Çingeneye beylik vermişlen önce babasını asmış düzene bak a....
  • Bir sorum daha olucak eger ben arabanin park halinde oldugunu kanitlarsam bu mufettis beyin mufettislikten alinmasi icinde birseyler yapabilir miyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Motta.

Bir sorum daha olucak eger ben arabanin park halinde oldugunu kanitlarsam bu mufettis beyin mufettislikten alinmasi icinde birseyler yapabilir miyim ?

Eger ensesi kalin bir aile ferdiniz ya da yakin akrabaniz veyahutta hukumet milletvekillerine bir sekilde para kazandiran bir godoman tanidiginiz olsaydi eger sürdürtebilirdiniz. Cunku burasi Turkiye

Eger bu sartlari karsilayan bir tanidiginiz yoksa hukuk devleti olmadigimiz icin o sagliksiz zihniyetin yaptigi yanina kaar kalacak

• quote:

Orijinalden alıntı: EuroAsia

quote:

Bir sorum daha olucak eger ben arabanin park halinde oldugunu kanitlarsam bu mufettis beyin mufettislikten alinmasi icinde birseyler yapabilir miyim ?

Eger ensesi kalin bir aile ferdiniz ya da yakin akrabaniz veyahutta hukumet milletvekillerine bir sekilde para kazandiran bir godoman tanidiginiz olsaydi eger sürdürtebilirdiniz. Cunku burasi Turkiye

Eger bu sartlari karsilayan bir tanidiginiz yoksa hukuk devleti olmadigimiz icin o sagliksiz zihniyetin yaptigi yanina kaar kalacak

Maalesef oyle ensesi kalin bir akrabam yok bindigim aracta 93 model fairway 189 tlye 2.5 kere depo dolduruyorum ama mufettis beyin bey icin cerez parasiki o acimadan yazmis cezayi

• quote:

Orijinalden alıntı: EuroAsia

quote:

(Bkz: Fahri müfettişi sürdürtmek... )

Eşimin kiradaki dairesinde apartman toplantısı olmuştu. Binada bir mesken kalmış. Kalanı iş yeri. Yaşlı teyzem apartmanda yaşayan tek meskenin sahibi. Toplantıda yan apartmandaki barın sebep olduğu gürültüden şikayetçiydi. Oğlu MHP'den aday adayıymış. "Milletvekili seçilsin, doğuya sürdürcem bunları" diyordu. (Bkz: Barı doğuya sürdürmek.)

Kiradaki ofisi eşimin kiracısı garsoniyer gibi de kullanıyormuş. Bekar adam, kız arkadaşlarını ofise atıyormuş anladığım kadarı ile... Bize şikayet ettiler. "Valla biz bilmeyiz, adam kirasını düzgün ödüyor." dedik. "Nasıl olur? Adam mülkünüzü böyle kullanıyor!" dediler. Verdiğimiz cevap aynen:

Biz: "Gürültü yapıp sizi rahatsız etti mi?"
    Komşular: "Hayır."
    Biz: "Getirdiği arkadaşlar sürekli değişiyor mu, sokak kadını görünümünde mi veya travesti mi?"
    Komşular: "Hayır."
    Biz: "E o zaman ne yapalım? Adam sizi rahatsız etmiyormuş ki, siz rahatsız olmuşsunuz. Biz kiracıdan memnunuz bir şey yapamayız..."

Görecektiniz... Apartmanın adı "Emekli Albay Apartmanı" olmalı imiş. Efendim apartmanın otoparkına yabancı araçlar giriyormuş. Ofisler birden çok araba alıyorlarmış... Caydırıcı önlem olarak ne yapsalarmış... Teyzelerden biri atladı, "lastiklerini indirilerim!" Bir amca atladı "sileceklerini bükelim!" Gayri ihtiyari tutamadım kendimi güldüm. Bana sordular "neden gülüyorsun?" diye. Baktım paparayı yiyeceğim, "Aklıma geldi, egzozlarına patates tıkalım" dedim. Herkes bu fikri çok beğendi. Apartman toplantı notuna şu şekilde not düşüldü: "Otoparktaki yabancı araçların egzozlarına patates tıkılacak!" Bozuntuya vermedim; ama toplantı çıkışında mosmor olmuştum. 1 saat aralıksız güldüm. "THIS, IS, ÇANKAYA YENGELERİİİ!!"

• Yanlış anlamayın da o trafik müfettişi durduk yere mi celallendi ? Ben burdan sizin kapınızı yolu kontrol etmeden açtığınız sonucunu çıkardım.O da sanırım iyi bir ceza yazayım diye olayın gerçekleşme anından farklı bir ceza yazmış.Yanlışa yanlışla karşılık vermiş etti iki yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Yanlış anlamayın da o trafik müfettişi durduk yere mi celallendi ? Ben burdan sizin kapınızı yolu kontrol etmeden açtığınız sonucunu çıkardım.O da sanırım iyi bir ceza yazayım diye olayın gerçekleşme anından farklı bir ceza yazmış.Yanlışa yanlışla karşılık vermiş etti iki yanlış.

Olay ben arabadan inip arka kapiyi acarken oldu ben ne oldugunu bile anlamadim kusura bakmayin ama camini acip bana babamin bagirmadigi sekilde bagirma hakkinida kimse vermiyor bana camini acip dostum dikkatli ol farkinda degilsin eziliceksin dese bende ozur dilerim ki hala ben arka kapimida gayet dikkatli actigima eminim.Ayrica kapimi dikkatsiz acmis olsam dahi 189 tl cezayi hak ettigimi dusunuyorsaniz benim diyecek birseyim yok :)

• Burası türkiye hoşgeldin genç.bence hiç uğraşma git paşa paşa yüzde 25 indirimli öde.
    itiraz süreçi cok sıkıntılı olabilir.sinirlerin çok yıpranabilir.
    tecrübe konuşuyor bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

Burası türkiye hoşgeldin genç.bence hiç uğraşma git paşa paşa yüzde 25 indirimli öde.
    itiraz süreçi cok sıkıntılı olabilir.sinirlerin çok yıpranabilir.
    tecrübe konuşuyor bu arada

Babamda aynisini soyluyor ancak adamin kurus kurus kazandigi parayi boyle sacma sapan bir cezaya odemek kanima dokunuyor

• Ödeme kardeşim, itiraz et.

Böyle dengesiz insanların yaptığı hareketleri sineye çekip oturmak onlara daha bir öz güven vermiyor mu ? Kendi elimizle böyle parazitlerin türemesine sebep oluyoruz.

Konunun takipçisiyim, Her şekilde de yardımcı olabilirim. Özelden irtibata geçebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaptân-ı Cihan

Ödeme kardeşim, itiraz et.

Böyle dengesiz insanların yaptığı hareketleri sineye çekip oturmak onlara daha bir öz güven vermiyor mu ? Kendi elimizle böyle parazitlerin türemesine sebep oluyoruz.

Konunun takipçisiyim, Her şekilde de yardımcı olabilirim. Özelden irtibata geçebilirsin.

Cok tesekkur ederim eger kamera goruntusu varsa aksam isteyecegim , dilekce ile ilgili sizden yardim isterim

• Motta. M kullanıcısına yanıt
    Kimsenin size bağırmaya hakkı yok kesinlike.Lakin siz o kapıyı dikkatsizce yoldan geçen arabaların geçmesine engel olacak şekilde açtıysanız 189 lira çok uygun bir ceza olmuş.

Ben kaç kez kapıyı hangar kapısı gibi açanlar yüzünden kazık fren yaptım.Şimdi olayı yorumlayamıyorum fakat o fahri trafik müfettişi benim gibi geçecek yeri kalmayıp kazık fren yaptıysa 189 lira az bile.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kaptân-ı Cihan

Ödeme kardeşim, itiraz et.

Cok tesekkur ederim eger kamera goruntusu varsa aksam isteyecegim , dilekce ile ilgili sizden yardim isterim

seve seve yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Kimsenin size bağırmaya hakkı yok kesinlike.Lakin siz o kapıyı dikkatsizce yoldan geçen arabaların geçmesine engel olacak şekilde açtıysanız 189 lira çok uygun bir ceza olmuş.

Ben kaç kez kapıyı hangar kapısı gibi açanlar yüzünden kazık fren yaptım.Şimdi olayı yorumlayamıyorum fakat o fahri trafik müfettişi benim gibi geçecek yeri kalmayıp kazık fren yaptıysa 189 lira az bile.

Siz herhalde benim yazdiklarimi degil baska birsey okuyorsunuz gidilen yol zaten kazik fren yapilicak seviyeye erisebileceniz bir yol degil yol uzerinde 2 adette tumsek var yani oyle hayal ettiginiz.guzel seyler yok bu arada umarim bu sekilde birsey basiniza gelir o zaman o 189 lirayi tatli tatli odersiniz :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.