Şimdi Ara

Fahrettin Koca, 40 yaş üstü ve 20 yaş üstü kişilere ne zaman aşı sırası geleceğini açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
3
Favori
10.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fahrettin Koca, 40 yaş üstü ve 20 yaş üstü kişilere ne zaman aşı sırası geleceğini açıkladı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, ülkemizdeki aşı takvimi hakkında açıklamalarda bulundu. 40 yaş üstü ve 20 yaş üstü kişilere sıranın ne zaman geleceğini duyurdu. Ayrıca aşı üreticilerinin sözleşmelere uymadığını ifade etti.

Bakan Koca, aşı takvimindeki hedefle ilgili olarak, “Benim temel hedefim şu: Mayıs, en geç Haziran sonu 40 yaş üstünün aşılanmasını tamamlamak. İkinci hedefimiz ise şu: Temmuz'a kadar 20 yaş üstünü aşılamak. Bütün uğraşımız bu iki temel hedefi yakalamak için. Buna çabalıyoruz. Zorluklar var, biliyorum. Ama ben sonuç alacağımıza inanıyorum. Haziran sonu itibariyle 40 yaş üstünü her şartta aşılayabileceğimize inanıyorum.” dedi.

Ayrıca Bkz.2021 Dacia Sandero ve Sandero Stepway fiyatları ne kadar arttı? Nisan'da fiyatlar ne durumda?

Fahrettin Koca, artan vaka sayıları ile ilgili olarak, “Ramazan’ı fırsata çevirmemiz gerekiyor. Ramazan’da hareketliliği azaltmamız lazım.” ifadelerinde bulundu. Sözlerinin devamında Türkiye’de üçüncü pik yaşandığını ve 3-4 hafta daha devam ederse sağlık sisteminde tıkanma olabileceğini belirtti.

18 milyon doz aşı yapıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre Türkiye’de toplam 18 milyon 417 bin doz koronavirüs aşısı uygulandı. Bunlardan yaklaşık 10 milyon 843 bini 1. doz, 7 milyon 574 bini 2. doz olarak uygulandı. Aşı sırası gelen kişilere iki seçenek sunuluyor. Vatandaşlar Sinovac üretimi ve Pfizer/BioNTech üretimi iki aşıdan birini tercih edebiliyor.

Kaynak:https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/bakan-kocaya-bu-gidis-nereye-diye-sordum-41783638

• Ya Allah aşkına, canımıza kast ediyorsunuz. MEB Bakanı, mart başında TV'lere şov yaptı, öğretmenler aşılanmaya başladı diye, halen bekliyoruz. Üstelik haftada 3.5 gün okula gidiyorum. Öncelikli öğretmenlerdenim. Çocuğumu sevemiyorum sizin yüzünüzden. Her gün dolu otobüslere biniyorum. Binmek zorunda kalıyorum. Yapın şu aşıyı artık. Bırakın futbolcuyu, gazeteciyi. Ölmemizi mi bekliyorsunuz?
    Klasik yurdum insanı. Hak talebini ağlamak diye anlıyor. Ben kendi yaşadığımı paylaşıyorum. Sen de kendininkini paylaş. Ben aşı olayım dedim diye çalışmak zorunda olanlar olmasın mı dedim. Nereden anlıyorsunuz lafı, gerçekten ilginç. Eleştirdiğim gazeteci, futbolcu. Ayrıca 30 tane potansiyel süper yayıcı ile 40m2 ye ben giriyorum, üstelik 1 dk da bulaşma oluyor denen yerde 30 dakika kalıyorum. Sen kendini koruyacak kendini sorumluluğunu alabilecek insanlarla muhattapsin. Ben kendi sorumluluğunu alamayacaklarla. İşı kıyasa getirmeyin. Aşı herkesin hakkı.
    Ben mi diyorum sadece. Olması olmamasından tabikii daha iyi. Aşının yaygınlaştığı ülkelere bir bak bakalım ne durumda ölümler, ne durumda hastalanan sayısı.Allah',tan bilim var. Ne olacak aşı olmayacağız da nasıl düzelecek bu durum. Siz ve sizin gibilerin aşı olmaması bence de daha iyi. Sana laf etmiyorsam, sen de bana etme. Ne halin varsa gör.
    Aşı herkesin hakkı evet. Ancak futbolcuya gazeteciye nasıl öncelik verilmesi yanlışsa öğretmenlere verilmesi de yanlış. Ülkede aşı yok. Dünya aşı sıkıntısı çekiyor. Aşıya gerçekten ihtiyacı olup da sıra bekleyen bir sürü insanımız var. Pandemi ülkemize gireli 1 yılı aşıyor. Bu sürede öğretmenler kaç gün işe gitti sanki? Benim öğretmen arkadaşlarım bedavadan maaşlarını alıp ülkeyi dolaşıyorlar, her gün bir yerlere gidiyorlar. Üzerine bir de ödül olarak aşı oldu. Ohh paşam başka bir isteğiniz var mı?
  • Aşı yaptırmayacağım o yüzden önemli değil

• Hele bi önce aşımız olsunda sonra aşılarsın twitter fenomeni bakanımız
  • Ya Allah aşkına, canımıza kast ediyorsunuz. MEB Bakanı, mart başında TV'lere şov yaptı, öğretmenler aşılanmaya başladı diye, halen bekliyoruz. Üstelik haftada 3.5 gün okula gidiyorum. Öncelikli öğretmenlerdenim. Çocuğumu sevemiyorum sizin yüzünüzden. Her gün dolu otobüslere biniyorum. Binmek zorunda kalıyorum. Yapın şu aşıyı artık. Bırakın futbolcuyu, gazeteciyi. Ölmemizi mi bekliyorsunuz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aşı yok ki ortada nasıl olacak bu iş?

Acaba turizmi kurtarmak için yazın herkesi aşıladık inanmayan verilere baksın mı diyecekler?

Yani bu kadar vaka varken,ortada aşılanmamış insanlar varken vs. turistlerin buraya gelmeyeceği ortada çünkü.

• Dolar artmadan yerli arabanın fiyatını açıkladiklari gibi...

• vs-fb kullanıcısına yanıt
    Ha sen diyorsunki aşı olunca ben korunaklı olucam eskisi gibi olucam... Hiç adına Corona denilen gribe yakalanmayacam öylemi.. aşı çözücek tüm sorunları ?? Ciddi ciddi inanıyorsunuz varya

• 2022 de demek istemiş olabilir

• sumerler19 S kullanıcısına yanıt
    cinayete teşebüsten alın bunu içeri !

• DJ_DISCO D kullanıcısına yanıt
    Ben mi diyorum sadece. Olması olmamasından tabikii daha iyi. Aşının yaygınlaştığı ülkelere bir bak bakalım ne durumda ölümler, ne durumda hastalanan sayısı.Allah',tan bilim var. Ne olacak aşı olmayacağız da nasıl düzelecek bu durum. Siz ve sizin gibilerin aşı olmaması bence de daha iyi. Sana laf etmiyorsam, sen de bana etme. Ne halin varsa gör.

• Brezilya ve Endenozya aşının tutma oranını %50 açıklamıştı. Aşı olanlara çok ciddi özgüven geliyo bu baya sıkıntılı durum.

• İlk hedef haziran sonuna kadar 40 yaş üstünü aşılamak, ikinci hedef temmuz'a kadar 20 yaş üstünü aşılamak. Aynı bakan 11 aralık'ta aşılama başlayacak demişti başlama tarihi 13 ocak başka söze gerek yok sanırım.

• işiniz gücünüz millete boş umut hayaller vermek,kendi seçmeninizi öyle kandırıyorsunuz çünkü!!
    ama sağlık bakanında suç yok suçun kimde olduğunu ona oy verenler bile biliyor!!

• Zor görünüyor

• redoracle R kullanıcısına yanıt
    Şimdi Turizm sektörü öncelikli olacakmış onlar aşılanırsa o kısım en azından az çok işleyecek.
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Koruma orani yuzde elli olarak geciyor ama hepside hastaliga yakalananlarin hastaligi hafif gecirmede etkili oldugunuda belirtmislerdi ozguven oradan geliyor birazda zaten.

• Yav he he.

• “Benim temel hedefim” Heralde ilkokulda hocası hayallerin ne diye sordu.
  • vs-fb kullanıcısına yanıt
    Bir tek öğretmenler mi işe gidiyor? Kronik rahatsızlığı ve 60 yaş üstü olanlar hariç aşı konusunda öğretmenlerin hiç bir ayrıcalığı yok. Haftada bilmem kaç gündür okula gidiyorum diye ağlıyor bir de. Biz her gün işe gidiyoruz sizin kadar ağlamıyoruz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.