Şimdi Ara

Fahrenheit 451 - (2018)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

HBO, Ray Bradbury'nin distopik romanı Fahrenheit 451'in televizyon filmi üzerinde çalışıyor. Hikayede ise gelecekte kitapların yasa dışı ilan edilip yakılması konu alınıyor. Filmde Michael Shannon, Michael B. Jordan ve Sofia Boutella gibi isimler bulunuyor. Televizyon filminin 2018 bahar aylarında yayınlanması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 30 Mart 2018; 18:35:13 >

• Kitap yakılır mı lan! Dikkatimi çekmeyi başardı, aldım listeye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aman yarabbi , yine sofia ... Son derece itici geliyor bana bu hatun. Du bakalım ne çıkacak .
  • Kadro keşke daha iyi olsaydı...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reid Rider kullanıcısına yanıt
    Yüksek bütçeli bir iş değil zaten ama hikaye ilgi çekici. Distopya türünde popüler bir kitap olduğu için takip etmeye değer

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HBO bu filmi meme ve popoyla berbat eder eski film şahaneydi.

Gerçi Westworld'ün eski filminden yine şahane bir dizi yapmıştı o ayrı konu.
  • Kitabına sadık kalırlarsa iyidir Takipteyım
  • Bu film equilibrium'i geçemez bence, onu baya beğenmiştim. Benzer distopyalar gibi duruyor. İzlenir
  • Kitabı okuyup filmi izlemiştim lisedeyken. Bunu da izlerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reid Rider

Kadro keşke daha iyi olsaydı...
    Michael B. Jordan bence çok iyi oyuncu , kolay kolay siyahi oyuncu sevmem ama iyi ekiple çalışınca harika iş çıkarıyor Creed de ve Fruitvale Station da gördük.Michael Shannon zaten söylemeye gerek yok bence hollywood un şu an en iyi oyuncularından biri. "Kadro keşke iyi olsaydı" yerine keşke daha "geniş" olsaydı lafı daha dogru olur.Ve tabiki bütçe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 7 Nisan 2018; 16:35:40 >
  • Fragman beni cezbetmeyi başardı. Michael Shannon'ın da etkisi yadsınamaz tabi. Beklemedeyiz.
  • Son dönem biraz geride kalsa da hbo bazı yapımları efsane, listeme alıyorum.
  • Heyecanla bekliyorum.
  • Ne zaman geliyo ya kadro çok iyi cidden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Film nete düşmüş ama altyazısı çıkmadı. Birkaç gün içinde çıkar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dürüstİnsan kullanıcısına yanıt
    Fahrenheit.451.2018.1080p.AMZN.WEBRip.DDP5.1.x264-NTG altyazısının çevirisi biterse yarın ben bunu mideye indireyim. Bilgilendirme için teşekkürler.

Yalnız IMDB puanını şimdi gördüm de aşırı düşük geldi. Yeni bir yapımın bu denli düşük bir not alması umarım hayal kırıklığı yaratmaz. Neyse izleyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 21 Mayıs 2018; 1:40:36 >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Evet puanı düşük ama büyük beklenti olmadan izlemek daha iyi olur.
  • Filmi izledim ama beklentimin altında kaldı. Oyunculuklar fena değil ama beklediğim atmosfer filmde yoktu.
  • Yapımı bu akşam Gringo çöpünden önce izledik. Başta çok dikkatimi çeken ancak sonradan olumsuz yorum ve fazla düşük IMDb puanı sebebiyle hevesimi kıran bu yapımı düşürülmüş beklentimle merakla izledim ancak beğendim. Gerek filmdeki o karanlık atmosfer gerek bu atmosferle uyumlu müzikler gerek siyasî ve sosyolojik mesajlar gerekse kısaca o distopya hoşuma gitti. Ayrıca Michael Shannon'ın varlığı da filmden keyif almamı sağladı. Filmde tabi ki eksikler yok değildi.

1) Mesela o distopya güzel ancak biraz sığ olmuş.

2) Bir de film Dünya'nın veya en azından o ülkenin böyle bir ideolojik bataklıkta olduğunun algısını tam verememiş. Yani film sahneleri açık alanlarda geçse de sanki yine de kapalı tek mekan filmleri gibi hissettiriyor ve sadece hep belirli bölgeler bize gösteriliyor. Haliyle film bütün ülke veya bütün gezegen distopyanın içindeymiş gibi hissetiremiyor. Şahsen ben filmi izlerken böyle algılıyorum.

3) Filmin ritmi biraz düşüktü. Tamam dramatik sahnelerde, oyunculuğun ve psikolojinin konuşturulduğu sahnelerde ağır ilerleme olur ama arada filmin ritmi artsaydı daha da iyi olabilirdi.

Kötü bir yapım değil ama IMDb not ortalaması bana gereğinden fazla düşük geldi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.