Şimdi Ara

Fahiş PlayStation Store Fiyatlarına Hayır! [Türkiye için indirimli oyunlar KALDIRILDI!] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.464
Cevap
77
Favori
436.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1079 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bu konuda dikkatinizden kacan 2 sey var.

1-Satislarda ciddi bir dusus gorunmedigi surece bir degisiklige gidilmeyecektir.

2-Turkiyede fiyatlarin gelir duzeyine orantilanmasi durumunda yurtdisindaki insanlar da turkiyeden alim yapmaya baslayacaktir bu da ciddi sorunlara yol acar.bu durum daha once gorulmus bir sey.

Ama umarim boyle bir sey olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupanın alım gücü abd den daha yüksek oldugu için avrupa fiyatları daha yüksek. Bizde ps avrupaya baglı oldugumuz için fiyatlar bizde pahalı geliyor diger avrupa ülkelerinden. Ps 3 bölgeye yayılmıs durumda abd, avrupa, asya fiyatlar bizde yüksek diye avrupa satıs fiyatını düşürmezler heralde. Tekrar oyun almak için euronun düşmesini beklemekten baska caresi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mestrant

Arkadaslar bu konuda dikkatinizden kacan 2 sey var.

1-Satislarda ciddi bir dusus gorunmedigi surece bir degisiklige gidilmeyecektir.

2-Turkiyede fiyatlarin gelir duzeyine orantilanmasi durumunda yurtdisindaki insanlar da turkiyeden alim yapmaya baslayacaktir bu da ciddi sorunlara yol acar.bu durum daha once gorulmus bir sey.

Hocam bizde bu yüzden Türk PSN'de satılan oyunlara bölge kilidi koyulsun diyoruz. Bu fiyatlarla eskisi gibi oyun alabilen var mı? 469 liraya önceden 3 oyun alırken şimdi 1 oyun alabiliyorsun. Satışlardaki düşüşün zaten farkındalar diye düşünüyorum. Muhtemelen yıl sonu mali değerlendirmesinde durumun ciddiyetini kavrayacaklar.
  • Emeğine sağlık kardeşim üşenmeden gönderdim. iki mail adresinede. ps4 ilk çıktığı günden itibaren sahibiyim ve psn üyeliğim kesintisiz devam ediyor daha oyun almışlığım yok bu fiyatlar ne abi!!!
  • Konu hükumete söven bi konu olsa 300+ öne çıkarma vardı ama daha 174. Müthiş organize muhalif arkadaşlar piyasaya çıkın hadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 8 Ekim 2018; 11:57:31 >
  • Herhangi bir konsolum yok lakin Jim reisi cc ye ekleyip gönderdim maili.

Umarım başarılı olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 sinede gönderdim,umarım faydası olur.

• Bende her iki adrese yolladım. Umarım bir gelişme olur ve işe yarar ancak benim de pek ümidim yok. Çünkü Bu iş Türkiye ayağının arkamızda durması ve çabalaması ile belki bir umut olabilirdi ama onlarda kendi pembe dünyalarındalar maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

hocam yukarıdada yazdım bu mantığı bırakın. çünkü endonezyada daha ucuz, abd de daha ucuz. hatta zengin memleketi hong kong da daha ucuz. yani yok türkiye avrupaya bağlı yok orada 69yuro buradada 69 yuro gibi bahane aramaya gerek yok. aha steam al sana örnek. avrupadan farklı koydu fiyatı hediye sisteminide düzenledi

Alıntıları Göster
    TL değerlenmeden başka türlü fiyatlandırma olmaz bence dediğim gibi belki sık indirimler yapabilirler PSN TR'ye özel. Ayrıca İngiltere'ye sık giden birisiyim emin olabilirsiniz Türkiye'yi pek takmıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: AktifProje

Hocam bizde bu yüzden Türk PSN'de satılan oyunlara bölge kilidi koyulsun diyoruz. Bu fiyatlarla eskisi gibi oyun alabilen var mı? 469 liraya önceden 3 oyun alırken şimdi 1 oyun alabiliyorsun. Satışlardaki düşüşün zaten farkındalar diye düşünüyorum. Muhtemelen yıl sonu mali değerlendirmesinde durumun ciddiyetini kavrayacaklar.

Alıntıları Göster
    Ps3ten sonra ps kullanmadim dolayisiyla uzaktan izliyorum fakat benim bu ulkede dikkatimi ceken bir ay var.Ulkede her sey her gun ne kadar kotuye giderse gitsin insanlar bir sekilde refah seviyesinden odun vermiyor.Ben de bunu anlayamiyorum sonra fiyatlar tekrar tekrar artiyor durum ayni.Demem o ki birilerinin bir tepki gostermesi dolayisiyla bunun grafiklere yansimasi lazim.Oyunlar olmus 500tl hala herkesin elinde goruyorum ben, tuhaf.

• Ülke kültürü orjinal oyuna senelerdir ters.

Playstation ilk çıktığında sony bayinin çipli konsol sattığını gördü bu gözler.

CD.ci pasajlarında çipe 2 kablo lehimleyip rgb kablo almadan tvde siyah beyaz renk sıkıntısını çözen ustalarla muhattap olduk.

Resident evil , tekken , silent hill , grandturismo ve pesle sabahladık arkadaşlarla aynı evde toplanıp.

Kendiniz indirip verbatim dvd5 ve dvd9 lara oyun çektik gittik lazer baskısını alıp siyah dvd kutularına koyduk dizdik masamıza kitaplığımıza...

PS2 dönemi daha fazla yoğun oldu bu işlerle , matix infinty modbo çipler vs. zirveye çıktı...

PS3 ile birlikte nesil ve devir değişti , ps kafeler online ile birlikte evlere girdi.

Bebeler dediğimiz nesil anneye babaya acımadan oyun ve eklenti aldırdı.

Birbirlerine büyük küçük demeden ağız dolusu küfür ve hakaret ettiler.

Şimdi ise single player oyunculuğu el birliği ile bitirdiler , oyun demek online olarak adam vurmak ve kesmek haline geldi , oyun kültürünü komple yozlaştırdılar.

Bir oyun alıp bir sene oynayan insanlar var.

Konsolculuk gamer dediğimiz olay bu değil kesinlikle...

Bu oyun olayının bitiş sebeplerinden biri sadece.

Öbür sebep için hiç uğraşmayın , oy veren aileniz ve o sandığa doğru zarfı attığınızı düşündüğünüz an herşey ps1 ve ps2 dönemlerine dönecektir.

Boşa mail atıyosunuz adamlarda 60 birim olan oyun bizde niye 450-800tl diye düşünüp durursunuz yoksa.

Çözüm ilk olarak siyasidir.

İkincisi ise ya oyun almamak yada çipi çıktıysa kırıp oynamak.

xbox360 zamanında 2 konsol alan vardı biri online biri korsan için , ozaman ekonomi daha düzgündü.

Şimdi iki konsol alabilen zaten oyununu da alıyo :)

• Mailleri gönderdim.

Lakin bu Jim Ryan'ın Linkedin profili yok galiba, bulamadım. Oradan da yürüyecektim.
    Bu durumda Sony'de ulaşmamız gereken kişilerin linkedin ve twitter profillerini bilenler varsa, yazsınlar. Oradan da yürüyebiliriz.
  • Gönderildi.

• Mailide gönderelim ama en önemlisi artık hiçbir şekilde Türkiye psn store dan oyun almayalım arkadaşlar.
  • Konsol kullanmıyorum ama attım, birlikten güç doğar.
  • Mail gönderdim, ancak umudum yok ama ses çıkarmak lazım.

İçimde bir korku da var, o da; Sony "Steam sen niye böyle yapıyorsun bakayım sende yükselt fiyatını, kötü örnek olma" derse

Açıkçası eskisi gibi oyun oynamıyorum ama indirimlerde vaktiyle aldığım (Witcher DLC, MGS5 ve Mass Effect vb) oyunları oynasam nesli kapatabilirim, hala fifa 17 oynuyorum (19 farklı geldi ama 20 daha iyi olur). PS 'e yeni başlayan arkadaşlarda Kardeşlik bölümünden temin etsin oyunları. Mümkün olduğunca bu fiyatlara oyun almayın. İlla ki alacaksanız da US PSN den alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Gonzo -- 8 Ekim 2018; 12:10:57 >
  • 5 dakikanızı almaz arkadaşlar destek olalım lütfen.

Yukarı !
  • 2 mail e de gönderdim umarım sesimizi duyarlar bir şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mestrant

Arkadaslar bu konuda dikkatinizden kacan 2 sey var.

Yani hocam,

1. Söylediğini zamanla göreceklerdir. Zaten mailde belirtildi düşüş yaşanabileceği,
    2. Söylediğin içinde şöyle yaparlar, yurtdışı kullanıcıları için alımları kapatırlar. Yani herkes kendi bölgesindeki mağazadan alışveriş yapsın gibi. Bölge kilidi mi deniyordu bilmiyorum tam "region lock" tanımı bunun içindi sanırım

Edit: Bende destek oldum. 2 mailede yolladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EzoBride -- 8 Ekim 2018; 12:10:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EzoBride

Yani hocam,

1. Söylediğini zamanla göreceklerdir. Zaten mailde belirtildi düşüş yaşanabileceği,
    2. Söylediğin içinde şöyle yaparlar, yurtdışı kullanıcıları için alımları kapatırlar. Yani herkes kendi bölgesindeki mağazadan alışveriş yapsın gibi. Bölge kilidi mi deniyordu bilmiyorum tam "region lock" tanımı bunun içindi sanırım

Edit: Bende destek oldum. 2 mailede yolladım

Alıntıları Göster
    Tam bilmiyorum region lock muhabbetini ama ben yurtdisinda yasiyorum trden alir alir gotururum?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.