Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Fahiş PlayStation Store Fiyatlarına Hayır! [PS STORE BİNDİRİMLERİ!]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
5.485
Cevap
94
Favori
368.386
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> PSN ve Arcade >> Fahiş PlayStation Store Fiyatlarına Hayır! [PS STORE BİNDİRİMLERİ!]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Binbaşı
   1678 Mesaj
   07 Ekim 2018 19:02:52 Konu Sahibi
   Konuda PlayStation bindirimlerini paylaşmaya devam edelim. Bindirime yapılan indirim yine bindirimdir.

   -

   Duyuru:

   Arkadaşlar heyecanınızı anlayabiliyoruz ama sakin olalım.

   Rekabet Kurumunun verdiği ceza Sony Eurasia Pazarlama A.Ş.nin yaptığı başka bir aykırılıktan dolayı verilen bir ceza. Yine biz oyuncular açısından çok önemli bir gelişme ancak bizim meselemiz henüz sonuçlanmadı. Ticaret Bakanlığı gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ceza verip vermeyeceğine karar verecektir. Ceza verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Eğer bu ceza gelirse Rekabet Kurumunun cezası hafif kalabilir, beklemedeyiz.

   -

   Duyuru:

   TeknoSeyir'in yayımlamış olduğu "Oyun Gündemi 2018/20" isimli videoyla ilgili olarak, videoyu hazırlayan Tansel Şahin ve Uğur Yurtsever'in söylemlerini eleştirmek yerine karakterlerini hedef alanların olduğunu görüyoruz. Lütfen bu tarz eleştiri sınırlarını aşan yorumlar yapmaktan kaçınalım ve eleştirilmesi gerekiyorsa sadece söylemleri eleştirelim. Her ne kadar bazı söylemlerine kesinlikle katılmasak da insanların karakterlerinin hedef alınması asla doğru değildir.

   -

   Donanım Haber, konuyu haberleştirdi. Biz oyuncuların sesinin duyulması adına önemli olan bu haberi yaptıkları için Donanım Haber ailesine ve haberi hazırlayan Yusuf Akbaş'a teşekkür ederiz.


   -

   Etkinliğimizden sonuç aldık ve Sony Eurasia Pazarlama A.Ş.ye Ticaret Bakanlığı soruşturma başlattı!   Konuyu haberleştirmek isteyen "oyun basını", lütfen "bizimle" irtibata geçin.

   -

   PlayStation Store'u Ticaret Bakanlığına E-Devlet Üzerinden Şikayet Ediyoruz


   Şikayet metni:

   Konu: Sony PlayStation Store'un Türkiye fiyatlandırması

   Sony PlayStation Store isimli çevrim içi dijital mağazanın Türkiye kolu geçtiğimiz aylarda kur artışlarını bahane ederek oyun fiyatlarında devasa zamlar yapmıştı. PlayStation Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Yiğit çeşitli röportajlarda, oyun fiyatlarının "Euro" baz alınarak belirlendiğini ve zamların sebebinin Euro kurundaki artış olduğunu belirtmektedir.

   Ancak, zamların yapıldığı 23 Eylül 2018 tarihinde Euro/TL paritesi 7,4 iken, ekonomimizdeki olumlu gidişat sayesinde bugün bu parite 6,1'dir. Mamafih, yüksek parite üzerinden belirlenen yüksek oyun fiyatları yeni pariteye göre güncellenmemiştir. Bugün İspanya'ya 69,99 Euro (=428.6 TL), İngiltere'ye ise 59.99 İngiliz Sterlini (=420.6 TL) üzerinden satılan Red Dead Redemption 2 isimli oyun ülkemize 469 TL üzerinden satılmaktadır. Bu durum diğer oyunlar için de aynıdır. Enflasyonla topyekün mücadele ettiğimiz bu dönemde bu fiyatlar kabul edilemez.

   Gereğinin yapılmasını arz ederim.

   Nasıl yapılır?

   Öncelikle E-Devlet üzerinde oturum açmanız gerekiyor. Sonrasında şu aşamaları takip edin:

   -

   Yeni etkinliğimiz saat 18.00'de başlayacaktır. Herkesin katılımını bekliyoruz.

   Daha derli toplu bir çalışma için oluşturduğumuz ekibe katılmak isteyen arkadaşları bekliyoruz: Link kaldırılmıştır.

   Giriş yaptığınızda #oyun_genel kanalından DH kullanıcı adınızı yazmayı unutmayın.

   -

   Konuyu bugün itibarıyla devraldım.

   Çok kısa zaman içinde yeni etkinlikler düzenleyeceğiz.

   Uygun fiyatlı ve kaliteli oyunlar oynamak hepimizin hakkı.   -

   2 Kasım 2018 öncesi gelişmeler:

   GÜNCELLEME:

   Twitter'da #BoycottPSNTurkey ve #PSNTurkiyeyiBoykotEt hashtagleri ile TT çalışması yapıyoruz. Atacağınız tweetlere bu hashtagleri ve @AskPS_UK @PlayStationEU @PlayStationTR hesaplarını eklemeyi unutmayın.
   https://twitter.com/boycott_psntr

   Ayrıca Xbox grubuda bir hashtag çalışması yapıyor, onlarada destek verelim.
   https://twitter.com/morkun9/status/1050130202003673090

   --

   Kampanyaya destek verenler: Enis Kirazoğlu, Multiplayer, Konsolüssü, Levent Pekcan, Sinan Akkol

   --

   Konuya ilk müdahale geldiğinden bu yana iyi niyetli düşünmeme rağmen, yönetimin maili paylaşamayız ama mailin içeriği zaten bu tavrından ötürü e-postaları konuya yeniden ekliyorum.

   quote:

   eric_lempel@playstation.sony.com, richybee@gmail.com, jill_erb@playstation.sony.com, duyguyildirim@gmail.com, cro.en@eu.sony.com, jim_ryan@scee.net, nis@scee.net


   Amaç Playstation Avrupa'ya mızmızlanmak değil, bir çözüm arayışıdır. Bu kampanyanın muhattabı da DonanımHaber değildir. Dolayısı ile Playstation Türkiye tarafından yapıldığı iddia edilen -tam metni bizimle paylaşılmayan- açıklama bu kampanyayı sonlandırmak için yeterli değildir. Lütfen insanların protesto haklarına saygı gösterin.

   Ekşi sözlük;
   https://eksisozluk.com/sony-ingiltereye-zamlara-karsi-mail-kampanyasi--5809033

   Reddit;
   https://www.reddit.com/r/PS4/comments/9mjhne/turkish_ps4_owners_start_mail_campaing_against_ps
   https://www.reddit.com/r/Turkey/comments/9mjl9t/ps_store_turkiye_zamlarına_karşı_mail_kampanyası

   Change.org kampanyası;
   https://www.change.org/p/cro-en-eu-sony-com-playstation-ingiltere-ye-fiyatlar-ile-ilgili-toplu-mail-at%C4%B1yoruz

   Xbox kullanıcısı arkadaşlar ayrı bir konuda toplanıp benzer bir kampanya başlatmışlar, onlara destek içinde konu linkini aşağıya ekliyorum.
   https://forum.donanimhaber.com/xbox-ingiltere-ye-fiyatlar-ile-ilgili-protesto-mailleri-atiyoruz--135320797

   BİLGİLENDİRME (Forum Yönetimi Tarafından Eklenmiştir.)

   PlayStation Avrupa’dan bize gelen bilgiye göre, PS Store Türkiye fiyatlarıyla ilgili olarak iletmiş olduğunuz e-postalarınız ilgili kişilere ulaşmıştır. PlayStation Avrupa, e-postalarınızda belirttiğiniz taleplerinizi değerlendirmektedir. İlginiz için teşekkür ederiz

   -----

   Arkadaşlar herkese selam,

   PSN Store'daki son fiyat artışları hepinizin malum ve Playstation Türkiye'de bu konuda son derece ilgisiz. Her şey İngiltere'den yönetiliyor, bizim yetkimiz yok diyip işin içerisinde sıyrılıyorlar. Ben koltuklarını en azından bir süre daha kaybetmemek için yaşadığımız sıkıntıyı tam olarak İngiltere'deki yöneticilere aktaramadıklarını düşünüyorum.

   Bu nedenle Playstation İngiltere'ye sıkıntımızı anlatan mailler gönderelim diyorum. Ben bir e-posta metni hazırladım, üzerinde düzeltmeler yapıp & uzlaşıp sonra toplu bir şekilde bulduğumuz iletişim adreslerine gönderelim.

   quote:


   Hello there,

   I am writing this email with the hopes of conveying the concerns of Turkish Playstation community.

   As a member of Playstation community in Turkey, I must sadly report that, the latest pricing strategy of Playstation Turkey online store has started to greatly impact whether we can afford to play games. You might know that Playstation Turkey online store is not locally managed and is subject to European pricing. In other words, we pay close to 70 euros for newly released games. The problem is, we can't afford it economically. You can clearly see our predicament when you simply compare minimum wages across countries like France, Germany and the UK versus Turkey. By simply comparing minimum wages, you can see that a person in those countries earn about five (yes 5!) times of a counterpart in Turkey (around 1500 euros vs 300).

   The solution to our problem is not as hard as it sounds. You can see for yourself that online services like Spotify, Netflix, Apple Music, EA Access and Xbox Game Pass all have special pricing for Turkey. Furthermore, STEAM has special pricing and discounts for our country as well.

   In short, we kindly ask Sony to revise the prices for Turkish Playstation Store and apply the fixed exchange rate that will make games reachable for Turkish Playstation players. We think it may be obtainable by revising the prices and putting a region lock to games that are sold on the Turkish playstation store.

   Best regards,


   Türkçe çevirisi

   quote:

   Merhaba,

   Türk Playstation sahipleri olarak Playstation Store Türkiye’de son dönemde artan oyun fiyatları ile ilgili geri bildirimde bulunmak istiyoruz. Türk Lirası'nın (TL) ABD Doları ve Euro karşısında değer kaybetmesi nedeniyle, Türkiye'de temel ihtiyaçlar bile daha pahalı hale geldi. Playstation Türkiye'deki son fiyat güncellemesi ile Marvel's Spider-Man (469 TL) & Red Dead Redemption 2 (469 TL) ve hatta daha eski oyunlar (Shadow of the Tomb Raider (469 TL) gibi) asgari ücretin (1603 TL) neredeyse 1/3'üne denk geliyor. Bu nedenle, bizler için oyun satın almak artık imkansız hale geldi. Mevcut döviz kuru dalgalanmaları gerçek satın alma gücümüzü yansıtmıyor.

   İzlediğiniz politikayı takip etmek yerine Sony'nin Türkiye pazarında Steam gibi sabit döviz kuru uygulayabileceğini düşünüyoruz. Türk Playstation Store fiyatları, Türk halkının gerçek satın alma gücüne karşılık gelen ortalama bir değere indirgenebilir. Elbette, Sony'nin kar marjı hakkındaki endişelerini anlıyoruz, ancak bu fiyat seviyesinde oyunları sadece azınlık bir gruba satmak anlamsız. Oyunu daha az kişiye satmak yerine revize edilmiş fiyatlar ile binlerce oyuncu oyunları satın alabilir. Şu durumda, pek çok oyun, ABD Playstation mağazasında Türk mağazasından daha ucuz.

   Özetle, Sony'den Türk Playstation Store'a yönelik fiyatları revize etmesini ve sabit döviz kuru uygulamasına geçerek Türk Playstation oyuncuları için daha ulaşılabilir fiyatlandırma uygulamasını istiyoruz. Bunun, fiyatların revize edilerek ve Türk PlayStation Store'da satılan oyunlara bölge kilidi eklenerek mümkün olacağını düşünüyoruz.   Sessiz kalarak sadece fiyatları kabullenmiş oluyoruz. Protesto hakkımızı kullanmayıp sessiz kalırsak ancak satışlar düştüğünde yalandan bir kaç indirimle geçiştirirler ama durumdan rahatsız olduğumuzu belli edersek fiyatların kalıcı olarak daha makul bir seviyeye çekileceğine inanıyorum.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontratak -- 21 Aralık 2018; 17:30:55 >   _____________________________

  • Binbaşı
   1371 Mesaj
   07 Ekim 2018 19:09:19
   çok yüksek bir katılım olursa birşey olabilir belki.denemekte fayda var.3-5 yere mail yollamakla birşey kaybetmeyiz

   E-Posta Adresleri

   cro.en@eu.sony.com
   jim_ryan@scee.net
   help@uk.playstation.com
   eric_lempel@playstation.sony.com
   richybee@gmail.com
   jill_erb@playstation.sony.com
   duyguyildirim@gmail.com

   Change.org Kampanyası
   https://www.change.org/p/cro-en-eu-sony-com-playstation-ingiltere-ye-fiyatlar-ile-ilgili-toplu-mail-at%C4%B1yoruz

   Konuya Giren Arkadaşlardan Ricam Öne Çıkar Butonuna Lütfen Basınız.
   Arkadaşlar bu konunun linkini vererek aşağıdaki adresleri tweetleyiniz.

   https://twitter.com/PlayStationEU
   https://twitter.com/PlayStationUK   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nemanja Bjelica -- 10 Ekim 2018; 12:8:36 >
   _____________________________

   PS4 PRO PSN : NaughtyDog-TR
  • Yarbay
   3049 Mesaj
   Eski Kullanıcı Adı:
   lubuoguz


   07 Ekim 2018 19:13:03
   Playstation Türkiye Tarafından Sansür Uygulandığının Kanıtı

   Link:https://community.eu.playstation.com/t5/Removed-Posts/Playstation-Ingiltereye-mail-atiyoruz-oyun-fiyatlari-hakkinda/m-p/25837459

   Google Aramaları Konunun Açıldığına Dair Kanıt:
   Twitter'da #BoycottPSNTurkey ve #PSNTurkiyeyiBoykotEt hashtagleri. Atacağınız tweetlere bu hashtagleri ve @AskPS_UK @PlayStationEU @PlayStationTR hesaplarını eklemeyi unutmayın.
   https://twitter.com/boycott_psntr

   Change.org Kampanyası
   https://www.change.org/p/cro-en-eu-sony-com-playstation-ingiltere-ye-fiyatlar-ile-ilgili-toplu-mail-at%C4%B1yoruz

   E-Posta Kampanyası ve Adresleri
   Sony Interactive Entertainment Europe Limited
   nis@scee.net

   cro.en@eu.sony.com
   jim_ryan@scee.net
   eric_lempel@playstation.sony.com
   richybee@gmail.com
   jill_erb@playstation.sony.com
   duyguyildirim@gmail.com
   help@uk.playstation.com   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lubuoguz -- 16 Ekim 2018; 20:44:26 >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1042 Mesaj
   07 Ekim 2018 19:20:01
   Arkadaşlar lütfen bu konuda birbirimize destek olalım. Ekşide falan da konu açılırsa daha çok katılım sağlanabilir. 3-5 dakikamizi ayırıp gereken yerlere mail atalım. Mail adresleri aşağıdadır.

   cro.en@eu.sony.com jim_ryan@scee.net   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedo20 -- 8 Ekim 2018; 20:8:56 >
  • Yüzbaşı
   960 Mesaj
   07 Ekim 2018 19:35:12
   İkisinede yolladim twitterdan da destek olmaliyiz kaybedecegimiz birsey kalmadi artik   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   10893 Mesaj
   07 Ekim 2018 19:38:50
   Öncelikle türkçe tam metni görelim ona göre ekleme çıkarma yapar son şeklini veririz.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yarbay
   2066 Mesaj
   07 Ekim 2018 19:43:51
   Yolluyorum hemen
   |
   |
   _____________________________

   Ps4 oyun alışverişlerim: iskender 86 Driveclub pri alındı; redow AC Unity sec alındı; ANIL007 the order sec alındı; classlord23 wolfenstein the old blood sec alındı; Toni-1903 wd sec alındı; Oliver-Queen nba 2k15 sec alındı; YusufKk469 gta5 plus sec hesap satıldı; hallos metro redux sec alındı; lucifer50 the order sec satıldı; bilalakman ac unity sec satıldı; LawlietRyuzaki the order sec ; lithium watch dogs sec satıldı ve daha fazlası takip edemedim artık :D
  • Yüzbaşı
   810 Mesaj
   07 Ekim 2018 19:53:28
   quote:

   Orijinalden alıntı: snakefatih Öncelikle türkçe tam metni görelim ona göre ekleme çıkarma yapar son şeklini veririz.
   Haklısınız hocam, ekledim Türkçe çevirisini.
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   819 Mesaj
   07 Ekim 2018 19:55:20
   Elinize sağlık ama metin biraz geliştirilebilir bence. Endonezya psn örneği eklenebilir. Tr Psn ofisinin kayıtsız kaldığı da belirtilebilir. Ben kendi mailimin altına Mustafa'yı kovun yazacağım şahsen.   < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   PSN ID: nopnog7091
  • Yarbay
   10893 Mesaj
   07 Ekim 2018 20:03:01
   Türkiye de yaşayan ve psn türkiye yi kullanan playstation sahipleri olarak diye başlasak daha doğru olur bence.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1371 Mesaj
   07 Ekim 2018 20:03:27
   aynen.mevcut müdürün kullanıcı sorunlarıyla ilgilenmediğini ve müşteri hizmetlerinin yardımcı olmadığınıda eklenmeli.bunlar kovulmalı

   yalan birşey söylemiyoruz.gerçekten doğru bunlar.ezberledikleri yazıyı okuyorlar.türkçe harf kullanma,psnde banka kartı geçmezmiş.kredi kartı geçermiş gibi yalan bilgiler.yok ya..
   _____________________________

   PS4 PRO PSN : NaughtyDog-TR
  • Yüzbaşı
   431 Mesaj
   07 Ekim 2018 20:11:37
   Turkiye psn yoneticileri sikayet edilebilir.dinsizin hakkindan imansiz gelir.ben yolladim.ins. bi faydasi olur.avrupadaki oyuncularin euro ile turkiyeden cok ucuza aldiklarini endonezyaya koyduklari kilidi kaldirmalarini yada turkiyeyede kilit koymalari istenebilir.   < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
   |
   |
  • Yüzbaşı
   956 Mesaj
   07 Ekim 2018 20:15:01
   Yolladım. Umarım bir faydası olur.
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3049 Mesaj
   Eski Kullanıcı Adı:
   lubuoguz


   07 Ekim 2018 20:17:20
   Konu başlığını parantez içinde ingilizce olarak yazalım ve aşağıdaki twitter adresine paylaşalım.


   https://twitter.com/playstationeu
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1726 Mesaj
   07 Ekim 2018 20:22:32
   Emeğinize sağlık hocam. Yolladım mail adreslerine, birlik olup tepkimizi belli edersek bir şekilde dikkatlerini çekeceğimize inanıyorum.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

   PSN ID:EnesGmc06
  • Yarbay
   6600 Mesaj
   07 Ekim 2018 20:36:03
   Yazı çok güzel olmuş elinize sağlık. Trend topic yapabilme gibi bir imkanımız olsa keşke twitterdan.
   |
   |
   _____________________________

   PSN:ReVenGeR07

   |God of War IV|

  • Binbaşı
   1426 Mesaj
   07 Ekim 2018 20:42:53
   Mesajda asgari ücretten ve ortalama bir çalışan maaşından bahsedip şuan ki oyun fiyatlarının bu maaşların kaçta kaçına denk geldiğini de belirtirseniz mesajlarda,fiyatlarda düzenleme yapacaklarına inanıyorum. Cumhurbaşkanlığını falan lütfen bu işe karıştırmayalım son kale Steam kaldı fiyatları ucuzmuş deyip vergiyi dayayıp Steam'ide uçururlar,akk olayında geri teptiği gibi.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 7 Ekim 2018; 20:43:51 >
   _____________________________

  • Yarbay
   3049 Mesaj
   Eski Kullanıcı Adı:
   lubuoguz


   07 Ekim 2018 20:45:02
   quote:

   Orijinalden alıntı: wolwes Mesajda asgari ücretten ve ortalama bir çalışan maaşından bahsedip şuan ki oyun fiyatlarının bu maaşların kaçta kaçına denk geldiğini de belirtirseniz mesajlarda,fiyatlarda düzenleme yapacaklarına inanıyorum. Cumhurbaşkanlığını falan lütfen bu işe karıştırmayalım son kale Steam kaldı fiyatları ucuzmuş deyip vergiyi dayayıp Steam'ide uçururlar,akk olayında geri teptiği gibi.
   Yazıda belirtilmiş.   quote:

   ''Türkiye'deki son fiyat güncellemesi ile Marvel's Spider-Man (469 TL) & Red Dead Redemption 2 (469 TL) ve hatta daha eski oyunlar (Shadow of the Tomb Raider (469 TL) gibi) asgari ücretin (1603 TL) neredeyse 1/3'üne denk geliyor.''
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   956 Mesaj
   07 Ekim 2018 20:46:56
   Konunun forumda öne çıkması için konu sahibinin yazdığı post'un altında sağ tarafta oy ver seçeneği var. Ona basmayı unutmayın. Öne çıksın.
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1945 Mesaj
   07 Ekim 2018 20:50:34
   Yukarı   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

  Hızlı Cevap
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.