Şimdi Ara

Fahiş Oyun Fiyatları Sebebiyle Sony Eurasia Pazarlama A.Ş.'ye Soruşturma Açıldı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
4.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • umarım yanılırım ama bir şey çıkmaz bundan
  • Ülkemizde ne ucuzki herşey zaten fahiş fiyatlara satılıyor.O zaman heryere soruşturma açılması lazım,bu çözüm değil cezalar ile para kazanma yolu.Bu fiyatlara etken ne ise onu düzeltmek gerekir....
  • Soruşturma sonuçlanmış, ancak 60 günlük idari mahkemelere itiraz hakları var ve kullanacaklardır bu hakkı. Nihai sonuç olmasa da, 2.346.618,62 TL ceza verilmiş...

https://www.rekabet.gov.tr/tr/Sayfa/Duyurular/nihai-karar-aciklamalari/tefhim-duyurulari
    https://www.rekabet.gov.tr/Dosya/nihai-karar-aciklamalari/tefhim-duyurulari/sony-eurasia-nihai-20181123172705128.pdf

Az ceza verilmiş bunlara, çok daha fazlasını hak ediyorlardı...

quote:

Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. Hakkında Yürütülen Soruşturmaya İlişkin Nihai
    Kararın 4054 Sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 49. Maddesi
    Uyarınca Açıklanması
    Sony Eurasia Pazarlama A.Ş.’nin, bayilerinin sattığı ürünlerin yeniden satış fiyatını
    belirleyerek 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik
    olarak yürütülen soruşturma sonucunda; toplanan tüm delil, bilgi ve belgeler,
    düzenlenen rapor ve yazılı savunmalar değerlendirilerek, 22.11.2018 tarihinde
    yapılan Rekabet Kurulu toplantısında 18-44/703-345 sayı ile aşağıdaki nihai karar
    alınmıştır:
    - Sony Eurasia Pazarlama A.Ş.’nin online satışlar bakımından bayilerinin yeniden
    satış fiyatını belirlemek suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiğine
    oyçokluğu ile,
    - Bu nedenle, 4054 sayılı Kanun’un 16. maddesinin üçüncü fıkrası ve “Rekabeti
    Sınırlayıcı Anlaşma, Uyumlu Eylem ve Kararlar ile Hakim Durumun Kötüye
    Kullanılması Halinde Verilecek Para Cezalarına İlişkin Yönetmelik”in 5. maddesinin
    birinci fıkrasının (b) bendi ve ikinci fıkrası ile üçüncü fıkrasının (a) bendi ve 7.
    maddesinin birinci fıkrası uyarınca 2017 mali yılı sonunda oluşan ve Kurul
    tarafından belirlenen yıllık gayri safi gelirleri üzerinden,
    - Sony Eurasia Pazarlama A.Ş.’ye 2.346.618,62 TL
    idari para cezası verilmesine oybirliği ile,
    gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 60 gün içinde Ankara İdare Mahkemelerinde
    yargı yolu açık olmak üzere, karar verilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 23 Kasım 2018; 19:25:56 >

• Sony Türkiye'den Twitter'da oyunculara jet açıklama:

Bu iş burada bitmedi , size göstereceğiz ; )

Edit: Sony Euresia A.Ş. bunu beğendi.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Yuhh arkadaş, ceza oyunlar pahalı olduğu için değil, Aral in ucuza satıyorsun dediği için yaptığı şikayetin kararıymış. Ne desem bilemedim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İdrak İstimlak

Yuhh arkadaş, ceza oyunlar pahalı olduğu için değil, Aral in ucuza satıyorsun dediği için yaptığı şikayetin kararıymış. Ne desem bilemedim...
    ŞOKKKK... Devlet ne zaman vatandaşının yanında yer alacak ya? Yuh, yuh, oha...
  • Türkiye oyun pazarında artık hiç bir şey beni şok edemez. Bu memlekette oyun oynamanın iki yolu var ya korsan oynayacaksın ya da emeğe saygı duyup minimum 2-3 sene geriden oyun dünyasını takip edeceksin. Eskiden korsan oyun oynayanları kınardım ama 700-800 liralık oyunların indirimli 600 liralık fiyatlarını görünce, iyi yapmışlar diyorum. Kendim de gecikmeli olarak orijinal oynamayı tercih ediyorum ama bu kan emicilere asla bu fiyatlardan zırnık dahi koklatmam.

Nasıl PS oyunları sevdiğimi bilirsin, bu fiyat artışlarının gündeme geldiği zamandan beri indirime giren oyunlar da dahil, tek bir ürün almadım bu kan emici firmalardan, almayacağım da. 50 liralık psikolojik sınırımın altında olması gerekiyor...
  • Sonuçlandı dava para cezasi aldılar ama fiyatlarda değişen bir şey yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexeyivanovic -- 11 Aralık 2018; 17:59:8 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.