Şimdi Ara

Factorio (v1.0 Çıktı) [ANA KONU] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
10
Favori
14.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni gördüm konuyu keşke daha önceden bu oyundan haberim olsaydı. 2 gündür deli gibi oynuyorum şuan bu durumdayım

Factorio (v1.0 Çıktı) [ANA KONU]

Tam otomatik yapmak çok zor sürekli bi bug oluşuyor. Hele şu iron ve copper ore ları plate hale çevirirken tamamen otomatik yapamadım. İlerdeki researchlerde var mıdır bilmiyorum şu ocağı bi değiştirebilsem her şey düzelecek ya da gönderilecek kömürü sayaca bağlayabilsem. Başka bi işle uğraşamıyorum kömürü bittikçe buga giriyor. Fazla verince de buga giriyor sürekli kontrol gerektiriyor. Researchler için küçücük alana kırmızı ve yeşil packlerin seri üretimini sığdırmaya çalıştım çok karışık görünüyor oraya da ilerde bi el atacam

• Oyunu 4 kez bıtırdım 5. ye basladım agır agır ılerlıyorum.O kadar zevk alıyorum kı oynarken sıkılmaktan korkuyorum.

Ne kadar ugrasırsam ugrasayım ıstedıgım gıbı duzen saglayamıyorum duzensız oluyor cogu sey.Yapılacak cok fazla sey var ve bazen bırseyı yaparken ne ıcın yaptıgımı unutuyorumMısal sulfur uretıcem sulfur yapımı ıcın gerekenlerı yaparken aklıma bırden gelıyor ıyıde ben sulfuru ne ıcın uretecektımTabıkı pıl ıcın baska ne ıcın olacak :)

Bu konuyu saglam bır sekılde guncelleyecegım en kısa zamanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DUKES -- 13 Haziran 2016; 22:06:20 >

• 2. bir oyuna başladım eskisi acemilikten çok berbat bi hal aldı şuan her şey tam istediğim şekilde ilerliyor her şey stabil

• Elektrik santralleri: 13 kazan 10 buhar motoru

Yeşil ve Mavi şişe üretim yeri: 20 mavi 10 yeşil üretim fabrikası

Araştırma labratuarları: 24 adet

Kırmızı ve yeşil çip üretim yeri: 20şer adet

Fırınlar: 30 adet metal 20 adet bakır

Petrol işleme: Tüm petrol türleri işleniyor

Bu sekılde kurulum yapılırsa hem oyun kısa suruyor hemde aradıgını cabuk buluyorsunuz

• DUKES kullanıcısına yanıt
    Seninki efsane olmuş ben bu kadarı yeterli diyip fazla büyük yapmadım ama araştırmaları yaptıkça talep de büyüdü tekrar yapmam gereken yerler var şimdi Hele mavi şişe yetersiz kalıyor üretim konusunda. Ona bi ayar çeksem durumum çok iyi olacak.

Bir de petrol konusunda o silolar depo olarak mı kullanılıyor? Onu keşke daha önceden deneseydim light oil çok fazla çıkıyor o tamamen bitmeden yeni bi pompalama da yapılmıyor üretim çok yavaş oluyordu. Neyse oralara da bi çeki düzen vereyim o halde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyunu bende 2 gündür oynuyorum fakat oyunda çözemediğim şey tren sistemi tamamen otomasyona bağlanabiliyormuş fakat otomatik hammadde getirilmesi bitince doldurmaya gitmesi gibi bunu ayarlamayı bilen varmı ?
  • Steamden değilde malum yerden indirmis ve sonrasında multi oynamak icin port acmıs olan varsa versionla birlikte göndere bilirse geleende olursa tabi fazladan sorun olcagını zannetmiyorum

Lafın kısasası steam olmadan multi ayarlaya bilen arkadas varsa bir el atıp takılalım.
  • Oyunda campagin modu var mı? Yoksa rastgele bir harita seçip belirli bir kazanma yönetimini mi başarmaya çalışıyoruz?
  • @Goril1 var kardeşim oyuna başlıyorsun sana belli materyalleri üretmeni, sistemleri kurmanı vb. gibi görevler veriyor tamamladığın bölümü geçiyorsun
  • Teşekkür ederim MesutKara, sağolasın, kolay gelsin.
  • Oyun türkçe desteği geldi galiba doğrumudur ?
  • arkadaşımla nasıl oynarım

• girdap kullanıcısına yanıt
    Uzun süredir var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En fazla 3-5 günde sıkacak bir oyun. solar-battery(accumulator) blueprinti hazırlayıp etrafa spamlayıp temiz ve sınırsız enerji üretir, elektrik direkleriyle düşman bölgesine gidip etrafa laser tower spamlamarsınız. Sonrada yapacağınız şey en fazla "ya çok kolay ve sıkıcı oldu şu tankları power armorları da üreteyim bari" demek olur. power armor mk2 içine koyacağınız 6 exozımbırtı(hızlı koşma), 3 roboport, 2 pil, 2 enerji üretim zımbırtısı gibi güzel bir kombinasyonla hem etrafta tanktan jipten hızlı koşuşturur hemde inşa işini drone'lara bırakırsınız. Koca ormanı 3 saniyede yok ediyorlar.

Tren sistemini denedim hiç pratik değil onun yerine drone'lara bile taşıtsanız yeridir veya en kolayı belt spamlarsınız. Oyunun amacı rimworld'deki gibi uzaya birşeyler göndermekten ibaret olmasaydı keşke.

Çok güzel oyun ama ağır amaçsızlık var. Research işi de aşırı abartıldığından kısa sürede can sıkıcı hale geliyor. Güzel modlar olduğunu duydum mesela power armor modu sayesinde tier 9 power armor üretip içine tonla upgrade doldurabiliyormuşuz. İleride hazırlanacak modpaketleri sayesinde baya uzun soluklu bir oyuna dönüşebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efeemmi -- 23 Temmuz 2016; 22:14:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: efeemmi

En fazla 3-5 günde sıkacak bir oyun. solar-battery(accumulator) blueprinti hazırlayıp etrafa spamlayıp temiz ve sınırsız enerji üretir, elektrik direkleriyle düşman bölgesine gidip etrafa laser tower spamlamarsınız. Sonrada yapacağınız şey en fazla "ya çok kolay ve sıkıcı oldu şu tankları power armorları da üreteyim bari" demek olur. power armor mk2 içine koyacağınız 6 exozımbırtı(hızlı koşma), 3 roboport, 2 pil, 2 enerji üretim zımbırtısı gibi güzel bir kombinasyonla hem etrafta tanktan jipten hızlı koşuşturur hemde inşa işini drone'lara bırakırsınız. Koca ormanı 3 saniyede yok ediyorlar.

Tren sistemini denedim hiç pratik değil onun yerine drone'lara bile taşıtsanız yeridir veya en kolayı belt spamlarsınız. Oyunun amacı rimworld'deki gibi uzaya birşeyler göndermekten ibaret olmasaydı keşke.

Çok güzel oyun ama ağır amaçsızlık var. Research işi de aşırı abartıldığından kısa sürede can sıkıcı hale geliyor. Güzel modlar olduğunu duydum mesela power armor modu sayesinde tier 9 power armor üretip içine tonla upgrade doldurabiliyormuşuz. İleride hazırlanacak modpaketleri sayesinde baya uzun soluklu bir oyuna dönüşebilir.

Aynen doğry söylüyorsun. İlk zamanlar bağımlı gibi oynadım. 2-3 haftadır hiç açmıyorum bile :D

• ben de yeni bulaştım bu oyuna. fakat bu combinator olayını bi türlü anlayamadım. nedir? ne işe yarar?
  • Oyun muazzam sardı 200 saat kadar oynamısım hala oynuyorum ve hıc sıkılmadım
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unequaled86 -- 20 Ocak 2020; 22:38:29 >
  • Steam sürümü Türkçe mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

Steam sürümü Türkçe mi?

%95 falan Türkçe'ydi.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.