Şimdi Ara

Facebookta beğendiğim fotoğrafların ve yaptığım yorumların arkadaşlarım tarafından görünmesin (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
9
Favori
211.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Engellenemiyor. İnsanlar bu yüzden artık ya facebook'ta takılmıyor ya da kimsenin fotoğrafını beğenmiyor- yorum yapmıyor. Herkes arkadaşının, aile üyesinin ne yaptığını görüyor ki kim neden benim beğendiğim fotoğrafı görebilsin bu da ayrı bir konu.

Adı üstünde, "beğendiğim" yani benim beğendiğim. Bu bilgi niçin başkalarına görünür kılınıyor anlamak gerçekten güç. Ben de milletin apır sapır bir sürü beğenisini zaman tünelimde görmek zorunda kalıyorum.
  • konuyu yeni gördüm bende ilgileniyorum artık, çözümü vardır illaki
  • facebbooka mail attım,çözüm olarak üyeliğinizi dondurabilirsinizi önerdiler..
  • Bu Mark'ın saçma işleri ya, rahatça yorum yapamıyoruz arkadaş !
  • Facebook'un bu özelliği gerçekten çok saçma, senin beğendiğin veya yorum yaptığın bir gönderi başkaları ne diye ilgilendirir ki ve ana sayfasına düşer? Sırf bu yüzden insanlar tartışma sayfalarına yorum yapamıyor.
  • eternity kullanıcısına yanıt
    Adamların umurunda değil ki kardeşim.. Facebook Son 2 ay içinde 10 milyondan fazla genç üyesini kaybetti diye bir haber var ortalıkta.. Adamlar buna rağmen takmıyolar kafalarına
  • engellenemez.
  • facebookta 4 türlü gizlilik içeriği vardır.

1. Yalnızca ben (bunu hepiniz biliyorsunuz zaten)

2. Arkadaşlarım görebilir.. : eğer şahısın paylaşımının alt kısmında tek bir insan logosu varsa bu paylaşımı beğendiğiniz veya yorum attığınız zaman sadece ortak arkadaşlarınızın ana sayfasında çıkar.

3.Arkadaşlarımın arkadaşları görebilir. (bunu henüz bende çözemedim)

4. Herkes görebilir.. : Asıl önemli olan sizin şikayetçi olduğunuz konu bu. Eğer bir fotoğrafını ve ya durum güncellemesini beğendiğiniz veya yorum yaptığınız zaman şahısın gönderileri "herkes tarafından görülebilir" yani paylaştığı resimin gizlilik kısmındaki logosu DÜNYA şeklinde ise bu içerik herkes tarafından görülebilir demektir. Siz bu içeriği beğendiğiniz zaman arkadaşlarınızın ana sayfasında da gözükür.

SONUÇ: Eğer paylaşımın gizlilik ayarlarında tek bir adam varsa(Sadece Arkadaşlar görebilir) ve eğer bunu beğendiyseniz ve ya yorum falan yaptıysanız sadece o şahısla olan ortak arkadaşlarınızın duvarında çıkar. Eğer paylaşımın gizlilik ayarı "herkes tarafından görülebilir" şeklinde ise bunu beğendiğinizde veya yorum falan attığınızda bütün arkadaş listenizin ana sayfasında gözükür..

eğer yine anlamayan varsa pm'den ulaşıversin bana..

iyi takılmalar :))

• Şöyle bir durumda var örneğin instagramda beğendiğin bir fotoğraf yada takip ettiğin bir kullanıcı bile facebook ta görünüyor. Bunuda engellemenin bir yolu yok galiba
  • éomer É kullanıcısına yanıt
    bilgisayardan facebooka girdiğin zaman uygulamalarıma gir ve ordan instagramı bul görünürlüğü sadece ben yap onu da kimse göremez.. iyi forumlar..
  • Rahatsız edici bir durum. Senin yaptıkların başkalarının duvarında
  • bi yolu yok sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamamen çözümü değil ama bazı yapabilecekleriniz var;
    etkileşime gireceğiniz paylışımın sağ alt kısmında kimlerle paylaşıldığına bakabilirsiniz.

(atıyorum) aniceman in iletisine çekinceleriniz olan bir yorum yapmayı düsündünüz;
    iletinin paylaşım ayarının herkes olduğunu gördünüz, hemen uzaklaşacaksınız.
    iletinin paylaşım ayarının aniceman in arkadaşlarının arkadaşları olduğunu gördünüz, uzaklaşacaksınız.
    iletinin paylaşım ayarının aniceman in arkadaşları olarak ayarlandığını gördünüz ortak arkadaşlarınız yoksa ya da ortak arkadaşlarınız arasında rahatsızlık duyacağını düsündüğünüz yoksa yorumu yapabilirsiniz, aniceman ile ortak arkadaşlarınızdan bu yorumu görmesini istemediğiniz kisiler varsa uzaklaşacaksınız.
    iletinin paylaşım ayarı özel ise mağlesef yapacak birsey yok, zira detay verilmiyor, ki iyiki de verilmiyor.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aniceman -- 12 Şubat 2014; 21:13:45 >

• Arkadaşlar, konu hortlayacak ama yeni konu açmaya gerek yok. Yıl 2014 oldu ve bunun çözümü hala yok. Beğendiğim bir fotoğrafı arkadaşlarım anında görüyorlar. Yaptığım bir yorum hemen arkadaşlarımın ana sayfasına düşüyor. Gizlilik diye birşey bırakmadılar facebookta. Güncelleme ayağına kurcalaya kurcalaya insanları facebooktan soğuttular.

Zaman tünelinin görünürlüğünü "sadece ben" yaptığım halde her hareketim yine de başkalarının ana sayfasına düşüyor. Bu yüzden facemi kapattım, siz de kapatın bu dertten kurtulun. Facebookun imkanlarıyla kurtulmanız bir hayli zor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre_1881 -- 2 Mart 2014; 0:38:57 >
  • yaptığın yorumlara dikkat et bence yeter
  • birde çogunlukla facebook da imageslerin tam siteye oturmama sorunu oluyor tam olarak yüklenmiyor site falan twiter kullanıyorum onda bugüne kadar hiç böyle bir şey yaşamadım.
  • PROBLEM SOLVED

Bu sorunun tek bir çözümü var bazı arkadaşlarınızı kısıtlı listesine alacaksınız. Açıkçası üşenmedim hepsini kısıtlı listesine aldım. Özel hayat diye bişey var kardeşim ben siyasi bişey beğenirim veya yorum yazarım neden başkası görsün ki?? Ayarlar - Engelleme - Kısıtlı listesi - Ben denedim çalışıyordu sizde deneyin

EDIT

Az önce denedim sorun düzelmiyor HALA AYNI

Facebook'u kapatıp twitter'a geçmek en iyisi heralde ,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackdeath- -- 18 Mart 2014; 23:52:30 >
  • Facebook'un kendine has bir özelliği, yöntemi yok. Ne yaptığımı görmesini istemediğim arkadaşımı eklemiyorum zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.