Şimdi Ara

Facebook, yapay zekaya gereksiz bilgileri unutmayı öğretti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Facebook, yapay zekaya gereksiz bilgileri unutmayı öğretti

Yöntem Expire-Span olarak adlandırıldı. Böyle bir mekanizmanın ortaya çıkması , AI'nın önemli ve ikincil bilgiler arasında ayrım yapmaması gerçeğiyle açıklandı . Bu, sistemin bunları aynı verimlilikle işlemesine ve eşit miktarda veri harcaması gerçeğine yol açıyor.

Ayrıca Bkz.GitHub'a video yükleme özelliği geldi

Son kullanma tarihinin ortaya çıkması nedeniyle, sinir ağlarının bilgi sıralama ve depolama konusunda daha seçici olurken, işlem için bilgi işlem kaynaklarından tasarruf edilmesi hedefleniyor. Expire-Span, belirli bir bağlamda AI için hangi bilgilerin en yararlı olacağını tahmin eder ve ardından buna bir son kullanma tarihi atar. Bu da sisteme her yeni parça sunulduğunda gerçekleşir.

İnsan beynine yakın bir yapay zeka hedefleniyor

Verilerin önem derecesi, yararlılıklarına ayrılan süreyi doğrudan etkiliyor. Sonuç olarak da sinir ağları, ilgili bilgileri güncelleyerek hafızayı gereksiz bilgilerden kurtarabiliyorlar.

Bu yöntemin incelenmesi henüz erken bir aşamada. Gelecekte, Facebook araştırma ekibi, yeni bilgileri mevcut teknolojinin kaldırabileceğinden daha hızlı özümseme becerisiyle, yapay zeka için insan özelliklerine yakın bir bellek geliştirmek planlıyor.

Kaynak:https://www.engadget.com/fb-trained-ai-to-treat-irrelevant-data-like-spoiled-milk-130038110.html

• Öyle bir teknolojiyi ben kendimede istiyorum

• if(currentDate - insertDate > 24)
    Delete

Şaka

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Facebook yapay zeka yüzünden iki robotunu imha etti, geçmiş yıllarda yapay zeka ya karşı durdu ve daha sonra yapay zeka için çalışmalar başlattı şimdi ise veri tabanını yapay zekaya bağlıyor. Facebook ne yapmak istiyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Benim başaramadığımı yapay zeka başarıyor işe bak

• Fişlemede gereksiz bilgileri siler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • HANTOS006 H kullanıcısına yanıt
    bu safsatalara inanan var mı diyordum bende

• Aslında her insan zihni için gerekli.Facebook, yapay zekaya gereksiz bilgileri unutmayı öğretti 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.