Şimdi Ara

Facebook Messenger internet paketinizi artık daha az tüketecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
110
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Facebook Messenger internet paketinizi artık daha az tüketecek
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    906 Mesaj

Mobil internet kullanımının giderek artmasıyla birlikte veri tasarruf özelliğine sahip uygulamaların sayısı da katlanarak artıyor. Popüler yazılımların büyük bir bölümü "Lite" olarak nitelendirilen, orijinal uygulamaların sadeleştirilmiş versiyonlarını indirmeye sunuyorlar. Bu alanda yapılan ve asıl etki gösteren bir diğer çalışma ise "tıkla indir" olarak bilinen tasarruf modu.

Ortaya çıkan ekran görüntülerine bakılırsa Facebook ana uygulamasından sonra Messenger da -aynı WhatsApp’taki gibi- "veri tasarruf" özelliğine kavuşacak. Yani mobil internet üzerinden sohbet ederken arkadaşınızın gönderdiği fotoğraf ve videolar otomatik şekilde indirilmeyecek, siz isterseniz üzerine tıklayarak görüntüleyebileceksiniz. Üstelik uygulama arayüzünde ne kadar tasarruf ettiğinizi de görebileceksiniz. 

Eğer Facebook Messenger’ı kablosuz internet bağlantısı üzerinden kullanıyorsanız ilgili özellik devre dışı kalacak ve gönderilen içerikler otomatik şekilde indirilecek. Uzun vadede önemli oranda tasarruf sağlayan yeniliğin henüz test aşamasında olduğu ve ne zaman hayata geçirileceğinin ise netlik kazanmadığı belirtiliyor.

|
    |

• Teğmen
    219 Mesaj
    Önce adam gibi pil tüketimini ayarlasınlar ondan sonra veri kısmına bakarız.
    |
    |
  • Yarbay
    8908 Mesaj
    bence önce ram kullanımına bir el atsınlar.
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    7 Not
    Her seferinde güncelleme boyutu yüksek. Ona da el atsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_baris -- 19 Ekim 2016; 8:35:53 >
    |
    |

-Milli Kayınço-
  • Yarbay
    3657 Mesaj
    IOS Facebook sürümü 500mb olmuş, messenger denen salak şeyi yüklemiyorum zaten (150 mb).

En iyisi mobil tarayıcı üzerinden girmek.
  • Yarbay
    10084 Mesaj
    Sohbeti kapatıp gizli(çevrimdışı) yaptığın halde web sitesinde telefonunuz internete bağlandığı gibi sizi sohbette online gösteren bir uygulama.
    Basit bir özellik bile düzgün çalışmazken niye kullanayım ki? Facebook/messenger uygulamaları şarj açısından da gereksiz bence browser üzerinden girip halledin.
    Böylece arkada gereksiz çalışıp şarjı da sömürmez. Facebook uygulamalarının hem android hem de ios'da şarjı gereksiz sömürdüğü kanıtlanmış birşey.
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

500 MB kendi boyutu değil, önbellek eklenmiş boyutudur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    MegaWolt38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Safari'den ana ekrana kısayol attım, uygulamadan hiçbir farkı yok, hatta daha hızlı açılıyor. Uygulaması gün geçtikçe şişiyor, boyutu artıyor. Apple store'dan boyutuna bakın, bir de önbellek eklenince haline bakın. Bence uygulama gereksiz büyük. Yine tercih meselesi tabi.
    |
    |
1
Reklamlar
haberler
Bey Azura
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.