Şimdi Ara

Fabrika Çıkışı Lastikler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba. continental premium contact 2 lastik kullanıyorum. 2015 model aracımda fabrika çıkışlı geldi. arabayı 0km aldığımdan beri abs'nin erken devreye girmesi daha düşük hızlarda bile abs devreye girme durumundan yakınıyordum. şu an 30bin kmyi geçtik. ilk 15binde rotasyon yaptırıp önleri arkalarla değiştirttim. geçen ikinci kez rotasyon yaptıdım. ön lastiklerde iç kısımda dökülmeler olmuş. arkalarda yok. lastik sert olduğundan yola tutunmadığından abs daha çok devreye giriyor diye düşünüyordum ki lastikçi de bundan dolayı dedi. premium contact2lerde bu sorun oluyormuş ama 5lerde bu sorun yokmuş
    şimdi lastiklerimi değiştrime düşüncesindeyim ama 30bin kmde erken diye düşünüyorum. ama güvenlik de önemli benim için. daha yumuşak daha konforlu, sessiz bir lastik düşünüyorum. lassa impetus revo 2+ etiket değerleri iyi görünüyor veya goodyear efficientgrip performans. bu iki lastik nasıldır. arabam 2015 focus 205-55-16 jant ölçüleri.
    tavsiyeleriniz bekliyorum.

edit: bu mesajı yazdığımın ertesi günü lastiklerimi verip Lassa İmpetus Revo2+ aldım. lastiklerimden biri yarılmış. o yüzden üç lasitiği değerlendirebiliriz dediler. ben de verdim. yeni lastikler takıldı, nitrojen basıldı. ilk izlnimim olarak lastikler baya sessiz geldi. onun dışında çok kısa kullandığım için başka yorum yapamayacağım.
    bu da yarılan eski lastiğim. yarığı biraz aralayınca derin olduğu görülüyor.

Fabrika Çıkışı Lastikler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osamanos -- 25 Nisan 2017; 9:31:25 >

• Hocam lastik kötü durumdaysa değiştirebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUG10

Hocam lastik kötü durumdaysa değiştirebilirsiniz.

lastikler kötü değil. sadece ön lastiklerin iç tarafında dökülme var. diş derinliği çok iyi. bunun dışında abs gerekli gereksiz devreye giriyor. işte bahsettiğim dökülme.

Fabrika Çıkışı Lastikler

• dün eski lastiklerimi verip Lassa İmpetus Revo2+ aldım. lastiklerimden biri yarılmış. o yüzden üç lasitiği değerlendirebiliriz dediler. ben de verdim. yeni lastikler takıldı, nitrojen basıldı. ilk izlnimim olarak lastikler baya sessiz geldi. onun dışında çok kısa kullandığım için başka yorum yapamayacağım.
    bu da yarılan eski lastiğim. yarığı biraz aralayınca derin olduğu görülüyor.

Fabrika Çıkışı Lastikler

• Bu kadar kısa sürede ilginç bence bunu incelemesi için continentale götürebilirdiniz

Yeni lastikleriniz hayırlı olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

Bu kadar kısa sürede ilginç bence bunu incelemesi için continentale götürebilirdiniz

Yeni lastikleriniz hayırlı olsun

Verdik gitti artık

• quote:

Orijinalden alıntı: osamanos

quote:

lastikler kötü değil. sadece ön lastiklerin iç tarafında dökülme var. diş derinliği çok iyi. bunun dışında abs gerekli gereksiz devreye giriyor. işte bahsettiğim dökülme.

Fabrika Çıkışı Lastikler

ya iyi güzelde sanki rot ayarında sorun var

rot ayarların iyi değilse bu yeni lastiklerde en kısa zamanda bu şekilde aşınacaktır.

Hem aynı şekilde tutunma sorunu olabilir.

Kaliteli bir yerde (güncel cihaz ve kalibrasyonu doğru yapılmış) rot ayarlarınıza baktırmanızı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogisan

quote:

Orijinalden alıntı: osamanos

quote:

Fabrika Çıkışı Lastikler

ya iyi güzelde sanki rot ayarında sorun var

rot ayarların iyi değilse bu yeni lastiklerde en kısa zamanda bu şekilde aşınacaktır.

Hem aynı şekilde tutunma sorunu olabilir.

Kaliteli bir yerde (güncel cihaz ve kalibrasyonu doğru yapılmış) rot ayarlarınıza baktırmanızı tavsiye ederim.

Haklısınız. Yeni lastikler takılınca rot ayarlarina bakıldı son sistem cihazla. Herhangi bir işlem ayar falan yapılmadı sonuç hakkında bilgi verilmedi. Ben de bisey yok demekki diye sormadım. Bi de ben rot ayarlarina bakılsın istemedim. Arac 0km aldım ve 30binde olduğu için gerekli görmedim. Ayrıca benim ilk sorunum aracın fren mesafesi ile alakalı idi. Aşınmalar sonradan gözüme çarptı. Bugun sorayim rot ayarlarinda sorun varmiydi neydi ne değildi. Ama sorun olsa soylerlerdi dimi?

• ogisan O kullanıcısına yanıt
    lastik takıldıktan sonra rot ayarlarına bakılmıştı, ama tam konuşamamıştık iyi miydi kötü müydü. bugün tekrar gittim sordum. rot ayarlarında sorun yok dedi. zaten 0km alınmış bir araba 30bin kmde rot ayarı sorunu beklemiyordum. rot ayarında problem olsa sağa sola çekme yapardı diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.