Şimdi Ara

f/p kasa önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yakın bir zamanda iş yerim için yeni pc toplayacağım.Kasa için ayırdığım bütçe 200-300 arası.
    Olması gereken bazı özellikler.
    -Tavan bölümünde 2x120mm veya 2x140mm fan yuvası
    -6 adet HDD/2 adet ssd için yuva
    -Kullanılacak anakartın genişliği 24,5cm.Anakart tepsi alanı 30cm genişliği olursa iyi olur.HDD kafesi ile anakart bitiş noktası arasında ortalama 4-5 cm olmalı yani.

Corsair 200R görünüm ve iç hacim olarak iyi ama bazı inceleme videolarında 200R ın sac kalınlığın çok düşük olduğundan el ile bükülebildiğini gördüm.

Bu yüzden alternatif olarak arkadaşlar önerilere ihtiyacım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6EE7900E1 -- 30 Ağustos 2016; 0:17:00 >

• konu güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juan Cobra

konu güncel

geçen gün vatan'ın bir şubesinde 2 kasayı inceledim
    1 xigmatek 2 corsair oldu. ikiside yanyana olunca el yordamıyla inceleme fırsatım oldu.
    bu forumda havalarda uçan corsair önerenlere resmen küfür ettim...
    corsair kasa xigmatekten bile çok daha ince ve kötüydü...
    (yakın zamanda internetten corsair kasa sipariş edecektim.)
    hergün bir konu açıp corsair rma denilen şeyden bahsediyorlar artık.
    milletinde başını yakacaklar neyse. iyikide corsair almamışım. artık corsair almayı düşünmüyorum en azından.

kardeşim sana coolmaster öneririm. herhangi bir atx kasasınında istediklerin mevcut, vede kaliteli kasalar üretiyor coolmaster.
    ama şekil olarak saçmalamış durumdalar artık.

zalman kasalarda tüm ihtiyaçlarını karşılar. zalmana kötü diyenler corsair'i övüyorlardı o ayrı konu... yok üst kapağı plastik miş yok vida yerlerine kendi vidasında başka vida takılmaz gibi saçma sapan yorumlar var.
    350 liralık corsair almaktansa zalman daha avantajlı. birde büyük ekran kartlarını tutması için bir çubuk var, diğer kasalarda bu olay yok =) o çubuk aslında kasa yan fanını tutuyormuş ama, ekran kartının zamanla eğilmesine engel olur, herkesin böyhle yaptığını gördüm =)

olmadı en uygunu fiyat olarakta dark n10
    darkn10 = 5 adet 12 cm lik fan mevcut hepsi mavi renkte olan bu fanların 4 tanesi ledli 1 tanesi arkadaki fan ledsiz.
    kasa alt kısmında büyük bir kısım var ve kapalı, oraya psu ve hdd ler saklanabiliyormuş.
    kasa çok kaliteli ve ağır bir kasaymış boş hali 6 kg mi ne okudum. bunun bir dezavantajı olmaz.
    kasa yan kapağı cam veya plastik ama açık yani.
    benim tek beğenmediğim nokta bu kasa biraz büyük.

200-210 liraya en ucuz darkn10 5 fanıyla beraber bulunabilir. en fazla 250 liraya gördüm internette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marasli_keko_harun -- 1 Eylül 2016; 0:35:05 >

• ZALMAN Z3 Plus 600W öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zalman z3 plus siyah öneririm kendimde aldım ancak psu başka bir psu almanız daha iyi olacaktır 600le modelide yeterli ancak psu önemli 80+ sertifikası olan daha iyi bir markadan alabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evde zaten z3 plus kasa olan başka bir pc kullanıyorum.
    İç hacmi çok küçük ve kablo yönetim kanalları çok dar bir kasa.4 hdd 1 ssd desteği var.
    Satın aldığımda çok uygun fiyatı vardı.Şimdiki fiyatı ilginç bir şekilde z9'a yaklaşmış durumda.
    Yeni kuracağım sistemde bana 6 hdd / 2 ssd toplamda 8 aadet sürücüyü takabileceğim geniş bir kasa lazım.
  • Dark N10 tek geçerim(bende var diye değil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rxen -- 2 Eylül 2016; 2:25:44 >
  • ben de Z11 plus kullanıyorum mükemmel bir kasadır fakat iç hacmi çok küçük, sıvı soğutma için kesip biçmek gerekiyor kasayı. Ben de Dark N10'u tavsiye ederim. İleride kasa ihtiyacım olursa N10 alırdım hiç düşünmeden.
  • dark n10 da kasanın ön tarafına max 2x140mm fan 280mm lik radyatör takabiliyorsun üst tarafa max 2x120mm fan 240mm radyatör takabiliyorsun sli yapmayacaksan komple bütün custom sıvı sogutma kitini kasayı kesip biçmeden sıgdırabilirsin sadece kapalı devre bir sıvı sogutma düşünüyorsan zaten rahatlıkla kullanabilirsin hava sogutma düşünüyorsanda en büyüklerden noctuaları bile kullanabilirsin.
  • N10'u öneriyorsunuz da ilk mesajımda yazdığım gibi elimde 8 adet (6hdd/2ssd) disk olacak. Bunları N10 a takabilecek miyim peki?
  • 2 ssd için yer var ancak 6 hdd giriyorsa işin içine kablo saklama kutulu kasaları unutun derim kablo saklama kutulu kasaların geneli 2 yada 4 tane hdd alabiliyor max
  • Hocam 6 hdd yerine kapasiteyi arrtırıp sayıyı 4 yapabilirsin sana kalmış. Bende var diye değil ama Dark N10 mükemmel bir kasa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Juan Cobra

N10'u öneriyorsunuz da ilk mesajımda yazdığım gibi elimde 8 adet (6hdd/2ssd) disk olacak. Bunları N10 a takabilecek miyim peki?

İmkansız hocam, 8 adet düşünüyorsanız bir bakıp geleyim ben seçenklere. Zalman Z11 de 5 adet hdd için hali hazırda sürücü kızağı var, üstteki 5.25 bölmelerine de ufak bir çalışmayla geri kalanını yerleştirebilirsiniz.

• 11 Yuvalı

6+3 Yuvalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rxen -- 2 Eylül 2016; 20:14:50 >
  • S340 güzel bir seçim olabilir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.