Şimdi Ara

Ezreal Rehber[GAY POWA!]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamın aleyküm öncelikle,bottom lanede en çok tercih ettiğim ve eğlenceli bulduğum Ezreal hakkında rehber hazırladım.
    Rehber çok çok detaylı olmayacak genel şeylerden bahsedeceğim.

Ezreal Rehber[GAY POWA!]

Skin önerim:Frosted/Pulsefire Ezreal

Ezreal, damarlarında akan büyü yeteneğiyle doğdu. Ama Ezreal, aynı zamanda, çok daha güçlü bir yolculuk tutkusuyla da doğmuştu. Yetenekli bir tekmaturjist olması için okula yollanan Ezreal, büyü çalışmalarından çabucak sıkıldı. Dahi çocuk sekiz yaşına bastığında, Piltover'ın yeraltı tünellerinin tamamının haritasını çıkartmıştı. Çalışması o kadar nitelikliydi ki Piltover hükümeti haritalarını satın aldı ve Ezreal'ı Piltover'ın Başkâşifi olarak maaşa bağladı. Bu anlaşma Ezreal'ın hayatının gidişatını belirledi - gizemli sanatları bir yana bırakıp arkeolojiyle uğraşacaktı. O zamandan beri, Ezreal'ın sayısız macerası abartılarla süslenerek hikâye edildi.

Fakat Ezreal'ın son maceralarından biri onu diğer mirasıyla, kullanmadığı büyü gücüyle karşı karşıya getirdi. Shurima Çölü'ndeki piramitleri gezerken, akıl almaz güce sahip bir muskayı ortaya çıkarttı. Muska, boyutu bir yana (Ezreal'ın iki katı büyüklükte bir varlık için yapılmış); civarda bir büyü kaynağı varsa, kullanıcısının büyü gücünü kontrol etmesini ve şekil vermesini sağlıyor. Bu da Ezreal'ın doğal yeteneği olan büyü gücünü pek de çaba sarfetmeden kullanmasını sağladı ve Dahi Kâşif için müthiş bir kazanç oldu. Muskanın tek sakıncası, bilinmeyen bir nedenden ötürü çağırma büyüsüyle uyum halinde olması. Ezreal haberi bile olmadan kendini, kendi deyimiyle “kafayı dünyayı sona erdirebilecek bir Lig takışmasını çözmekle bulmuş sihirdarın teki” için şampiyonluk görevini yerine getirirken bulabiliyor. Yine de Ezreal, Adalet Meydanlarına çağrılmasının büyük bir bedel olmadığını hissediyor.

Ezreal'ın inancı tek cümlede özetlenebilir: ''Küflü kitapların konu edindiği yerlerde sürünmek varken, küflü kitapları okumaya çok az vakit kalıyor.''

+ları

-Mükemmel bir poke yeteneği
    -Yüksek derecede mobility.
    -Kolayca Drake-Baron steal yapabileceğimiz bir ulti.
    -Acaip eğlenceli

-leri

-CC yok ama adc olduğumuz için gerekmiyor zaten.
    -Mana hungry.
    -Farm yapması en zor ADC'dir bana göre.
    -W skilli pek işimize yaramıyor.

Rünler

Ezreal Rehber[GAY POWA!]

İsterseniz lifesteal'i %4 yapabilirsiniz size kalmış.

Mastereyler

Ezreal Rehber[GAY POWA!]

Benim kullandığım masterey page bu ancak utilityden manaregen kutucuğuna verebilirsiniz isteğe bağlı olarak

Speller

Ezreal Rehber[GAY POWA!]

Duvarlardan geçmemizi yaradığı için tflerden e+flash ile rahatlıkla sıyrılabiliyoruz flash tercih ediyorum.

Ezreal Rehber[GAY POWA!]

Verdiği kalkan tam Ezreal gibi squishy şampiyonlar için.

Ezreal Rehber[GAY POWA!]

Karşıda çok fazla CC varsa bu spelli alıyoruz.

İtem build

Ezreal Rehber[GAY POWA!]

Ezreal diğer adcler gibi as'e okadar ihtiyacı yok asıl gücümüzü qdan alıyoruz ve daha sık q atmak için CDR botunu tercih ediyorum enchant olarak beyaz olanı alabilirsiniz.

Ezreal Rehber[GAY POWA!]

Core itemimiz,verdiği mana,ap,ad,kritik,as çok işimize yarıyacak ayrıca ağırkandı sanırsam pasifi çok işe yarıyor.

Ezreal Rehber[GAY POWA!]

Lifesteal eksiğimizi kapatacak item ve ad stackliyor buda işimize yarıyor tabii ki.

Ezreal Rehber[GAY POWA!]

Botu saymıyorum kesinlikle 3. veya 4. itemimiz bu olmalı ki tankları eritebilelim.

Ezreal Rehber[GAY POWA!]

Critic chance ve ad'si latede çok işimize yarayacak bunuda alıyoruz.

Ezreal Rehber[GAY POWA!]
    -
     Ezreal Rehber[GAY POWA!]
    -
     Ezreal Rehber[GAY POWA!]

Defansif itemimizi karşıya göre alıyoruz.

Team Fightlar'da

Adc olduğumuz için en geride olmaya yani iyi pozisyon almaya çalışın,asla focus atmaya değil focus almamaya dikkat edin yoksa 2 saniyede ölürsünüz.Ayrıca üstünüze kha zix gibi bir asassin atladığında düşünmeden e-flash atmalısınız ki sağ çıkasınız.Ultiyi nasıl kullanıcaz derseniz.Ben tf nin başında değilde kaçan rakipleri yakalamak için kullanmayı tercih ediyorum oh 10 hpyle qhactım xD derken ölümünü izlemek zevk veriyor gerçekten :D

Güncellenecektir,(Laneing phase,Supportlarla uyumluluğumuz eklenecek.)

Ezreal ile bol winler dilerim

• Bize bilmediğimiz bişey söyle champ
  • Güsel rehber +rep
    Takip.

Bu arada Ezreal'ı hiç sevmem.Ama okumak önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gay power?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farm yapması en zor ADC'dir bana göre.

Den sonra ciddi olarak biraktim okumayi.

• ezreal taric aynı takımda olunca +0.1 hp regen fazladanmış doğru mu ?
  • O resimin devamınıda atsana
  • Ezreal rehberi lazım degil ki.

Neyse guzel gibi

• farm yapması en zor adc mi şakamı bu ağır push altındayken bile en rahat farmı ezreal ile yapıyorum q sayesindeki birçok adc oyuncusuda böyle düşünüyordur kesin olan şey ise en zor farm vayne ile yapılır 1 levelden oyun sonuna kadar sağ tıkla kesiyorsun
  • Şimdi fark ettim de Ezreal'ı kız yapsalar hoş olurmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rohypnol

Farm yapması en zor ADC'dir bana göre.

Den sonra ciddi olarak biraktim okumayi.

AD'si diğer carrylere göre düşük,q ile toplarsan earlyde çok fazla mana sıkıntısı yaşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Born To Die -- 11 Aralık 2013; 13:29:26 >
  • Aynı buildi kullanıyodum bende
  • Farm yapması en zor adc ?
    Ok.

• quote:

Orijinalden alıntı: DamnHomie

Farm yapması en zor adc ?
    Ok.

BANA GÖRE yazdığımı gördünmü?
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.