Şimdi Ara

Eziklerle arkadaş olmayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaş ayağına yatarlar, ama içten içe komplekslere girerler, sevgiliniz olur "ya bu işler boş"'a yatar, işe girersiniz "ya ben böyle şeylerde çalışmam"'a girer, hele üniversitede hep çıkar ilişisi, işi düşerse yazar, kendisi çok iyi notlar bulur ama paylaşmaz, söylemez bile hep siz igeçme derdindedir ona rakipsinizdir. Her şeyde kendisiyle kıyaslar karşısındakini. Bunları diyecek yer forum değil belki, burda da sevgilim diye konu açsan ortalık salya sümük oluyor, zaten yapmam burda şahsen ancak gerçek hayatta da ezik biri gördünüz mü uzaklaşın, arkanızdan kuyunuzu kazar, sizi aşağı çekmeye çalışır.

• evet katılıyorum yalnız ukela insanlarla da takılmayın onlar eziklerden daha sorunlu tiplerdir. her konuda iyi olduğunu ispatlamaya çalışır.herşeyi daha iyi bilen odur.eğer sen bi konuyu daha iyi biliyorsan o boş saçmasapan bir konudur o kişi zamanını onlara harcamaz.bu ukela adamlar sadece seni değil hiçbişeyi beğenmez.ülkeyi dünyayı tanrıyı aklına ne gelirse hepsinin kusurunu bulur ama kendisi kusursuza yakındır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sen ezik insanı değil, kötülükçü insanı tarif etmişsin. bunun ezik olmayla falan bi alakası yok, ezik insanlarda da kötü ve iyi insanlar vardır, ezik olmayanlarda da.
  • Bunlarin birazi bende var mesela yalan yok icten ice kendimi diger insanlardan üstün gördüğüm oluyor. Ama bunu karşıma yansitmam mesela adamin sevgilisi olursa bunlar boş işler felan demem. Ben ne oluyorum acaba

• Ezik dedigin ;gariban ,boynu bükük,küçük emrah formatında tipler.

Sen bildigin böyle sinifin en haylaz,çıkarcı tipini yazmişsin.

• Hayatima dost olarak aldim boyle tipleri zamaninda

Adam oldular yanimizda sonra bizi cekememeye kiskanmaya basladilar ayni bolye

Simdi dusunuyorumda baya sabirliymisim

Simdi olsa coktan s.. cekmistim

Ama tabi yasadikca ogreniyo insan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 25 Kasım 2017; 3:1:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner9292

sen ezik insanı değil, kötülükçü insanı tarif etmişsin. bunun ezik olmayla falan bi alakası yok, ezik insanlarda da kötü ve iyi insanlar vardır, ezik olmayanlarda da.

Yok gençler bildiğiniz ezik adamı tarif ettim. Filmlerde olur ya, seri katil vardır, filmin sonunda bir bakarsın seri katil güzel kızın küçükken reddettiği psikolojisi bozulmuş eleman çıkar, o hesap. Ezik adamlar hep kendilerini düşük hisseder, bunu kapatmak için orda burda efsanevi kolpalar atarlar "ya ben şöyleydim böyleydim", arkadaşım dediklerini de hep aşağı çekmeye yer ararlar ruhunuz duymaz, samimi bir şekilde seni düşünüyor gibi yapar, ama bir başarınız olsa sahte bir sevinç, her şey kendisiyle alakası olsun ister.

Hemen üstteki arkadaşın dediği gibi, ezik tipler hep arkadaşım der ama kıskançlık fesatlık yapar, tabi dediği gibi yaşadıkça öğreniliyor.

• sKjaer kullanıcısına yanıt
    Yalnız o seri katiller hiç bir zaman ezik olmadı,bir kızın reddetmesiyle de ezik olunmaz zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: John Greer

Yalnız o seri katiller hiç bir zaman ezik olmadı,bir kızın reddetmesiyle de ezik olunmaz zaten

Ağa seri katilleri niye savunuyorsun.
    Ayrıca kız reddetmesiyle ezik olunmaz tabi de, film icabı öyle oluyor dedim niye savunmaya geçtin bunu.
    Örnek olarak verdim, ya da mesela neydi geçen bir filme gittim, happy death day mi ney, katil arkadaşını hep kıskanıyormuş, ondan arkadaşını öldürmeye çalışıyormuş, filmin sonunda her şey açıklanırken nası kıskandığını anlatıyor, ama hep samimi davranıyor arkadaşına bu süreçte.

Yani bu film klişesidir, senin düşündüğün filmde yoktur başka filmde vardır, katil kızın küçükken reddettiği çocuk çıkar, küçükken arkadaş grubunda ezilen ezik çıkar, işte babası ölmüş içine kapanık asosyal ezik çıkar, bunlar klişe, bunlara takılmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sKjaer -- 25 Kasım 2017; 11:4:16 >

• adam doğru konuşuyor ezik arkadaş yani ezikliği onlar istemiyor hayat buna zorluyor en basitinden maddi seviyesizlik bile insanı ezikliğe sürüklüyor.
    Dövüş gerekmedikçe kullanılmamalı ama karşına öyle adamlar çıkıyorki buna zorluyor yapamadınmıda dayak yiyip ezik oluyorsun.Geçen senelerde iki adamı dövdüydüm sorun şuki dövüşe dövüş eğitimi almadan girdim nasıl dövüşüleceğini dahi bilmiyordum.Doğaçlama birşeyler yaptım uyduruverdim birkaç hareket yaptım.
    Bir zamanlar onlarda ezik değildi onlar kendi seçmedi ezik olmayı.
    Ben kendimi biliyorum 5 sene iyi bir eğitim alsam 5 kişi gelse 5 inide alırım dövüşte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainfall2535 -- 25 Kasım 2017; 11:47:30 >
  • Katılıyorum :D üniversiteye ek yerleştirme ile gitmiştim herkesten sonra başladım bölüme yani. Bir kaç arkadaş edindim takılıyoruz vs. O sıralarda bi çocuk da yanımıza geliyor ama ağzını bıçak açmıyordu. Çocukla muhabbet kurduk yabancılık çekmesin diye bizim arkadaşlarla falan sonra konu sahibinin dediği moda girmeye başladı eleman. Gelip laf sokmalar falan ben gülüp geçiyodum umrumda olmuyodu da arkadaşlar kıl oluyodu çocuğa :D

• Ezik , ukala , kibirli , kendini beğenmişlerle çok samimi olmamak mantıklı.Katılıyorum.
  • Doğru demiş adam. Hele bir de kendisi gibi bir arkadaş bulursa bu ezik zaat, ellerinden çekeceğiniz vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sKjaer

quote:

sen ezik insanı değil, kötülükçü insanı tarif etmişsin. bunun ezik olmayla falan bi alakası yok, ezik insanlarda da kötü ve iyi insanlar vardır, ezik olmayanlarda da.

Yok gençler bildiğiniz ezik adamı tarif ettim. Filmlerde olur ya, seri katil vardır, filmin sonunda bir bakarsın seri katil güzel kızın küçükken reddettiği psikolojisi bozulmuş eleman çıkar, o hesap. Ezik adamlar hep kendilerini düşük hisseder, bunu kapatmak için orda burda efsanevi kolpalar atarlar "ya ben şöyleydim böyleydim", arkadaşım dediklerini de hep aşağı çekmeye yer ararlar ruhunuz duymaz, samimi bir şekilde seni düşünüyor gibi yapar, ama bir başarınız olsa sahte bir sevinç, her şey kendisiyle alakası olsun ister.

Hemen üstteki arkadaşın dediği gibi, ezik tipler hep arkadaşım der ama kıskançlık fesatlık yapar, tabi dediği gibi yaşadıkça öğreniliyor.

dostum bu söylediklerini hangi insan yapmıyor, burç yorumları gibi insanları genelliyorsun, bu da her insanda doğrulanacağı için sadece ezik insanların böyle yaptığını falan düşünüyorsun. o zaman tüm insanlardan sakınalım, çekinelim sen ezik insanları kabına sığmayan, var olanla yetinemeyen insanlar olarak düşünmüşsün. her şey müsaitken bile bu dediklerini yapmayan ezik insanlarda var.

Bazı ezik olmayan insanlarda geçmişlerinde eziklerdi ve kötü insanlar oldukları için senin yukarıda bahsettiğin şeylerin 100 katını uygulayarak ezik olmaktan çıktılar, o zaman onlardan da çekin.

eğer bir insan iyiyse ezik olması yada olmaması önemli değil, toplumdan dışlanması, ezilmesi onu kötü bir insana çevirmez eğer içinde bir kötülük yoksa. eziklikten kurtulmak istiyorsa da daha iyi yollara başvurur, illa yalan söyleyecek diye bir şey yok, okulunu okur, kendini geliştirir zamanla saygın bir adama dönüşür falan.

burada ezilen insana değil ezen insana da bakacaksın, asıl korkulması gerekenler ezen insanlardır, yani kötü insanlardır. Bazı ezikler insanları ezerek ezikliklerini kapatırlar, bazı ezik olmayanlarsa ezik olmamalarını insanları ezmelerine borçludurlar.

Ortada bir ezen yoksa ezilen olmaz, dolayısıyla sen bu kötü fikirlerini ezilenlere atfetme, ezenlere atfet.

• quote:

quote:

quote:

dostum bu söylediklerini hangi insan yapmıyor, burç yorumları gibi insanları genelliyorsun, bu da her insanda doğrulanacağı için sadece ezik insanların böyle yaptığını falan düşünüyorsun. o zaman tüm insanlardan sakınalım, çekinelim sen ezik insanları kabına sığmayan, var olanla yetinemeyen insanlar olarak düşünmüşsün. her şey müsaitken bile bu dediklerini yapmayan ezik insanlarda var.

Bazı ezik olmayan insanlarda geçmişlerinde eziklerdi ve kötü insanlar oldukları için senin yukarıda bahsettiğin şeylerin 100 katını uygulayarak ezik olmaktan çıktılar, o zaman onlardan da çekin.

eğer bir insan iyiyse ezik olması yada olmaması önemli değil, toplumdan dışlanması, ezilmesi onu kötü bir insana çevirmez eğer içinde bir kötülük yoksa. eziklikten kurtulmak istiyorsa da daha iyi yollara başvurur, illa yalan söyleyecek diye bir şey yok, okulunu okur, kendini geliştirir zamanla saygın bir adama dönüşür falan.

burada ezilen insana değil ezen insana da bakacaksın, asıl korkulması gerekenler ezen insanlardır, yani kötü insanlardır. Bazı ezikler insanları ezerek ezikliklerini kapatırlar, bazı ezik olmayanlarsa ezik olmamalarını insanları ezmelerine borçludurlar.

Ortada bir ezen yoksa ezilen olmaz, dolayısıyla sen bu kötü fikirlerini ezilenlere atfetme, ezenlere atfet.

Hocam ezikten kastım "gariban" diye tabir ettiklerimiz değil, bu yanlış anlaşılma ortadan kalksın, bu konuda alınan varsa özür dilerim. Benim kastettiğim hiçbir vasfı olmayan, tembel, başarsı olmayıp başkalarının başarılarına, sahip olduklarına göz diken, onları aşağı çekmeye çalışan tipler, bu tipler toplumda en sessiz sinsi tip de olabilir, herkesi ezmeye çalışan, sürekli birilerine kabadayılık taslayan, ya da laf sokup havalı olmaya çalışan tip de olabilir, kesin bir insan şeklini genellemedim burçlar falan çok saçma buluyorum zaten, öyle biri değilim, benim genellediğim kişiler belli bir psikolojide olanlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ezikten kastım "gariban" diye tabir ettiklerimiz değil, bu yanlış anlaşılma ortadan kalksın, bu konuda alınan varsa özür dilerim. Benim kastettiğim hiçbir vasfı olmayan, tembel, başarsı olmayıp başkalarının başarılarına, sahip olduklarına göz diken, onları aşağı çekmeye çalışan tipler, bu tipler toplumda en sessiz sinsi tip de olabilir, herkesi ezmeye çalışan, sürekli birilerine kabadayılık taslayan, ya da laf sokup havalı olmaya çalışan tip de olabilir, kesin bir insan şeklini genellemedim burçlar falan çok saçma buluyorum zaten, öyle biri değilim, benim genellediğim kişiler belli bir psikolojide olanlar.

Senin genellediklerin, istediği ilgiye ulaşamamış, durmadan hava atmaya çalışan, kendini geliştirmenin insanlar yoluyla gerçekleşebileceğine inanan tipler, ki bu tiplerin bence ''ezik'' diye tabir edilmesi pek uygun değil, çünkü ezik insan içe dönük insandır genel itibari ile, dışa dönük değil. Bunlar yeterince zeki olamadıkları ve kötü oldukları için böyle yapıyorlar zaten. Bu tür insanlardan uzak durulması gerekiyor bence de.

• Ezik olup boynumuzu mu bükelim. Soyutlanıp depresyona gireceğimize iki insan ederiz de kendimize geliriz.

Ben öyle iyi hissediyorum

• Bende kötü insanı tarif ettiğine inanıyorum. Ezik diye tabir edilen tipler genelde bir olay sonrasında veya doğuştan içine kapanık olan insanlar. Ben öyle bir arkadaş edindim çocuk çok konuşmazdı, kızlar olsun diğer arkadaşlar olsun ona çok uzaktı. Benle konuşmaya başladıktan sonra açıldı baya insanlara yanaşır oldu. Ben hem kendi adıma hem de onun adına seviniyorum.
  • Ulan böyle ezik mi olur

• Bence insanlara ezik demeden önce kendinize bakmalısınız her insanın iyi ve kötü yönleri var .Şimdi örnek üzerinden hareket edelim 2 kişi kavga ediyor biri çevresine koşup geliyor toplanıp geliyor.Diğeri tek başına kavgaya geliyor.Bence yardıma koşan eziktir.Yani birinin çevresi veya aileden zenginliği onu diğerinden yükseltmez benim bakış açım bu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.