Şimdi Ara

Ezel (2009-2011) (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.023
Cevap
27
Favori
444.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birkaç siteye baktım, dayının son sözleri kafa karıştırmış.
    Bence çok açık ve netti.Ezel'in dayının oğlu veya uzaktan yakından akrabası olma ihtimali yok, ama dayı onu hapisteyken almış, eğitmiş, her zaman yanında olmuş ve dolayısıyla onu öz oğlu gibi seviyor.Olay budur.

Dayı'nın düşmanını merak ediyorum.Şöyle bayağı kaliteli bir oyuncu olması lazım bana göre bu ismin.Bunun için başından beri Şener Şen'in adı geçiyordu, olur mu olmaz mı bilmiyorum ama olursa nefis olur.Olmazsa da yine kalitesi ona yakın biriyle anlaşılmalı.

Ali bence Serdar'ı bi daha nah yakalar.Adam eline geçmiş öldür işte ne 2 saat edebiyat yapıyorsun herife.Sanki bilmiyorsun adamın senden her seferinde bir şekilde kurtulduğunu.

Son 2 bölüm de dayı odaklıydı.Önümüzdeki bölümden itibaren dayının hikayesine biraz ara verilip tekrar Ezel-Eyşan-Ali-Cengiz'in üzerine yoğunlaşılır diye tahmin ediyorum.

Son olarak en aklımda kalan sahneler; dayı ile Azad'ın buluşması ve ilk başlardaki dayının işaretiyle arabaların farlarının yanmasıydı.Arkada birşey olduğunu bile farketmemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stevie G.

Son olarak en aklımda kalan sahneler; dayı ile Azad'ın buluşması ve ilk başlardaki dayının işaretiyle arabaların farlarının yanmasıydı.Arkada birşey olduğunu bile farketmemiştim.

En etkilendiğim iki sahneydi bu bölümde.Azad'ın üzülürmüsün deyişi ve dayının Kahrolum deyişine hayran kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickimi değiştirdim

Evet Barlas iyi yakalamışsın

Neredeyse bütün karakterlerin bi geçmişi var ve öyle boş değil yani harbi harbi insanı saracak geçmişlere sahipler

Bugüne kadar hep başroldeki kadın ve erkeğin bi geçmişleri olurdu diğerleri gökten zembille inmiş gibi davranılırdı

Şunuda söylemeden edemicem tipik Türk dizilerine alışmış bi insan olarak Ezel gizlice Azad'ın evine girip onu karanlıkta beklediğinde bi anda sevişcekler sandım Genelde Türk dizilerinde baş karakter kendisine yardım eden adamın kızıyla yatar hep (es-es dolu dizgin yıllar hatta Aşkı memnuda behlül kendisine bakan adamın kızıyla hem karısıyla ilişki yaşıyo)

Belki ilerde sevişirler diyecem ama yok Azad'a mümkünse kimse dokunmasın

Sakız gibi uzayan bu Türk dram dizilerinden cidden gına geldi artık...
    Bi bakıyorsun şu anda en çok izlenen dizilere: Yaprak Dökümü, Aşk-ı Memnu, Kavak Yelleri, Arka Sokaklar, Adanalı, Arka Sıradakiler, Unutulmaz, Ömre Bedel
    abi hepsinde birbirinin benzeri konular ve durmadan aynı şeylerin tekrar edilmesi...
    Tamam hepimiz arada sırada TV izlerken birkaçına denk geliyoruz,izleyebiliyoruz mesela ben Cumartesi gecesi evde olduğumda Kavak Yelleri'ni izliyorum arada...
    Ama arkadaş ne sağlam bir kurgu var, ne bir heyecan var, hep aynı şeyler ve en az 3 sezon gidiyor bu tarz diziler...

EZEL öyle bir soluk getirdi ki işte olay budur dedirtti ve bu diziyi görünce diğer tüm dizilere lanet olsun diyor insan
    Ezel'in sunum tarzı, çekim tekniği, kurgu... Bu 3 unsur gerçekten farkı ortaya koyuyor...

Keşke her bölümü 40-45 dakika olsaydı
    şu eldeki 21 bölümden rahat 2 sezonluk dizi çıkardı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OxBlue -- 16 Mart 2010; 20:07:25 >
  • Sana katılıyorum Barlas

Ya bide atv'ye geçerken çok kızmıştık ama iyiki geçmiş dizi daha güzel oldu
  • @ Barlas Turan ben de yazdıklarınıza katılıyorum, ben de 1 buçuk senedir falan hiç yerli dizi izlemiyorum, Ezeli de izlemeyecektim baktım ekşide Lostun entry rekoruna kıracak gibi başlayayım dedim başladım pişman değilim. Bir şey soracağım affınıza sığınarak niye hep mesajlarınızı koyu siyah renkte yazıyorsunuz?
  • Bence dayının düşmanı serdar olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stevie G.

Birkaç siteye baktım, dayının son sözleri kafa karıştırmış.
    Bence çok açık ve netti.Ezel'in dayının oğlu veya uzaktan yakından akrabası olma ihtimali yok, ama dayı onu hapisteyken almış, eğitmiş, her zaman yanında olmuş ve dolayısıyla onu öz oğlu gibi seviyor.Olay budur.

Dayı'nın düşmanını merak ediyorum.Şöyle bayağı kaliteli bir oyuncu olması lazım bana göre bu ismin.Bunun için başından beri Şener Şen'in adı geçiyordu, olur mu olmaz mı bilmiyorum ama olursa nefis olur.Olmazsa da yine kalitesi ona yakın biriyle anlaşılmalı.

Ali bence Serdar'ı bi daha nah yakalar.Adam eline geçmiş öldür işte ne 2 saat edebiyat yapıyorsun herife.Sanki bilmiyorsun adamın senden her seferinde bir şekilde kurtulduğunu.

Son 2 bölüm de dayı odaklıydı.Önümüzdeki bölümden itibaren dayının hikayesine biraz ara verilip tekrar Ezel-Eyşan-Ali-Cengiz'in üzerine yoğunlaşılır diye tahmin ediyorum.

tafonun benim bildiğim şeyi neden ondan saklıyosun dedikten sonra o benim oğlum oğlum diye ağlaması kafa karıştırıyor ister istemez..bilmediği ne?
  • Yaw kulağımda hala dünkü bölümden kalma replikler..

Azad Azaddd.. Yavrumm..

• quote:

Orijinalden alıntı: Bulenttt324

Yaw kulağımda hala dünkü bölümden kalma replikler..

Azad Azaddd.. Yavrumm..

ikisi arasındaki o dialoglar.azadın arabadaki kendi kendine konuşması.yok böyle birşey.kalite artık paçalardan akıyor.akıyoo..yok böyle kalite.
  • Serdar'ın baba ile türettiği kelimeler süper. Harika söylüyor. Babana, baba, babacık, babacığına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

Serdar'ın baba ile türettiği kelimeler süper. Harika söylüyor. Babana, baba, babacık, babacığına.

Aynen

Bir de şu var.Otobüste Ali'ye söylüyor;

Yok mu sizinde hayatta istediğiniz çok güzel bişeyy yaaaaa

Adam 8 bıçak darbesi yiyor.Haala Olmadı bişey diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

@ Barlas Turan ben de yazdıklarınıza katılıyorum, ben de 1 buçuk senedir falan hiç yerli dizi izlemiyorum, Ezeli de izlemeyecektim baktım ekşide Lostun entry rekoruna kıracak gibi başlayayım dedim başladım pişman değilim. Bir şey soracağım affınıza sığınarak niye hep mesajlarınızı koyu siyah renkte yazıyorsunuz?

Dostum, öğrencilikten kalma alışkanlık sanırım
    Silik yazan kalemleri bile hemen çöpe atardım,ilkokul-ortaokulda falan defterlerimde hep koyu yazmaya dikkat ederdim,uçlu kalemde 0.7 veya 0.9 uçlu kalemler kullanırdım...
    Word'de birşey yazarken ve çıktı alırken yazıların illa koyu olmasına dikkat ederim...
    msnde falan yazışırken de her daim yazı tipim koyu olarak seçilidir

Normal şekilde yazılar bana çok silik geliyor,koyu yazıları gördükçe,okudukça daha okunabilir gibi geliyor bana,belki de sorun bende

Ama rahatsız ediyorsa hemen değiştirebilirim normal şekilde yazarım.
    Hani ben sevmesem de başkasına bu konuda sıkıntı vermek istemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OxBlue -- 16 Mart 2010; 21:23:13 >
  • Dikkate alıp cevap verdiğin için sağ ol merak ettim sadece ondan sordum, rahatsız olduğum falan yok bir nedeni var mı diye merak ettim varmış, böyle daha okunakli tabi de pek tercih eden yok o yüzden bir sorayım dedim.
  • dizi başka yere kayıyor amacından sapıyor bence konu darlığından dolayı dayıya bağladılar iyice asıl konunun bahsi bile geçmemeye başladı neredeyse...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smokin That Weed

dizi başka yere kayıyor amacından sapıyor bence konu darlığından dolayı dayıya bağladılar iyice asıl konunun bahsi bile geçmemeye başladı neredeyse...

Dizi dayıya bağlansın hepimiz öyle istiyoz ama dayıya bağlıcaz diye adamı şamaroğlanına çevirmesinler

Yaprak Dökümündeki Ali Rıza gibi oldu garibim

Bu arada ben dayının düşmanı olsam kızını falan öldürmem bıyıklarını keserim

Ne dayılığı kalır ne hasan sabbah nede başka bişey

Çocuk zanneder len millet zate boyuda kısa
  • Dayının "çocuuk !!" diye seslenişine hayranım

Çok kısa ve net söylüyor. Söylerken kullandığı mimikler..
  • quote:

dizi başka yere kayıyor amacından sapıyor bence konu darlığından dolayı dayıya bağladılar iyice asıl konunun bahsi bile geçmemeye başladı neredeyse...

aynı şeyleri söylüyoruz
    ha birde şebo nerelerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphadora

quote:

aynı şeyleri söylüyoruz
    ha birde şebo nerelerde

Şebo ile tefonun arasında salak salak bakışmalar yaşandı ya hani bence seyirci tepki gösterdi diğer 9999999 dizide olduğu gibi Ezel'de de yan karakterler ilişki yaşamasın diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mister No -- 16 Mart 2010; 23:50:33 >
  • quote:

quote:

quote:

aynı şeyleri söylüyoruz
    ha birde şebo nerelerde

Şebo ile tefonun arasında salak salak bakışmalar yaşandı ya hani bence seyirci tepki gösterdi diğer 9999999 dizide olduğu gibi Ezel'de de yan karakterler ilişki yaşamasın diye

yaşanmasın bence de ama şebo'yu da bu uğurda harcamasınlar lütfen
  • quote:

quote:

quote:

quote:

aynı şeyleri söylüyoruz
    ha birde şebo nerelerde

yaşanmasın bence de ama şebo'yu da bu uğurda harcamasınlar lütfen

Şebneme gıcıktım ama Ali'yi oyuna geitdiği bölümde kalbimi fethetti Hareketleri falanda şeker

Yalnız çok görünmesi imkansız arada sırada iş çıkarsa görünür senaryoda öyle pek bi yeri yok
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.