Şimdi Ara

ezcool smart touch 7' tablet.. !!!!!!!!!!! 4.0.4 GÜNCELLEMESİ GELDİ !!!!!!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
11.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • e-mail'ime düşen bir markafoni reklamı sayesinde gördüğüm bu cihazı aldım. yaklaşık iki sene önce ezcool'un hd dream media player'ını almıştım, hala da sorunsuzca kullanıyorum bu cihazı. baktım ki bu seferde giriş seviyesi android tablet çıkarmışlar, özellik olarakta fena gelmedi, markafoni'den verdim siparişi aldım kampanyasından 199 liraya.

cihazın özellik tablosu şu şekilde :

CPU : ALLWINNER A10 Cortex A8 - 1.2 Ghz
    GPU : MALI 400 (ALLWINNER A10 CPU'sunun içine entegre)
    Hafıza : 512MB DDR3
    Depolama : Dahili 8 GB
    Harici : Micro SD hafıza kartı ile 32 GB’a kadar
    Kablosuz Ağ : IEEE802.11 b/g/n
    Usb : USB 2.0
    HDMI : HDMI 1.3
    Ses : Dahili Hoparlör ve 3.5mm Kulaklık girişi
    Ekran : 7 inch Beş Noktadan Dokunmatik Kapasitif Multi-Touch
    Çözünürlük : WVGA 800*480
    Renk : 16.000.000 Renk
    I/O Port : 1 x Mini Usb, 1 x HDMI Port, 1 x DC-IN Girişi, 1 x Kulaklık Girişi, 1 x Mikro SD Kart Girişi
    3G Desteği : Dahili 3G Desteği Yok - Harici 3G Desteği (Telefondan paylaşımla veya USB 3G Stick Takılarak)
    İşletim Sistemi : Android 4.0.3
    Ölçüler : (Uzunluk × Genişlik × İncelik ) 193×114×10,4mm
    Renk : Siyah-Beyaz
    Ağırlık : 320g
    Kamera : 0.3 Mp Dahili Web Kamerası

cihazın üzerinde cortex a8 tabanlı allwinner a10 diye bir işlemci var. soc yapıda olan bu işlemcinin içinde birde mali400 gpu var. android 4.0.3 ile gelen bu cihazın ram'i 512 mb ama cihazın üzerinde default hiç bir yazılım gelmediği için gayet yeterli geliyor. ilk açtığımda kullanılan ram 138 mb kadardı. 7" lik kapasitif wvga 800x480 lik bir ekranı var. dokunma hassasiyeti ve tepkisi giriş seviyesi bir cihaz için gayet yeterli. görüntü kalitesi elbette verdiğiniz para kadar. illa ki bu yetmez diyen olacaktır ama 1200 liralık ipad ve pahalı andorid tabletler ile arasında 1000 lira gibi hatırı sayılır bir fark bulunduğunu göz ardı etmemek lazım. elbetteki 32 gb a kadar destek verilen bir micro sd kart yuvası var. usb 2.0 üzerinden pc bağlantısı tabiki var. hdmi 1.3 standartını destekleyen bir mini hdmi çıkışı mevcut. wifi 802.11 b/g/n mevcut. 3g, bluetooth ve gps kontrolcüsü yok. 3g gerekli değil zaten, s3'üm üzerinden nete çıkardım aleti. bluetooh olmasada olur ama bir gps kontrolcüsü olsa fena olmazdı aslında. belki ilerde koyarlar, belli olmaz. hoş akıllı telefonların çoğunda var artık gps. cihazın wi-fi ı modem veya router'dan çok fazla uzaklaşmadığınız sürece gayet hızlı. ben bir sıkıntı yaşamadım evin içinde. tabi herkesin ev yapısı farklı olduğundan çekim gücünde değişiklikler olacaktır. wifi kopma sorununu ise hiç yaşamadım.

bugün çok fazla kurcalayamasamda merakımdan death trigger yükledim ve gayet stabil ve akıcı çalıştırdı alet. üzerindeki mali400 gpu'su işini gayet güzel yapıyor. 199 liraya aldığın bir aletin bunu yapabilmesi ilginç geldi bana. galaxy s3 ile gelen kulaklık ile dinlediğim mp3 lerde ise sesi tatminkar geldi. cihaz ile gelen kulaklık standart bir kulaklıktı onunla denemedim ama deneyince onuda yazarım. yanlız dikkatimi çeken, allwinner a10 işlemcisinin 2160p filmleri bile sorunsuzca oynatabildiği yazıyor. bende web'de uzun süre 2160p video aradım, sonunda buldum ama alet bunları çalıştıramadı. aslında çalıştırdı ama kare kare oynattı. sebebi ise film hem 110 mbit hemde 50 fps olarak çekilmişti. ben hiç açmaz diyordum ama yinede açtı yani. sanıyorum 40 mbit civarlarında ve 24 fps olsa oynatırdı. çünkü meşhur 40 mbit'lik 1080p birds demosunu hiç sıkılmadan oynattı. ayrıca 37.2 mbit'lik 1080p crowd demosunu da yağ gibi çalıştırdı. bu cihazdan gayet güzel media player bile olur yani. hatta şöyle bile olur. bugünlerde micro sd fiyatları çok ucuzladı. içine alırsın bir 32 gb micro sd, birde utorrent kurarsın. sonra indirirsin filmi, takarsın aleti hdmi'dan tv'ye, mis gibi film izlersin. al sana 200 liraya şahane media player. hiç olmadı uzan koltuğa, uzat ayaklarını, aç dizini, filmini bu cihazdan rahatça izle yani.

çektiğim oyun, web browsing ve film videolarını da ekliyorum. ancak bu videoları canon marka fotoğraf makinası ile çektiğim için ve sürekli otomatik odaklanmak istediğinden çoğu yerde fluluk var ancak neyin ne olduğu gayet net anlaşılıyor zaten.

oyun (death trigger). bu oyunu akıcı oynattıktan sonra diğerlerinde de sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

web browsing. burada da chrome web tarayıcısı ile mobile donanımhaber ve mobil olmayan pclabs sitesini açtım. çok yüklü sitelerde yüklemede biraz yavaşlık var cihazda ama 199 liralık giriş seviyesi bir cihaz için yeterli performansı veriyor. yani sıkıntı verecek kadar değil. üç beş saniyede bekleyiveririm ne olacak?

gelelim film kısmına. burada mxplayer ile üç filmi arka arkaya açtım. ilki 37,2 mbit'lik 1080p crowd demosu, ikincisi 720p falling skies dizisi ve üçüncüsü de meşhur 40 mbit'lik 1080p birds demosu.

ben bu cihazı alırken kafamda bayağı şüpheler vardı aslında. ama gördüm ki bu paraya bu cihaz biçilmiş kaftanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdocklawless -- 14 Mart 2013; 15:11:18 >

• Guzel konu eline sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıklama için teşekkürler
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın. İnceleme için teşekkürler.
  • çok teşekürler
  • hayırlı olsun güle güle kullanın

• Tablet güzel ama güncelleme desteği galiba yok güle güle kullan

• valla güncelleme konusunda bişey demek için erken ancak daha önce aldığım medya player'ı gayet güzel güncellemişti ezcool.
  • Merhaba bende aynı tabletten sipariş verdim markafoniden henüz elime geçmedi. Forumlarda yorum aradım ama bulamadım şimdi bu yorumu görünce çok sevındım. Sormak istediğim bi kaç şey var. Yoksa açmadan direk geri göndereceğim ürünü. Üzerine biraz daha koyup ainol aurora2 almayı düşünüyorum. Ama bu ürün iyi derseniz kullanabilirim de. Şimdi sorularım şöyle
    1)wifi sorunu var mı ? yani bağlantı kopma sorunu falan yaşadın mı ?
    2)web'de nasıl kasıyor mu? online dizi izlenebiliyor mu kasmadan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumcudur

Merhaba bende aynı tabletten sipariş verdim markafoniden henüz elime geçmedi. Forumlarda yorum aradım ama bulamadım şimdi bu yorumu görünce çok sevındım. Sormak istediğim bi kaç şey var. Yoksa açmadan direk geri göndereceğim ürünü. Üzerine biraz daha koyup ainol aurora2 almayı düşünüyorum. Ama bu ürün iyi derseniz kullanabilirim de. Şimdi sorularım şöyle

wifi sorunu yok. birkaç farklı wifi cihazda kullanma fırsatı buldum, hepsiyle iyi geçindi. tv ile pek işim olmadığı için online dizi izlemedim ama sıkıntı çıkaracağını hiç sanmıyorum.

şimdi bu iş ihtiyaç meselesi. bu cihaz bana yetiyor, işimi görüyor dolayısı ile üste para verip daha güçlüsünü almanın bana bir artısı yok. çünkü onunda iyisi, bununda iyisi derken bir bakıyorsun paralar uçmuş gitmiş.

• quote:

Merhaba bende aynı tabletten sipariş verdim markafoniden henüz elime geçmedi. Forumlarda yorum aradım ama bulamadım şimdi bu yorumu görünce çok sevındım. Sormak istediğim bi kaç şey var. Yoksa açmadan direk geri göndereceğim ürünü. Üzerine biraz daha koyup ainol aurora2 almayı düşünüyorum. Ama bu ürün iyi derseniz kullanabilirim de. Şimdi sorularım şöyle

Aurora II alın , 1 GB Ram - 1.5 GHz DC CPU - IPS ekran vs almak için yeterli sebepler
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

Aurora II alın , 1 GB Ram - 1.5 GHz DC CPU - IPS ekran vs almak için yeterli sebepler

Aurora II nin fiyatı gördüğüm kadarı ile 400 lira. bu cihaz 200 lira. eğer işini görecekse iki kat fazla vermesinin manası yok. ben bu cihaz ile face'de de geziyorum, twitter'da da geziyorum, web'de de geziyorum. hatta death trigger bile oynuyorum şakır şakır.

• evet biraz daha iyisi derken sonu gelmiyor. benimde tablette yapacagım webde gezinmek dizi izlemek bi kaç oyun oynamak. eğer bunları insanı bunaltmadan yapabiliyorsa yani webde bi sayfa açmak için 1 dk ekrana baktırıyosa olmaz. tabi daha kaliteli işlemci kaliteli ekran için extra para verebilir insan ama bu saydıklarımıda yapabiliyorsa suan içn işi mi görür. Birde sd kart raktın mı hiç tanıyor mu? çogu tablette bu konuda problemler cıkıyormuş hafızası cok az eger kart tanımıyorsa sıkıntı olabılır ilerde
  • ben videoları ekledim. bak, hoşuna giderse alırsın elbette.
  • emeğine sağlık videolar çok aydınlatıcı oldu ürün tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz. Seninde dediğin gibi web sayfaları açarken biraz bekletiyor bu işlemcisinden mi kaynaklanıyor? Yani hangi özelliği biraz daha iyi olsaydı daha hızlı web'de dolaşma imkanı sağlanabilirdi?
    birde online dizi izleme olayını bir deneyebilir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumcudur -- 16 Eylül 2012; 13:50:58 >
  • Bende markafoniden sipariş verdım. Heycanla beklıyorum .Baya bır arastırdım. bu fıyata bu tabletın ıyı oldugununa ozeelık acısından ve vıdeoları gorunce rahatladım aklıma takılan bırsey anladıgım kadaryla sım kartı destegı yok? doğru mudur? bırde her mıcro sd kartı goruyor mu urunu tanıtrken mcro sd kartta resımde sandısk vardı butun sd kartlarını destekler umarım samsung ıcın gzl dıyorlar ama onerıcegınız bır sd kart varmı 32 gb alıcam? ve tabletı aldıktan snra performansı ıcın yuklemem gerekn bır sey onerıyormusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

ben videoları ekledim. bak, hoşuna giderse alırsın elbette.

hocam cihazın şarjı tam doluyken normal kullanımda ne kadar gidiyor
  • quote:

emeğine sağlık videolar çok aydınlatıcı oldu ürün tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz. Seninde dediğin gibi web sayfaları açarken biraz bekletiyor bu işlemcisinden mi kaynaklanıyor? Yani hangi özelliği biraz daha iyi olsaydı daha hızlı web'de dolaşma imkanı sağlanabilirdi?
    birde online dizi izleme olayını bir deneyebilir misin?

biraz işlemciden birazda chrome'dan kaynaklı o sorun. kendi üzerinde gelen browser daha hızlı ama yeterli değil. mesela bende s3 var, ona da yükledim chrome ama s3 de bile takılıyor bazen o yüzden samsung'un kendi tarayıcını kullanıyorum. hem jet gibi hemde çok başarılı. başka browser'lar dene. mesela dolphin browser iyi diyorlar ama denemedim. ayrıca facebook'a web'den değil, uygulamasından gir, çok daha hızlı. twitter veya bazı sitelerin mesela ntvhaber v.s. gibi kendi uygulamaları var, onları kullanabilirsin. online diziyi denemedim ama bir sorun çıkacağını hiç sanmıyorum. sayfayı bir kere açtın mı gerisi veri akışı ile alakalı. cihazda veri akışı ile ilgili bir sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdocklawless -- 18 Eylül 2012; 13:36:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tugce08

Bende markafoniden sipariş verdım. Heycanla beklıyorum .Baya bır arastırdım. bu fıyata bu tabletın ıyı oldugununa ozeelık acısından ve vıdeoları gorunce rahatladım aklıma takılan bırsey anladıgım kadaryla sım kartı destegı yok? doğru mudur? bırde her mıcro sd kartı goruyor mu urunu tanıtrken mcro sd kartta resımde sandısk vardı butun sd kartlarını destekler umarım samsung ıcın gzl dıyorlar ama onerıcegınız bır sd kart varmı 32 gb alıcam? ve tabletı aldıktan snra performansı ıcın yuklemem gerekn bır sey onerıyormusunuz?

sim kartı desteği çin malı hiç bir tablette yok bildiğim kadarı ile. işin içine 3g girerse ithalat mevzuatı gereği iş tabletten çıkıp telefona giriyor ki onun bürokrasisi daha fazla. micro sd kart takmadım, ama görür elbet neden görmesin? s3 te team marka 8 gb lık sd kullanıyorum çok memnunum. team alabilirsin. performans için bişey yüklemene gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: aşkacısı

quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

ben videoları ekledim. bak, hoşuna giderse alırsın elbette.

hocam cihazın şarjı tam doluyken normal kullanımda ne kadar gidiyor

valla şu an eşimde tablet, iş yerinde kullanıyor ve bir gün süresince gidiyor pili. akşamdan akşama şarja koyuyoruz. tabi kullanımla alakalı bir konu pil olayı. bütün gün elinden düşürmezsen bir günü çıkaramaz.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.