Şimdi Ara

EZCOOL HD DREAM MEDIA PLAYER.. (!!!!!IP TV DÜZELTİLDİ!!!!!)) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.087
Cevap
2
Favori
90.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AYDOGANT

quote:

Arkadaşlar merhba,

Bende yaklaşık 2 hafta önce bu aleti aldım hakikaten çok şık bir alet ,teknik olarak incelediğimde oldukça kalite bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Fakat geçenlerde 2 tane 720p film indirdim ve seyretmek için belleği taktıp ,enteresan olan şu ki alet filmi çalıştırıyor fakat ses ve altyazı hariç televizyonumda hiçbir şekilde görüntü elde edemiyorum, 2 filmdede bu problem oldu, yanlızca mini bir dizi indirmiştim 720p onda hiçbir sıkıntı çekmedim, acaba sıkıntı tv demi ? Televizyonumun markası Philips 47PHL3605 FULL HD ,
    Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum....

fikri olan yokmu acaba ?

http://www.akortek.net/viewtopic.php?f=107&t=2497

• quote:

Orijinalden alıntı: ocen76

Murdock bu cihazın işlemcisi nedir , kendi sitesinde bile firma işlemcisini yazmamış ?
    Bu bahsettiğin ve övdüğün özellikleri yapan Egreat R1 % R6 serisi cihazlar ile bunların haricinde tonla yapan cihazlar var.
    Hatta DTS-Master ve Dolby TrueHD seste alabiliyorsun ve fiyatları 180 TL civarı.
    Artı olarak çok şık Metal kasa ve E-Sata'ya sahip cihazlar.
    Bunun sonu da piranha gibi olmasın ?

Murdock'tan önce ben cevaplayayım. Cihazın işlemcisi Realtek RTD1073DD

EZCOOL HD DREAM MEDIA PLAYER.. (!!!!!IP TV DÜZELTİLDİ!!!!!))

• quote:

Arkadaşlar merhba,

Bende yaklaşık 2 hafta önce bu aleti aldım hakikaten çok şık bir alet ,teknik olarak incelediğimde oldukça kalite bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Fakat geçenlerde 2 tane 720p film indirdim ve seyretmek için belleği taktıp ,enteresan olan şu ki alet filmi çalıştırıyor fakat ses ve altyazı hariç televizyonumda hiçbir şekilde görüntü elde edemiyorum, 2 filmdede bu problem oldu, yanlızca mini bir dizi indirmiştim 720p onda hiçbir sıkıntı çekmedim, acaba sıkıntı tv demi ? Televizyonumun markası Philips 47PHL3605 FULL HD ,

bende de 2 film oldu açamadığı o kadar. filmler hatalı rip'lenmiş olabiliyor bazen. ben çokta kafaya takmıyorum böyle şeyleri. biraz önce 720p bir film izledim yine. zaten tüm filmleri açarım diyen cihaz yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackdayy

quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

Dark mini mania ve wd live arasında gidip geliyordum. Birde bu cihaz eklendi.

Sizce hangisini almalıyım. Ağdan video oynatmakla işim olmaz. Ama torrent ve youtube olabilir.

Dark Mini Mania - WD Live - Ezcool

yahu hocam al bi tane lg bd560 hem bluray olur hem yotube felan girersin sadece torrent yok...

Üstad benim disclede işim olmaz. Disclere kılım. Üzerinde çakılı BD, DVD, CD oynatıcı olması benim için bir anlam ifade etmiyor. Ps3 var disc okutacak olsam ondan okuturum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocen76

Murdock bu cihazın işlemcisi nedir , kendi sitesinde bile firma işlemcisini yazmamış ?
    Bu bahsettiğin ve övdüğün özellikleri yapan Egreat R1 % R6 serisi cihazlar ile bunların haricinde tonla yapan cihazlar var.
    Hatta DTS-Master ve Dolby TrueHD seste alabiliyorsun ve fiyatları 180 TL civarı.
    Artı olarak çok şık Metal kasa ve E-Sata'ya sahip cihazlar.
    Bunun sonu da piranha gibi olmasın ?

valla cihazın sonunun ne olacağını elbette kimse bilemez. ancak birçok kez mail'leştim ithalatçısı ile ilgililer yani bence sorun yok. ben üzerinde lcd ekran olması sebebi ile tercih ettim müzik dinlerken tv'den bağımsız kalabilmek için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbarian

quote:

quote:

Arkadaşlar merhba,

fikri olan yokmu acaba ?

http://www.akortek.net/viewtopic.php?f=107&t=2497

mkvtoolnix 4.1 ve sonrası ile default açık gelen header compression özelliği kapatılmamış halde gelen filmler hiç açılmıyorlar veya ses var görüntü yok cinsi durumlar oluşabiliyormuş. bu durum tüm media player'lar için geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdocklawless -- 30 Aralık 2010; 23:46:26 >

• Evet ve üreticiler buna firmware ile çözüm bulmuyorlar maalesef !! Umarım yakın zamanda bu sorun aşılır, bekleyip göreceğiz!
  • quote:

Orijinalden alıntı: afk1905

Evet ve üreticiler buna firmware ile çözüm bulmuyorlar maalesef !! Umarım yakın zamanda bu sorun aşılır, bekleyip göreceğiz!

çözüm bulmasalarda olur. mkvtoolnix ile açıyoruz filmi sonra header comp. özelliği için none diyip tekrar mux ediyoruz. bu işe yaramazsa o zaman mkx extractor ile mkv'nin içeriğini komple hdd'ye açıp sonra mkvtoolnix ile yine none seçeneği ile mux ediyoruz. bu kesin çözüm. sonra keyifle iziliyoruz.

zaten release grupları da olayın farkında sanırım. 4.4 ile mux edilmiş film izledim ben. adamlar direk none seçeneğini seçerek mux'lamış. dolayısı ile zaman içinde tüm gruplar none seçerek mux işlemi yapacaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdocklawless -- 31 Aralık 2010; 9:32:43 >
  • quote:

quote:

quote:

Dark mini mania ve wd live arasında gidip geliyordum. Birde bu cihaz eklendi.

Sizce hangisini almalıyım. Ağdan video oynatmakla işim olmaz. Ama torrent ve youtube olabilir.

Dark Mini Mania - WD Live - Ezcool

yahu hocam al bi tane lg bd560 hem bluray olur hem yotube felan girersin sadece torrent yok...

Üstad benim disclede işim olmaz. Disclere kılım. Üzerinde çakılı BD, DVD, CD oynatıcı olması benim için bir anlam ifade etmiyor. Ps3 var disc okutacak olsam ondan okuturum.

ps3 var ise eyw. bi tane media player alman daha mantıklı tabi, ama bence DMM alma! Akkortek adlı bir firma desteğini veriyor, sitelerinde forum kısmında destek vermeye calısyorlar orada bir sürü kullanıcısı var, çoğu şikayetçi cihazdan! bende media player alacaktım ama bluray'im yok o yüzde rotayı lg bd570'e cevirdim 500 tl civarında bunu alacagım galiba özellikleri iyi yada philips bdp7500 alabilirim tv'im de philips set olurlar.. daha karar vermedim..

son olarak media player alacak olsam popcorn alırdım biraz pahallı ama güzel cihaz yazılımı, mekanik donanımı herseyi güzel... fiyat olarak düşüğe kacacaksamda wd live olabilir... DMM'den uzak durmak lazım (: şahsi fikrim böle

• Bence Blueray player alma neden dersen o playerlar her formatı istediğin rahatlıkda oynatmayabiliyor.
    Özellikle harddiskin içinde bir klasör dizin yapısı oluştrup içlerinde rahat raha gezmen sıkıntı olabiliyor.

Fotoğraf, video ve müzik dizin yapısı en iyi ve kullanımı en rahat mediaplayerlarda oluşturuluyor. Özellikle ailende kullancaksa onlar için bu tür cihaz ve içinde kafana göre oluşturacağın dizin yapısı daha kullanışlı olur.

Blueray playerların birinci işi bu değil çünkü

Birde üstad bu iş için en fazla 300 TL ayırdım. Bu fiyatlarda popcornun hangi modelini önerirsin. Popcornu duydum ama başlığını hiç incelemedim. Popcorn bu işin öncüsü biliyorum ama chazları hakkında detaylı bilgi sahibi değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 31 Aralık 2010; 14:48:29 >
  • quote:

Bence Blueray player alma neden dersen o playerlar her formatı istediğin rahatlıkda oynatmayabiliyor.
    Özellikle harddiskin içinde bir klasör dizin yapısı oluştrup içlerinde rahat raha gezmen sıkıntı olabiliyor.

Fotoğraf, video ve müzik dizin yapısı en iyi ve kullanımı en rahat mediaplayerlarda oluşturuluyor. Özellikle ailende kullancaksa onlar için bu tür cihaz ve içinde kafana göre oluşturacağın dizin yapısı daha kullanışlı olur.

Birde üstad bu iş için en fazla 300 TL ayırdım. Bu fiyatlarda popcornun hangi modelini önerirsin. Popcornu duydum ama başlığını hiç incelemedim. Popcorn bu işin öncüsü biliyorum ama chazları hakkında detaylı bilgi sahibi değilim.

forum'un sıcak fırsatlar kısmında, popcorn'un a110 modeli REAL de 200 tl felan diyorlardı bi araştır istersen... bluray disk konusuna gelince, ben bluray disk izleyecegim icin almak istiyorum. genelde pc de oyun oynadıgım için de, şuan için ps3 de aklımda yok cok düses bi fiyat görmezsem tabe :D

• quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

quote:

Orijinalden alıntı: afk1905

Evet ve üreticiler buna firmware ile çözüm bulmuyorlar maalesef !! Umarım yakın zamanda bu sorun aşılır, bekleyip göreceğiz!

çözüm bulmasalarda olur. mkvtoolnix ile açıyoruz filmi sonra header comp. özelliği için none diyip tekrar mux ediyoruz. bu işe yaramazsa o zaman mkx extractor ile mkv'nin içeriğini komple hdd'ye açıp sonra mkvtoolnix ile yine none seçeneği ile mux ediyoruz. bu kesin çözüm. sonra keyifle iziliyoruz.

zaten release grupları da olayın farkında sanırım. 4.4 ile mux edilmiş film izledim ben. adamlar direk none seçeneğini seçerek mux'lamış. dolayısı ile zaman içinde tüm gruplar none seçerek mux işlemi yapacaklardır.

Üstad sağolasın anlatmışın gerçi bende okumuştum hazırlıklıyım zaten bu olaya Ama ne bileyim medya oynatıcı alıp, filmleri mux edecem onu seçecem bunu açacam birşeyi kapayacam sonra tekrar hdd'yi bağlayacam uğraşmak istemiyorum evin içinde koştur dur Benim gibi tembel adamlara göre değil bu işler, herşeyi oynatıcı halledecek ben kumanda elde koltuğuma gömülüp izleyecem Medya oynatıcı üretiyorlar ama firmware ile destek olmadıklarında medya değil insan oynatıcı oluyor cihazlar, benim şikayetim buna

Bu arada aklıma takıldı, ürünün sitesinde bulunan güncellemeyi yaptınız mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afk1905 -- 2 Ocak 2011; 3:25:01 >

• Arkadaşlar bu cihazın videolarda ileri geri sarma performansı nasıl? 32x var mı? birde go to özelliği var mı? 2 tb harddisk destekliyor mu? Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cony35 -- 2 Ocak 2011; 14:35:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cony35

Arkadaşlar bu cihazın videolarda ileri geri sarma performansı nasıl? 32x var mı? birde go to özelliği var mı? 2 tb harddisk destekliyor mu? Teşekkürler...

Henüz cihazım kargoda olduğu için cevaplayabileceklerimi cevaplayayım.
    Cihazın max 2TB HDD desteği var.
    Go to özelliği derken bahsettiğiniz video içindeki bölümler arası geçiş ise o da var.
    Cihazın ileri geri sarma performansı ise işlemcinin iyi olmasından dolayı kötü olmayacaktır bence, tabi kablosuz ağdan izlerken büyük boyutlu videolarda zorluk olabilir.
    32x cevabını kullananlar vermeli ondan maalesef haberim yok

• quote:

quote:

Bence Blueray player alma neden dersen o playerlar her formatı istediğin rahatlıkda oynatmayabiliyor.

forum'un sıcak fırsatlar kısmında, popcorn'un a110 modeli REAL de 200 tl felan diyorlardı bi araştır istersen... bluray disk konusuna gelince, ben bluray disk izleyecegim icin almak istiyorum. genelde pc de oyun oynadıgım için de, şuan için ps3 de aklımda yok cok düses bi fiyat görmezsem tabe :D

Bence de kapı gibi Popcorn A-110 varken kaçırma derim.

• bende arkadaşıma araştırıp bu ürünü aldım özellikleri fena sayılmaz cihazın işlemcisi Realtek RTD1073DD gayet iyi çözümlüyor. benim hoşuma giden üzerindeki lcd display oldu güzel alternatif.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cony35

Arkadaşlar bu cihazın videolarda ileri geri sarma performansı nasıl? 32x var mı? birde go to özelliği var mı? 2 tb harddisk destekliyor mu? Teşekkürler...

ikiside var. tabiki usb memory biraz sıkıntılı bu ikiyi kullanırken. ancak ext. hdd'de hiç sorun yok.
  • Burada kablosuz adaptör hediyeli

http://www.incehesap.com/ezcool_media_player_hdmi-794-14958.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.power -- 2 Ocak 2011; 23:03:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.power

Burada kablosuz adaptör hediyeli

http://www.incehesap.com/ezcool_media_player_hdmi-794-14958.html

kablosuz bağlantı çok efektif değil bu cihazlarda. network'ten film izlemek sıkıntı yaratıyor wireless ile. onu geçtim kablo ile bile çok yüksek bitrate'li filmlerde sorun çıkabiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.