Şimdi Ara

EZCOOL HD BOX (YENİ GİRİŞ SEVİYESİ MEDIA PLAYER) (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
590
Cevap
5
Favori
51.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öyle birşey olamaz mutlak bir hata yapıyorsunuz 1.altyazı seçeneğinin açık olduğundan emin olun 2.filmi ve altyazıyı boş bir klasörün içine koyun 3.film ve altyazının uzantısını büyüklük küçüklük hatta noktasına kadar aynı yapın yoksa altyazıyı görmez yalnız son kısıma dikkat filmuzantısı mkv olarak biterken altyazıyı srt olarak bitirin örnek veriyorum

TLOTR.The.Fellowship.of.the.Ring.2001.Extended.BluRay.1080p.DTSES6.1.Dual.x264-2FaN.mkv

TLOTR.The.Fellowship.of.the.Ring.2001.Extended.BluRay.1080p.DTSES6.1.Dual.x264-2FaN.srt
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergin967

öyle birşey olamaz mutlak bir hata yapıyorsunuz 1.altyazı seçeneğinin açık olduğundan emin olun 2.filmi ve altyazıyı boş bir klasörün içine koyun 3.film ve altyazının uzantısını büyüklük küçüklük hatta noktasına kadar aynı yapın yoksa altyazıyı görmez yalnız son kısıma dikkat filmuzantısı mkv olarak biterken altyazıyı srt olarak bitirin örnek veriyorum

TLOTR.The.Fellowship.of.the.Ring.2001.Extended.BluRay.1080p.DTSES6.1.Dual.x264-2FaN.mkv

TLOTR.The.Fellowship.of.the.Ring.2001.Extended.BluRay.1080p.DTSES6.1.Dual.x264-2FaN.srt

aynen sizin dediğiniz gibi yapıyorum ama olmuyor sanırım cihazda bir sorun var.film başladığı zaman subtitledan alt yazı seçeneğini açık yapamıyorum direk kapalıda duruyor değiştirlilmiyor.zaten filmi açmadan dosyanın içine girince sadece filmin dosyası görünüyor alt yazı dosyası görünmüyor.filmle alt yazı ismine gelince zaten isme gelip direk kopyalama yapıp alt yazı dosyasının adını değiştiriyorum.aynısını yaptım olmadı sonuna srt ekledim yine olmadı.şöyle bir durumda var bir film var içinde dosya olarak değilde filmin direk içinde ayrı bir dosya olarak değil ingilizce alt yazı var onda menüden alt yazıyı ingilizce yapınca alt yazı ingilizce oluyor ama dediğim gibi klasorde farklı bir dosya alt yazı filan yok sadece filmin dosyası var onda alt yazı açılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otuztemmuz -- 16 Mart 2012; 20:27:05 >

• altyazı formatını .srt yapmayıo deneyin sorun çözülecektir bende de aynısını yapıyordu sorunu öyle çözdüm bu arada benimki satılık 55 liradan almak isteyen olursa pm
  • quote:

Orijinalden alıntı: otuztemmuz

bugün bende ezcool hd box aldım elimdeki bütün filmleri açtı ama alt yazı sorununu çözemedim hiç bir filmde alt yazı göstermiyor pcden açtığımda alt yazı dosyasını gösteriyor filmde alt yazıda çıkıyor ama hd boxtan izlemek istediğimde alt yazı dosyası görünmüyor filmdede alt yazı menüsünde hiç bir dil seçeneği çıkmıyor.alt yazının uzantısı srt ayrıca film adınla alt yazı dosyasının adınıda aynı yaptım denedim yine değişen bişey olmadı hiç bir filmde alt yazı yok yaklaştık 7-8 film denedim.aynı sorunu yaşayan varmı?

film ile altyazının adı aynı olsa bile linux dosya sisteminde büyük harf küçük harf ayırımı vardır.

a.mkv ile A.mkv farklı dosyalardır linux için.

dolayısı ile "filmadi.mkv" ve "Filmadi.srt" örneğini verirsek, altyazı dosyasındaki büyük F harfi sorun çıkarır ve altyazı yokmuş gibi işlem yapar.

• bu cihazı 3d 1080p half sbs mkv lerle deneyen oldu mu?
    gecen hafta mkv oynatan samsung bd-d5500 3d bluray player aldım teknosadan, 3d mkv performansı berbattı, iade ettim..

bu cihazı 3d degerlendiren olduysa görüşlerini merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

oksid bilgisayar bugün incelemem ve cıcığını çıkarmam için bir örnek yolladı sağolsunlar. cihaza şöyle bir gözatacak zaman bulabildim. oldukça küçük. western digital passport ext. hdd'den 1 cm kadar geniş ve uzun, 1 cm kadarda yüksek. minicik birşey. yarın fotolarını yollarım kısmet olursa.

cihaz dediğim üzere giriş seviyesinde konumlanacak ve üzerinde ethernet girişi yok. sadece bir tane usb girişi var. elbetteki hdmi, ses çıkışları ve optik çıkış mevcut. aletin üzerinde dark cinemania xs'te bulunan nsi 100 işlemcisi var. zaten anakart bire bir dark cinemania xs ile aynı.

cihazda 1080 alien oynattım ve şıkır şıkır gösterdi. yarın zorlu testlere sokacağım. ezcool hd dream'den farkı dts hd ma ve dolby true hd'yi iki kanala downmix yapabilmesi.

altyazısıda gayet güzel ve ezcool hd dream'e göre çok parlak, dolayısı ile acaip rahat okunuyor. menüler bariz olarak daha hızlı ve 32x ileri sarmada ezcool hd mania'ya göre çok hızlı. sanırım bu nsi 100 çipi realtek 1073dd den daha hızlı. çipin üzerinde birde 1055 ibaresi var. belki de realtek'in yeni 1055 çipini birisi lisanslamıştır ya da çipin üzerindeki yazıları değiştirmiş olabilirler.

görüntü kalitesi olarak iki cihazda aynı, ben bir fark göremedim. film açma konusunda da bir sıkıntı yok. ancak daha bir çok bitrate'te filmler deneyeceğim.

uzaktan kumandası ezcool hd dream ile bire bir aynı. çekme sorunu yok, her yerden kumanda ediyor.

fan yok, yani zırıltı yok.

kısaca benim ethernet ile işim yok. ext. hdd'mi veya usb memory'mi takarım, keyfime bakarım diyenler için bulunmaz nimet bana göre.

cihaz seagate expansion 500gb ntfs hdd'imi tanımıyor.. kafayı yemek üzereyim yardımcı olur musunuz?
    ayrıca arkadasımın 1,5tb lık buffalo hdd sini de tanımıyor.. benim seagate tek kablo sadece usb.. buffalo da external power kablosu da var.. ikisi de ntfs..

• valla bende arkadaşın 1tb lık eski bir seagate ext. hdd'si var, kendi üzerinde power'ı da var. onda bir sorun çıkmıyor. bence usb kablosunu bir değiştirip deneyin derim. kalitesiz veya eskimiş, yıpranmış usb kabloları bu tip sorunlara yol açabiliyor.

birde usb'de sorun olabilir. en azından bir usb memory stick takarak bir deneyin bakalım, onu görecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

valla bende arkadaşın 1tb lık eski bir seagate ext. hdd'si var, kendi üzerinde power'ı da var. onda bir sorun çıkmıyor. bence usb kablosunu bir değiştirip deneyin derim. kalitesiz veya eskimiş, yıpranmış usb kabloları bu tip sorunlara yol açabiliyor.

birde usb'de sorun olabilir. en azından bir usb memory stick takarak bir deneyin bakalım, onu görecek mi?

kabloyu da değiştirdim,
    farklı hdd leri de taktım..
    tık yok..
    ama 16gb flash disk takınca çalışıyor.. şaka gibi..
  • arkadaşlar bugün yada yarın forum istanbul bimeks'ten almayı düşünüyorum. ama aklımdaki en büyük soru işareti yüksek kalite 1080p filmleri açıp açamayacağı. bendeki 1080p'ler öyle böyle değil. yüksek bitrate'li
    (30-35Mbps) , herbiri 30-40GB'lık mkv film arşivim var. işlemcisi için 500mhz yazmışsınız. bu kadar yüksek kalite filmleri deneyen var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenVeOptimus

arkadaşlar bugün yada yarın forum istanbul bimeks'ten almayı düşünüyorum. ama aklımdaki en büyük soru işareti yüksek kalite 1080p filmleri açıp açamayacağı. bendeki 1080p'ler öyle böyle değil. yüksek bitrate'li
    (30-35Mbps) , herbiri 30-40GB'lık mkv film arşivim var. işlemcisi için 500mhz yazmışsınız. bu kadar yüksek kalite filmleri deneyen var mıdır?

Filmlerinizin sıkıştırılma biçimi H.264 ise sorun yaşamazsınız fazla ama AVC ise yavaş oynatıyor bu alet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnacoN

quote:

arkadaşlar bugün yada yarın forum istanbul bimeks'ten almayı düşünüyorum. ama aklımdaki en büyük soru işareti yüksek kalite 1080p filmleri açıp açamayacağı. bendeki 1080p'ler öyle böyle değil. yüksek bitrate'li

Filmlerinizin sıkıştırılma biçimi H.264 ise sorun yaşamazsınız fazla ama AVC ise yavaş oynatıyor bu alet.

hocam AVC konusunda emin misin? çünkü elimdeki filmlerin baktıklarımın büyük küçük hepsinde AVC yazıyor. (şayet Advanced Video Codec'in kısaltması ise)

aşağıda
    36GB'lık star wars (kodaman sınıftan)
    8GB'lık pearl harbor (orta karar)
    5GB'lık 720p immortal (en basitinden 720p)

hepsinde de AVC yazıyor Format alanında. Ben mi yanlış yere bakıyorum yoksa asıl bakmamız gereken kriter hangisidir?

star wars - the pantom menace

Complete name : H:\Film\Star.Wars\EP1.The.Phantom.Menace.mkv
    Format : Matroska
    Format version : Version 2
    File size : 35.2 GiB
    Duration : 2h 16mn
    Overall bit rate mode : Variable
    Overall bit rate : 37.0 Mbps
    Movie name : The Phantom Menace
    Encoded date : UTC 2012-03-01 09:44:17
    Writing application : MakeMKV v1.7.2 win(x64-release)
    Writing library : libmakemkv v1.7.2 (1.2.0/1.1.0) win(x64-release)

Video
    ID : 1
    Format : AVC
    Format/Info :Advanced Video Codec

Format profile : High@L4.1
    Format settings, CABAC : Yes
    Format settings, ReFrames : 4 frames
    Format settings, GOP : M=1, N=12
    Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
    Duration : 2h 16mn
    Bit rate mode : Variable
    Bit rate : 32.8 Mbps
    Maximum bit rate : 35.6 Mbps
    Width : 1 920 pixels
    Height : 1 080 pixels
    Display aspect ratio : 16:9
    Frame rate : 23.976 fps
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0
    Bit depth : 8 bits
    Scan type : Progressive
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.660
    Stream size : 31.2 GiB (89%)
    Language : English
    Default : Yes
    Forced : No

pear harbor

Complete name : I:\Film\Pearl.Harbor\Pearl.Harbor.mkv
    Format version : Version 1
    File size : 7.95 GiB
    Duration : 3h 3mn
    Overall bit rate : 6 214 Kbps
    Encoded date : UTC 2008-04-27 15:34:53
    Writing application : mkvmerge v2.2.0 ('Turn It On Again') built on Mar 4 2008 12:58:26
    Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
    Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L5.1
    Format settings, ReFrames : 3 frames
    Duration : 3h 3mn
    Bit rate : 5 570 Kbps
    Width : 1 920 pixels
    Height : 800 pixels
    Display aspect ratio : 2.40:1
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.151
    Stream size : 6.97 GiB (88%)
    Writing library : x264 core 59 r830

immortal

Complete name : I:\Film\Immortals\Immortals.2011.720p.BluRay.x264.DTS-HDChina.mkv
    Format version : Version 2
    File size : 5.47 GiB
    Duration : 1h 50mn
    Overall bit rate : 7 090 Kbps
    Encoded date : UTC 2012-02-15 08:25:16
    Writing application : mkvmerge v5.0.1 ('Es ist Sommer') built on Oct 9 2011 11:55:43
    Writing library : libebml v1.2.2 + libmatroska v1.3.0

Video
    Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L4.1
    Format settings, ReFrames : 9 frames
    Duration : 1h 50mn
    Bit rate : 5 576 Kbps
    Width : 1 280 pixels
    Height : 692 pixels
    Display aspect ratio : 1.850
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.263
    Stream size : 4.20 GiB (77%)
    Writing library : x264 core 120 r2164

• Bu filmerde randıman alamazsın. Ben alamadım bu güne kadar.
  • quote:

Bu filmerde randıman alamazsın. Ben alamadım bu güne kadar.

cumartesi hdd'yi yanımda götürüp deneyebilme imkanı varsa bakacam. sağol hocam.
  • quote:

quote:

Kendin görmen daha iyi olur. Filmlerde akıcılık olmuyor böyle garip bir yavaşlık bir takılma oluyor filmlerde. Kumandadan 1080P 60Hz'yi seçmeyi unutma oynatmak için. Ondan sonrada bir de 1080P 24Hz olarak seç çıkış modunu. Filmin bu seferde aşırı hızlandığını göreceksin. :D
  • quote:

quote:

quote:

Kendin görmen daha iyi olur. Filmlerde akıcılık olmuyor böyle garip bir yavaşlık bir takılma oluyor filmlerde. Kumandadan 1080P 60Hz'yi seçmeyi unutma oynatmak için. Ondan sonrada bir de 1080P 24Hz olarak seç çıkış modunu. Filmin bu seferde aşırı hızlandığını göreceksin. :D

ezcool'u deneyecek yer bulamadım ve denemeden de para gömmek istemedim. darty'de philips hmp3000 denedim. 42gb'lik avatar'ı problemsiz çalıştırdı. sonuçta tercihimi hmp3000'den yana kullandım. çok memnunum. muadili olan ezcool da çalıştırırdı diye tahmin ediyorum. iyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tanerf82

bu cihazı 3d 1080p half sbs mkv lerle deneyen oldu mu?
    gecen hafta mkv oynatan samsung bd-d5500 3d bluray player aldım teknosadan, 3d mkv performansı berbattı, iade ettim..

bu cihazı 3d degerlendiren olduysa görüşlerini merak ediyorum.

3d alt yazı desteği yok, onun dışında bir sıkıntısı yok 3d film lerde.
  • 2009'dan beri 1st generation wd hdtv kullaniyorum...yaptigim ve yapacagim is cok basit, 720p ve 1080p film indirmek, turkce altyazilari .srt dosyasi seklinde kaydedip 40 inch tv'de izlemek...daha komplike bir sey istemiyorum...

fakat ne olduysa, pan-am dizisinin ilk bolumunu izledikten sonra devamini izleyemez oldum...sanirim header compression denen muhabbet yuzunden...evde 3 tane external hdd var, hepsi wd...ikisi usb 2.0, biri 3.0...usb 3.0 olanda basgosterdi ve icindeki hic bir video'yu oynatamiyorum...mkWDclear diye bir program buldum...onla ugrasacagim da...olmadi diyelim...ben yine benzer sekilde basit bir alet istiyorum kullanmak icin...ezcool hd box isimi gorur mu ?? bu header compression mereti ile nasil basa cikiyor ve baska bir sikintisi var mi ??
  • Arkadaşlar, hd boxu optik kablo ile sinema sistemine bağladım, ve ses ayarlarından ayarıda yaptım ama ses 5.1 filmlerde sadece ön hoparlörden geliyor arka hoparlörlerde ses yok yanlız dts müzik açınca ses hepsinden geliyor, ne kadar uğraştım ama çözemedim, bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thermal

Arkadaşlar, hd boxu optik kablo ile sinema sistemine bağladım, ve ses ayarlarından ayarıda yaptım ama ses 5.1 filmlerde sadece ön hoparlörden geliyor arka hoparlörlerde ses yok yanlız dts müzik açınca ses hepsinden geliyor, ne kadar uğraştım ama çözemedim, bilgisi olan var mı?

Çektiğin filmler 2 kanal ise amfinde sanal çok kanal özelliği varsa onu açman lazım veya sözkonusu filmlerin çok kanal destekli olanlarını çek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcleA

2009'dan beri 1st generation wd hdtv kullaniyorum...yaptigim ve yapacagim is cok basit, 720p ve 1080p film indirmek, turkce altyazilari .srt dosyasi seklinde kaydedip 40 inch tv'de izlemek...daha komplike bir sey istemiyorum...

fakat ne olduysa, pan-am dizisinin ilk bolumunu izledikten sonra devamini izleyemez oldum...sanirim header compression denen muhabbet yuzunden...evde 3 tane external hdd var, hepsi wd...ikisi usb 2.0, biri 3.0...usb 3.0 olanda basgosterdi ve icindeki hic bir video'yu oynatamiyorum...mkWDclear diye bir program buldum...onla ugrasacagim da...olmadi diyelim...ben yine benzer sekilde basit bir alet istiyorum kullanmak icin...ezcool hd box isimi gorur mu ?? bu header compression mereti ile nasil basa cikiyor ve baska bir sikintisi var mi ??

header compression ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım bu cihazla... Amma velakin elinde WD varken sırf bu header compression için neden başka mediaplayer almaya kalkıyorsun, mkvmerge ile mux edeceksin (ayarlarından header compression özelliğini kapatarak) film başına 5 dakikayı geçmez bu işlem çok vasat bir bilgisayarın yoksa...

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.