Şimdi Ara

EZCOOL HD BOX (YENİ GİRİŞ SEVİYESİ MEDIA PLAYER) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
590
Cevap
5
Favori
51.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altyazı kalitesi nasıl? Çerçeve var mı ve net okunuyor mu? Diğer Ezcool modeli olan Hd Dream Media Player gibi değildir umarım!
  • Merak ettiğim birşey daha var. Altyazının arkaplanına siyah bant çekili sanırım bu alette, bunu kapatabiliyor muyuz?
  • Bana böyle bir cihaz lazım. Görünüm, özellik ve fiyat olarak çok iyi duruyor. Ben sadece mkv 1080p altyazılı, dublajlı film izlicem. ps3 media server falan çok uğraştım böyle bir şey istiyorum o yüzden. Donmadan uğraşmadan harici harddiskimi bağlayıp film izleyebilir miyim
  • ANACON,

altyazının arkasında siyah bant filan yok yazılar gayet rahat okunuyor siyah çerçeve var

BLACKRUSH,

dediğin gibi cihazın görünümüde fiyatıda gayet iyi fansız 0db sessiz çalışıyor 1,5 tb harici diskimden ortalama 20 gb filmlerimde hiçbir sorun yaşamadım
  • Merhabalar, alet elime bugun ulaştı ama hayal kırıklığına uğradım. Aleti evimdeki LED TV'lere bağladığım zaman sorunsuz çalışıyor ama asıl kullanmak istediğim LCD monitörümde bir türlü görüntü alamadım.

Monitörüm de DVI giriş mevcut ve HDCP desteği bulunuyor. HDMI to DVI dönüştürücü ya da DVI to HDMI konnektör ile denediğim de aletten bir türlü görüntü alamadım. Monitöre bu dönüştürücüler ile PC'den görüntü yollayabiliyorum ama media playerdan görüntü almak imkansız. Kumandanın üzerindeki TV SYSTEM tuşu ile de tüm modları denemişimdir herhalde ama bir türlü görüntü alamadım.

Bu sorunu nasıl çözebileceğim hakkında bir bilgisi olan var mı acaba?
  • Merhabalar. Sormak istediğim cihazla beraber HDMI kablo geliyor mu? Sipariş vermeyi düşünüyorum da eğer yoksa kablo da alacağım. Kablo için ucuz yollu bir tavsiyeniz de olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EyezBerg

Merhabalar. Sormak istediğim cihazla beraber HDMI kablo geliyor mu? Sipariş vermeyi düşünüyorum da eğer yoksa kablo da alacağım. Kablo için ucuz yollu bir tavsiyeniz de olur mu?

Ürünle birlikte kablo gelmiyor. Ben en ucuz kabloyu alıp geçtim, 7TL falan. =)
  • çok düşük kaliteli bir kablo almamanızı tavsiye ederim görüntüyü etkilyor çünkü ben aşağıda linkini verdiğim kabloyu aldım 3-D oynatan cihazlar ile tv arasındada kullanmak için ideal

http://www.bimeks.com.tr/urun/118726/inca-hdmi-kablo-1-4-3d-1-8m-ihh-04-.aspx
  • Kablo o kadar da çok fark etmiyor. Elimde 3 tane HDMI kablo var. İlk iki aldığım kablo kaliteli HDMI 1.4V 3D ama son aldığım kabloda ucuza kaçtım ve görüntü de hiç fark yok. Üstelik LG 42LW 4500'de 3D film de açıyorum banamısın demiyor...
  • Merhaba, birkaç gün önce bu aletin HDMI uzerinden çok kanallı sesleri (DTS gibi) downmix yapmadan doğrudan iletip iletemediğimi sordum.
    Çünkü amacım amfimin HDMI girişine bunu bağlayıp DTS sesleri amfime çözdürüp amfiden çok kanallı ses almaktı.

Burda bir arkadaş bana evet yapabiliyor demiş ti, ama yanılmış. Ne yazık ki HDMI uzerinden gönderdiği sesler downmix ediliyor. Zaten konuyu tekrar ilk sayfalardan okuyunca anladım ki bu daha önce sorulmuş ve HAYIR cevabı alınmış...

Hani belki benim gibi dikkatsiz biri daha gelir böyle birşey yapmak için bu soruyu araştırırsa diye daha açık açık yazmak istedim.

Bu alet HDMI uzerinden DTS vs sesleri downmix yapmadan iletmiyor. İllaki yanına bir de optic kablo takmanız ve ses ayarlarını RAW a getirmeniz gerekmekte.
    Haa bu arada Benim amfim yine çok kanala dağıtıyor , belki sizinkiler de dağıtır ama bu sanal bir ayrıştırma hiçbir zaman DTS zevki vermiyor.

Alet bunun dışında bu fiyata on numara. Bir kaç 3d filmde ve 1080p filmlerde test ettim, hiçbir takılma vs yok.

• Merhaba,
    Evet dediğiniz gibi HDMI üzerinden ham sesi aktarmıyor, çözüp aktarıyor. Fakat optic ile aktardığınızda sanal bir ayrıştırma olmaz, HDMI ile aynı özellikte sesi kayıpsız olarak olarak aktarır DTS ve DD(AC3) sesleri. Zaten en basitinden AVR üzerindeki digital yazılardan aktarılan sesin özelliklerini anlayabilirsiniz. Eğer DTS olarak yazmıyorsa bir yerde kesin bir sorun vardır. Çünkü Optic ya da HDMI farketmez standart DTS seslerde. Sadece optic ve koaksiyel gibi digital çıkışlar HD ses formatlarını aktaramaz, DTS Master Audio gibi. Zaten bu tür sese sahip olan filmler çok az bulunuyor internet üzerinde.
    HDMI kalbo olarak da çok para vermenize gerek yok diye düşünüyorum. Çok dandik olmayan standart bir kablo işinizi görecektir. Sonuçta aktarılan veri analog olmadığı dijital olduğu için iletkenliğin yükselmesi kaliteyi çok etkilemez. Veriler doğru aktarılsın yeter :)

• AVR üzerinde HDMI bağlantı ve ses ayarları normalken DTS göremiyorum...
    Optik ile bağlatı yaparsam ses ayarlarını da RAW a getirirsem DTS olduğunu görebiliyorum, zaten ses de kendini belli ediyor.
    Bu arada araştırmalarım neticesinde öğrendiğim HDMI 1.4 kablo sadece 3d destekli bluray playerlar ile 3d seyretmek için gerekli. Bunun gibi bir cihazda HDMI 1.3 kablo ile HDMI 1.4 kablo arasında 3d görüntüde bir fark olmuyor... Yani 3d Tvnizden bu cihazla 3d film izlemek için üzerinde 3d desteği vardır yazan HDMI 1.4 kablo almanıza gerek yok. Sadece fazladan para vermiş olursunuz...
  • merhaba ben de bu cihazdan aldim ancak soyle bir sikintim var 1080p 60hz de 8 - 10 sn de bir 2 kere takilma yapiyor. tv 42pfl4606 100hz 2 ms tvnin usbsinden izledigimde hicbir takilma olmuyor sizlerde durum nedir sadece bende mi durum boyle yoksa herkezde mi ogrenmek istiyorm hdmi ya da av farketmiyor ayni durun var son guncellemeyi de yaptim
  • tv sistem menüsünden ayarı değiştirin 1080p doğru bir ayar değil bence ben 1080i 60hz izliyorum hiç sorun çıkmadı şimdiye kadar
  • Doğru ayarı buldum. 1080p 24 Hz. Bu ayarda sorunsuz çalışması beni şaşırttı. 24 Hz'i dikkate bile almamıştım, şans eseri denerken buldum. Eğer sizlerde de sorun varsa bütün modları deneyin derim.
  • Arkadaşlar ben filmi tam ekran olunca bazen altyazılar okunmuyor...Siyah şerit felan denilmiş ama nasıl yapılacak bu ayar...Subtitle'dan ne denediysem olmadı...Her renk altyazıyı da denedim ama olmadı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeaCulpa_27

Arkadaşlar ben filmi tam ekran olunca bazen altyazılar okunmuyor...Siyah şerit felan denilmiş ama nasıl yapılacak bu ayar...Subtitle'dan ne denediysem olmadı...Her renk altyazıyı da denedim ama olmadı...

Bence tvnizin görüntüleme modunda problem. TV kumandasından değiştirerek diğer modları deneyin.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar ben filmi tam ekran olunca bazen altyazılar okunmuyor...Siyah şerit felan denilmiş ama nasıl yapılacak bu ayar...Subtitle'dan ne denediysem olmadı...Her renk altyazıyı da denedim ama olmadı...

Bence tvnizin görüntüleme modunda problem. TV kumandasından değiştirerek diğer modları deneyin.

yok o şekilde okunmama değil... Misal altyazı beyaz renkte ve altyazı beyaz bir konum üzerine gelince okumada zorluk cekiyorum...Yoksa altyazı gözüküyor yani

• quote:

quote:

quote:

yok o şekilde okunmama değil... Misal altyazı beyaz renkte ve altyazı beyaz bir konum üzerine gelince okumada zorluk cekiyorum...Yoksa altyazı gözüküyor yani

O zaman http://www.ezcool.com.tr/download/HD%20Box%20Firmware.rar burdaki firmware update'i yap. Altyazıya çerçeve ekliyor. Ama şu dikkatimi çekti renk değiştirince de düzelmedi demişsin. Sarı yapsan mesela beyaz arka planda okunması lazım değil mi? Sende farklı bir sorun var sanırım. Arka planda şerit olmuyor, sadece çerçeve geliyor. O da update ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EyezBerg -- 26 Aralık 2011; 14:47:39 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman http://www.ezcool.com.tr/download/HD%20Box%20Firmware.rar burdaki firmware update'i yap. Altyazıya çerçeve ekliyor. Ama şu dikkatimi çekti renk değiştirince de düzelmedi demişsin. Sarı yapsan mesela beyaz arka planda okunması lazım değil mi? Sende farklı bir sorun var sanırım. Arka planda şerit olmuyor, sadece çerçeve geliyor. O da update ile.

Sağolasın yanlız sarı yapınca beyaz üzerinde okunuyor ama bu sefer sarı renklerin hakim olduğu yerlerde okunmuyor...Benim istediğim sadece altyazının bulunduğu yere siyah altyazı boyu kadar cerceve ekleniyor mu diye sormuştum

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.