Şimdi Ara

EZCOOL HD BOX (YENİ GİRİŞ SEVİYESİ MEDIA PLAYER) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
590
Cevap
5
Favori
51.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben bunu Sony 82 ekran tüplü tv de kullanmak istiyorum. Sizce ne kadar verim alırım. Filmleri genellikle 2-3 GB lik Vision versiyon felan cekiyorum. Görüntü kalitesinde tüplü tv olduğu için belirgin bir düşüş yaşar mıyım? Bir de filmler genellikle 1280*544 cözünürlükte. Sizce bu tüplü TV'de izlerken cok kesme olur mu alttan ve yukarıdan...Son olarak alt yazılar ve desteklediği formatlar acısından 96 TLdeğer mi? Doğrusu en fazla 110-120 TL'lik bir bütcem var ve kararsız kaldım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: firstmask

Cihazı 3 haftadır kullanıyorum + ve - yönlerini paylaşmak isterim bu arada bende HB dan aldım baya gecikti göndermeleri.

ARTILAR :
    * Sessiz.
    * Hızlı.
    * Menusu kolay kullanılıyor ve hızlı.
    * Isınma problemi yok.
    * m2ts dahil pek çok medyayı oynatıyor.
    * Cihazı kapatsanız bile tekrar açtığınızda filme kaldığı yerden devam ediyor.
    * Pek çok formattaki filmi, farklı hızlarda ileri ve geri sarıyor.
    * Altyazı senkron problemlerine müdahale imkanı veriyor. Altyazıyı erken ve geç olarak ayarlayabiliyorsunuz.

EKSİLER :
    * Filmlerdeki karanlık sahnelerde ekran olduğundan da daha karanlık oluyor. Bu problem cihazdanmı TV den mi bilmiyorum ama çözemedim, hdmi kabloyu da değiştirdim olmadı birde başka bir tv ye bağlayıp orda deneyeceğim sonucu tekrar paylaşırım. Bu problem gerçekten sıkıntı veriyor, çözüm önerisi olan varsa lütfen söylesin.
    * Sub formatındaki alt yazıları açmıyor.
    * DivxPlus programı ile convert ettiğim filmleri ileri geri sarmıyor.
    * Altyazı büyüklük seçenekleri arasında farklar çok fazla. Daha fazla kademeli seçenek olabilirdi.

EKSİLER bölümünde bahsettiğim filmlerin karanlık sahnelerinde yaşadığım sorun TV kaynaklıymış. Cihazı başka bir TV de denedim aynı sıkıntı yaşanmadı.

Ayrıca bu arada Optik Ses Çıkış Bağlantısını da denedim. Her nekadar evde sadece DTS destekli Amfi olup 5+1 speaker olmasa da en azından ses çıkışı çalışıyor ama surrond dts yapıyormu onu bilemiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: MeaCulpa_27

Arkadaşlar ben bunu Sony 82 ekran tüplü tv de kullanmak istiyorum. Sizce ne kadar verim alırım. Filmleri genellikle 2-3 GB lik Vision versiyon felan cekiyorum. Görüntü kalitesinde tüplü tv olduğu için belirgin bir düşüş yaşar mıyım? Bir de filmler genellikle 1280*544 cözünürlükte. Sizce bu tüplü TV'de izlerken cok kesme olur mu alttan ve yukarıdan...Son olarak alt yazılar ve desteklediği formatlar acısından 96 TLdeğer mi? Doğrusu en fazla 110-120 TL'lik bir bütcem var ve kararsız kaldım...

ben de aynı durumdayım.. tüplü tv de film izlemek için giriş seviyesi media player bakıyorum, buradan gelecek tavsiyeler benim için de çok iyi olur takipte kalayım

• Bu cihazdan bende geçen Cuma almıştım bir arkadaşa ev hediyesi. Cihaz gerçekten kullanışlı , birkaç adet divx, avi, flv, mp4 ve mkv denedim hepsini sorunsuz açtı Görünrü güzeldi. Cihazı biz Tüplü Tv'ye bağladık görüntü güzel fakat bizim cihazdamı bir problem var anlayamadım ekranda beyaz yatay olarak kısa kısa çizgiler vardı. Sorun kullanmış olduğumuz kutunun içinden çıkan kabloda olabilirmi acaba. Update yaptık ama sorun düzelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: troostit

quote:

Orijinalden alıntı: MeaCulpa_27

Arkadaşlar ben bunu Sony 82 ekran tüplü tv de kullanmak istiyorum. Sizce ne kadar verim alırım. Filmleri genellikle 2-3 GB lik Vision versiyon felan cekiyorum. Görüntü kalitesinde tüplü tv olduğu için belirgin bir düşüş yaşar mıyım? Bir de filmler genellikle 1280*544 cözünürlükte. Sizce bu tüplü TV'de izlerken cok kesme olur mu alttan ve yukarıdan...Son olarak alt yazılar ve desteklediği formatlar acısından 96 TLdeğer mi? Doğrusu en fazla 110-120 TL'lik bir bütcem var ve kararsız kaldım...

ben de aynı durumdayım.. tüplü tv de film izlemek için giriş seviyesi media player bakıyorum, buradan gelecek tavsiyeler benim için de çok iyi olur takipte kalayım

Valla bir gelmedi ama yorum... Bende beklemedeyim... Senin gibi 100 TL'lik bir bütce ayırdım... Abim WD HD kullanıyor tüplü tv'de gayet güzel gözüküyordu tabi bir LCD görüntüsü değil ama cok netti eğer bu da öyle gösterecekse direk alacağım... Gerçi TV ile de alakası olabilir benim tüplü tv olsa da kaliteli ama yine de yorumları bekliyorum

• bende ürünü alalı 1 haftaya yakın oldu bütün videolar sorunsuz oynatıyor alet ama ilkez human planet jungle bölümünde takıldı bazı bölümlerde onun dışında sesle ilgili sorunum var bazen ses 3-5 sn gidip geliyor ister 720p ister 1080p olsun bazen 1 saate bazen yarım saate bir oluyor şimdilik bir sorun yok ama ilerlerse sıkıntı olur acaba tekrardan bi uptade yapıyım mı düzelir mi
  • Ezcool Hd Box | Dark Movix Star | Dark Movix Tank | Dark Cinemania XS | Philips HMP3000 | Iomega ScreenPlay TV

şu ürünler arasında bir karşılaştırma yapabilecek uzman arkadaş aranıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi troostit -- 6 Aralık 2011; 0:27:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: troostit

Ezcool Hd Box | Dark Movix Star | Dark Movix Tank | Dark Cinemania XS | Philips HMP3000 | Iomega ScreenPlay TV

şu ürünler arasında bir karşılaştırma yapabilecek uzman arkadaş aranıyor

Üstad aldım ben EXcool HD'yi. Umarım pişman olmam. İncelemelerde fena şeyler söylenmemiş. Fiyatı da uygun geldi bana doğrusu.
  • bende 2 hafta once aldım..bosuna dıger pahalı cıhazlara para vermeyın..kucucuk harıka bır cıhaz..saat gıbı calısıyor ses yok ısınma yok...butun formatları actı altyazı destegı harıka..renklerı buyuklugu nasıl ıstersenız ayarlayın..95 e aldım ben..bazı arkadaslar bazı ses veya cızgı sıkıntılarından bahsetmısler..benım cıhazda oyle duurmlar yok..bazılarında varsa onu bılemıcem..ınsallah alan herkeze benımkı gıbı sorunsuz bır cıhaz gelır...
  • arkadaslar lg 42LE5500 led televizyonum var. malum lg dts sesleri çözmüyor. sırf bu yüzden media player alacağım. ses sistemim yok. bu cihazı hdmi ile tv'ye bağlasam dts sesli bir filmi izleyebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seniorcelo

arkadaslar lg 42LE5500 led televizyonum var. malum lg dts sesleri çözmüyor. sırf bu yüzden media player alacağım. ses sistemim yok. bu cihazı hdmi ile tv'ye bağlasam dts sesli bir filmi izleyebilir miyim?

optik giriç vardır tv de en azından ordan ses alırsın ben denedim problem yok. sadece hdmi kabloyla da bağladımmı hatırlamıyorum ancak dts işlemini cihaz yapacağından bence sıkıntı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seniorcelo

arkadaslar lg 42LE5500 led televizyonum var. malum lg dts sesleri çözmüyor. sırf bu yüzden media player alacağım. ses sistemim yok. bu cihazı hdmi ile tv'ye bağlasam dts sesli bir filmi izleyebilir miyim?

sizin sorunuzun aynısını bir önceki sayfada bir arkadaş sormuş ve başka bir arkadaşta cevabını vermiş bence almayı düşündüğünüz bir cihaz ile ilgili birkaç sayfa mesaj okumak sizin yararınıza olacaktır.
  • arkadaslar 3d gozluk aldım..bızım ezcool halfs sbs ve ful sbs fılmlerı acıyormu..bırde pc de 300 lıralık bır ekran kartındada 3 d ızleyebılrmıyım..
  • Arkadaşlar başlığı okudum, benzer sorular sorulmuş ama verilen cevaplardan nedense pek birşey anlamadım.
    Sorum şu :
    Bende 3d Lg Led Tv var DTS desteği yok her filmi Ac3e çevirmekten sıkıldım.
    Bir adet LG DTS çözebilen amfim ve amfinin üzerinde HDMI giriş mevcut, üstelik ben ileride daha fazla cihaz bağlarım diyerekten birde HDMI switch de almıştım.
    Bu alet ile HDMI uzerinden DTS passthru yapabiliyormuyum? Yani DTS sesi HDMI uzerinden çok kanallı olarak (downmix to stereo yapmadan) direk amfiye göndermek istiyorum.
    Optik kablo girişim de var ancak optik kabloyu Tv den amfiye bağlantı için kullandım, birde optik kablo için ayırıcı almak istemiyorum...
    Şimdiden teşekkürler.

Edit: "çok kanallı (downmix to stereo yapmadan) " olarak kısmını ekledim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Afterdarq -- 12 Aralık 2011; 15:21:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afterdarq

Arkadaşlar başlığı okudum, benzer sorular sorulmuş ama verilen cevaplardan nedense pek birşey anlamadım.
    Sorum şu :
    Bir adet LG DTS çözebilen amfim ve amfinin üzerinde HDMI giriş mevcut, üstelik ben ileride daha fazla cihaz bağlarım diyerekten birde HDMI switch de almıştım.
    Bu alet ile HDMI uzerinden DTS passthru yapabiliyormuyum? Yani DTS sesi HDMI uzerinden direk amfiye göndermek istiyorum.
    Optik kablo girişim de var ancak optik kabloyu Tv den amfiye bağlantı için kullandım, birde optik kablo için ayırıcı almak istemiyorum...
    Şimdiden teşekkürler.

dts passthru yapıyor alet.
  • Merhabalar, aleti bugun almayı düşünüyorum ama merak ettiğim konu güncel frimwareleri nereden bulabilirim? Site adresi verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnacoN

Merhabalar, aleti bugun almayı düşünüyorum ama merak ettiğim konu güncel frimwareleri nereden bulabilirim? Site adresi verebilir misiniz?

www.ezcool.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

quote:

Merhabalar, aleti bugun almayı düşünüyorum ama merak ettiğim konu güncel frimwareleri nereden bulabilirim? Site adresi verebilir misiniz?

www.ezcool.com.tr

Cevap için teşekkürler. Verdiğiniz linkte ürünün sayfasına girince 8 haziran 2011 tarihli bir güncelleme buldum. Sanırım en son güncelleme bu. Tarihe nazaran eski değil mi? Pek güncellenen bir alet değil sanırım bu...

• quote:

quote:

quote:

www.ezcool.com.tr

Cevap için teşekkürler. Verdiğiniz linkte ürünün sayfasına girince 8 haziran 2011 tarihli bir güncelleme buldum. Sanırım en son güncelleme bu. Tarihe nazaran eski değil mi? Pek güncellenen bir alet değil sanırım bu...

güncelleme ile gelecek pek birşey yok zaten alet tıkır tıkır sessiz sedasız ve sorunsuz çalışıyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Afterdarq

Arkadaşlar başlığı okudum, benzer sorular sorulmuş ama verilen cevaplardan nedense pek birşey anlamadım.
    Sorum şu :
    Bu alet ile HDMI uzerinden DTS passthru yapabiliyormuyum? Yani DTS sesi HDMI uzerinden direk amfiye göndermek istiyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

dts passthru yapıyor alet.

Cevabınız için teşekkür ederim, netten sipariş verdim.
    İnşallah dediğiniz gibi HDMI üzerinden DTS çok kanallı passthru yapıyordur.
    Amfiye bağlayıp DTS ses ile filmleri izlemek istiyorum AC3 ile çok kayıp oluyor...

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.