Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Eyvah etik Rıdvan'a kaldı!

52
Cevap
0
Favori
1.457
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Galatasaray >> Eyvah etik Rıdvan'a kaldı!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      19094 Mesaj
      09 Nisan 2012 02:30:57 Konu Sahibi
      Türkiye'de sporda etik dersi verecek olanlar sıraya girse acaba Rıdvan Dilmen'i kaçıncı sıraya koyardınız? Derin bir nefes alın ve uzunca bir düşünün bakalım! Cevabınız, cevabımız! Türk futbol tarihine adını kazıyan Fatih Terim üzerinden Fernando Muslera'nın Manisaspor karşısında penaltı atması 'ahlaki' açıdan Türkiye'nin gündemine otur'tul'du.

Ahlaki açıdan arınan (!) toplumun bir kesimi, Muslera'nın penaltı atmasına izin veren Fatih Terim'in Manisaspor'a büyük bir saygısızlık yaptığı konusunda 'akıl tutulmasını' çağrıştıran fikirler ortaya atarken; 'Aziz Yıldırım gel bana Metris'te yat dese yatarım' diyen Rıdvan Dilmen'ın Terim'i 'ahlaki' yönden eleştirmesi tarifi mümküm olmayan 'ahlaki' sorgulamaları da beraberinde getirdi.

Manisaspor'un 3 hafta önce resmen küme düştüğünü unutan ve 'küme düşen takıma bu yapılmaz' tezini savunan başta Rıdvan Dilmen'in Fatih Terim'i 'ahlaki' açıdan tenkit edecek düşünce gücü bulunmamaktadır! 3 Temmuz'dan bu yana Türkiye'yi alabora eden şike ve teşvik soruşturması hakkında tek kelime etmeyen, aylarca ekranlara çıkmayan Rıdvan Dilmen'in tek derdi Muslera'nın penaltı atması mı yoksa konuşamadıkları mı? Merak ediyoruz...

1988-1989 sezonunda Fenerbahçe'nin 100'üncü golünü kim atar anketi için çekilen reklam filminde sarı-lacivertli takımın kalecisi Toni Schumacher'i işaret eden ve 'Schumacher' atsın diyen Dilmen ve hastalıklı zihniyete sahip bazı kesimlere soruyoruz; "Zorunuza mı gitti?"

Kaynak

|
      |
      Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.

• Yüzbaşı
      492 Mesaj
      09 Nisan 2012 02:58:04
      Muslera yı kıskanan rakip takım taraftarlarına bu kaleciyi öneriyorum.Seneye bu kaleciyi alan karlı çıkar...

09 Nisan 2012 04:30:07
      fenerbahçede etik adına konuşacak insanların olduğunu zannetmiyorum zira oyuncuları emre ve volkanın durumları ortada rıdvanında onlardan bir farkı yok

gs nin penaltısına gelirsek yahu eminim bu saçma sapan tartışma sadece bizim ülkeye özgü kardeşim bir takımda ister kaleci penaltı kullanır isterse oyuna sonradan giren teknik direktör kullanır buna ipoetek koymak kimsenin hattine değildir etik felanda hiçbir kalecinin böyle şeyleri düşündüğünü zannetmem.
      çünki futbol liaratüründe penaltı kurtarma yoktur. penaltı kaçırma vardır yani 1. dereceden hatalı penaltıyı atamayan futbolcu olarak kitaplara girmiştir. burda üstünlük gibi saçmalıkların tartışılması bile komedidir.
      İçtenliksiz, Sevgisiz, Pespaye, Paçoz isen, Evimize Gelme!
      Çilehanedir Burası, Hoşgörü Dergâhı Değil!
      Ahde Vefa Bilmez, Tövbe Tutmaz isen, Sakın Gelme!
      Alev Alatlı Beyaz türkler küstüler
    • Binbaşı
      1130 Mesaj
      09 Nisan 2012 07:43:45
      quote:

Orijinalden alıntı: eşruhuum

fenerbahçede etik adına konuşacak insanların olduğunu zannetmiyorum zira oyuncuları emre ve volkanın durumları ortada rıdvanında onlardan bir farkı yok

gs nin penaltısına gelirsek yahu eminim bu saçma sapan tartışma sadece bizim ülkeye özgü kardeşim bir takımda ister kaleci penaltı kullanır isterse oyuna sonradan giren teknik direktör kullanır buna ipoetek koymak kimsenin hattine değildir etik felanda hiçbir kalecinin böyle şeyleri düşündüğünü zannetmem.
      çünki futbol liaratüründe penaltı kurtarma yoktur. penaltı kaçırma vardır yani 1. dereceden hatalı penaltıyı atamayan futbolcu olarak kitaplara girmiştir. burda üstünlük gibi saçmalıkların tartışılması bile komedidir.

|
      |

• Yarbay
      6091 Mesaj
      [26 Mayıs 2019 22:17:18 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      09 Nisan 2012 08:35:34
      Hahaahahahah Volkan babacan için söylediklerimden sonra FENERBAHÇELİ arkadaşların zoruna gitmiş olacakki şikayet etmişler. :) Yine başka bir FENERBAHÇELİ yöneticide şikayet edenle aynı fikirdi olduğu için mesajımı silmiş. İyice KOMİK olmaya başladınız.
      |
      |
      09 Nisan 2012 09:25:49
      kalecinin penalti kullanmasi kadar normal birsey yok.bunun tartisilmasi be trajikomik.musleranin penalti kullanmasi kendi takim ve taraftarlari disinda kimseyi ilgilendirmez bence.hatta benim hosuma bile gitti kalecinin penalti kullanmasi.artik asmamiz lazim bu tip seyleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      09 Nisan 2012 09:29:06
      Gayet normal birsey, sadece küme dusen takıma karsı olması biraz garip oldu. Onun icinde Fatih Terim aciklama yapmis zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      09 Nisan 2012 09:35:28
      09 Nisan 2012 09:39:13
      Muslera ya arkadaşları teknik patronu tarafından bir jest yapılmak istenmiş.ben kotu bir niyet oldugunu dusunmuyorum.Muslera olmazsa Selçuk atsa bir şey değişmeyecek.takım küğme düstügü için insanlar duygusal bakıyor biraz.Ama biraz daha dusunme şansı olsa Terim bence kullandırmazdı Muslera ya.
      Bence olgunlukla karşılanmalı.Muslera alaycı bir şekilde penaltı kullansa,takım saygısızca sevinse o zaman başka ama ortada öyle bir durum yok.Rıdvan gereksiz bir tartışma başlatmış.heleki süper final öncesi hiç gerek yok bu tarz konuşmalara.
      |
      |
      09 Nisan 2012 09:41:48
      quote:

Orijinalden alıntı: garcy

Muslera yı kıskanan rakip takım taraftarlarına bu kaleciyi öneriyorum.Seneye bu kaleciyi alan karlı çıkar...

44.saniye koptum bu nasıl bir videoo
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      7 Not
      09 Nisan 2012 10:05:26
      etik rıdvan'a kaldı, sabri gol attı, bülent ersoy moonwalk yaptı vs.vs.
      bunlar hayra alamet değil. ben ekmek almaya gidiyorum.
      |
      |
      09 Nisan 2012 10:08:30
      Muslera takımın penaltıcısı olur, penaltı atar kimse buna birşey diyemez (örnek Ivankov, Bursaspor).

Ama sezonun son maçı rakibin küme düşmüş, hiç penaltı kullanmayan kalecine penaltı attırman etik değil. Rakibe saygısızlıktır bu.
      |
      |
      bu tarla bir şeydir, nasıl söyleyim, yani maçla ilgili bir şey değil yani, 3 tane tarla var işte, ekinler diyor suya çıktı, ya kurban kesiyor gidiyor. her hafta da eyüp sultan' a gidiyordu. her hafta gidiyor, bizim burada konuşmalar da var. hocaya gittik mi, camiye gittik mi, ne yaptın, tamer beye söylüyorum; " ne yaptın, gittin mi, hallettin mi?" diyorum. camiye gidiyor, eyüp sultan’a kurban kesmeye. biz deplasmana gittiğimizde tamer bey gidiyor, eğer deplasmanda değil içeride ise beraber gidiyoruz, kurban kesiyoruz. şimdi buradaki konuşmada da yani bu şeyi, tarla işini; maçları, tarla maçları sürmek de dilek anlamında kullanıyorduk. A.Y.
    • Binbaşı
      1160 Mesaj
      09 Nisan 2012 10:36:38
      Başkasını dinleten, siyasi torpille ntv'ye kapak atan, şikecilerin savunucusu şimdi kalkmış etiklikten bahsediyor. Bu ülkede kimse veya hiçbir kulüp Galatasaray'a etiklik dersi verecek durumda değildir.
      |
      |
      09 Nisan 2012 10:38:47
      fenerli ve etik kelimeleri birbirinden çok uzak olmalı bence.
      |
      |

Asaletin Bize Yeter
    • Yüzbaşı
      285 Mesaj
      09 Nisan 2012 10:47:11
      quote:

Orijinalden alıntı: Kemikkıran Pepe

quote:

Orijinalden alıntı: De-Niro

O gitsin babasının yerine Metris'te yatsın.

emin ol orada aziz başkan yerine yatmaya razı nice delikanlı taraftarlarımız var senin gibilerin aksine.

tabi tabi. hepsi işlerini, eşlerini, çocuklarını, ailelerini bir kenara bırakıp elin adamı için hayatını mahvetmeye razı. yahu yürü git saçma sapan yorum yazma.
      09 Nisan 2012 10:49:49
      Türkiye'de herşey etik de kalecinin penaltı kullanması mı kaldı? Bu kadar komikleşmeye gerek yok. Karşındaki takım küme düşmeye de oynasa şampiyonluğa da oynasa kalecinin penaltı kullanması rencide edici bir davranış değil bana göre. Musleranın geçirdiği başarılı sezonun bir hediyesi olarak arkadaşları da bu kararı vermiş olabilir. Ben Galatasaray gibi bir kulübün rencide etmek için böyle birşey yapacağını sanmıyorum. Oldu o zaman 2-0 dan sonra iki takımda sahayı terk etseydi nasıl olsa galibiyeti aldı. Daha fazla gol atıp rencide etmeselerdi.
      |
      |
      20 Not
      09 Nisan 2012 10:49:57
      quote:

Orijinalden alıntı: gök-han

quote:

quote:

emin ol orada aziz başkan yerine yatmaya razı nice delikanlı taraftarlarımız var senin gibilerin aksine.

tabi tabi. hepsi işlerini, eşlerini, çocuklarını, ailelerini bir kenara bırakıp elin adamı için hayatını mahvetmeye razı. yahu yürü git saçma sapan yorum yazma.

senin gibilerin aksine.
      senin gibilerin aksine.
      senin gibilerin aksine.
      senin gibilerin aksine.

Berxwedan Xwes
      Naif Direniş
      Doroteo Arango Arambula ''Pancho'' Villa

• Teğmen
      186 Mesaj
      09 Nisan 2012 10:50:54
      quote:

Şikâyetiniz başarıyla iletildi

Bu mesajın devamındaki url'yi kullanarak şikayetinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca her zaman yukardaki şikayet kısmından son durumu görebilirsiniz.
      ticket.asp?rid=705643

Pencereyi kapa ?
      |
      |
      09 Nisan 2012 10:53:10
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gök-han

quote:

quote:

senin gibilerin aksine.
      senin gibilerin aksine.
      senin gibilerin aksine.
      senin gibilerin aksine.

Başkasının hatasını çekmek ne zamandır delikanlılık olarak adlandırılıyor? Artık iyice şuursuz konuşmaya başladınız gibi geliyor bana. Bu kadar motomot bağlanıp körükörüne yorum yapmayın. Aziz Yıldırım sütten çıkmış ak kaşık değil.

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      09 Nisan 2012 10:53:16
      Aziz YILDIRIM ın yaptıkları için gıkı çıkmayan rıdvan buna mı etik olmadı demiş.. Senin yaptığında amiyane tabirle iki yüzlülük rıdvan.. emek hırsızlığı yapanlara en azından bi tepki koysaydınya...
      |
      |

Reklamlar
sohbet
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,410
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.