Şimdi Ara

Eylül'de Üniversiteler Açılır mı Sizce? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
2
Favori
11.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dizzydizzydizz

Konuyu sürekli farklı yerlere çekiyorsun üzülüyorum senin adına :) Sen kitaplarından bilgi alabilirsin ama ben uygulamalı bir fakülte de okuyorum sen kitap okurken ben atlas sayfaları karıştırıyorum sonra hayvanlar üzerinde bunları deneyerek öğreniyorum. İnşallah sadece bizim gibi fakülteler açılır siz de uzaktan eğitim ile devam edebilirsiniz ne güzel herkesin istediği olur değil mi?

sağlık olmadıktan sonra bu yaptıkların neye yarar neden bu kadar diretiyorsun anlaması zor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lütfen açılsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: zumrutkahve

lütfen açılsın.

boşuna mı uzaktan eğitime dönüldüğünü sanıyorsunuz durum ciddi

• izayoi kullanıcısına yanıt

Yaptığın sağlık tanımı nedir? Sağlık olmadıktan sonra okumanın ne anlamı var ne demek çözemedim. Okula hiç gitmeyeyim sonuçta bir grip kaparak ölebilirim, ya da karşıdan karşıya geçerken araba çarpar felç kalabilirim, sınıfta deprem olur üstüme yığınlarca moloz dökülerek de ölebilirim doğru bu saatten sonra sağlığım olmayacak e o zaman okumayı ne yapayım demi. Başından biri tedbirlere uyan bir insanım 4 aydır evden çıktıysam 1 veya 2 kere çıkmışımdır o da şu zamanlar da çıktım acil bir işimin olmasından dolayı. Eee peki soruyorum sana bizim ülkemizin insanı benim rahat bir eğitim görmem için ne yaptı ( tüm insanları katmıyorum işin içine) ? Sahillere starbucks lara akın etti nedense bunları yaparken kimse sağlık olmadıktan sonra gezsen ne olur demedi ama biz hakkımız olan eğitimi isteyince sağlık daha önemli ne yapacaksınız eğitimi sağlık olmadıktan sonra denmesi çokda samimi gelmiyor kusura bakma. Devletimiz çok iyi bir şekilde idare etti allah razı olsun, bu dönemde de iyi bir karar vereceklerine inanıyorum büyük ihtimal ile açılacaktır, küçük çocuklar okula giderken bizi göndermemek olmaz diye düşünüyorum.

• Akademik takvim yayınlandı çoğunda, üniversiteler açılıyor.

Bence yazın telafi olmalıydı, ki olacaktı.

Çapa Tıp ve Diş’te online ders sınav olması istenmedi. YÖK zoruyla oldu.

Açılacak. Açılmak zorunda. Açılmaması için hiçbir gerekçe yok!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ribas0 -- 8 Temmuz 2020; 11:49:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

Plajlar bomboş 3 5 tane haber okuyorsunuz sonra her yer dolu diye kafanızda hayaller kuruyorsunuz. Çoğu sahil beldesi bomboş parası olan adamlar yazlıklarına gitti büyük şehirlerden kaçıp tek doluluk o. Ayrıca sahil ile okulu bir tutmakta saçmalık. Okulda dipdibesin herkesle ,kampüste 60 bin öğrenci var yurtlar , öğrenci evleri , yemekhane bir sürü toplu alan var. 10 kişi korona olsa 3 haftada kampüsün yarısına bulaşır.

Alıntıları Göster

ara sıra odandan çıkta sahile uğra sen :D neyse çıkmayacağını düşünerek sana dünyada lisans eğitimine ara vermiş ülkelerde ne oluyor atayım. neyseki turizm bölgelerine corona uğramıyor. büyük ihtimal iki yüzlü öğrenciler bir yandan okulu istemeyip bir yandan tatil planı yapıyordur :)

• Açılacak büyük ihtimalle

• Eylül'de üniversitelerin açılması zor, uzaktan eğitim başlayacak diye tahmin ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dizzydizzydizz

Yaptığın sağlık tanımı nedir? Sağlık olmadıktan sonra okumanın ne anlamı var ne demek çözemedim. Okula hiç gitmeyeyim sonuçta bir grip kaparak ölebilirim, ya da karşıdan karşıya geçerken araba çarpar felç kalabilirim, sınıfta deprem olur üstüme yığınlarca moloz dökülerek de ölebilirim doğru bu saatten sonra sağlığım olmayacak e o zaman okumayı ne yapayım demi. Başından biri tedbirlere uyan bir insanım 4 aydır evden çıktıysam 1 veya 2 kere çıkmışımdır o da şu zamanlar da çıktım acil bir işimin olmasından dolayı. Eee peki soruyorum sana bizim ülkemizin insanı benim rahat bir eğitim görmem için ne yaptı ( tüm insanları katmıyorum işin içine) ? Sahillere starbucks lara akın etti nedense bunları yaparken kimse sağlık olmadıktan sonra gezsen ne olur demedi ama biz hakkımız olan eğitimi isteyince sağlık daha önemli ne yapacaksınız eğitimi sağlık olmadıktan sonra denmesi çokda samimi gelmiyor kusura bakma. Devletimiz çok iyi bir şekilde idare etti allah razı olsun, bu dönemde de iyi bir karar vereceklerine inanıyorum büyük ihtimal ile açılacaktır, küçük çocuklar okula giderken bizi göndermemek olmaz diye düşünüyorum.

olabilir tabii ki İnşallah hiçbir şey olmaz ama atladığın bir nokta var burada önlem, tedbir imkanın var. bu saydıkların bir anda kontrolsüz olan şeyler ancak mevcut durumda en azından biraz da olsa dikkat etme şansın var. aynı şey herkes için geçerli bulaşmayacağının garantisi var mı? starbucks'a sahile gidiyorlar bulaşmıyor diye bir şey yok kesinlikle. evden çıkmıyormuşsun dikkat etmişsin ne güzel tebrikler o dönem gelince her gün bir toplulukta eğitim alacaksın, okula gidip geleceksin kısaca vaktinin büyük bir bölümü dışarıda kalabalıkta geçecek bu senin için ne kadar sağlıklı olacak bilinmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ribas0

Akademik takvim yayınlandı çoğunda, üniversiteler açılıyor.

Bence yazın telafi olmalıydı, ki olacaktı.

Çapa Tıp ve Diş’te online ders sınav olması istenmedi. YÖK zoruyla oldu.

Açılacak. Açılmak zorunda. Açılmaması için hiçbir gerekçe yok!

ne meraklısınız virüslü virüslü ders almaya!

evet almak istiyoruz hocam virüslü virüslü ders sıkıntı mı var herkese cevap yetiştiriyorsun git artık uzaktan bilmeden yorum yapmak kolay

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: izayoi

ne meraklısınız virüslü virüslü ders almaya!

Alıntıları Göster

hocam sen plaja giden tatil yapan arkadaşlarıyla kahvehanede okey atan tayfaya laf anlat. gelip engelleyecegin en son yer egitim ogretim olmali.. bunlardan once engellenecek cok sey var onlar hala serbest. onlara laf anlat egitim ogretim faaliyetlerinden daha cok zarar veriyorlar ama en cok soylenen okullar online olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DA02D78F4 -- 8 Temmuz 2020; 12:29:19 >
  • başka bir derdi var hocam sanırım anlamadım gerçekten bir insana o kadar anlatmana rağmen hala aynı şeyi söylemesi çok ilginç bir de ünlem falan atıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: CaimaN

evet almak istiyoruz hocam virüslü virüslü ders sıkıntı mı var herkese cevap yetiştiriyorsun git artık uzaktan bilmeden yorum yapmak kolay

hiçbir şey yokmuş gibi davranarak pandemiyi çok hafife alıyorsun. bunu geçen yıl okula gitmenle karıştırma.

• Bence açılmamal, sebepler
    1. Sonbaharda başlayacak klasik grip salgını, kim grip kim corona belli olmayacak. Üniversite kalabalığında bu durum kargaşa çıkarır.
    2. Profesörlerin yaş ortalamasının yüksekliği
    3. 300-400 kişilik dersler, o amfilerde nasıl önlem alınabilir?
    4. Öğrenci hareketliliği, üniversite için şehir değiştiren öğrenciler var. Hem vize sınavlarından sonra, hem arayıl tatilinde memleketlerine gidip geliyor öğrenciler. Sürekli şehirlerarası bir hareketlilik olacak.
    5. Toplu taşıma çilesi. Özellikle üniversitelerin yakınlarından geçen toplu taşıma araçlarında kontrolün sağlanması çok zor. Belirli saatlerde otobüs içinde kolunu koyacak yer bile bulamıyorsun.

Çok hafife almıyorum hocam bununla beraber yaşamaya alışmamız gerektiğini söylüyorum

• Harvard gelecek 1 sene için okulun açılmayacağını online eğitimden devam edeceklerini duyurdu.
    Süreç böyle devam ederse çok zor gibi görünüyor. Kimse bu riski almaz/alamaz.

• Tatil beldesinde yaşayan tanıdığımda var , otelde çalışanda hepsi piyasanın bomboş olduğunu söylüyor. Sahiller dolu okulları açın demek , avm lerde araba var demek ki halk zengin demekle aynı kafa. 

• Geçen haftalarda YÖK'ten gelen bir yazıda güz döneminde derslerin %40'ının bölümlerin istemesi durumunda uzaktan yapılabileceği yazıyordu. Tabi ki derslerin belirlenen kısmının uzaktan yapılıp yapılmayacağına üniversiteler karar verecek. Yani sonuç olarak derslerin %40'ı uzaktan olsa bile fiziksel sınıflarda da eğitime devam edilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8BEF0F32F -- 8 Temmuz 2020; 12:44:9 >
  • Kız arkadaşlarının yanlarına gidemiyorlar üüüüüüüüüüü.
    Ağlayın. Daha çok beklersiniz.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.