Şimdi Ara

Eylül'de Üniversiteler Açılır mı Sizce? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
2
Favori
11.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eğitimin alternatifi olması için ülkede adam gibi bir altyapı olması lazım. ödev görüntüleme sayfası bile çöken bir e-ders sisteminde ben nasıl eğitim göreceğim? sayfaya giremiyorum bile. girebilsem de indirecek internetim var mı bakalım? ayrıca sınıfta yüzyüze hocayla tartışarak öğrenmekle pdf okuyup veya video izleyip öğrenmek bir mi? video da her bölümde her üniversitede olmuyor zaten benim bölümümde hep pdf verdi hocalar ve ben bir şey öğrendiğimi düşünmüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senseisai

çok haklısın hocam sadece bu forumdakiler değil öğrencilerin büyük bir kısmı böyle. yksye son güne kadar çalışmamış barzolar sınava 3 ay kaldığından itibaren her gün twitterda sınav ertelensin diyip tt oldular. ulan ahmak veletler sınava 3 ay kala bile çalışmaya başlasaydınız çok iyi bir puan yapabilirdiniz ama yok bunlar direkt sınav olmasın, okul olmasın derdinde. yok turizm bizden önemli mi yok bilmem ne diye ağladılar aylarca. turizm tabi senden önemli olacak ekonomi yok olma noktasına gelmiş çarkların dönmesi lazım. ama allah razı olsun yaptılar sınavı hepsine kapak oldu. hiçbir sorun da ortaya çıkmadı vakalarda herhangi bir yükselme yok. demem o ki nerede boş beleş insan varsa okullara ve sınavlara karşı. kimse canını düşündüğünden değil, evde 15 dkda sınava girip full çekip çıkmak, ders mers görmemek kolayına geldiği için böyle ağlıyorlar. inşallah açılır da bi eğitim yüzü görürüz

hocam daha yeni lise arkadaşımın erkek kardeşi üniversite sınavına girdi öğrenciler can verir turizmi yaşatmak için diyordu tamam daha iyi tedbirler alınabilirdi falan buna eyvallah dedim hak verdim. şimdi tatile gitmiş sınav sonrası rahatlama seansları diye hikaye atıyor. kardeşim sen sınavdan önce turizme sövüyordun ne oldu? ne bu ikiyüzlülük? corona falan mı bitti? aynı çocuk eylül geldiğinde okullar açılmasın corona :( diye ağlayacak eminim. bu yüzden artık güvenmiyorum bu laflara. herkes işine geldiği gibi olsun istiyor. işine ne geliyor derse gitmemek eğitim öğretimden uzak olmak ders çalışmamak sınava girmemek hemen coronayı bahane ediyor. hadi tamam eyvallah peki dedik o zaman tatile niye gidiyorsun? metrekareye 3 kişi düşen kafede kahve içebilliyorsun. arkadaşlarınla piknik yapıp sahilde partiliyorsun. bunlarla corona bulaşmıyor eğitim öğretim sezonunda mı bulaşıyor.

• Açılmamasını isteyenler yıllardır geçemedikleri dersleri kopyayla AA alarak geçenler galiba. Ulan 93 ortalamayla BA aldım çan nasıl yüksek geldiyse artık

• işte bunlar böyle bir karaktersiz hocam. inşallah açarlar da hepsi hayal kırıklığına uğrar.

• İnşallah okullar açılır çünkü uzaktan eğitimle olmuyor hocalar daha çok zorluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

çok haklısın hocam sadece bu forumdakiler değil öğrencilerin büyük bir kısmı böyle. yksye son güne kadar çalışmamış barzolar sınava 3 ay kaldığından itibaren her gün twitterda sınav ertelensin diyip tt oldular. ulan ahmak veletler sınava 3 ay kala bile çalışmaya başlasaydınız çok iyi bir puan yapabilirdiniz ama yok bunlar direkt sınav olmasın, okul olmasın derdinde. yok turizm bizden önemli mi yok bilmem ne diye ağladılar aylarca. turizm tabi senden önemli olacak ekonomi yok olma noktasına gelmiş çarkların dönmesi lazım. ama allah razı olsun yaptılar sınavı hepsine kapak oldu. hiçbir sorun da ortaya çıkmadı vakalarda herhangi bir yükselme yok. demem o ki nerede boş beleş insan varsa okullara ve sınavlara karşı. kimse canını düşündüğünden değil, evde 15 dkda sınava girip full çekip çıkmak, ders mers görmemek kolayına geldiği için böyle ağlıyorlar. inşallah açılır da bi eğitim yüzü görürüz

sağlığın önemli diyoruz hala aynı şeyi yazıyorsun, vakalar doğru düzgün 4 aydır binin altına düşmedi eğitime taktınız. her şeyin normal olduğunu sanıyorsunuz sen okula gittiğinde her şeyin güllük gülistanlık normal mi olacağını sanıyorsun ortada ciddi bir durum var.

• YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt

Kendisi eski bakan sanıyor musun ki iktadara yakın değil şuan ?

• quote:

eğitimin alternatifi olması için ülkede adam gibi bir altyapı olması lazım. ödev görüntüleme sayfası bile çöken bir e-ders sisteminde ben nasıl eğitim göreceğim? sayfaya giremiyorum bile. girebilsem de indirecek internetim var mı bakalım? ayrıca sınıfta yüzyüze hocayla tartışarak öğrenmekle pdf okuyup veya video izleyip öğrenmek bir mi? video da her bölümde her üniversitede olmuyor zaten benim bölümümde hep pdf verdi hocalar ve ben bir şey öğrendiğimi düşünmüyorum.

Üniversiteler hali hazırda altyapılarını güçlendiriyor zaten. Bu dönemde herkes bir şeylerden feragat ediyor sizde biraz eğitim konforunuzdan ödün verin.

• izayoi kullanıcısına yanıt

ben öyle sanmıyorum. okula gitmeyince her şey güllük gülistanlık normal mi peki? okula gitsen de gitmesen de bu virüs tedavisi bulana kadar devam edecek. şuan gitmiyoruz diye pandemi bitmiş değil, gittiğimizde de pandemi aşırı seviyelere çıkacak değil. senin aklına gelen devletin aklına gelmiyor mu? her şeyi yoluna yordamına uygun bir şekilde yapar öyle açarlar, bunca aydır verdikleri mücadeleyi okulları eski haliyle açıp hiçe saymazlar, yeni normale göre açıp hayatımıza devam etmemizi sağlarlar sıkma sen canını

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

Üniversiteler hali hazırda altyapılarını güçlendiriyor zaten. Bu dönemde herkes bir şeylerden feragat ediyor sizde biraz eğitim konforunuzdan ödün verin.

Alıntıları Göster

aynen. uzaktan eğitimde sistem yeni olduğu için tam adapte olunamadı ama tecrübe kazandılar önümüzdeki dönem için zamanla yerine oturacaktır. bu arkadaşlar eğitimin yüz yüze olmasını istemelerinin sebebi şu anda evde yani güvenli alanda olmaları bu sebeple gerçek durumun farkında değiller. henüz bulaşmaması hiç bulaşmayacağı anlamına gelmiyor. bunlar eğitimi sosyalleşerek alalım bana bulaşmaz kafasında. neyse ki sizin gibi duyarlı arkadaşlar var da gerekli açıklamayı yapıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: an agony

Daha basit anlatayım,
    %40 meselesinin açıklaması şudur,
    İnsiyatif üniversiteye verilecek ve " yüz yüze anlatılması gereken dersler yüz yüze diğerleri online olsun" denilecek.

Yani her dersi online yapmak, bazı derslerin eğitimini kötü etkileyecektir, yüz yüze anlatılmasının çok daha verimli olduğu dersler var.

Her dersi offline, yüz yüze yapmak da bir o kadar riskli olacaktır, rahat anlaşılan ,oldukça basit dersler var, her fakülte her bölümde bu dersler vardır eminim , bu dersleri online anlatmak makul olur.

Alıntıları Göster

Burası Türkiye burada seçme hakkı verilirse hocaların keyfine kalır. Çoğuda benim tahminimce online dersi seçer. Burada önemli yerlerde tanıdıkları olan, üniversiteyi bitiremeyecek kapasitedeki adamlar bile prof. oluyor.

• Açılsın, il dışından gelenler için devam zorunluluğu gelmesin, apart ve evlerin kiraları düşsün ve apartmana girenlerin kontrolü yapılsın (hayal)

• HatAliVet kullanıcısına yanıt

%95 yazmıştım da onu bile anlayamadıysan yazık :)

• ladies and gentlemen kullanıcısına yanıt

hocam bizim üniversitede çan kaldırıldı bu dönemlik

• Güz dönemi açılmaz diye düşünüyorum. Okuduğum üni takvim paylaşmış eylülde açılıyor diye ama vakalar böyle devam ederse zor. Yök bahar döneminde açar diye düşünüyorum. Kış zaten hastalıkların zirvesi. Bu riski alır mı yök göreceğiz.

• YÖK'ü profesörler yönetir ve profesörler çok bencildir, her şeyi kendi yararı için düşünürler. Çoğu yaşlı olduğu için risk almayacaklardır. En az bir dönem uzaktan eğitime devam derler.

• Şu anda %40 uzaktan %60 örgün olacak kararı çıktı Isparta'da. Korona riski olursa uzaktan eğitim yüzdesi daha da artacak.

O yüzden açılır diyorum ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: ladies and gentlemen

Açılmamasını isteyenler yıllardır geçemedikleri dersleri kopyayla AA alarak geçenler galiba. Ulan 93 ortalamayla BA aldım çan nasıl yüksek geldiyse artık
    Ödevde kopyala yapıştır yapanlarınki iptal edilenedi mi?

• Benim görüşüm üniversiteler açılmalı ama devam zorunluluğu olmamalı, yüz yüze sınıfta anlatılan dersler video kayıt altına alınıp üniversitenin uzaktan eğitim sisteminde paylaşılmalı. İsteyen uzaktan eğitimle isteyen yüz yüze eğitimle devam etmeli. Bu sayede insan yoğunluğu azaltılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3BDE25B43 -- 9 Temmuz 2020; 19:16:2 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.