Şimdi Ara

Eylül'de Üniversiteler Açılır mı Sizce? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
2
Favori
11.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güz donemi kesinlikle açılmayacak . Ona göre evinizi kiralayın bosaltın

Çünkü iyice 0a yaklaşıp tek tükleşmesi lazım uzun bir süre.

meb baglı okullar acilir cünkü esnek kurallar var isterlerse gevsetebilirler her turlu egitim verilir

Universitelerde bu imkansiz .akademisyenler bagimsiz takildigi icin , mesela sizin arkadasiniz virus kaptı filyasyon direk size tutanak tutup 14 gun disari cikmayi yasaklayacak ve böyle boyle magduriyet olacak geri kalacaksiniz devamsizlik sinavlar sorun olacak( profunda umrunda olmayacagi için) bu yuzden üniversiteler kesinlikle acilmayacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eski_nesil kullanıcısına yanıt

Aynen öyle. Bu dediklerinizi geçen gün tv programında proflar'da dile getirdi. Her ihtimale karşı Ocak ayına kadar online'a devam edilmeli dendi.

• Hocam geri kalmayı geç sen yasaklandın 14 gün e odandaki 6-7 kişi ne olacak ? onlar nasıl gidecek onlar dinleyecek mi yasağı adam çıkacak sevgilisiyle görüşmeye sevişmeye gidecek bende bir bok yok diyip çıkarlar büyük risk zincirleme bütün kampüs enfekte

• quote:

Orijinalden alıntı: Mark Hoppus

Üniversitede sunum bile yapamayanlar evde daha fazla pc oynamak için açılmasın diyor. Arada elbette ki sağlığını düşünenler var ama çoğunluk bu bahsettiğim kesimden

Ee o zaman açılsın diyenlerde aile evinden kaçmak için , üniversite ortamında gezmek için açılsın diyor.

• Öyle zaten.

Bir çok üniversitede derse girdim eğer hoca devamsızlığı zorunlu tutmuyorsa katılım Max yüzde 10-20 arası oluyor.

• an agony A kullanıcısına yanıt
    Stajyerlik farklı mesele hocam, o her bölümde yüz yüze yapılmalı, iş sonuçta. Ben makine mühendisliği okuyorum, bu dönem 10 ders almıştım bu 10 dersin 6-7 tanesinden ders sırasında verim alamazken bu sayı 2 derse düştü. Keşke şu dönemden sonra daha çok dersi uzaktan eğitime kaydırsalar dedim ben bu dönem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dizzydizzydizz

öncelikle orası amerika ve bizden beter durumdalar onlara göre şuan çok iyiyiz. İkincisi harvard alay konusu oldu ve o halde bile tüm öğrencileri yüzyüze eğitim istiyor, tüm ünlü bilim adamları harvard a yüzyüze eğitim yapması için yazılar yazıyor ufacık bir internet gezintisi ile tüm bunları görebilirsin ama sen gelip buraya bunu yazmayı tercih ediyorsun :)

''Harvard açılmalıdır, grip Coronadan daha ölümcüldür.''

-Ünlü Bilim İnsanı  

Sadece Harvard değil dünyaca ünlü birçok üniversite daha yüz yüze eğitimi kısıtlandırıyor.

Çeşitli önlemler alınmalı tamamen kapatma bir seçenek olmamalı. Özellikle uygulamalı bölümlerde yüz yüze eğitim olacaktır tabi kota uygulanabilir mantıklı olarak.

Sözel bölümlerin çoğu online eğitim ile okul ortamından daha yüksek verim alabilirler özellikle ödevler için verilen emek ile iki yüz kişilik amfide dinlenilen ders arasında anlama açısından ödevler daha etkili olabiliyor.

Sınavlar konusunda ise okul ortamında olması daha adil sınavlar fakülte fakülte ayrılır her sınıf 1/3 kapasite ile sınav yapılır belki 1/4 bile olabilir zor bir durum değil.

Yine sabahçı, öğlenci uygulaması veya haftada 2 gün okul 3 gün eğitim gibi varyasyonlar ile temas oldukça azaltılabilir.

Vb. birçok seçenek konuşulabilir tamamen kapatılması dışında.

Şahsi düşüncem tamamen açılmayacak ama dediğim yöntemlere benzer yöntemler bulunacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Of Earth -- 8 Temmuz 2020; 16:28:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: S.N.I.P.E.R

Öyle zaten.

Bir çok üniversitede derse girdim eğer hoca devamsızlığı zorunlu tutmuyorsa katılım Max yüzde 10-20 arası oluyor.

iyi hocam o zaman üniversiteler açılabilir zaten sınıf %10 oluyormuş sosyal mesafe korunmuş olur. gelmeyen kendi bilir önceden ne yapıyorsa yine aynı şeyleri yapsın. ben o %10luk dilimde olur dersime giderim.

• kesin açılıyor üniler akademik takvim yayınladı

• quote:

Orijinalden alıntı: ReiseReise

Eski bakan fatma şahin vaka sayısı böyle giderse bu dönemi kapatabiliriz diyordu 2 3 gün önce

gaziantep belediye başkanının yetkisi ne olabilirki ?

meb başkanı açıklama yaptı bilim kuruluyla karar aldık 31 inde açıyoruz okulları diye kim engel olabilir

• her yer açık, eşşek gibi açacaklar üniversiteleri de. sanki okula gitmeyen evde mi oturuyor?? bütün gün gezmelerdeler instagrama girmiyorum artık herkes tatilde herkes gezmelerde canım sıkılıyor. sınav zamanı da kopyayla full çekip çıkıyorlar böyle eğitim mi olur. eşşek gibi açacaklar her yeri açtıkları gibi, açmazlarsa aile evinde kafayı yiycem

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

kesin açılıyor üniler akademik takvim yayınladı

Bu bir şey ifade etmez ki aynı takvim online olarak da uygulanabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

kesin açılıyor üniler akademik takvim yayınladı

değişir o merak etme, pandemiyle değişmişti

• quote:

Orijinalden alıntı: senseisai

her yer açık, eşşek gibi açacaklar üniversiteleri de. sanki okula gitmeyen evde mi oturuyor?? bütün gün gezmelerdeler instagrama girmiyorum artık herkes tatilde herkes gezmelerde canım sıkılıyor. sınav zamanı da kopyayla full çekip çıkıyorlar böyle eğitim mi olur. eşşek gibi açacaklar her yeri açtıkları gibi, açmazlarsa aile evinde kafayı yiycem

ailenle mutlu olmaya çalışsana hayatını okul hayatına endekslemişsin okul ortamı geçici. ayrıca onlar öyle yapıyor diye doğru olacak diye kaide yok sen önlem alıyorsun iyi işte. vakalar her gün devam ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: senseisai

her yer açık, eşşek gibi açacaklar üniversiteleri de. sanki okula gitmeyen evde mi oturuyor?? bütün gün gezmelerdeler instagrama girmiyorum artık herkes tatilde herkes gezmelerde canım sıkılıyor. sınav zamanı da kopyayla full çekip çıkıyorlar böyle eğitim mi olur. eşşek gibi açacaklar her yeri açtıkları gibi, açmazlarsa aile evinde kafayı yiycem

ya hocam zaten bu forumdakilerin maksadi uzum yemek degil bagciyi dovmek. bu konuda okul acilmasin diye aglayanlara bakalim suana kadar hicbir seye bu kadar ses cikarmislar mi? turizm sezonu acildi yasaklar kalkti egitim ogretim donemi geldiginde yasaklayalim. her seye izin var egitim ogretim yasak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DA02D78F4

ya hocam zaten bu forumdakilerin maksadi uzum yemek degil bagciyi dovmek. bu konuda okul acilmasin diye aglayanlara bakalim suana kadar hicbir seye bu kadar ses cikarmislar mi? turizm sezonu acildi yasaklar kalkti egitim ogretim donemi geldiginde yasaklayalim. her seye izin var egitim ogretim yasak.

Alıntıları Göster

tatil kısa sürüyor ama okul bi başlayınca 4 ay her gün gidiyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DA02D78F4

Alıntıları Göster

Ses çıkardık siz şunu anlamıyorsunuz. Bazı şeylerin alternatifi yok bazı şeyleri de aylarca kapatacak ekonomik gücümüz yok. Eğitimin alternatifi var gidip buna rağmen binlerce hayatı riske atmak saçma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Citizen'in Pengueni -- 8 Temmuz 2020; 17:30:22 >

• Üniversiteler açılacak ama tekrar online eğitim olacak.
    Açıklanan verilere göre daha bulaşabilecek kişi sayısının %1-2 sine anca virüs bulaştı yani daha yeni başlıyor bu iş.
    Daha ilk zamanları toplumda bilinç yayıldı , okul zamanı eğitim iptal edildi ve virüs herkese yayılmadı şimdi okullar açılınca virüs yayılacak 1-2 aya da mecburen online eğitime geçecekler. Bazı sınıflarda oturmaya yer kalmıyor +100 kişilik dersler oluyor eğitim açılınca virüs artınca baskı gelince asıl yasaklar kışın başlayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isviçreli bilim adamı -- 8 Temmuz 2020; 17:34:24 >
  • çok haklısın hocam sadece bu forumdakiler değil öğrencilerin büyük bir kısmı böyle. yksye son güne kadar çalışmamış barzolar sınava 3 ay kaldığından itibaren her gün twitterda sınav ertelensin diyip tt oldular. ulan ahmak veletler sınava 3 ay kala bile çalışmaya başlasaydınız çok iyi bir puan yapabilirdiniz ama yok bunlar direkt sınav olmasın, okul olmasın derdinde. yok turizm bizden önemli mi yok bilmem ne diye ağladılar aylarca. turizm tabi senden önemli olacak ekonomi yok olma noktasına gelmiş çarkların dönmesi lazım. ama allah razı olsun yaptılar sınavı hepsine kapak oldu. hiçbir sorun da ortaya çıkmadı vakalarda herhangi bir yükselme yok. demem o ki nerede boş beleş insan varsa okullara ve sınavlara karşı. kimse canını düşündüğünden değil, evde 15 dkda sınava girip full çekip çıkmak, ders mers görmemek kolayına geldiği için böyle ağlıyorlar. inşallah açılır da bi eğitim yüzü görürüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senseisai -- 8 Temmuz 2020; 17:43:3 >

• dizzydizzydizz kullanıcısına yanıt

Ankara veteriner fak.bomboş bir bölüm galiba?Ben de açılmamasını istiyorum

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.